Editörler : crops35

birtikci
Memur
16 Temmuz 2019 14:27

uğurpen edirnelimisin edirneyi tavsiye edermisin kiralar nasıl

ugurpen
Aday Memur
16 Temmuz 2019 15:09

Ben Edirne ili Keşan ilçesinde çalışıyorum. İl içi tayinlerde Edirne'de boş yer olsaydı Edirne'yi yazacaktım. Edirne'yi şahsen tavsiye ederim, bekar ya da ailecek kalınabilecek nezih bir yerdir, kira fiyatları yaklaşık 1000 lira civarında. Sahibinden.com'dan Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yakın yerlerde bakmanızı tavsiye ederim.

Ama şu var, eğer denizi seviyorsanız Edirne denize biraz uzak. Kıyıya mesafesi 2 saat.

birtikci, 5 yıl önce

uğurpen edirnelimisin edirneyi tavsiye edermisin kiralar nasıl

kalemkar33
Aday Memur
17 Temmuz 2019 11:32

bu yayınlanan münhal liste sizce güncellenecek mi cuma ya kadar bilgisi olan varsa aydınlatırsa minnettar kalırım teşekkürler

birtikci
Memur
17 Temmuz 2019 12:54

yok hocam secebileceğin yerler bunlar bizzat bakanlığı aradım senin sorduğun soruyu sordum memur arkadas fırca atar gibi cevap verdi acık olanlar bunlar başka acılmayacak dedi yani sececeğin varsa sec güncelleme filan olmayacak

kalemkar33, 5 yıl önce

bu yayınlanan münhal liste sizce güncellenecek mi cuma ya kadar bilgisi olan varsa aydınlatırsa minnettar kalırım teşekkürler

birtikci
Memur
17 Temmuz 2019 16:21

arkadaslar tercihleri il tarafından onaylanan varmı acaba son günümü bekliyolar hepsini birden onaylarız diye

ugurpen
Aday Memur
17 Temmuz 2019 16:35

Büyük ihtimal son güne kadar beklerler, iptal ettirmek isteyen olursa diye.

birtikci, 5 yıl önce

arkadaslar tercihleri il tarafından onaylanan varmı acaba son günümü bekliyolar hepsini birden onaylarız diye

birtikci
Memur
17 Temmuz 2019 16:45

bende öyle düsünüyorum ama artık gemileri yaktım ölmek var dönmek yok

ugurpen, 5 yıl önce

Büyük ihtimal son güne kadar beklerler, iptal ettirmek isteyen olursa diye.

kalemkar33
Aday Memur
18 Temmuz 2019 14:54

hocam sorumu cevapladığın için teşekkürler.

bir sorum daha olacak daha doğrusu tavsiyeye ihtiyacım var

ben milli eğitim personeliyim eşimde içişleri personeli

bana milli eğitimden açılan tercih listesindeki yerler genelde il merkezi dışında kalan ilçeler açılmış (açılan yerlerden merkeze en yakın ilçe 70 km) şimdi kafamdaki soru işareti şu

eşimin il dışı tayin için kadro görüşmesi yaptım gideceğimiz ilin vali yardımcısı sözlü olarak tayin konusunda onay verdi ve dilekçemizle başvurumuzu yaptık.

gideceğimiz ilde bana açılan kadrolardan herhangi birini seçerek gittiğim zaman merkez dışı ilçeden merkeze gelmem için sağda solda uğraşıp durmam gerekecek.

ama eşimin tayini çıktığı takdirde eş durumundan eşimin gittiği yere gitme şansım doğuyor. (yani il merkezine)

eşimin tayini çıkma olasılığı % 60 larda olması ve bizlere de senede bir il dışı hakkı verildiği için yarın mesai bitimine kadar il dışı başvurumu yapmassam ve hasbel kader eşimin tayini de olmadığını varsayarak düşündüğümde çıkmazda kalıyorum. zihnen bulunduğumuz ilden gideceğimiz yere kafa olarak kendimizi uzun zamandır hazırlıyorduk ama milli eğitimin bana açtığı kadrolar hayal kırıklığı yarattı.

nasıl bir yol izlemem gerektiği konusunda tavsiyelerinize açığım.

bu arada yazım biraz karmaşık olabilir kafam çok bulanık olduğu için şimdiden affola.

anladığınız kadarıyla cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

birtikci, 5 yıl önce

yok hocam secebileceğin yerler bunlar bizzat bakanlığı aradım senin sorduğun soruyu sordum memur arkadas fırca atar gibi cevap verdi acık olanlar bunlar başka acılmayacak dedi yani sececeğin varsa sec güncelleme filan olmayacak

birtikci
Memur
18 Temmuz 2019 15:43

hocam daha ile gitmeden vali yardımcısı ile işi bağlamıssınız tebrik ederim . şaka bir yana hocam eğer ben ilçede çalısmam illa ile gidecem diyorsanız .bence yenge hanım seneye tayin istesin eğer tayni cıkarsa sizde seneye eş durumundan tayin istersiniz tayin düsündüğünüze göre iki ihtimal var ya yaşadığınız sehirden yada çalıstığınız kurumdan bıktınız. ya işler beklediğiniz beklediğiniz gibi gitmese ne olacak canın sıkılacak keske istemedim diyeceksin kendimden bir örnek vereyim gecen sene canakkale ezineyi istedim son gün saat 16 50 de iptal ettirdim dedim bu sene isteyim banka promosyonuda yeni olmustu 2105 tlde poromosyon alacaktım hergün elimi ovusturuyordum surdan su kadar gelecek burdan bu kadar gelecek allah yasadım diyordum sonra tercih günü geldi bir baktım ezine ortalıkta yok öldüm aney öldüm aney yağlı kurşun yedim aney türküsünü söylemeye başladım başka bir yer sectim

ugurpen
Aday Memur
18 Temmuz 2019 16:23

hocam seninki de büyük şansızlıkmış. ezine hayali kurarken şimdi nerelere gideceksin. kötü olmuş.

birtikci, 5 yıl önce

hocam daha ile gitmeden vali yardımcısı ile işi bağlamıssınız tebrik ederim . şaka bir yana hocam eğer ben ilçede çalısmam illa ile gidecem diyorsanız .bence yenge hanım seneye tayin istesin eğer tayni cıkarsa sizde seneye eş durumundan tayin istersiniz tayin düsündüğünüze göre iki ihtimal var ya yaşadığınız sehirden yada çalıstığınız kurumdan bıktınız. ya işler beklediğiniz beklediğiniz gibi gitmese ne olacak canın sıkılacak keske istemedim diyeceksin kendimden bir örnek vereyim gecen sene canakkale ezineyi istedim son gün saat 16 50 de iptal ettirdim dedim bu sene isteyim banka promosyonuda yeni olmustu 2105 tlde poromosyon alacaktım hergün elimi ovusturuyordum surdan su kadar gelecek burdan bu kadar gelecek allah yasadım diyordum sonra tercih günü geldi bir baktım ezine ortalıkta yok öldüm aney öldüm aney yağlı kurşun yedim aney türküsünü söylemeye başladım başka bir yer sectim

birtikci
Memur
18 Temmuz 2019 16:37

1, tercih hayrabolu kontenjan 2

2, tercih malkara 5, derecede 2

7 derecede 4 bosluk

20 yıllık memurum bu üçünden biri kesin gelir diyorum eğer hayrobolu cıkarsa kesin beni davul zurna ile karsılarlar ta besniden burayı istemis ayıp olmasın diye

ugurpen, 5 yıl önce

hocam seninki de büyük şansızlıkmış. ezine hayali kurarken şimdi nerelere gideceksin. kötü olmuş.

ugurpen
Aday Memur
18 Temmuz 2019 17:03

Hocam Malkara yerine Keşan varsa Keşan yazmanı tavsiye ederim. Hem denize daha yakındır yazın denize gidersinizi, hem de sınır kapısına yakındır, Yunanistan'a geçiş daha kolay olur. Uzunköprü de yazabilirsiniz. İpsala ya da Enez'i tavsiye etmem, nüfus nerdeyse yok gibidir. Canınız sıkılır.

Ben de tekirdağ'dan Lüleburgaz ile Çorlu'yu da yazdım. Hadi bakalım.

birtikci, 5 yıl önce

1, tercih hayrabolu kontenjan 2

2, tercih malkara 5, derecede 2

7 derecede 4 bosluk

20 yıllık memurum bu üçünden biri kesin gelir diyorum eğer hayrobolu cıkarsa kesin beni davul zurna ile karsılarlar ta besniden burayı istemis ayıp olmasın diye

Sosyal Medya
Aday Memur
18 Temmuz 2019 21:12

Ugurpen hocam İzmir tercihlerini kaçıncı sırada yaptın?. Ben sadece İzmir tercih ettim.

ugurpen, 5 yıl önce

Hocam Malkara yerine Keşan varsa Keşan yazmanı tavsiye ederim. Hem denize daha yakındır yazın denize gidersinizi, hem de sınır kapısına yakındır, Yunanistan'a geçiş daha kolay olur. Uzunköprü de yazabilirsiniz. İpsala ya da Enez'i tavsiye etmem, nüfus nerdeyse yok gibidir. Canınız sıkılır.

ugurpen
Aday Memur
18 Temmuz 2019 22:00

İlk 10 tercih İzmir.

Daha sonra Antalya Kaş

Lülerburgaz

Çorlu

Gökçeada

Son tercih İstanbul Bakırköy.

Son 2 tercihden birisi gelir gibime geliyor :)

Sosyal Medya, 5 yıl önce

Ugurpen hocam İzmir tercihlerini kaçıncı sırada yaptın?. Ben sadece İzmir tercih ettim.

birtikci
Memur
19 Temmuz 2019 08:30

Sırasıyla ; Hayrabolu , Malkara ,Malkara ,Kaş ,Kusadası, Altındağ ,Haymana,Uzunköprü ,Lüleburgaz, Yüreğir, Akdeniz,Sultanbeyli , Eyupsultan , Pendik, Pınarhisar , Akyazı ,Yıldırım , Osmangazi ,Gebze ve Kepsut

ugurpen, 5 yıl önce

birtikci
Memur
19 Temmuz 2019 08:32

İlde onayladı artık red ettiremem geçti borun pazarı

birtikci, 5 yıl önce

Sırasıyla ; Hayrabolu , Malkara ,Malkara ,Kaş ,Kusadası, Altındağ ,Haymana,Uzunköprü ,Lüleburgaz, Yüreğir, Akdeniz,Sultanbeyli , Eyupsultan , Pendik, Pınarhisar , Akyazı ,Yıldırım , Osmangazi ,Gebze ve Kepsut

shift_34
Memur
19 Temmuz 2019 09:16

Hizmet sürelerinde bir sıkıntı var sanki...

birtikci
Memur
19 Temmuz 2019 09:28

ne gibi

shift_34, 5 yıl önce

Hizmet sürelerinde bir sıkıntı var sanki...

keci
Aday Memur
19 Temmuz 2019 11:44

İlçe onayını kendim verdiğim için müdüre söyledim bir karışıklıkta onayladım gitti. Şimdi il milli eğitimi aradı iptal ediyoruz memurum gitmeyecek diye tripleniyor. Bana da çok baskı yapıyor, gitme dilekçe yaz diye bugün bir akşam olsaydı.

shift_34
Memur
19 Temmuz 2019 11:50

Ben tercih yapmayacağım ama tercih ekranına girdiğimde hizmet süremi olduğundan fazla gösteriyor gibi geldi bana..

birtikci, 5 yıl önce

ne gibi

Toplam 106 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi