Editörler : F16 Gökçen
21 Kasım 2008 10:14

Etüt Merkezi Açma şartları

Arkadaşlar etüt merkezi açmayı düşünüyorum , etüt merkezi açma girşiminde bulunan , şu anda çalışanlar veya bilgisi olan var mı? şartları nelerdir?Maddi olarak ne kadar gideri olur?

Bu zamanda en iyisi kendi işini yapmak, gidip ücretli öğretmenlikte sürünmektense veya başka birinin yanında dersanede çalışmaktansa kendi işimi yaparım kazanırım yeter.

Cevaplarınız bekliyorum...

Teşekkürler....

everybodyknow
Müsteşar Yardımcısı
21 Kasım 2008 19:27

Valla bende düşünüyorum bunu, etüt merkezi olarak değil de özel ders bürosu gibi bişey ama dediğin gibi masrafını bilmiyorum. Ben haftaya bi muasebeciye gidip soracağım giderlerini, ne kadar para lazım, şartları neler diye , öğrenince sana haber veririm.

matematik03
Kapalı
21 Kasım 2008 23:52

Bildiğim kadarıyla cevaplayayım. Etüt merkezi açmanın öyle çok ağır şartları yok dershanelerdeki gibi. Maddi olarak elbetteki gideri var. İlk gideri söyleyeyim. STOPAJ. Yani Hava parası. Hemde her ay. Kiranın %20'si. Özel ders bürosu genellikle eğitim danışmanlığı adı altında açılıyor. Onun gideri oldukça az etüt merkezine göre.

Arkadaşlar çıldırdınız mı ya bu krizde. İyi bir çevreniz yoksa batarsınız benden söylemesi. Etüt merkezlerini döndürebilmek için dershanelerin üstünde bir fiyata kayıt yapmak lazım. Bu da tabi ki kolay olmuyor. Bu zamanda kesinlikle tavsiye etmem. Arkadaşlar daha geçen aylarda önümüzdeki yıl için ülkede 2000 civarında dershanenin kapanması bekleniyordu. Siz aklınızı peynir ekmekle mi yediniz? Olan üç kuruş paranızı da buralarda hiç etmeyin. Üzülürüm valla.

ögrtmn_ist_27
Yasaklı
15 Kasım 2009 10:08

istanbul beykentteyim. bir etüt merkeznde çalışıyorum. ve göründüğü kadar sıra masa parsı bir daire kirası 5 öğretmen parası ki aylık 500 600 lira çok fazla gideri yok. hatta şikayet edilmesse kaçak olarakta açılır. mebin ruhu bile duymaz. ama şu çok önemli sağlam bir dekor ve iyi bir çevre anne babalar çalışacak ve zengin bir kesim olacak. dertsen ziyade çocuk okuldan geldikten sonra güvenli bir yerde dursun istiyor aileler ve inanmassınız aylık 500 alınıyor. tabi bu arada müşteri pörtföyü çok önemli okullardan öğrenci telllerini almak lazım ki bu çok zor okullar kurs açtığından bunu vermiyorlar. bunun kolyı da şu öğrencilere bir kurum adına seviye tespit sınavı adı altında sınav yapılıyor sına hikaye orada öğrenci bilgileri alınıyor. sonra bunlarla ileytişime geçiliyor. şunu düşünerek açmak lazım 2 yıl zararına çalışabilrisniz. açtıktan sonrada köşede en az 15 milyar olması lazım. ama emin olun 3. yılda köşesiniz ben beykentte düşünüyorum açmayı iyi çalışmalar

matematik03
Kapalı
15 Kasım 2009 13:28

Üstte daha önce yorumumu yapmıştım.

Arkadaın da dediği gibi iyi bir çevreniz yoksa boşa kğrek çekmiş olursunuz. Uzun dönem zararda olabilirsiniz. Ama şansınız yaver giderse tabiri caizse paranında ansını ağlatırsınız.

Benim çalıştığım kurumda etüt merkezi havasında bir yerdi. Adamların ilk yıl sigara alacak paraları yoktu. Şimdi ise altlarında sıfır kilometre araba geziyorlar. 3. şubelerini de açtılar. Tabi bunların hepsi 3 yıl içinde oldu. Sabrınız , gücünüz ve cesaretiniz varsa deneyin.

Ama bu bir kumardır,kaybederseniz uzun yıllar onun borçlarıyla da becelleşebilirsiniz.

Hepinize başarılar.

çamlıcalım87
Aday Memur
13 Şubat 2010 17:25

paranin anasini ağlatir misiniz bilmem ama öğretmenliğin anasini ağlattiniz.

fpoti
Aday Memur
05 Mart 2010 13:24

Arkadaşlar bazı bu kırizde bu işler riskli işler tavsiye etmem...

plep05
Aday Memur
08 Mayıs 2011 21:04

arkadaslar simdi bu konuyla ilgili bilgsi olan var öı acmak için mebden izin mi almak lazım vergileri nelerdir, illa öğretmn mi olmak gerekir vs.

neremec
Aday Memur
10 Mayıs 2011 22:51

bende düşünüyorum ankarada acmayı.yaklaşık yıldır iş dışında özel ders veriorum eger gercekten dogru yerde acarsam işe yarayacak gibi gelior banada.şartlarını bilen varmı arkadaşlar ya da acmayı düşünen

mcelep19
Memur
11 Mayıs 2011 10:14

valla arkadaslar bende dusunuyorum etut merkezı acmayı izmitte kısmetse okul bıtınce baslaıycam calısmalara,ben kocaelı unv fen edebıyat3.sınıf matemaık ve fızık okuyorum aynı anda ıkı bolum aynı zamada formasyonda kısmet oldu bıze onuda alıyoruz hocalar bızı kasıyolar bıraz ama ,valla yanıma kalıtelı elemanlar arıyorum okuldan kısmetse bakıcam bır caresıne,burdan tecrubesı olan arkadaslar benım ozelımede yazarsa sevınırım,

mcelep19
Memur
21 Mayıs 2011 14:42

guncel

ne o yaaa herkez acıktımı etut merkezını he

mcelep19
Memur
24 Nisan 2012 13:12

guncell

sema1
Daire Başkanı
25 Nisan 2012 11:08

Ben aslında farklı bir şey düşünüyorum. Anaokulu bu dönemde biraz daha karlı ve risksiz gibi geliyor. Ne düşünürsünüz bu konuda??

mcelep19
Memur
26 Nisan 2012 15:38

anaokulu zor iş buyuk sorumluluk ıstıyor bence..

ada_0035
Memur
25 Eylül 2012 12:32

bu konuda bvilgisi tecrübesi olan var mı arkadaşlar? eğitim danışmanlığı özel ders bürosu gibi bir yer açmayı düşünüyoruz ? prosedürle ilgili bilgisi olan?

ada_0035
Memur
25 Eylül 2012 17:45

...

24 Şubat 2013 22:06

etüd mudurlüğü zor mu arkadaşlar prosedürü nedır acaba

mcelep19
Memur
03 Mayıs 2013 17:35

Eeee arkadaslar varmı herhangı bır gelişme bu hakkında ...

alp3434
Aday Memur
12 Mayıs 2014 11:05

eğitim kooparatifleri açıp,eğitim kurumu açılabiliyor.öğretmenlerde resmi olarak çalışabiliyor.

alp3434
Aday Memur
12 Mayıs 2014 11:31

http://eski.gtb.gov.tr/altsayfa/icerik/978/2392/egitim-kooperatifleri.html

dreamer1987
Kapalı
24 Nisan 2016 13:41

Merhaba arkadaşlar,

Ben de bu tarz bir yer açmayı istiyorum ama güncel prosedürle ilgili bilgi arıyorum(Google dan bulduğum siteler 2008 yılından kalma ve çoğu hizmetdışı). Kendim kamu yönetimi mezunuyum. Kendim şirketi kurup yanımda formasyonu olan birisini çalıştırsam yeteli mi yoksa farklı zorunluluklar da mevcut mu? Özel ders bürosu, eğitim danışmanlığı, etüt merkezi..vs için formasyon dışında gereken sertifikalar var mı? MEB ve Belediye haricinde izin alınması gereken kurumlar var mı? Konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgi verirse çok sevinirim.

ada_0035, 12 yıl önce

bu konuda bvilgisi tecrübesi olan var mı arkadaşlar? eğitim danışmanlığı özel ders bürosu gibi bir yer açmayı düşünüyoruz ? prosedürle ilgili bilgisi olan?

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi