Editörler : oto-danisman-expert
16 Nisan 2021 19:36

piyade kazanip gitmeyenlere itafen!

Bugün 2020 sutasak eğitim katılış tarihlerinin son günüydü az önce arkadaşım ile konuştum 350 katılış olmuş kontenjan 1200 yazık günah benim gibi virgül ile baraj altı kalıp mülakata gidemeyen insanların hakkına girmek değil mi bu yazıklar olsun, cidden kahroldum üzüldüm insanlar şu işsizlik zamanı kazanıp elinin tersi ile yitiyor gitmeyeceksin neden tercih ediyorsun neyin egosu bu ! Şimdi bu başlığa gelip sanane vs yazacaklar da olacaktır vay çalışsa idin şu bu kardeşim mevzu çalışmak etmek değil 71 puan ile virgül ile mülakatı kaçırdık önümüze geçtiniz ne oldu gitmeyen arkadaşlar yazık harbiden yazık !

kayolak
Aday Memur
16 Nisan 2021 19:39

1200 kişiden sadece 350 kişi mi gitmiş ? Bu çok fazla bir fark değil mi ?

Volkan temel
Kapalı
16 Nisan 2021 19:58

350 mi sen ciddi misin kardeşim

emin0934
Aday Memur
16 Nisan 2021 20:05

Yalan yanlış bilgilerle burada konuşmayın.1000 civarı katılım olmuş.

Ayrıca burada bu şekilde ağlayacağına az çalış da hakkınla gir.

yzrsf
Aday Memur
16 Nisan 2021 20:10

Kime inanacaz şasirdik
emin0934, 3 yıl önce

16 Nisan 2021 20:10

Arkadaşım ile az önce konuştum boş yapma 350 yakın katılış var dedi hatta korona pozit çıkanlar oluyor onlara 10 gün karantina var dedi ayrıca senin gibi bir tipin geleceğine emindim hemen damladın 71 puan alacak kadar çalıştım gitmeyen adama sözüm üzerine alindiysan o ayrı!!!
emin0934, 3 yıl önce

Tomsawyer
Aday Memur
16 Nisan 2021 20:15

Normalde ben de tercih edenlere hak veriyordum. Yani adam tercihini yazar ama iş netleşip piyadeye kalınca fikri değişebilir diyordum. Benim de arkadaşımla konuştuğum kadarıyla katılım çok azmış. Yani bunları görünce baraj altında kalanların da tepki göstermesine hak verebiliyorum. 1200 kişilik alımda 400-500 kişinin katılmış olması cidden skandal. Bunda alım sisteminin de bozukluğu var. " sen de çalışıp yüksek puan alsaydın" gibi basit cümlelerle açıklanamayacak kadar saçma bir durum. Sonuçta atomu parçalamıyor kimse.

Saparapp
Kapalı
16 Nisan 2021 20:16

Güzel kardeşim arkadaşının verdiği bilgi yanlış yardımcı sınıflar la beraber 1000 uzerinde katılıs var . Arkadaşın kimse yanlış bilgi almış.

16 Nisan 2021 20:18

Hay ağzına sağlık kardeş bunlar ne sanıyor acaba silahlı kuvvetleri ayağı bot görmemiş adam gelip böyle çok calissaydin demesi yokmu birde ne denir ki başka, 2017-18 de adamlar 60 ile girdi piyadeye şimdi 72 çıkması kontenjan vs tamam sadece piyade alımının açıklaması olabilir ancak herşeyi dört dörtlük kazanıp sıralamaya girip keyfi gitmeyen adama isyanım ayıp gerçekten.
Tomsawyer, 3 yıl önce

Normalde ben de tercih edenlere hak veriyordum. Yani adam tercihini yazar ama iş netleşip piyadeye kalınca fikri değişebilir diyordum. Benim de arkadaşımla konuştuğum kadarıyla katılım çok azmış. Yani bunları görünce baraj altında kalanların da tepki göstermesine hak verebiliyorum. 1200 kişilik alımda 400-500 kişinin katılmış olması cidden skandal. Bunda alım sisteminin de bozukluğu var. " sen de çalışıp yüksek puan alsaydın" gibi basit cümlelerle açıklanamayacak kadar saçma bir durum. Sonuçta atomu parçalamıyor kimse.

16 Nisan 2021 20:21

Dostum biraz önce konuştum 350 yakın piyade var katılış dedi o da dün katıldı, arkadaşım belki o kendi taburundan bahsetti sadece bilmiyorum ama öyle diyince çok canım sıkıldı gelip yazmak istedim ki bu lüksü bulup gitmeyenler için bu durum düşüncelerimi değiştirmez gerçekten can sıkıcı bir durum.
Saparapp, 3 yıl önce

Güzel kardeşim arkadaşının verdiği bilgi yanlış yardımcı sınıflar la beraber 1000 uzerinde katılıs var . Arkadaşın kimse yanlış bilgi almış.

Saparapp
Kapalı
16 Nisan 2021 20:30

Evet sana sadece 2. ya da 3.taburun sayısıni vermiş 1.tabur yaklaşık 480 ayrı olarak şuan 250 ye yakın piyade kontenjani boş kalmış kesin ve net bilgidir.

efsus4646
Kapalı
16 Nisan 2021 20:30

Güzel kardeşim yanlış anlama beni lütfen ama alım geldiğinden belli menteste görevli olan birisi sürekli kursiyeler adaylarına bilgi veriyordu işte kalın giyinin gelin el feneri kafa feneri her türlü şeyi anlattı belgelere kadar yardımci oldu ilandan önce 1200 piyade alınacak dedi oda geldi geçen seneden belli insanlara yardımcı olan birisi birkaç saat öncede yedek 250 ye kadar adam evraklarini hazırlasın ilanı beklesin dedi öyle 350 katilim olmuş hikaye dostum nerde görülmüş öyle birşey 1000 kişi katılım yapmış 250 kişi gelmemiş şimdide 2.ilanda 250 kişi cagiracaklar piyadeye onunda 50 60 i bırakır yedek 300 olan birisi rahat girecek telefon çağrısında zaten

vatan93
Aday Memur
16 Nisan 2021 20:56

Bu başlıgı açan kişi algıcının teki Eskidende yalan yanlış bilgilerle paylaşım yapıyordu

yzrsf
Aday Memur
16 Nisan 2021 21:02

Insallah doğrudur.
efsus4646, 3 yıl önce

Güzel kardeşim yanlış anlama beni lütfen ama alım geldiğinden belli menteste görevli olan birisi sürekli kursiyeler adaylarına bilgi veriyordu işte kalın giyinin gelin el feneri kafa feneri her türlü şeyi anlattı belgelere kadar yardımci oldu ilandan önce 1200 piyade alınacak dedi oda geldi geçen seneden belli insanlara yardımcı olan birisi birkaç saat öncede yedek 250 ye kadar adam evraklarini hazırlasın ilanı beklesin dedi öyle 350 katilim olmuş hikaye dostum nerde görülmüş öyle birşey 1000 kişi katılım yapmış 250 kişi gelmemiş şimdide 2.ilanda 250 kişi cagiracaklar piyadeye onunda 50 60 i bırakır yedek 300 olan birisi rahat girecek telefon çağrısında zaten

Tomsawyer
Aday Memur
16 Nisan 2021 21:47

Sanırım arkadaş tabur sayısını vermiş genel diye. Eğer toplamda 1000 civarı katılım varsa iyi. Yanlış bilgi üzerinden yorum yapmış olmayalım, düzeltmiş olayım.

Tomsawyer, 3 yıl önce

Lorenso
Aday Memur
16 Nisan 2021 21:59

22 nisanda 2. çağrı olacak o zaman net sayıyı öğrenebilirsiniz.

Fİrarrrr
Aday Memur
17 Nisan 2021 14:36

Arkadaşlar eğitime başladığımızda normal astsubay maaşı mı alıyoz yoksa kursiyer maaşı mı nedir durum bilen var mı

TheEqualizer
Aday Memur
17 Nisan 2021 18:19

tam bilgim yok ama stsubay olması lazım

Fİrarrrr, 3 yıl önce

Arkadaşlar eğitime başladığımızda normal astsubay maaşı mı alıyoz yoksa kursiyer maaşı mı nedir durum bilen var mı

emin0934
Aday Memur
17 Nisan 2021 20:15

Asteğmen maaşı alınıyor.

Fİrarrrr, 3 yıl önce

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi