Editörler : cihan27E.Kayı Han
«555657585960616263646566»

Scooby doo
Genel Müdür
21 Kasım 2019 10:16

Soylu, 3600 ek gösterge konusunda ise şu bilgileri verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız hem partimizin Merkez Yönetim Kurulu'ndaki toplantıdan sonra Sayın Ömer Çelik'e açıklattırdı. Cumhurbaşkanımız, başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanımıza talimat verdi. Bu konuda topyekün bir çalışma yapılıyor. 'Artık bu konuyu bitirelim, bir daha bu konuyu gündeme getirmeyelim.' dendi. Şimdi, o konu üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde değerlendirilmektedir, çalışılmaktadır."

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2917516-cumhurbaskani-erdogandan-3600-ek-gosterge-talimati/?detay=1

Yazıdaki "topyekün" kelimesi dikkat çekici.

mühendisadamm
Aday Memur
26 Kasım 2019 13:46

arkadaşlar 3600 ü vermeden bizleri düşünmelerine ihtimal vermiyorum açıkçası

muzokado
Aday Memur
26 Kasım 2019 14:49

Mühendis maaşı kıdeme göre en az 6500 en çok 7500 göre olmalıydı.

Ayhan Hazar
Aday Memur
29 Kasım 2019 12:11

Şu anda Ömer ÇELİK başkanlığında topyekûn ek gösterge calismasi yapılıyor

Doktor ve diş hekimi emekli maaşlarına 2000 TL zam yapıldı

Bunu da belirterek herkes mali tweet atsın

Sonuçta her muhendiste emekli muhendis olacak

vivaturkche
Kapalı
30 Kasım 2019 19:27

#20BiniKabulEtmiyoruz

o değilde bu kadar öğretmen nereye atanıyor

Ayhan Hazar
Aday Memur
04 Aralık 2019 12:58

5 Aralık muhendisler günü kutlu olsun kamu mühendisleri unutuldu Hızla irtifa kaydediyor

Emekliler daha da vahim

En son Parelel ücret aldığımız Dr ve diş hekimleri 2000 TL ek zam aldı.Mühendisler unutuldu

Ayhan Hazar
Aday Memur
04 Aralık 2019 13:03

Bu yazı tweet ve mail olarkl TV lere mühendis millevekillerine ilgili bakanlıklara atıldı

magnificy
Memur
04 Aralık 2019 14:51

Benm ümidim kalmadı, bunu okuyan bilen ve yan gelip yatan mühendis arkadaşlardan. Herşeye layığız maalesef.

dogrucudavud23
Aday Memur
04 Aralık 2019 15:01

BENCE DE...
magnificy, 4 yıl önce
Benm ümidim kalmadı, bunu okuyan bilen ve yan gelip yatan mühendis arkadaşlardan. Herşeye layığız maalesef.

digeradam
Şube Müdürü
05 Aralık 2019 08:29

kamuda mühendis maaşının düzenlenmesi için mesleklere göre önce ayrım yapılması gerekli , bu yapılmadıktan sonra mühendis maaşlarını kimse arttırmaz bunu da sanırım devlet yapmak istemiyor ama olması gereken şey bu,ben bilgisayar mühendisiyim çalıştığım bilgi işlemde 20 tane mühendis(memur),100 civarıda taşeron ve özel firma elemanı bulunuyor,bu taşeron ve özel firma elemanları içinde mühendis olmayanda epeyce var şimdi maaşlara gelelelim maaşları 10 bin net civarı bir memur mühendisin maaşı ise eş yardımı falan hariç 5500 civarı,devlet düşük maaş vererek daha fazla iş yaptırıyor işin doğrusu,ama aynı şey diğer mühendislik dallarında geçerli değil mesela bir orman mühendisi jeoloji mühendisi zaten devlette aldığından daha düşüğe çalışıyor onlara sorarsan mühendis maaşı zaten iyi der çünkü onlar devletten kazandığının dışarıda çok daha düşüğünü kazanıyor yani işin açıkçası devlette çalışmak bilgisayar ve elektronik mühendisine göre değil , diğer mühendisler açısından ise devlette çalışmak çok karlı işin gerçeği bu devlet bunu bildiği için son zamanlarda , bilgi işlemlere bileşim uzmanı diye sözleşlemli yüksek maaşlı personel alıyor,bilgisayar mühendisi almayı zaten devlet kesti,yüksek maaşı ben veriyorum ama memura vermem sözleşmeli bilgisayar mühendisine veriyorum diyor yani

dogrucudavud23
Aday Memur
05 Aralık 2019 10:04

hangi kurumdasiniz? Bende bilgi islemde elektrik elektronik muhendisiyim mpi de
digeradam, 4 yıl önce

kamuda mühendis maaşının düzenlenmesi için mesleklere göre önce ayrım yapılması gerekli , bu yapılmadıktan sonra mühendis maaşlarını kimse arttırmaz bunu da sanırım devlet yapmak istemiyor ama olması gereken şey bu,ben bilgisayar mühendisiyim çalıştığım bilgi işlemde 20 tane mühendis(memur),100 civarıda taşeron ve özel firma elemanı bulunuyor,bu taşeron ve özel firma elemanları içinde mühendis olmayanda epeyce var şimdi maaşlara gelelelim maaşları 10 bin net civarı bir memur mühendisin maaşı ise eş yardımı falan hariç 5500 civarı,devlet düşük maaş vererek daha fazla iş yaptırıyor işin doğrusu,ama aynı şey diğer mühendislik dallarında geçerli değil mesela bir orman mühendisi jeoloji mühendisi zaten devlette aldığından daha düşüğe çalışıyor onlara sorarsan mühendis maaşı zaten iyi der çünkü onlar devletten kazandığının dışarıda çok daha düşüğünü kazanıyor yani işin açıkçası devlette çalışmak bilgisayar ve elektronik mühendisine göre değil , diğer mühendisler açısından ise devlette çalışmak çok karlı işin gerçeği bu devlet bunu bildiği için son zamanlarda , bilgi işlemlere bileşim uzmanı diye sözleşlemli yüksek maaşlı personel alıyor,bilgisayar mühendisi almayı zaten devlet kesti,yüksek maaşı ben veriyorum ama memura vermem sözleşmeli bilgisayar mühendisine veriyorum diyor yani

coderfree
Kapalı
05 Aralık 2019 16:37

#DünyaMühendislerGünü Twitter gündemde üst sıralara çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

dogrucudavud23
Aday Memur
05 Aralık 2019 23:09

şimdi baktımda muhendisler gununu kutlayanlar bile sadece muhendisler.haricindekilerin pek umrunda olmamış :)
coderfree, 4 yıl önce

#DünyaMühendislerGünü Twitter gündemde üst sıralara çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

digeradam
Şube Müdürü
06 Aralık 2019 08:52

BELEDİYE

dogrucudavud23, 4 yıl önce
hangi kurumdasiniz? Bende bilgi islemde elektrik elektronik muhendisiyim mpi de

magnificy
Memur
06 Aralık 2019 17:41

Muhendisin adi kaldi (gecen sene yine ayni gunde baska bie konu basligi altinda yine ayni yorumu yapmistim... Maalesef daha da gerisindeyiz gecen senenin ve her gecen gun muhendis=ogretmen olmak uzere)
dogrucudavud23, 4 yıl önce
şimdi baktımda muhendisler gununu kutlayanlar bile sadece muhendisler.haricindekilerin pek umrunda olmamış :)
09 Aralık 2019 08:37

Bi ara denemiştik. watsup grubu oluşturmuştuk.Grupta çok gereksiz tartışma çıktı, ayrılmak zorunda kaldık. Bence twitter gibi bir etkinlikle TT olmak lazım.

magnificy, 5 yıl önce
Meslektaşlarımız halinden memnun değillerdir eminim, buranın dışında bir araya gelinmesinin şart oldugu belli oldu.
09 Aralık 2019 08:38

Kesinlikle katılıyorum. Ben istifa ettim hocam.

xmüh, 5 yıl önce

Arkadaşlar, sürekli hükümetlerle çatışarak mühendislerin hep zararına çalışan, mühendislerin problemleri dışında herşeyle ilgilenen, şimdi de HDP ile bir olarak Barış Pınarı operasyonuna karşı çıkarak bildiri yayınlayan TMMOB'dan herkesi istifaya davet ediyorum!!!

tokmakbey
Yasaklı
09 Aralık 2019 13:15

bende verdim istifayı. bu oda zaten hükümetle çatışmayı iyi biliyor birde aidat toplamayı.

yazık verilen aidatlara, yiyip içip yatsınlar ancak. vatana faydaları yok, bizler zaten umurlarında bile değiliz. verin istifanızı...

dogrucudavud23
Aday Memur
09 Aralık 2019 13:19

bende istifa ettim.bi işe yaradıkları yok
gencmuhendis_06, 4 yıl önce

Kesinlikle katılıyorum. Ben istifa ettim hocam.

09 Aralık 2019 22:30

Tmmbo, bende istifa ettim.
Toplam 8749 mesaj
«555657585960616263646566»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi