Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Ekim 2020 10:56

MEB il içi görevlendirme veya tayin neden yapmıyor

ben ilde memur ilçede olmayan bir kurumda eşimde öğretmen ilçede bir türlü merkeze gelemiyor.kaç sene bekleyeceğiz daha acaba il içide görevlendirme neden yapmıyıor meb il dışındakiler direk görevlendirme ile geliyor okuluda idare etmiyor

rodiva
Genel Müdür
17 Ekim 2020 13:39

merhaba hocam bildiğim kadarıyla oluyor olmuyor değil fakat dilekçe veriyorsunuz mazeretinizle birlikte değerlendirmeye alıyorlar. o şekilde yani yapanlar biliyorum bu şekilde ancak ertesi yıl tekrar kadronuzun bulunduğu yere dönüyormuşsunuz.

..

Okan02
Aday Memur
17 Ekim 2020 16:01

hocam o nasıl oluyor merkezde edebiyat öğretmeni olduğu için yer yok deniliyor bebek te küçük pandemi döneminde bakıcıya da bırakamıyorsunuz ama bazı yöneticler sanki maaşı cebinden veriyor hemen izne ayrılın diyorlar

b3rn4
Müsteşar
17 Ekim 2020 16:41

Söylemişler işte beyefendi yer olmayan yere neden görevlendirme yapsınlar?Mazeretiniz maalesef ki mebde geçerli bir mazeret değil. İl içi özür grubundan yer değiştiremeyen 100lerce km yok gidip gelen yüzbinlerce öğretmen var. Sizin eşinizle aynı ilçede olmamanız ve bebeğinizin olması resmi kurumların problemi değil. Dedikleri gibi izin gibi bi yöntem de var. Kusura bakmayın biraz sert oldu belki ama durum bu. Sizin gibi çok çok çok kişi var ve emin olun olacak olsa hepsi görevlendirme ister.

Okan02, 4 yıl önce

hocam o nasıl oluyor merkezde edebiyat öğretmeni olduğu için yer yok deniliyor bebek te küçük pandemi döneminde bakıcıya da bırakamıyorsunuz ama bazı yöneticler sanki maaşı cebinden veriyor hemen izne ayrılın diyorlar

17 Ekim 2020 22:11

Siz il merkezinde memur olarak görev yapıyorsunuz esiniz ilçede öğretmen olarak görev yapıyor il merkezinde eşinizin branşında öğretmen ihtiyacı yok siz eşimin il merkezine neden görevlendirilmesi yapılmiyor diye soruyor ve bunun neden yapılmadığını anlamakta zorlanıyorsunuz sanırım doğru anladim eşiniz öğretmen olduğuna göre sizin bulunduğunuz il merkezine il ici es durumu başvurusu ile gelinmesi gerektiğini biliyor olmali bahsettiğiniz gerekçeler birçok kişi için geçerli bu gerekçelerle görevlendirme yapılsa ilçelerde öğretmen kalmazdi bizim 3 aylık bebeğimiz var eşim günlük 45 +45 km yol gidip geliyor bu sene 5.yili4 yıldır il ici başvurumuz olumlu sonuclanmiyor ama neden eşimi merkeze benim yanına gorevlendirmiyorsunuz diye sormak hiç aklıma gelmedi ben de yarin hemen gidip merkeze gorevlendirme istiyim esim icin yapmayın Allah aşkına

rodiva
Genel Müdür
18 Ekim 2020 07:02

a evet bir detayı eklemeyi unutmuşum , açık yoksa malesef olmaz diye biliyorum bende.

Okan02
Aday Memur
19 Ekim 2020 14:41

burdakiler yönetici ağzıyla konuşuyor madem dürüstseniz o zaman il emrinide eleştirin o kadar öğretmen il emrinde görevlendirmede çalışmıyor dahi ve eşine yakın yerlerde ve düzeysiz ce yazmışınız siz gerçekten eğitimcimisiniz

b3rn4
Müsteşar
19 Ekim 2020 14:54

İl emrini eleştiemediğimizi nereden biliyorsunuz? Size mi kaldı bizim eğitimciliğimizi eleştirmek? Açık olmayan yere sadece sizde olduğunu zannettiğiniz bi mazeretle görevlendirme talep ediyorsunuz. Bu mu dürüstçe istek? Bu mu eşinizin muhteşem eğitimciliği?

Soru sordunuz doğru cevaplar aldınız beğenmiyorsanız sormazsınız.

Okan02, 4 yıl önce

burdakiler yönetici ağzıyla konuşuyor madem dürüstseniz o zaman il emrinide eleştirin o kadar öğretmen il emrinde görevlendirmede çalışmıyor dahi ve eşine yakın yerlerde ve düzeysiz ce yazmışınız siz gerçekten eğitimcimisiniz

b3rn4
Müsteşar
19 Ekim 2020 15:01

Hocam biz de eşimle 40 km uzak ilçelerde çalışıyoruz benim de 2 küçük çocuğum var adam sabah 7 çıkıyor akşam 7 perişan geliyordu pandemiye kadar. Şimdi de 2 gün gidiyor. Ben zh bitirdiğim halde ve norm fazlası olmasına rağmen isteğe bağlı tayinlerde merkeze başvuramıyor kendisi zh okulunda olduğu için yapıyor gözüküyor erteletemiyor. Erteletemediği için yüksek puanı olmasına rağmen merkeze idareci olarak bile gelemiyor. Proje okuluna başvuramıyor. 3 yıldır gidip geliyor. Daha 1 kere bile görevlendirme düşünmedik çünkü açık yok. Sanırım ikisi de öğretmen olmayan eş olunca ayrıcalık elde edeceğini zannediyorlar. Çünkü bu başlıktaki gibi taleplerin çocuğunda eşlerden yalnızca biri öğretmen oluyor.

fizikçisedat, 4 yıl önce

Siz il merkezinde memur olarak görev yapıyorsunuz esiniz ilçede öğretmen olarak görev yapıyor il merkezinde eşinizin branşında öğretmen ihtiyacı yok siz eşimin il merkezine neden görevlendirilmesi yapılmiyor diye soruyor ve bunun neden yapılmadığını anlamakta zorlanıyorsunuz sanırım doğru anladim eşiniz öğretmen olduğuna göre sizin bulunduğunuz il merkezine il ici es durumu başvurusu ile gelinmesi gerektiğini biliyor olmali bahsettiğiniz gerekçeler birçok kişi için geçerli bu gerekçelerle görevlendirme yapılsa ilçelerde öğretmen kalmazdi bizim 3 aylık bebeğimiz var eşim günlük 45 +45 km yol gidip geliyor bu sene 5.yili4 yıldır il ici başvurumuz olumlu sonuclanmiyor ama neden eşimi merkeze benim yanına gorevlendirmiyorsunuz diye sormak hiç aklıma gelmedi ben de yarin hemen gidip merkeze gorevlendirme istiyim esim icin yapmayın Allah aşkına

Okan02
Aday Memur
19 Ekim 2020 18:50

bana kalmadıysa sanada benim görevelendirme istememe kalmaz sizden yorum istemedim ben zaten ve torpille yapan da var görevlendirme

b3rn4, 4 yıl önce

İl emrini eleştiemediğimizi nereden biliyorsunuz? Size mi kaldı bizim eğitimciliğimizi eleştirmek? Açık olmayan yere sadece sizde olduğunu zannettiğiniz bi mazeretle görevlendirme talep ediyorsunuz. Bu mu dürüstçe istek? Bu mu eşinizin muhteşem eğitimciliği?

Soru sordunuz doğru cevaplar aldınız beğenmiyorsanız sormazsınız.

b3rn4
Müsteşar
19 Ekim 2020 19:56

Yorum istemiyorsanız konu açmayacaksınız. Bulunduğunuz yer forum sitesi bilgi alışverişi yeri. Derdimi yazayım ama kimse yazmasın istiyorsanız günlük tutabilirsiniz.

Ayrıca torpil yapan var diye diye bu sizin talebinizi haklı kılmaz. Biz size normal şartlarda olması gereken nedir anlattık.

19 Ekim 2020 21:36

Açmış olduğunuz konu başlığı ile ilgili olarak ben dahil olmak üzere fikir beyan etmişiz olması gerekeni yazmisiz sanırım sizin başlığı açarken duymak istediğiniz cevap şu şekildeydi evet derhal merkeze gorevlendirmeniz olmalı gorevlendirmenizin yapılmaması büyük bir hata vb cevaplar sizi tatmin edecekti yazılan cevaplar karşısındaki agresif tavrinizi anlamakta güçlük çekiyorum cümlenizin sonunda siz egitimcimisiniz diye bir soru sormuşsunuz galiba çünkü yazdıkyazdiklarinizdan tam ve net ifadeler anlaşılmıyor kendi adıma konuşayım ben eğitimciyim meslekte 19.yilimi çalışıyorum torpil adam kayırma vb olayları emin olun sizden çok daha iyi biliyorum

Okan02, 4 yıl önce

Okan02
Aday Memur
20 Ekim 2020 14:45

?

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi