Editörler : crops35
«99100101102103104105106107108109110»

navaro83
Yasaklı
12 Aralık 2013 21:23

Istediklerine teklif goturcekler kabul etmeyenler aynı statüde devam etcekler yanlış birşey yoksa

orto_bjk
Şube Müdürü
12 Aralık 2013 21:24

ewet y.k. onay verecek buna. bakalim kac kisi idari sözlesmeye gececek merakla bekliyorum :-)

tang, 10 yıl önce

arkadaşlar emekliliği gelenleri idarı sozlemeli alacaklarını hiç sanmıyorum zaten kanununda bile a.ş istediğini idari sözleşmeye geçirir yazıyordu

navaro83
Yasaklı
12 Aralık 2013 21:29

Adam istemezse nolcak

orto_bjk, 10 yıl önce

ewet y.k. onay verecek buna. bakalim kac kisi idari sözlesmeye gececek merakla bekliyorum :-)

Önderr33
Şef
12 Aralık 2013 22:23

bu gün yazı geldi, isteyen memurlar kendi başmüdürlüklerine başvurarak aş personeli olabilirler diye, inşallah burada kalır bu.

navaro83
Yasaklı
12 Aralık 2013 22:51

Burada kalır derken

Önderr33, 10 yıl önce

bu gün yazı geldi, isteyen memurlar kendi başmüdürlüklerine başvurarak aş personeli olabilirler diye, inşallah burada kalır bu.

12 Aralık 2013 23:28

sevgili meslektaşlarım sıkıntı yapmanıza hiç gerek yok...yeni işe başlayanlar için geçerli olan mevcut sözleşmelerin bizlerede sunulucak olması çok hayırlı bişe... çünki bu şartlarda veznedarlardan başka kimse kabul etmez yeni sözleşmeyi :) bol bol alım yapsınlar...bi kaç sene içinde bize havuz hakkı çıkıyor...demedi demeyin...ha bu arada ptt den başka karayolları ve demir yolları da aynı durumda..bunlarda özelleştiğinde bünyesindeki memurlar havuza alınıp başka kurumlara geçirilcek...işte o yüzden şimdiden başka kurumları araştırmak lazım...hoş hükümetimiz saolsun devlet kurumu bırakmadı atanacak :) hepsi özelleşti ama olsun genede araştırmakta fayda var...herşey gönlünüzce olsun...saygılar sevgiler

sinoplu570
Genel Müdür
13 Aralık 2013 16:53

öyle tabi bazı yerler

hertürlü bunlar hadi gidin diyor kısaca

kurumda bizi gönderecek belli oldu

zaten ben olsam bende aynını yaparım eski pedsonellekim uğraşsın alırsın yepyeni gıcır gıcır taze personel olsun bitsin

nasılsa maaşada razılar daha ne

navaro83, 10 yıl önce

Veznedar nabior kitab okuyan veznedar bile var

maxell37
Aday Memur
13 Aralık 2013 17:04

şöyle bir baktımda adam akıllı kamu kurumu kalmamış gibi..zaten özelleşme okadar çok olduki bir ara özelleştime daire başkanlığına bile uğradılar :))

alemdarzadeziyabey, 10 yıl önce

sevgili meslektaşlarım sıkıntı yapmanıza hiç gerek yok...yeni işe başlayanlar için geçerli olan mevcut sözleşmelerin bizlerede sunulucak olması çok hayırlı bişe... çünki bu şartlarda veznedarlardan başka kimse kabul etmez yeni sözleşmeyi :) bol bol alım yapsınlar...bi kaç sene içinde bize havuz hakkı çıkıyor...demedi demeyin...ha bu arada ptt den başka karayolları ve demir yolları da aynı durumda..bunlarda özelleştiğinde bünyesindeki memurlar havuza alınıp başka kurumlara geçirilcek...işte o yüzden şimdiden başka kurumları araştırmak lazım...hoş hükümetimiz saolsun devlet kurumu bırakmadı atanacak :) hepsi özelleşti ama olsun genede araştırmakta fayda var...herşey gönlünüzce olsun...saygılar sevgiler

izimir
Genel Müdür
13 Aralık 2013 17:15

idari sözleşmeli personel km oluyor.son sınavla işe girenler mi,2008 den sonra işe girenler mi,yoksa başka bir şey mi?

maxell37
Aday Memur
13 Aralık 2013 17:18

a.ş. sürecinden sonra girenler..2008 sonrası olanlar değil.

izimir, 10 yıl önce

idari sözleşmeli personel km oluyor.son sınavla işe girenler mi,2008 den sonra işe girenler mi,yoksa başka bir şey mi?

smartdk
Şef
13 Aralık 2013 18:34

Şeflik ve müdürlük sınavı hayırlı olsun...

kalekapisi
Aday Memur
13 Aralık 2013 18:35

Veznedar arkadaşlar 2600 ü görüp gaza gelmeyin bekar ve istanbul ilinde çalışan bir veznedar;

2600 temel ücr.

260 ist. fark

333 ikramiye

3193 brüt

479 ssk primi

407 g.v. (%15 e göre ...)

25 damga vergisi

10 sys

921 tl kesinti toplamı

2270 tl net ücret

80 agi.

2350 net ücret alır. İstanbul dşında çalışanlar %10 istanbul farkın alamayacağı için daha az alacaklar evli eşi çalışmayan iki çocuklu veznedar 200 daha eklesin.

Aldğınız ve alacağnızı iyi hesap edin gaza gelmeyin akıllı olun...

Benimki naçizane bir uyarı.

zosima dede
Aday Memur
13 Aralık 2013 19:12

merhaba arkadaşlar, benim de eşim bir il merkez ptt de memur...inanın müdürlerin bile birşeyden haberi yok...5510 öncesi ve sonrası ayrımı olacak ve 5510 sonrası direkt idari sözleşmeye geçirirlecek diyor.Allahaşkına , senin anayasal hakkın var, memur olmuşsun, işçi kadrosuna geçirecekler...3 kuruşa 5 köfte :)

içinizi ferah tutun, sizler istemeden kimse idari sözleşmeli yapamaz kimseyi..Ha diyelim kafalarına göre yaptılar, yüzlerce ptt memuru var, mahkemelerden döner, bu arada sendikanız varsa baskı yapın, oturmasınlar boşa..aylık aidat almayı biliyorlar...

13 Aralık 2013 19:31

kalekapısı çok güzel bi noktaya değinmiş...bugün bizde kontrolör bir yakınımızla yeni maaş düzenlemesini tetkik ettik...çıkan sonuç tamamen kuru gürültü...emekliliği yaklaşmış olanlara bişe diyemem lakin genç veznedar arkadaşlarımız kesinlikle sözleşmeyi imzalamaz çünki sözkonusu edilen rakamlar brüt rakamlar..net ücreti şimdikinden bile düşük oluyo...müdürlere şeflere ve kontrolöre biraz avantaj var..lakin biz memurlara oda yok..zaten isteyende yok...biz bir an önce yol alalım ptt den..başka bişe istemiyoruz...

nofear85
Aday Memur
13 Aralık 2013 20:06

bu kurumdan nefret ediyorum ne olacaksa olsun artık yeni memurlar geldi oturtular gişeye yine kimseye vermiyolar,merkezden 3 memuruz geçici göreve yollanıyoruz izinler dururken 3 5 günde değil yeni memurların başlamadığı ilçelere gidiyoruz 1 aya kadar yolu açık,lanet olsun bu kuruma,hayat şartlarına..bekar olsam 1dk durmam ama Allah büyüktür bize bunları yapanların çoluğundan çocuğundan çıkarır elbet bizim gibi itilip dururlar inşallah

es33
Şube Müdürü
13 Aralık 2013 20:32

aynen bnm müdürüm de defalarca aynı şeyi söyledi size sormicaklar 2008 snrası direk idari sözleşmeli olacak diyodu öyle bişeyin mümkün olmadığını a.ş taslağını da ii okumamış oldugunu söyledim durdum. bgn gelmiş isterseniz idari sözleşmeye geçmek için dilekçe verebilirsiniz diyo..

zosima dede, 10 yıl önce

merhaba arkadaşlar, benim de eşim bir il merkez ptt de memur...inanın müdürlerin bile birşeyden haberi yok...5510 öncesi ve sonrası ayrımı olacak ve 5510 sonrası direkt idari sözleşmeye geçirirlecek diyor.Allahaşkına , senin anayasal hakkın var, memur olmuşsun, işçi kadrosuna geçirecekler...3 kuruşa 5 köfte :)

içinizi ferah tutun, sizler istemeden kimse idari sözleşmeli yapamaz kimseyi..Ha diyelim kafalarına göre yaptılar, yüzlerce ptt memuru var, mahkemelerden döner, bu arada sendikanız varsa baskı yapın, oturmasınlar boşa..aylık aidat almayı biliyorlar...

mercan6485
Aday Memur
13 Aralık 2013 21:46

arkadaşlar merhaba...gerçekten böyle başına buyruk kurum olamaz diyerek başlamak istiyorum...martta 4. yılıma giricem bu rezil kurumda...bence her an her şey olabilir bu kurumda ...herşey muallakta...

LÜTFEN BİLEN ARKADAŞLAR CEVAP VERSİN; şimdiye kadar emekli keseneğine esas d/k: 9/3 iken ekimden itibaren 8/1 olarak görünüyor maaş bordromda...NEYİ İFADE EDİYOR açıklarsanız sevinirim...

mat_47
Memur
13 Aralık 2013 21:51

ne şeflik müdürlük açıklarmısın

smartdk, 10 yıl önce

Şeflik ve müdürlük sınavı hayırlı olsun...

mercan6485
Aday Memur
13 Aralık 2013 21:52

ayrıca geçmişe dönük bordrolara baktığımda hepsi yeniden düzenlenmiş 8/1 olarak

sinoplu570
Genel Müdür
13 Aralık 2013 22:08

her sene derece 3 senede bir kıdem alırsın bunu biliyor olmalısın

geçmişebakma bazen yanlış gösteriyor bir keresinde her ay sendika ödeneği cıkıyordu benim bordrodada

bide ssk varsa o sayılmışta olabilir yani

mercan6485, 10 yıl önce

ayrıca geçmişe dönük bordrolara baktığımda hepsi yeniden düzenlenmiş 8/1 olarak

Toplam 6226 mesaj
«99100101102103104105106107108109110»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi