Editörler : F16 Gökçen
«567891011121314151617

mastercareer
Memur
14 Haziran 2010 14:05

bunu yapıcağına git spk lisansı falan al...sömürü düzeninde çalışan bir kurs gibi bişy anlıcanız..zatan iş görüşmesi gibi çağırıpta sonradan milleti kerpmeye çalışıyolar ya işte en berbatıda bu...

mastercareer
Memur
14 Haziran 2010 14:08

...kusura bakma...elbette forumlarda her yazılana inanmayın ama genel bi görüş va ve bu da çok açık... nuray83 seninde o şirkette çalışan sahtekar demek istemiyorum ama işgüzar insanlardan biri olduğunu düşünüyorum

mastercareer
Memur
14 Haziran 2010 14:11

nuray83 yazının hepsini okumamıştım ama şimdi okudum vr anladım ki kesin orada çalışıyosun..yoksa oraya görüşmeye giden kimse övemez onları....

maesahin
Genel Müdür
14 Haziran 2010 14:42

2004 yılında avrupa kalitesi ödülünü almış. kaçınız bu ödülün ne anlama geldiğinden haberdar??

Ödülü kim neye göre vermiş??? Sahtekarlığa göreyse evet gerçekten hak etmiş...

-ottomanias-
Daire Başkanı
14 Haziran 2010 15:06

ya adamların kalite ödülünden bizene zaten..

bu kurum beni sözde bir mülakata çağarıp da, "eğer bizde çalışmak istiyorsanız önce bir 400-500 tl'nini alalım...sonra istersek size işe alır, paranızı geri öderiz...istersek işe almayız, paranız da bizim olur" diyorsa, ben bu kurumun ne kalitesine ne de adilliğine güvenirim... gerçek bir işveren daha en başta kendi eğitimini bile parayla verecekse, çalışanını koruyacağına nasıl güvenilir??

ggokceee
Aday Memur
15 Eylül 2010 16:15

arkadaşlar kariyerde bu firmanın yine ilanıı var ama bu sefer deşifre olmamk için firma adını değiştirmişler trade and invest yatırım danışmanlığı arge diye geçiyo. ben gidip tabelayı tele trade görünce şaşırdım neden böyle değişik isimle ilan bırakmışlar diye ama bu sayfayı okuyunca açıklığa kavuştu. para kazanma ümidiyle gidiyosun ama böyle şeylerle karşılaşınca üzücü oluyo fazla üzücü

15 Eylül 2010 17:16

arkadaşlar ben 2008 de üniversiteden mezun olduktan sonra boş durmamak adına bu firmayla görüşmeye gittim.Sizlerinde bildiğiniz gibi önce 1 hafta genel konu hakkında bilgi verildi sonra isteyenlerin 400 lira karşılığında eğitimi ve sonunda sertifikalarını alabilecekleri söylendi.O esnada eğitime yaklaşık 20 kişi katılmıştı fakat bu para oalyını duyan herkes kaçtı sadece 4 kişi kaldık :) bende sırf merakımdan nasıl bir iş olduğunu öğrenmek için kaldım.Aslında ucunda sizden para almasalar oldukça eğlenceli bir iş fakat piyasayı özellikle makro anlamda iyi derecede takip yeteneğinin olması bu işte başarıya götüren faktör olduğunu düşünüyorum.Parası olan birinin sırf parasından para kazanması için güzel bir yol fakat bu bir meslek değil.Buna kanıp sakın ola eğitimlere katılmayaın ama forex piyasalarını özel ders mahiyetinde nasıl takip edebilirim temel analiz teknik analiz nasıl olur bir fikir sahibi oluo işlemleride tek başınıza yapmak istiyorsanız buyrun katılın.Ben 400 liram dışında pek birşey kaybetmedim.

Kursun sonunda belli kurallar dahilinde 5000 dolarlık hesabı 20000 dolara çıkarabilirsem işe alınabileceğim söylendi ama ne yalan söyliyim hiç uğraşmadım bile.

Kendilerini bu şekilde pazarlayan bir firma bilerek gidin yemi yutmayın...

maesahin
Genel Müdür
16 Eylül 2010 10:56

tam bir komedi ya, ya arkadaşlar ciddiye alıp gitmeyin bile, dalgaya da alıp gitmeyin hem zamanınıza hem otobüs paranıza yazık..

DEU_ist
Şef
16 Eylül 2010 11:44

bu teletrade şirketini ilk olarak bir arkadaşımdan duymuştum daha sonra araştırdım iş bulmak için çabalayan insanları sömüren bir şirket olduğunu anladım (bunun nasıl olduğu yazılmış zaten), herneyse arakadaşım bu şirketten vazgeçti daha sonra sırf uyguladıkları para kazanma stratejisinin ne kadar alçakça olduğunu yuzlerıne vurmak için bende iş başvurusu yapmıstım. başvuruma 1 hafta içinde cevap geldi görüşmeye çağırdılaar. başvuruyu bu maçla yaptığım için görüşmeye gayet rahat bir şekilde gittim, bu piyasa ilgim olduğunu ve birazda bilgim olduğunu anlayınca gorüşmeyi yapan kişinin gözlerini içi güldü önce fakat şirketin uyguladığı strateji hakkında da bilgi sahibiyim diyince adam önce bir afalladı (tabi ben sorana kadar 400-500 tl para istedikelrini söylemedi) adamın yüzüne karşı resmen şirketi ayıpladım bu nasıl bir şirket diye ben konuştum o dinledi en son "sanırım bizde çalışmayı düşünmüyorsunuz " dedi ve bende çıktım, çıkarken de adam götürdüğüm cv mi elinde tutuyordu "dosyayı alabilirmiyim" dedim ve cv mi aldım adamın elinden adam şok oldu :)

bu görüşmeden sonra amacıma ulaşmıştım peki bişey değiştimi "hayır" adamalr hala insanların umutlarını sömürüyorlar....

weberx14
Aday Memur
17 Eylül 2010 16:13

Arkadaşlar öncelikle hepinize yaşadıklarınızı açıkça anlattığınız için teşekkür ediyorum.Aynı telefonu ben de aldım ve burda yazılanları okuduktan sonra görüşmeye gitmedim.Arayıp gelemeyeceğimi söylediğimde görüşme tarihini ileri bir tarihe alalım dediler.Ben de çalışmayı düşünürsem kendilerine döneceğimi söyledim.Telefondaki kız sinirli bir şekilde yüzüme kapattı:)Hiçbir şirket ya da firma iş görüşmesine gelmeyen birine görüşmenizi ileri tarihe alalım demez.Adamlar beni beklemiyor sonuçta.Daha önce de görüşmeye gidemediğim birkaç yer oldu.Dönen olsaydı çalışıyor olurdum değil mi?Bana pek inandırıcı gelmedi zaten.17.30 da görüşme mi olur?İki,üç kişinin dışında da olumlu yazan pek kişi olmadığına göre (bu iki,üç kişi ne kadar çırpınsalar da orda çalıştıkları ya da onların adamları oldukları belli) demek ki güvenilecek bir yer değil.mastercareer'a katılıorum gidin spk lisansı filan alın daha iyi.Ya da ille para harcıycaksanız piyasada meb onaylı sertifika veren binlerce kurs var.Yazılın birine gitsin

DEU_ist
Şef
17 Eylül 2010 16:30

işte weberx14 in dediği gibi görüşmeyi iptal etmek istediğinde ileri tarihe atalım demeleri açıkça bize gösteriyor herşeyi bunlar kımseyi kaybetmek istemiyor çunki sizler onları muhtemel işveren olarak görürken onlar bizleri müşteri olarak görüyor...

allah kimseyi bu ve bunun gibi umut sömürüzülerinin eline düşürmesin

REWİEV
Aday Memur
18 Eylül 2010 02:51

adamlar para kazanma yolunu bulmuş. ama eğitim veriylar yine de. o eğitimin karşılığı olan parayı alıyolar. kendilerine iş kurmuşlar. akıllı bir fikir ancak kazanılan para haram. Beyne bak be. bu işin asılı bu zaten. BEKLENTİYİ NASIL SATIN ALABİLİRİM?finansal piyasalarda önemli soru bu. BEKLENTİ?

18 Eylül 2010 12:49

bana eğitim veren kişi hala facebookumda kayıtlı :) adamlar sağlam para kırıyolar tabi ben muhattap olmuyorum kendileriyle...

endso
Aday Memur
03 Ekim 2010 21:47

Arkadaslar merhaba,

Bende bircogunuz gibi teletrade magduruyum. Is gorusmesi vesilesi ile Teletrade'in Istanbul'daki ofisine temmuz ortasinda gitmistim. Kapiyi benden yasca epey kucuk biri acti. Hemen sagda sekreter belirdi, siz suraya oturun dedi. Duvarlarda dolar ve euro isaretleri vardi dekor olarak. Genc bi bayan gorusmeye girdi. Bana isi anlatti. Yatirimcilara onerileceksiniz dedi egitimin sonunda. Egitimlere geldim 1 hafta boyunca. ilk gun 16 kisiydik, ertesi gun bir baktim 7 kisi kalmis. Teorik egitim bitti, pratik egitime gectik. Sadece 2 kisi kalmistik ki 500 TL para aldilar benden hemen. 3 haftalik egitim boyunca Forex'de her zaman iyi para kazanacagimizi soyleyip durdu egitimciler. Demo hesap yonetiyorduk sanal para ile. 70 islemde yuzde 70 basari saglarsam ise alinabilecegimi soylediler ki boyle volatile bir piyasada bunu yapmak cok kolay degil.

Etrafimdakilere baktim hepsi rahat tipler. Kumar gibi oynuyolar Forex'i. Forex'in para tuzagi oldugunu ogrendigimde egitimin sonuna yaklasmistik. Bir adam 22000 Dolarlik hesabini 5000 dolara indirmis ve halen zarari kapatmakla ugrasiyrodu en son.

Beni sonrasinda defalarca aradilar gercek para ile hesap acalim size diye. Hic orali olmadim. Cunku kumarda herzaman oynatan kazanir. Teletrade'in kasasina Spread farki, komisyonlar ve havuz kazanclari giriyor. Siz kazansanizda kaybetsenizde Teletrade gibi firmalar hep kazancli cikiyor.

tormenta
Kapalı
03 Ekim 2010 23:23

ahah :) Teletrade DJ nedir ya tiesto fln gibi bişey mi:)

private to puplic
Aday Memur
05 Ekim 2010 13:55

Arkadaslar bu sirketten cagrilmis ve egitimlere katilmis bir kisi olarak sizlerden ricam sakinın..! .arkadaslarin dedigi gibi ikinci egitim parali ,ilk egitimdede zaten forex in bir is olamayacagini insan 1 haftada anliyor ,diyelimki 400 tl yi verdiniz ve egitimi gectini musteriyi siz ikna ediyorsunuz parasini degerlendirmek icin ,hangi keriz 100 bin tl sini veya daha fazlasini kaldirac kullanarak forex e yatirir bilmiyorum ,ayrica bu sirket sizden calaisma yasaminiz boyunca sizin uzerinizden para kazaniyor nasilmi ? esas mevzu burda zaten sizin yaptiginiz islemlerden onlarin soylemiyle PIP (percentage in points) olarak komisyon aliyorlar yani hem 400 tl ve hemde cok daha fazlasini belki 40 bin belki 400 bin siz onlara komisyon oduyorsunuz alim ve satim yaptiginizda SAKIN AMA SAKIN KANMAYIN BUNLARA egitimini alin Cv nize yazin sonra siz onlara shut yapin ....ama sakin bir is oldugunu dusunmeyin ..

ua mezunu
Kapalı
05 Ekim 2010 22:43

Ben de bu şirket tarafından çağırılmıştım. Başvurunuz üzerine görüşmeye çağırıyoruz dediler ama ben uluslararası ilişkiler mezunyum finansla falan hiç alakam yok. Başvurduğumu hiç hatırlamıyordum. Sonradan internette araştırınca güvenilirliği olmadığı izlenimine kapıldım ev gitmedim. Bir yıl kadar sonra işletme mezunu bir arkadaşım aynı şirketin mülakatına gitti. Gayet olumlu konuşuldu. İşe gireceğine emşn gibiydi ve kurs parasını umursamıyordu. Ben de sadece internetten okuduklarımla aklını karıştırmamak için bir şey demedim. Ama paralı eğitim sonunda 1 ay staj çıktı. Bütün eğitim ve staj süresinde kendi paralırını işletip para kazanabileceklerini söyledi herkes. Stajın sonuna doğru 30-40 kişilik yeni bri grup geldi. İşe alınmayı bekleyen stajdakilere ise kendi parealarını yönetmeyi öğrenmek istiyorlar açıklaması yapıldı. Sonrasında malum son. Sertifika ne kadar güvenilir bilmem ama sadece sertifika almak istiyorsanız gidin yoksa kalanı anlatıldığı gibi.

klass84
Daire Başkanı
06 Ekim 2010 01:07

yukarıdakı arkadaslara katılıyorum bende bırsey zannedıp gıtmıstım ıs gorusmesıne kadın hıc bırsey sormadan gel kursa yarın ama paralı fılan dedı ıste ustekı arkadaslar gıbı para ıstıyor falan vaktınıze yazık soylıyım.zaten gıdersenız kapının gırısınde pos cıhazlarını gorursunuz sekreter devamlı para cekıyor garıbım insanlarda işim olacak dıye elındekı parayıda oraya harcıyor.lutfen kanmayın arkadaslar

maesahin
Genel Müdür
06 Ekim 2010 08:47

isimden kaybediyor ne öyle teletabi gibi..:)

infernox
Memur
07 Ekim 2010 18:21

Arkadaşlar sanırım şirket internette yazılanlardan dolayı ismini Trade İnvest Yönetim Ve Yatırım Danışmanlığı Arge olarak değiştirmiş. Başvuru yaparken bu isimle google da firmayla ilgili bir bilgi bulamıyorsun.

Ancak sonra beni aradılar şirketin teletrade olduğunu anladım.

Tabii beni de görüşmeye çağırdılar, gitmeyeceğim.

Forex denen illet de yok şu kadar para kazanırsın, yok yüzde 400 kar 7 dakikada elde edebilirsin vs. gibi saçmalıklar var. Madem o kadar kar elde ediyorsun neden benim paramın aracı kurumu olup komisyon kesmek istiyorsun. 70 dakikada trilyoner olsana...

Toplam 331 mesaj
«567891011121314151617

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi