Editörler : crops35
06 Ağustos 2018 21:03

KİT kurumlarında YDS tazminatları ne kadar ?

Her bir seviye için (A,B,C,D) ne kadar tazminat verdikleri konusunda bilgisi olan arkadaş var mı ?

oflugaziali
Aday Memur
06 Ağustos 2018 22:45

Sözleşme tutarının sırasıyla;

A: %10

B: %5

C: 2,5

oranında ek zam alırsınız. Ancak çok iyi çalışmanızı tavsiye ederim. Çünkü sınav TÜrkçe bile olsa A almak oldukça zor olacaktır. Ben Rusça'dan B aldım, tekrar girip A almayı denemeye korkuyorum.

harita94
Genel Müdür
06 Ağustos 2018 22:51

teşekkürler hocam.bu miktarlar 5 sene için geçerli değil mi? yoksa ömür boyu mu ?

oflugaziali, 6 yıl önce

Sözleşme tutarının sırasıyla;

A: %10

B: %5

C: 2,5

oranında ek zam alırsınız. Ancak çok iyi çalışmanızı tavsiye ederim. Çünkü sınav TÜrkçe bile olsa A almak oldukça zor olacaktır. Ben Rusça'dan B aldım, tekrar girip A almayı denemeye korkuyorum.

oflugaziali
Aday Memur
06 Ağustos 2018 22:53

evet 5 yıl geçerli, sonrasında yeniden sınava girmeniz gerekiyor.

harita94, 6 yıl önce

teşekkürler hocam.bu miktarlar 5 sene için geçerli değil mi? yoksa ömür boyu mu ?

oflugaziali
Aday Memur
06 Ağustos 2018 22:55

BU arada, sınavdaki tüm sorular paragraf sorularıdır, okuduğunu anlamaya yöneliktir. Gramer sorusu çıkmaz. bol bol uzun uzun tek sayfalık soruları okuyup anlamanız ve her biri başlı başına paragraf olan cevaplara göre mantık yürütmeniz gerekir. Bu sınava en iyi çalışma yöntemi, bildiğiniz dille bol bol pratik yapmaktır.

harita94
Genel Müdür
06 Ağustos 2018 23:00

hocam benim kpss de 93.75 netim var ve atanmaya rahat yetiyor.alım yapan kurumlarda yds falan istemiyor.ancak herhangi bir sınava hazırlanmak için yeteri kadar vaktim var ve en azından yds yi denemek istiyorum.bugün youtubeda bir kaç video izledim kafam allak bullak oldu.dil bilgim sıfıra yakınmış diyebilirim.oturup adam akıllı çalışsam 5-6 ayda yüksek puan alabilirmiyim acaba diye düşünmeye başladım.

oflugaziali, 6 yıl önce

BU arada, sınavdaki tüm sorular paragraf sorularıdır, okuduğunu anlamaya yöneliktir. Gramer sorusu çıkmaz. bol bol uzun uzun tek sayfalık soruları okuyup anlamanız ve her biri başlı başına paragraf olan cevaplara göre mantık yürütmeniz gerekir. Bu sınava en iyi çalışma yöntemi, bildiğiniz dille bol bol pratik yapmaktır.

oflugaziali
Aday Memur
06 Ağustos 2018 23:03

Bir kere gir gör kendini, sonra bol bol pratik yapar düzeltirsin. Korkma.

harita94, 6 yıl önce

hocam benim kpss de 93.75 netim var ve atanmaya rahat yetiyor.alım yapan kurumlarda yds falan istemiyor.ancak herhangi bir sınava hazırlanmak için yeteri kadar vaktim var ve en azından yds yi denemek istiyorum.bugün youtubeda bir kaç video izledim kafam allak bullak oldu.dil bilgim sıfıra yakınmış diyebilirim.oturup adam akıllı çalışsam 5-6 ayda yüksek puan alabilirmiyim acaba diye düşünmeye başladım.

wolkow33
Şef
07 Ağustos 2018 08:23

5 yıl geçerli fakat 5 yıl sonra tekrar girmenize gerek yok..A aldınız diyelim 5 sene A için tazminat alırsınız 5 sene sonra B'ye düşer 5 sene B alırsınız sonra C'ye düşer..eğer yenilemezseniz 5 senede bir sınıf düşersiniz..

KmlKyncu
Şef
07 Ağustos 2018 12:16

DHMİ de çalışıyorum oranlar

KmlKyncu
Şef
07 Ağustos 2018 12:17

eksik kaldı, cevap:

C seviye için %2

B seviye için %5

A seviye için %10

KmlKyncu, 6 yıl önce

DHMİ de çalışıyorum oranlar

murselbire
Yasaklı
08 Ağustos 2018 00:23

yds den 98 kpssden en fazla 70 almış bir ingilzice öğretmeni olarak yds yi fazla hafife almamanızı tavsiye ederim...mebde 98 yds ye 140 tl net dil tazminatı veriliyor..bu rakam yanlış değilsem işbankasında 1400 tl ye kadar çıkıyor...havalimanlarındaki maaşları da bilen birisi olarak heralde aım atc iseniz 1000 liranın yukarısına mı denk geliyor ne...ya da düz memur bile olsanız en az 400 lira alınıyor bu puanla..:(((dil konusunda yds konusunda fikir paylaşabilirim...:)meslekte 10. yılım yks ye girdim sıfır hazırlıkla odtü ingilzice tam burslu kazanabiliyorum şu anda...ingilizce öğretiminde kalitesizlik olduğu buradan bile belli...bu işi bilen insanlardan öğrenmelisiniz...memeleket ingilzice kursundan ingilzice öğretmeninden geçilmiyor ama puanlar diplerde sürünüyor...:)))

KmlKyncu
Şef
08 Ağustos 2018 01:22

ATC için:

KmlKyncu
Şef
08 Ağustos 2018 01:23

ATC için A seviye aşağı yukarı 500 tl ek getiri demek... tam rakamı kontrol etmedim

KmlKyncu, 6 yıl önce

ATC için:

oflugaziali
Aday Memur
10 Ağustos 2018 11:25

Tek merak ettiğim henüz netleştiremediğim konu, ben şimdi B'den tazminatı alıyorum. Diyelim tekrar sınava girdim ve C aldım. Acaba yine bir önceki aldığım B ile tazminat almaya devam edebilir miyim? Bilen varsa cevap verirse memnun olurum.

harita94
Genel Müdür
10 Ağustos 2018 12:45

mebde 140 tl çok az değil mi hocam ? birde yds ye nasıl çalışmalıyız bir fikriniz var mı ?

murselbire, 6 yıl önce

yds den 98 kpssden en fazla 70 almış bir ingilzice öğretmeni olarak yds yi fazla hafife almamanızı tavsiye ederim...mebde 98 yds ye 140 tl net dil tazminatı veriliyor..bu rakam yanlış değilsem işbankasında 1400 tl ye kadar çıkıyor...havalimanlarındaki maaşları da bilen birisi olarak heralde aım atc iseniz 1000 liranın yukarısına mı denk geliyor ne...ya da düz memur bile olsanız en az 400 lira alınıyor bu puanla..:(((dil konusunda yds konusunda fikir paylaşabilirim...:)meslekte 10. yılım yks ye girdim sıfır hazırlıkla odtü ingilzice tam burslu kazanabiliyorum şu anda...ingilizce öğretiminde kalitesizlik olduğu buradan bile belli...bu işi bilen insanlardan öğrenmelisiniz...memeleket ingilzice kursundan ingilzice öğretmeninden geçilmiyor ama puanlar diplerde sürünüyor...:)))

KmlKyncu
Şef
12 Ağustos 2018 22:05

Kuruma siz bildirmediğiniz sürece, puanı aldığınız 5 yıl dolana kadar B seviyeden tazminat almaya devam edersiniz. ÖSYM'nin re'sen dil puanını bildirme durumu yok.

oflugaziali, 6 yıl önce

Tek merak ettiğim henüz netleştiremediğim konu, ben şimdi B'den tazminatı alıyorum. Diyelim tekrar sınava girdim ve C aldım. Acaba yine bir önceki aldığım B ile tazminat almaya devam edebilir miyim? Bilen varsa cevap verirse memnun olurum.

thedestroyerr
Daire Başkanı
12 Ağustos 2018 22:36

Kamuda dil tazminatları hele hele 657 de kesinlikle artırılmalı. Gerçekten verilen emeğe, gösterilen başarıya çok yazık oluyor. A seviyeye 140 tl nedir? Bu mevzuyu kaç senedir bir düzeltmediler gitti. Niteliğe değer yok işte kamuda.

murselbire, 6 yıl önce

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi