Editörler : supporters.
«100101102103104105106107108109110111»

ilk74
Aday Memur
07 Kasım 2021 19:24

Hocam iyi akşamlar. Benim karar yazımda toplantı tarihi 21.10.2021 yazıyordu. Karar bana 1 Kasım'da ulaştı. Aynı gün EBYS üzerinden Kurum Dışı Giden Evrak kısmından UAK Kep adresini kullanarak "Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, [email protected]" dilekçemi açık ve net şekil de kanıt eklerini de ekleyerek eimzalı şekilde gönderdim. Yazı önce kendi kurumumun Kep Posta sorumlusuna (Fakülte veya MYO Sekreteri) iletiliyor. O da onayladıktan sonra UAK sistemine düşüyor. Aynı gün UAK Kep posta sorumlusunun okundu bilgisi tarafıma EBYS üzerinden bildirildi. Ben hızımı alamadım, aynı itiraz dilekçesini kanıt ekleri ile birlikte PTT kargo ile gönderdim. 2 Kasım günü kargom UAK' a ulaştı. Bu noktadan sonra süreç nasıl işler bilemiyorum. Haklı olduğuma adım gibi eminim, ancak UAK itiraz komisyonu ciddi olarak okuyup değerlendirir mi bilemiyorum. Bu arada, bu süreçte Eylül başvurusunu da kaçırmış olduk. Eğer ben yayınımın elektronik olarak basıldığını bilmesem neden kendimi riske atayım? Bekler Eylül'de başvururdum. Ancak sağ olsun bazı jüri üyelerimiz yayınlarımızın kronolojik tarih sıralamasına bakmadan karar veriyorlar. Ben de böyle bir jüri üyesine denk geldim. Üstelik yayınım A sınıfı SCI ve Ulakbimden 3200TL de yayın teşviki aldım... Güler misin, Ağlar mısın. Şaştım kaldım. İnşallah buradaki tüm hocalarım haklarını tez zamanda alır...

mrfilolog, 2 yıl önce
Öncelikle büyük geçmiş olsun hocam. İnşallah en kısa sürede surecinize kaldığınız yerden devam edersiniz. Maalesef yanlış değerlendirilebilir herşey mümkün. Bu arada EBYS üzerinden itirazı nasıl yaptınız? Bir de sanırım Ekim toplantisinda gündeme alınmamış. Ne zaman itiraz etmistiniz?

Mutasarrıf85
Aday Memur
07 Kasım 2021 19:40

dediğiniz şablonda kuruldan geri döner hocam nefret yüklü 5 para etmez jürilerden yılgınlık geldi ... yayınlara ve asgariden kapak bulamayıp etikten kulp takacaklarından korkuyorum ben de...

ilk74, 2 yıl önce

Hocam iyi akşamlar. Benim karar yazımda toplantı tarihi 21.10.2021 yazıyordu. Karar bana 1 Kasım'da ulaştı. Aynı gün EBYS üzerinden Kurum Dışı Giden Evrak kısmından UAK Kep adresini kullanarak "Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı, [email protected]" dilekçemi açık ve net şekil de kanıt eklerini de ekleyerek eimzalı şekilde gönderdim. Yazı önce kendi kurumumun Kep Posta sorumlusuna (Fakülte veya MYO Sekreteri) iletiliyor. O da onayladıktan sonra UAK sistemine düşüyor. Aynı gün UAK Kep posta sorumlusunun okundu bilgisi tarafıma EBYS üzerinden bildirildi. Ben hızımı alamadım, aynı itiraz dilekçesini kanıt ekleri ile birlikte PTT kargo ile gönderdim. 2 Kasım günü kargom UAK' a ulaştı. Bu noktadan sonra süreç nasıl işler bilemiyorum. Haklı olduğuma adım gibi eminim, ancak UAK itiraz komisyonu ciddi olarak okuyup değerlendirir mi bilemiyorum. Bu arada, bu süreçte Eylül başvurusunu da kaçırmış olduk. Eğer ben yayınımın elektronik olarak basıldığını bilmesem neden kendimi riske atayım? Bekler Eylül'de başvururdum. Ancak sağ olsun bazı jüri üyelerimiz yayınlarımızın kronolojik tarih sıralamasına bakmadan karar veriyorlar. Ben de böyle bir jüri üyesine denk geldim. Üstelik yayınım A sınıfı SCI ve Ulakbimden 3200TL de yayın teşviki aldım... Güler misin, Ağlar mısın. Şaştım kaldım. İnşallah buradaki tüm hocalarım haklarını tez zamanda alır...

ilk74
Aday Memur
07 Kasım 2021 22:57

Hocam maalesef, neye kulp takacakları belli değil. Çünkü, bazı jüri üyelerimiz sağ olsunlar objektif değerlendirmiyor, bazıları da teknik açıdan hatalı kararlar verebiliyor. Hakkıyla karar verenler mutlaka çoğunluktadır ancak bize de böylesi denk geldi. Umarım sizin sürecinize böyleleri denk gelmez ve hayırlısıyla başarılı sonuç alırsınız...

Mutasarrıf85, 2 yıl önce

dediğiniz şablonda kuruldan geri döner hocam nefret yüklü 5 para etmez jürilerden yılgınlık geldi ... yayınlara ve asgariden kapak bulamayıp etikten kulp takacaklarından korkuyorum ben de...

Alexfb06
Aday Memur
07 Kasım 2021 23:03

Hocalarim, bu ayki itiraz toplantısı ile ilgili net bilgi alabilen hocalarımız olursa burada paylaşırsa sevinirim. Ben ay sonuna kalacağını düşünmuyorum. Çünkü 3 dosyali jürilerin son giriş tarihi 6 kasimdi. Birakan olduysa zaten bırakmıştır. Muhtemelen ay ortası gibi olur. Tabiki sadece tahmin.

Alexfb06
Aday Memur
11 Kasım 2021 14:12

Hocalarım, asgari toplantısı ile ilgili bilgi alabilen oldu mu?

ilk74
Aday Memur
11 Kasım 2021 14:58

Maalesef hocam. Hiçbir haber yok.

Alexfb06, 2 yıl önce

Hocalarım, asgari toplantısı ile ilgili bilgi alabilen oldu mu?

Proton2021
Memur
12 Kasım 2021 13:07

Sayın Hocalarım,

Asgari veren hocaya dosyamız gittikten sonra kaç gün süre veriliyor acaba? Girmezse tekrar süre veriyorlar mı acaba?

Daha ne kadar uzayacak merak ediyorum. Umarım Mart ayına kadar başarılı başarısız belli olur da ona göre yolumuza devam ederiz hepimiz.

Dr.mr
Memur
12 Kasım 2021 14:38

10 gün diye biliyorum.

Proton2021, 2 yıl önce

Sayın Hocalarım,

Asgari veren hocaya dosyamız gittikten sonra kaç gün süre veriliyor acaba? Girmezse tekrar süre veriyorlar mı acaba?

Daha ne kadar uzayacak merak ediyorum. Umarım Mart ayına kadar başarılı başarısız belli olur da ona göre yolumuza devam ederiz hepimiz.

yo87
Aday Memur
12 Kasım 2021 22:33

Hocam komisyon itirazı haklı buldu diyelim juriye gönderdi 10 gün içinde başarılı/başarısızmı girebiliyor ek bi itiraz yada kararında ısrarcılık yapabilirmi
Dr.mr, 2 yıl önce

10 gün diye biliyorum.

Tourniquett
Daire Başkanı
12 Kasım 2021 22:58

Girmezse ek süre verilmiyor.

Proton2021, 2 yıl önce

Sayın Hocalarım,

Tourniquett
Daire Başkanı
12 Kasım 2021 23:01

Sadece başarılı ya da başarısız olarak değerlendirmesi isteniyor jüriden ama ısrar edenler de oluyor. Tekrar asgarî verenler oluyor.

yo87, 2 yıl önce
Hocam komisyon itirazı haklı buldu diyelim juriye gönderdi 10 gün içinde başarılı/başarısızmı girebiliyor ek bi itiraz yada kararında ısrarcılık yapabilirmi

Proton2021
Memur
15 Kasım 2021 09:11

Teşekkürler hoca cevap için 20 gün sanıyordum. O zaman benim dosyam da Kasım toplantısına yetişecek

Dr.mr, 2 yıl önce

10 gün diye biliyorum.

Dr.mr
Memur
15 Kasım 2021 09:58

hocam ne yaptınız durumu. Özelden yazdım size.

osecginn, 3 yıl önce

Değerli arkadaşlar,

Mühendislik alanında doçentliğe başvurmuştum. İki tane

çalışmam doktora tezimle aynı konuda olduğu için puanlamadan çıkartıldı. Asgari

şartları sağlayamadığım gerekçesi ile başvurum iptal edildi.

Bu iki çalışma doktora tez konumla ilgili fakat tezimden

hiçbir grafik, tablo, fotoğraf kullanmadım. Bu çalışmalarda farklı malzeme ve

parametreler kullandım. Dolayısı ile oluşan tablo, grafik ve sonuçlar

kendilerine özgü.

Bir çalışmanın lisansüstü tezlerden üretilip üretilmediğine

nasıl karar verilir? Bu konuda bilgisi olan var mı? Bu konuda elinde

yönetmelik/mahkeme kararı vb resmi belge olan var mı?

Alexfb06
Aday Memur
23 Kasım 2021 15:02

merhaba Hocalarım,

Asgari itiraz edip durumunda gelişme olan var mı aramızda?

ilk74
Aday Memur
23 Kasım 2021 15:54

Gelişme yok hocam.

Alexfb06, 2 yıl önce

merhaba Hocalarım,

Asgari itiraz edip durumunda gelişme olan var mı aramızda?

yo87
Aday Memur
28 Kasım 2021 00:39

Hocam itiraz edip bi gelişme yaşayan olursa paylaşırsa bizede yardımı olur

ilk74
Aday Memur
28 Kasım 2021 00:54

Hocam itiraz edeli 27 gün oldu. Ne ses var ne de seda...

yo87, 2 yıl önce
Hocam itiraz edip bi gelişme yaşayan olursa paylaşırsa bizede yardımı olur

Alexfb06
Aday Memur
30 Kasım 2021 10:16

Asgari toplantısı ile bilgi alabilen hocalarımız paylaşabilirse memnun olurum. Bu ay toplantı yapılmıştır diye düşünüyorum ama genelde sisteme yansıtılması eskiye göre daha uzun sürüyor artık. Düşünün 21 ekimde asgari kararı çıkan adayın sonucu öğrenmesi 9 kasımı bulmuştu.

dmrdmr88
Aday Memur
30 Kasım 2021 13:57

Değerli Hocalarım,

Nasıl ilerleyeceğimi bilemediğim için sizlere danışmak istedim. Ben şubat 2021 mühendislik başvurusuyum, temmuzda asgariden kaldığıma dair bilgilendirme yapıldı, bende buna istinaden itiraz dilekçesi yazım gönderdim 28 temmuz da ellerine ulaştı, sonrada bekledim ağustos geçti eylülün ortasına geldi bir haber yok, aramaya karar verdim. Arıyorum arıyorum açan yok maalesef. Sonra mail atayım dedim. Hem ilgili birime hem de dbs ile ilgili bir mail adresine süreç ile ilgili mail attım. Kasım ayının ortası gibi ilgili birimden OKUNMADI bilgisi geldi. Allahtan dbs den ekim başı gibi süreciniz devam ediyor şeklinde bilgi geldi. Ekim geçti kasım da geçti ben süreç ile ilgili bir bilgi almak için nasıl ilerleyebilirim yardımlarınızı rica ediyorum. Saygılarımla

Alexfb06
Aday Memur
30 Kasım 2021 14:27

Ekim başı gibi dbs de jüri sürecine mi döndü Hocam,

dmrdmr88, 2 yıl önce

Değerli Hocalarım,

Nasıl ilerleyeceğimi bilemediğim için sizlere danışmak istedim. Ben şubat 2021 mühendislik başvurusuyum, temmuzda asgariden kaldığıma dair bilgilendirme yapıldı, bende buna istinaden itiraz dilekçesi yazım gönderdim 28 temmuz da ellerine ulaştı, sonrada bekledim ağustos geçti eylülün ortasına geldi bir haber yok, aramaya karar verdim. Arıyorum arıyorum açan yok maalesef. Sonra mail atayım dedim. Hem ilgili birime hem de dbs ile ilgili bir mail adresine süreç ile ilgili mail attım. Kasım ayının ortası gibi ilgili birimden OKUNMADI bilgisi geldi. Allahtan dbs den ekim başı gibi süreciniz devam ediyor şeklinde bilgi geldi. Ekim geçti kasım da geçti ben süreç ile ilgili bir bilgi almak için nasıl ilerleyebilirim yardımlarınızı rica ediyorum. Saygılarımla

Toplam 2687 mesaj
«100101102103104105106107108109110111»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi