Editörler : E.Kayı Han
«181920212223242526272829»
26 Mayıs 2018 23:43

balikesir

26 Mayıs 2018 23:54

benim durumumda olup dönen var mı

HaKk12
Aday Memur
26 Mayıs 2018 23:59

Ben tutukluluk yasadim ama hic ggu olmadim takip edenler bilir.Hvkv personlyim 2018 tayinleriyle tayinde oldum suan.
27 Mayıs 2018 00:02

cok ilginc herkese farkli uygulama demekki bi ortak degerlendirme yok bende tayin istemistim bu durumda tayin isim ne olur askıya mi alinir onuda bilemiyorum

HaKk12, 6 yıl önce
Ben tutukluluk yasadim ama hic ggu olmadim takip edenler bilir.Hvkv personlyim 2018 tayinleriyle tayinde oldum suan.

HaKk12
Aday Memur
27 Mayıs 2018 00:10

Surec nekadar olur bunu soylemek cok zor.. Ohal kalkana kadar ben herhangi bir islemin yapilmayacagi taraftariyim cunku bizler tsk personeliyiz normal memur degiliz. Nem kaptiklari icin bizi bekletme sureleri uzuyor.Takipsizlik savciya gore degisiyor. Benimle beraber tutuklanan kisilerin mahkemesi olup tahliye oldular ama benim olmadi cunku isnat edilen sucun olmadigini ispatladim. Ama ben bile takipsizligi bekliyorum sen dusun. Gorevdeyim silahimi aldim tayin oldum. Yani demek istedigim ohal bitmeden duzene girmesi braz zor..
tsk.soldier, 6 yıl önce

Aleykum.selam kkk personeliyim 20 martta ankesorlu telefondan arandigim gerekcesi ile ggu aldim 1 bucuk aylik bekleme surecininn ardindan gecen hafta 6 gunluk.gozalti surecsi yasadim elimde bu orgutle alakam.olmadigina dair kanitlar vardi sicilimin bozuk olmasin orgut tarafindan mobbinge ugramam vs. savci bey masumiyetime inandi pismanliktan yararlanacak birsey olmadigi kararini verdi denetimsiz serbest birakildim sonrasida savciliktaki ifademi birligime verdim amirin istedigi uzerine suan beklemedeyim ne olur takipsizlik alir miyim yoksa mahkeme gorulur mu ne kadar surer bu surec bilmiyorum

HaKk12
Aday Memur
27 Mayıs 2018 00:11

Hvkv ggu olanlarin hic kimsenin tayini cikmadi sizin kurum nasil yapar bilemiyorum ama
tsk.soldier, 6 yıl önce

cok ilginc herkese farkli uygulama demekki bi ortak degerlendirme yok bende tayin istemistim bu durumda tayin isim ne olur askıya mi alinir onuda bilemiyorum

27 Mayıs 2018 00:13

bende kestiremiyorum cok degisik bir surec avukatlar bile bilmiyor ne olacagini sabir diliyorum herkese sucu.gunahi olmayan insanlara sirf asker diye bunlari yasatanlar rahat midir acaba

HaKk12, 6 yıl önce
Hvkv ggu olanlarin hic kimsenin tayini cikmadi sizin kurum nasil yapar bilemiyorum ama

Sage Francis
Aday Memur
27 Mayıs 2018 00:16

Hvkk da tayin isteyenler ggu lar tayin olmadığı gibi yerine adam verilen yerler var.. bu konuda ki yorumunuz nedir acaba tüm bu süreçleri yaşayan birisi olarak?
HaKk12, 6 yıl önce
27 Mayıs 2018 00:17

size yapilan suclama neydi tam olarak kac defa aranmissiniz kac yilinda kac saniye acilmis tel vs

HaKk12, 6 yıl önce
Surec nekadar olur bunu soylemek cok zor.. Ohal kalkana kadar ben herhangi bir islemin yapilmayacagi taraftariyim cunku bizler tsk personeliyiz normal memur degiliz. Nem kaptiklari icin bizi bekletme sureleri uzuyor.Takipsizlik savciya gore degisiyor. Benimle beraber tutuklanan kisilerin mahkemesi olup tahliye oldular ama benim olmadi cunku isnat edilen sucun olmadigini ispatladim. Ama ben bile takipsizligi bekliyorum sen dusun. Gorevdeyim silahimi aldim tayin oldum. Yani demek istedigim ohal bitmeden duzene girmesi braz zor..

HaKk12
Aday Memur
27 Mayıs 2018 00:20

Asker olmanin kaderi.. Bu ulkede ort 20 senede bir darbe olmus ve herzman askerler sikinti yasamistir suandada boyle masum olanlar icin diyorum.. Hani askerin gorevi ölmek zaten diyenler,bizlerin aldigi maaslar icin cok diyenler.. Yasadiklarimzi ilk defa diger memurlarda yasadi ve nasil bir durum oldugunu anlamislardir keske yasanmasaydi.. Bizler sabri ogrendik, zorlugu ogrendik, cileyi ailemize hasreti ogrendik ama aslaa hainligi ogrenmedik ogrenmeyecegiz.. Allah masum olanlarin yaninda olsun insAllahh.. Bizler kimseden medet ummuyoruz sadece Allah in adaletini istiyoruz tum masumlar icin..
tsk.soldier, 6 yıl önce

bende kestiremiyorum cok degisik bir surec avukatlar bile bilmiyor ne olacagini sabir diliyorum herkese sucu.gunahi olmayan insanlara sirf asker diye bunlari yasatanlar rahat midir acaba

27 Mayıs 2018 00:20

ben 2014 2015 yillari arasinda 5 kez aranmisim hicbiri acilmamis 0 saniye

HaKk12
Aday Memur
27 Mayıs 2018 00:23

2010 yilinda benim uzerime kayitli oldugu tespit edilen hatti arama, sonrasinda baska bi as. per. aranmasi ama hat benim uzerime kayitli degil ve benim kullanmadigim bir hat
tsk.soldier, 6 yıl önce

size yapilan suclama neydi tam olarak kac defa aranmissiniz kac yilinda kac saniye acilmis tel vs

HaKk12
Aday Memur
27 Mayıs 2018 00:27

Malum olaylardan dolayi zaten sayilar azaldi eger onlari tayin etseydi tmk yani kadrolar dolu gozukecekti zaten azalan durumda %70 kapasityle calismakta kalindigi icin sayi dahada dusecekti zafiyet dahada artackti. Bildigim kadari ile atl bazinda ufak bir kisim bu durumda ise dokunmadilar ama cogunlugu bu durumda ise doldurmak zorundalar..
Sage Francis, 6 yıl önce
Hvkk da tayin isteyenler ggu lar tayin olmadığı gibi yerine adam verilen yerler var.. bu konuda ki yorumunuz nedir acaba tüm bu süreçleri yaşayan birisi olarak?

Sage Francis
Aday Memur
27 Mayıs 2018 00:36

Çok ilginç ve karışık bir durum oluştu. Ggu lardan geri dönen olursa ne olcak sonuçta bu tayinlerle o eksikleri tamamladılar bazı yerlerde? Demek ki su an için Ggu lardan geri dönme olayını pek düşünen yok atama şube de. Çok da aklıma birşeyler gelmiyor. Sizin de tayininiz hayırlı olsun bu arada..
HaKk12, 6 yıl önce
Malum olaylardan dolayi zaten sayilar azaldi eger onlari tayin etseydi tmk yani kadrolar dolu gozukecekti zaten azalan durumda %70 kapasityle calismakta kalindigi icin sayi dahada dusecekti zafiyet dahada artackti. Bildigim kadari ile atl bazinda ufak bir kisim bu durumda ise dokunmadilar ama cogunlugu bu durumda ise doldurmak zorundalar..

HaKk12
Aday Memur
27 Mayıs 2018 00:41

Hayr cok yanlis dusunuyorsunuz. İdari izinlisiniz suan sizde birer personelsiniz. Haklariniz devam ediyor hak kaybi yok. İhrac olursaniz o dediginiz olur. Zaten yuzde yuz calisan birim cok duymadim ben geri geldiginizde devam edersiniz diye dusunuyorum masumlar geri donsunde benim yerim doluymus ne olcak simdi kismini onlar dusunsun. Bosverin masum olanlar elbette geri donucek cunku bir suc varsa er yada gec ortaya cikar.. Sizler ispatlanana kadar sucsuznuz Masumiyet karinesi..
Sage Francis, 6 yıl önce
Çok ilginç ve karışık bir durum oluştu. Ggu lardan geri dönen olursa ne olcak sonuçta bu tayinlerle o eksikleri tamamladılar bazı yerlerde? Demek ki su an için Ggu lardan geri dönme olayını pek düşünen yok atama şube de. Çok da aklıma birşeyler gelmiyor. Sizin de tayininiz hayırlı olsun bu arada..

GoodOldDays
Aday Memur
27 Mayıs 2018 00:42

Hvk de yaklasik 3000 GGU var. Eger ki hic biri tayin olmadiysa KHK ile beklenen son yakin demektir. Ggularin tayin olmadigi bilgisi kesin mi?

Sage Francis
Aday Memur
27 Mayıs 2018 00:47

Biran önce tüm bu sorunların çözülmesini ümit ediyorum. Hakkında ki suçlamayı dahi bilmeyen bir çok ggu var hvkk da aylar olmuş bekliyor insanlar. En ufak bir söylentiden de nem kapıyor. Bilgilendirmeleriniz için size de teşekkür ederim
HaKk12, 6 yıl önce
Hayr cok yanlis dusunuyorsunuz. İdari izinlisiniz suan sizde birer personelsiniz. Haklariniz devam ediyor hak kaybi yok. İhrac olursaniz o dediginiz olur. Zaten yuzde yuz calisan birim cok duymadim ben geri geldiginizde devam edersiniz diye dusunuyorum masumlar geri donsunde benim yerim doluymus ne olcak simdi kismini onlar dusunsun. Bosverin masum olanlar elbette geri donucek cunku bir suc varsa er yada gec ortaya cikar.. Sizler ispatlanana kadar sucsuznuz Masumiyet karinesi..

Alpinestars
Şube Müdürü
27 Mayıs 2018 00:49

Tayin olup olmama konusuna göre insanların suçlu olup olmadığına karar veremezsiniz. Ggu olanların yerleri değişmez kolay kolay. Oturup mantıklı düşünün. Atama şube yerinde siz olsanız naparsınız. Adamı tayin etseniz bile çalışamayacak yeni yerinde. O zaman ne alaka tayin. Ne anlamı kalır. Diyelim ki atama çıktı evi yüklediniz götürdünüz. Orda izne devam :) çok mantıksız olurdu
27 Mayıs 2018 00:49

Hat sizin üzerinize kayıtlı değilse o hattın sizle alakalı olduğu sonucunu nasıl çıkarmışlar onu anlamadım ben.Birde benim abim tanık ifadesinden dolayı yargılanıyordu.Mahkeme başkanı bizim haberimiz olmadan abim hakkında ankesörlü telefona takılıp takılmadığını koma sormuş kom takılmadığını mahkemeye bildirmiş.Mahkeme başkanı abime aynen şöyle dedi;ankesöre takılmamışın ama takıldığın birşeyler mutlaka vardır onu bulana kadar bu yargılama bitmeyecek bence hiç sevinme dedi.Abim bu arada 18 temmuz 2016dan beri 1 tane tanık ifadesiyle yargılanıyordu ve tanık mahkemede ilk ifadesinin tam tersini söyledi.Bide şöyle dedi benim tanıdığım askeri ben 2014te yılından tanıyorum dedi ama abim o şehre ilk defa 2015in nisan ayında gelmiş yani nereden tutsan elinde kalıyor iddianame.benim anladığım mahkeme abimi suçlu olduğuna dair delili bulana kadarda devam edecek benim anladığım.

HaKk12, 6 yıl önce
2010 yilinda benim uzerime kayitli oldugu tespit edilen hatti arama, sonrasinda baska bi as. per. aranmasi ama hat benim uzerime kayitli degil ve benim kullanmadigim bir hat
27 Mayıs 2018 00:50

umarim dediginiz gibi olur da o kadar insani sirf cagri atildi arandi diye isinden etmezler cikacak khk da geriyor herkesi ben mmesela sucsuzum Allah sahit savciliga da kanitladim alakam olmadigini acilmamis bikac cagri yuzunden khk da adim var mi diye dusunmeden edemiyorum yazikki...

Toplam 20062 mesaj
«181920212223242526272829»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi