Editörler : alex 10

31 Ağustos 2019 23:21

Şimdi neden bu lig bir tiyatrodur anladınız mı?

Beşiktaş - Rize maçının 69. dakikasındaki pozisyona bakın, ne demek istediğimi anlarsınız..

Aleni, çok açık ve net olarak Beşiktaşlı futbolcu Rizeli futbolcuya ceza sahası çizgisinde, boynuna ve çenesine dirsek atıyor.. Görüntü de çok net!!! Net bir penaltı..

Ancak VAR hakemleri bunu neden uyarmıyorlar?? neden izle demiyorlar???

Yazıklar olsun böyle düzene.. Biz ancak kendi anamızın liginde top koştururuz..

4 takımın dördü de bir üst tura çıkamadan elenecek bakın görün... GS 3. olup Avrupa ligine kalırsa ordaki ilk turda o da elenecek.. yazıktır, ayıptır günahtır yaaa..

foreverGS1905
Kapalı
31 Ağustos 2019 23:25

Bana kimse Yaaşr Kemal Uğurlu iyi hakemdir gelecek vaat ediyor demesin.. Türkiyede bu düzende gelecek vaat eden hakem yoktur, olması mümkün değildir.. harbiden sıkıldık artık yaaa..

ice.man
Kapalı
31 Ağustos 2019 23:34

Gecen hafta daha 3.dakikada Konyasporun net penaltisini neden vermedilerse ondan vermemislerdir..

Evet yasar kemal ugurlu iptal edilen golu dakikalarca terim denen kabadayiya anlatan hakemdir. O uuzden iyi degildir..

Ligde 3 haftadir acik ara kollanana galatasaray varken besiktasa laf etmek te ne biliyim..

foreverGS1905
Kapalı
31 Ağustos 2019 23:42

Nkoudu'nun hareketinin geçen haftaki Seri'nin hareketinden farkı ne????

VAR hakemi neredesin?? Neden hakemin izlemesi için uyarmadın??? Net kırmızı kart değil mi???

Seri'ye kırmızı kart, Nkoudu'ya sarı kart!!!!!!

Gün olacak bu adalet yerini bulacak ve o zaman yine herkes hak ettiği yeri ve sonuçları alacak!!!

foreverGS1905
Kapalı
31 Ağustos 2019 23:54

65'ten itibaren maçı izledim, öncesine bakmadım ve çok net iki hata:

dk 69. Rize'nin net penaltısı verilmedi.

90+2 Nkoudu'nin rakibinin bileğine hareketi net kırmızı kart, ancak sarı verdiler ve VAR hakemleri uyarmadı bile..

Oysa geçen hafta Konya maçında Seri benzer pozisyonda sarı kart görmüş ancak VAR hakemleri uyarmıştı ve kart kırmızıya dönmüştü..

İşte, bir tarafa kırmızı verip diğer tarafa vermezse; bir tarta VAR uyarır bir tarafta uyarmazsa , o lige her zaman kargaşaya kavga dövüşe ve her zaman kaybetmeye mahkum bir ligdir!!!!

g.a.k.k.o.s
Yasaklı
01 Eylül 2019 00:11

Aynen forever sana %100 katılıyorum bu ligden bir cacık olmaz eşitlik adalet tarafsızlık geçmişte de yoktu şimdi de yok nkoudo var neden devreye girmedi bende çözemedim var ı bu ülke de art niyetli insanların eline oyunculuk diye verdiler var ile azıcık zevk-i futboluda seyir zevkini de mahvettiler

zzReiS
Daire Başkanı
01 Eylül 2019 03:03

Keşke 65 ten önce de izleseydin. Çok net 2 penaltımız verilmedi. Sonra tabi eyyam devreye girdi bizim aleyhimize de veremedi. Bu düzen değişmez en iyisi Premier Lig izlemek temiz kafa rahat

Dextrian
Şube Müdürü
01 Eylül 2019 13:57

VAR'ı öğrenememişiz daha beyler. VAR hakeme sorar ne gördün bu pozisyonda? Maçın hakemi beşiktaşlı futbolcunun rakibin bileğine bastığını gördüm ve sarı olarak değerlendirdim dediyse olay bitmiştir. Hakem pozisyonu çok net görmüş ve değerlendirmesini o şekilde yapmış. VAR'ın gel tekrar izle bu pozisyon kırmızı deme yetkisi yok

Eğer maçın hakemi, ayağına bastı diye sarı verdim derse VAR diyor ki hocam ayağa değil bilekten yukarısına bir müdahale var o zaman gidip izliyor

Bileğe basma çok net kırmızıdır bunun tartışılır bir yanı yok ama VAR maç esnasında kural anlatamaz maçın hakemine, kitapta kırmızı yazana sarı verdi diye gel izle diyemez. O hakemin sorumluluğunda artık. VAR sadece hakemin yanlış gördüğü pozisyonda uyarır. Değerlendirmeyi doğru yapalım. Eyyamı yapan VAR değil Yaşar Kemal Uğurlu'dur

Bizdeki VAR fazlasıyla ağır olsa da iş görüyor ama maçın hakemleri VAR'ın işlevini bozuyor. Henüz VAR'ın hangi pozisyonlarda ne amaçla kullanıldığını tam olarak kavrayamadığımız için de her maçtan sonra VAR'a yükleniyoruz. Halbuki tüm işgüzarlık maçın hakemlerinde

Daha önce de ara ara oluyordu fakat son bir kaç yıldır çok bariz bir şekilde maçların sonuçlarını hakemler tayin ediyor. Bu vasıfsızlarla her gün daha kötüye gidiyor Türk futbolu

Kerem-Cem.80
Yasaklı
01 Eylül 2019 15:04

Dextrian saka gibi yorum yapmışsın... Gecen hafya hakem Seri ye de kart verdi sarı olay niye bitmedi?

Dextrian
Şube Müdürü
01 Eylül 2019 15:26

Anlamamışsınız işte orda olay sarı kartı kırmızıya çevirmek değil hakemin ne gördüğü. Yanlış gördüğü için de VAR'a davet ediliyor tekrar izlemesi tavsiye ediliyor. Bizim bir kaç senemizi alacak bu VAR'ı kavramak

Serinin pozisyonunda hakeme ne gördün dediklerinde seri rakibin ayağına bastı ve sarı verdim dediyse VAR devreye giriyor. Ayağa değil bileğe müdahale var git tekrar izle diyorlar. İstese sarı yeterli diyerek maça devam edebilirdi. Yani VAR'dan izle tavsiyesi, gel bu kartın rengini değiştir anlamına gelmiyor

Kerem-Cem.80, 5 yıl önce

Dextrian saka gibi yorum yapmışsın... Gecen hafya hakem Seri ye de kart verdi sarı olay niye bitmedi?

foreverGS1905
Kapalı
01 Eylül 2019 17:29

bırakın bu işleri, Nkoudu'nun hareketi net kırmızı kart.. o kartı görmesine rağmen veremeyen hakem de , onu kontrole çağırmayan VAR da art niyetlidir. Bir tarafa öyle, öteki tarafa böyle davrandıkça, bir eşitlik sağlamadıkça biz de burda boşu boşuna konuşur tartışırız, ülke futbolu da bir adım ileri gitmez.. bakın göreceksiniz. Avrupada 4 takımdan sadece 1 takım gruplardan çıkabilse bu başarıdır diyeceğim.. bence 4'te 0 olacak..

Dextrian, 5 yıl önce

Anlamamışsınız işte orda olay sarı kartı kırmızıya çevirmek değil hakemin ne gördüğü. Yanlış gördüğü için de VAR'a davet ediliyor tekrar izlemesi tavsiye ediliyor. Bizim bir kaç senemizi alacak bu VAR'ı kavramak

Serinin pozisyonunda hakeme ne gördün dediklerinde seri rakibin ayağına bastı ve sarı verdim dediyse VAR devreye giriyor. Ayağa değil bileğe müdahale var git tekrar izle diyorlar. İstese sarı yeterli diyerek maça devam edebilirdi. Yani VAR'dan izle tavsiyesi, gel bu kartın rengini değiştir anlamına gelmiyor

UNusUAL.PyScHO
Daire Başkanı
02 Eylül 2019 09:14

şu gs hem kulüp hemde taraftar olarak net dünyanın en büyük algı yapan güruhudur ..

rakibe 3 kırmızı, 1 penaltı, 8 dakika uzayan maçta +9 küsurda atılan gol ve itekleye itekleye galip gelinen bir maçın ardından bile yüzlerinin kızarmayışı, teknik direktör demeye bin şahit isteyen mahalle kabadayısı antrenörlerinin maç sonu garip garip açıklamaları mağduriyet edebiyatı parçalaması ve kendi gibi olan utanmadan yoksun taraftar güruhunun şu başlığı !!!!!!!!!

net tiksinti sebebisiniz ...

hüseyin_3232
Genel Müdür
02 Eylül 2019 09:51

Hocam olayı çok güzel özetlemişsiniz. Ama bizim insanımız VARI anlamamak için direniyor. Her pozisyonda VARA yükleniyor. Hadi taraftarı bırakın futbolun içindeki insanlar bile VARA yükleniyor.

İnsanlarımız bütün yetki VARIN ama bilerek müdahale etmiyor gibi bir algıya kapılıyor. Hala anlamayanlar 3. paragrafı çok iyi okusun.

Birde ben kısa bir özet geçeyim.

VAR HAKEMİN GÖRMEDİĞİ YADA YANLIŞ GÖRDÜĞÜ POZİSYONDA DEVREYE GİRER. AMA DEĞERLENDİRMEYİ HAKEM YAPAR ONA GÖRE KARAR VERİR. YANİ KIRMIZI KARTLIK BİR POZİSYONDA HAKEM POZİSYONU DOĞRU GÖRÜP SARI KART OLARAK DEĞERLENDİRİRSE VAR KALKIPTA HAKEME KIRMIZI KART VERECEKSİN DİYEMEZ.

Dextrian, 5 yıl önce

VAR'ı öğrenememişiz daha beyler. VAR hakeme sorar ne gördün bu pozisyonda? Maçın hakemi beşiktaşlı futbolcunun rakibin bileğine bastığını gördüm ve sarı olarak değerlendirdim dediyse olay bitmiştir. Hakem pozisyonu çok net görmüş ve değerlendirmesini o şekilde yapmış. VAR'ın gel tekrar izle bu pozisyon kırmızı deme yetkisi yok

Eğer maçın hakemi, ayağına bastı diye sarı verdim derse VAR diyor ki hocam ayağa değil bilekten yukarısına bir müdahale var o zaman gidip izliyor

Bileğe basma çok net kırmızıdır bunun tartışılır bir yanı yok ama VAR maç esnasında kural anlatamaz maçın hakemine, kitapta kırmızı yazana sarı verdi diye gel izle diyemez. O hakemin sorumluluğunda artık. VAR sadece hakemin yanlış gördüğü pozisyonda uyarır. Değerlendirmeyi doğru yapalım. Eyyamı yapan VAR değil Yaşar Kemal Uğurlu'dur

Bizdeki VAR fazlasıyla ağır olsa da iş görüyor ama maçın hakemleri VAR'ın işlevini bozuyor. Henüz VAR'ın hangi pozisyonlarda ne amaçla kullanıldığını tam olarak kavrayamadığımız için de her maçtan sonra VAR'a yükleniyoruz. Halbuki tüm işgüzarlık maçın hakemlerinde

Daha önce de ara ara oluyordu fakat son bir kaç yıldır çok bariz bir şekilde maçların sonuçlarını hakemler tayin ediyor. Bu vasıfsızlarla her gün daha kötüye gidiyor Türk futbolu

hüseyin_3232
Genel Müdür
02 Eylül 2019 09:54

Bunlara sorsan Federasyon başkanı Fenerli olduğu hakemler Feneri koruyor. 2 hafta önce bize verilen penaltıları sayarken şimdi Kayseri maçından bahsetmiyorlar bile.

UNusUAL.PyScHO, 5 yıl önce

şu gs hem kulüp hemde taraftar olarak net dünyanın en büyük algı yapan güruhudur ..

rakibe 3 kırmızı, 1 penaltı, 8 dakika uzayan maçta +9 küsurda atılan gol ve itekleye itekleye galip gelinen bir maçın ardından bile yüzlerinin kızarmayışı, teknik direktör demeye bin şahit isteyen mahalle kabadayısı antrenörlerinin maç sonu garip garip açıklamaları mağduriyet edebiyatı parçalaması ve kendi gibi olan utanmadan yoksun taraftar güruhunun şu başlığı !!!!!!!!!

net tiksinti sebebisiniz ...

Kerem-Cem.80
Yasaklı
02 Eylül 2019 09:55

kayseri maçında ne var arkadas haksız olup lehimize olan?

marcao ya yapılan faule ragmen gol verildi aleyhimize be...

hüseyin_3232
Genel Müdür
02 Eylül 2019 10:22

Eğer başka bir takım 8 kişilik rakibe karşı 8 dk uzatma verilip 9. dakikada gol atıp kazansaydı nasıl bir yorumda bulunurdunuz merak ediyorum hocam :))

Malum 2 hafta önce Fenerbahçeye 3 penaltı çalındı diye hepiniz isyan etmiştiniz.

Kerem-Cem.80, 5 yıl önce

kayseri maçında ne var arkadas haksız olup lehimize olan?

marcao ya yapılan faule ragmen gol verildi aleyhimize be...

Kerem-Cem.80
Yasaklı
02 Eylül 2019 10:27

hocam sen provakatif olarak bakıyorsun...rakibin 2. gol dakikasına baksana bir.uzatmalarda geldi kırmızı kartlar uzatmalarda geldi 8 dk nın içinde olanlar bunlar.ne olacaktı? oyun durdugu için eklenmeyecek miydi?

siz de biliyorsunuz işin aslını da sadece camur at izi kalsın hesabı bu

hüseyin_3232, 5 yıl önce

Eğer başka bir takım 8 kişilik rakibe karşı 8 dk uzatma verilip 9. dakikada gol atıp kazansaydı nasıl bir yorumda bulunurdunuz merak ediyorum hocam :))

Malum 2 hafta önce Fenerbahçeye 3 penaltı çalındı diye hepiniz isyan etmiştiniz.

hüseyin_3232
Genel Müdür
02 Eylül 2019 10:40

Hocam ben hakem kararlarını tartışmıyorum. Maçın tamamını seyredemedim. Maçı son dakikalarında açtığımda olanlar olmuş zaten. Pozisyonları görmediğim için kararlara yorum yapmıyorum. Hakem yanlış veya doğru karar vermiştir onada lafım yok.

Sadece Galatasaraylılara sorum şu. Aynı şekilde başka takım maç kazansa yorumunuz ne olurdu?

Kerem-Cem.80, 5 yıl önce

hocam sen provakatif olarak bakıyorsun...rakibin 2. gol dakikasına baksana bir.uzatmalarda geldi kırmızı kartlar uzatmalarda geldi 8 dk nın içinde olanlar bunlar.ne olacaktı? oyun durdugu için eklenmeyecek miydi?

siz de biliyorsunuz işin aslını da sadece camur at izi kalsın hesabı bu

Kerem-Cem.80
Yasaklı
02 Eylül 2019 10:48

hocam izlersen bu sekilde konusmazsın zaten..üstelik izlemedim diyorsun aynı sekilde baska takım kazansa diye soru soruyorsun önce izle.yorumlara bak hangi kart hatalı verilmiş.penaltı haksızmıymı bak gör sonra konusalım havadan konusuyorsun o zaman

hüseyin_3232, 5 yıl önce

Hocam ben hakem kararlarını tartışmıyorum. Maçın tamamını seyredemedim. Maçı son dakikalarında açtığımda olanlar olmuş zaten. Pozisyonları görmediğim için kararlara yorum yapmıyorum. Hakem yanlış veya doğru karar vermiştir onada lafım yok.

Sadece Galatasaraylılara sorum şu. Aynı şekilde başka takım maç kazansa yorumunuz ne olurdu?

hüseyin_3232
Genel Müdür
02 Eylül 2019 11:02

Hocam sorduğum soruya cevap vermiyorsunuz. Çünkü işinize gelmiyor:)))

2 hafta önce gördük neler olduğunu hepimiz:))

Kendi sorumu kendim cevaplayayım.

Maçın hakemleri VAR Hakemleri Federasyon MHK herkes eleştirilir. Burada başlıklar açılır ortalık ayağa kaldırılırdı.:))

Kerem-Cem.80, 5 yıl önce

hocam izlersen bu sekilde konusmazsın zaten..üstelik izlemedim diyorsun aynı sekilde baska takım kazansa diye soru soruyorsun önce izle.yorumlara bak hangi kart hatalı verilmiş.penaltı haksızmıymı bak gör sonra konusalım havadan konusuyorsun o zaman

kurttotemi
Şube Müdürü
02 Eylül 2019 11:06

Mhk da hakem olmanın yolu Fatih Terim den geçiyor lig bitmiş futbol ölmüş kimin umurunda

Toplam 201 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi