Editörler : F16 Gökçen
03 Eylül 2016 00:04

2016 ziraat sınav!

arkadaslar bu yil sinavin acilma ihtimali var mi ? ziraat bankasinda calisan arkadaslari duyum ald?n?z mi ?

express40
Kapalı
03 Eylül 2016 11:55

Face gruplarında yakin zamanda ziraat/halk sınav açacak şeklinde paylaşımda bulunuluyor ancak ne kadar yakin bi zaman bunu teyit edemiyoruz ilan gelmeden ...

İKYANKARA
Memur
03 Eylül 2016 13:44

facedeki gruplara bende bakiyorum ama bisey göremedim siz hangi sayfalara bakiyorsunuz ayrica bayram haftasi geldi 10 gün her yer tatil yapacaklarsa duyuruyu bayramdan önce yaparlar insallah

kajju
Memur
03 Eylül 2016 19:07

umarim bayramdan once gelirde ilan bayram hediyesi olur...2012 yilinda eylul ayinda ilan gelmis ve kasimda sinav olmus

krmn7001
Kapalı
03 Eylül 2016 21:17

ilanlar cuma günleri çıkar arkadaşlar ilan bekleyecekseniz cuma akşamları web sitelerine bakmanız yeterli olur

kajju
Memur
03 Eylül 2016 21:25

ziraatin butun sinavlari icin mi cuma gunu gecerli ?

express40
Kapalı
03 Eylül 2016 21:45

Ziraat halk vakıf katilim bankasi sınavlarina hazırlık vb. sayfalar. Bayrama bi şey kalmadı zaten bu gidişle ilan bayram sonrasına sarkar Şayet bi alım planı varsa tabi.

kajju
Memur
03 Eylül 2016 21:55

ziraatte calisanlar biliyodur belki alim olup olmayacagini .. bilgilendirseler keske

krmn7001
Kapalı
03 Eylül 2016 22:07

hocam ziraatte çalışan arkadaşım dedi. genelde gişeden yatırıldığı için sınav ücretleri ; bunlara hangi hesaba nasıl yatırılmalı kaç nüsha verilmeli v.b gibi bir yönetmelik gönderirlermiş hafta sonu okuyup pazartesi başvuralara başlarlarmış. bu kadar biliyorum bir kaç sınav ilan tarihine baktgımda öyle olmuş gercekten. alım konusunda ise dediği bazı şubelerde aşırı istihdam fazlası oluşmuş ve eksik kalan şubelere aktarma yapılıyormuş sınav ile ilgili bir bilgisi yok

kajju, 8 yıl önce
ziraatin butun sinavlari icin mi cuma gunu gecerli ?

senfooni
Aday Memur
03 Eylül 2016 22:20

Şube de çalışan bilemez ama Genel müdürlükte çalışan bilir. Orada çalışanı da nasıl bulabiliriz bilemiyorum :)

kajju, 8 yıl önce
ziraatte calisanlar biliyodur belki alim olup olmayacagini .. bilgilendirseler keske

senfooni
Aday Memur
03 Eylül 2016 22:25

2 yıldır alım yapmayan bir banka da nasıl aşırı istihdam oluyor benim aklım almıyor. İstifa eden, başka kuruma yerleşen, kurum içi yükselme sınavlarıyla terfi eden hiç mi yok.Hadi hepsini geçtim Katılıma bir sürü personel aktarımı yapıldı zaten

krmn7001, 8 yıl önce

hocam ziraatte çalışan arkadaşım dedi. genelde gişeden yatırıldığı için sınav ücretleri ; bunlara hangi hesaba nasıl yatırılmalı kaç nüsha verilmeli v.b gibi bir yönetmelik gönderirlermiş hafta sonu okuyup pazartesi başvuralara başlarlarmış. bu kadar biliyorum bir kaç sınav ilan tarihine baktgımda öyle olmuş gercekten. alım konusunda ise dediği bazı şubelerde aşırı istihdam fazlası oluşmuş ve eksik kalan şubelere aktarma yapılıyormuş sınav ile ilgili bir bilgisi yok

sbfkamucu
Şef
03 Eylül 2016 22:45

ziraat bankası son sınavı 2014 sonunda yaptı ilk asil grup şubat mart aylarında başladı(tüm iller) , ikinci asil grup (istanbul için) ağustos eylül aylarında başladı asiller haricinde yaklaşık 700 aday(tüm iller için) belirlendi bu 700 aday 2014 teki sınav tarihinden yaklaşık 15 ay sonra , 4 gruba bölünerek atamaları yapıldı ilk grup benimde içinde bulunduğum istanbul anadolu yakası ve çevre illeri kapsayan şekilde 2016 ocak sonunda başladı , ilerleyen tarihlerde 2. ve 3. grup alındı 4. grup istanbul avrupa yakası kendi bölgelerinde aşırı şişkinlik olduğu için istanbul anadolu yakası ve bursaya dağıtıldı . bu dediğim olay haziran ayında oluyor yani 3 ay önce . umudunuzu kırmak istemem ama 2014 te sınav yapıldığna bakmayn 5-6 ay önce başlayan yedek atama süreciyle 700 kişi zaten başlatıldı işe. şuan kadrolarda benim gözlemlediğim kadarıyla herhangi bir açık yok en azından istanbul için konuşuyorum. bu tarz banka sınavlarında en sağlam sayı istanbulun olur diğer iller 3 er 5 er alır. bence ziraat bankası yakın zamanda veya bu yıl içinde alım yapmaz . sizleri çok iyi anlıyorum işsiz beklemek nedir bilirim normalde yedeklerin 6-8 ay beklediği ziraat bankasında 1 yıl yedek olarak bekledik çok sıkıntılı bir süreçti. umarım alım olur , benim tahminim alım zor olursada sayı düşük olur. halk bankası yedekleri almadı ya ihtiyaçları yok ya da yeni sınav açacaklardır ikisinden biri açar inşallah.

krmn7001
Kapalı
03 Eylül 2016 23:17

bilip bilmeden konuştugunuz çok ortada arkadaşım. katılıma elemanı ziraatten almadılar . diger katılım bankalarından transfer yaptılar. kullandıkları sistem bile ziraatten farklı. ziraat katılıma yerleştiğim için biliyorum.birde merkez şubelerde işlem yaptığınız için istihdam fazlasını görmüyorsunuz.bankaların görünmeyen bir yüzüde operasyon bölümüdür hiç girip oraya baktınız mı ? neyse her ilçede 1 ziraat şubesi vardır gidin oraya bakın 7-8 personel çalışır ortalama hepsinin çalışma süresini gün içinde toplasanız 10 saat yapmaz ve ordaki çalışanlar merkeze geçmek için haziran ve ocak ayında sisteme direk tayin girerler merkezlerdeki eksikler ordan alınır.2014 alımların çoguda ilçelere olmuştur istersen açın inceleyin.

senfooni, 8 yıl önce

2 yıldır alım yapmayan bir banka da nasıl aşırı istihdam oluyor benim aklım almıyor. İstifa eden, başka kuruma yerleşen, kurum içi yükselme sınavlarıyla terfi eden hiç mi yok.Hadi hepsini geçtim Katılıma bir sürü personel aktarımı yapıldı zaten

senfooni
Aday Memur
03 Eylül 2016 23:47

Burada sadece bilenler konuşsaydı bu kadar tartışma konusu olmazdı arkadaşım. Fikir beyan etmek, aynı fikirde olmak veya olmamak diye bir şey var. Ayrıca sistemlerinin farklı olduğu belli zaten buna rağmen Ziraatten katılıma geçen çok insan duydum. Kendimizce bir şeyler öğrenip paylaşma derdindeyiz işkembeden sallamıyoruz yani merak etme sen!

krmn7001, 8 yıl önce

bilip bilmeden konuştugunuz çok ortada arkadaşım. katılıma elemanı ziraatten almadılar . diger katılım bankalarından transfer yaptılar. kullandıkları sistem bile ziraatten farklı. ziraat katılıma yerleştiğim için biliyorum.birde merkez şubelerde işlem yaptığınız için istihdam fazlasını görmüyorsunuz.bankaların görünmeyen bir yüzüde operasyon bölümüdür hiç girip oraya baktınız mı ? neyse her ilçede 1 ziraat şubesi vardır gidin oraya bakın 7-8 personel çalışır ortalama hepsinin çalışma süresini gün içinde toplasanız 10 saat yapmaz ve ordaki çalışanlar merkeze geçmek için haziran ve ocak ayında sisteme direk tayin girerler merkezlerdeki eksikler ordan alınır.2014 alımların çoguda ilçelere olmuştur istersen açın inceleyin.

kajju
Memur
04 Eylül 2016 00:03

doluluk orani var bankalarda demissiniz .. 2012 deki sinavla giirenlerin yukselme sinavi olmadi mi ? 3500 kisi alinmisti . .. 4 yada 3 yilda yukselme sinavlari oluyor. emekli olan isi birakan kurum sinavini kazanan ve katilima gecen...

sbfkamucu
Şef
04 Eylül 2016 02:05

ziraat bankası personelinden katılıma geçen elbette oldu ama o sandığınız kadar yüksek bi rakam değil diğer bankalardan da tecrübeli personel aldılar ve de 200 kişilik alım yaptı takip ettiğim kadarıyla ziraat katılım, bizde katılım açıldığında yedekler olarak hemen alınmamızı bekledik ama katılım mayısta açıldı bizler nerdeyse 8 ay sonra alındık yani zannettiğiniz gibi bi boşluk oluşsaydı biz bu kadar beklemezdik ikincisi yükselme sınavı dediğimiz olay çok başka bi konu yükselme sınavı servis görevlisi için 3 yılda banko görevlisi için 4 yıl , yükselirsen yine 3 yıl sonra bir daha girerssin ünvan yükseltmek için. ama bu sandığınız gibi ben yükselme sınavında ünvanım arttı pozisyonumda değişecek anlamına gelmiyor ziraat bankasında ünvan ilerleyişi ayrı pozisyon ilerleyişi ayrıdır bir yönetmen yardımcısı dahi bankoda çalışabilir banko görevlisi de müşteri ilişkileri asistanı olarak görev alabilir öyle zannedilen gibi 1000 kişi yükselme sınavına girdi hepsinin pozisyonu değişip yerleri boşkalmıyor veya yerleri değişmiyor sadece maaşlarında ünvan artışı oluyor , pozisyonda değişebilir tabi ama dediğim gibi bunun ünvan sınavıyla pek alakası yok kıdem gibi düşünün. sınavla ilgili olumsuz şeyler duymak moralinizi bozuyo olabilir anlıyorum ama dediğim gibi durum bu. umarım açılır yeni bir sınav herkes stresli bilgi almak amacında olan insanlarıda kırmadan anlatalım selametle.

dlkn_06
Aday Memur
04 Eylül 2016 03:37

Arkadaşlar zirrati bilmem ama halkda personel açığı var. BiZde bekliyoruz alımSöylentiler var yedeklerden alım olmadıanlamış değilim ki herkes alınacak denmişti. Siz hazır durumda olun yeter. Not: gm personeli değilm şubedenim ;)

express40
Kapalı
04 Eylül 2016 11:25

Hadi inşallah diyelim en azından biri açar sınav . Zaten ilan sınav mülakat derken kazanıldığı takdirde işe başlamak en az 6 ay sürüyor.

İKYANKARA
Memur
04 Eylül 2016 12:40

alim olsaydi önceden bilgi düserdi herkes bisey söylerdi facedeki sayfalarda olsun burada olsun bir herkes bir yazi yazardi ama bunlar olmuyor bir sessizlik var calisanlara soruyoruz onlarda bilmiyor alim bu sene hakkaten olmayabilir gibi geliyor bana da

manidar1
Aday Memur
04 Eylül 2016 14:42

Önceden bilgi düşeceğini sanmıyorum çünkü 2014 te de alım olmayacağına dair söylentiler dolaşmış. Onun dışında bende sınav açılacağını pek sanmıyorum yine de bayramdan sonra ki 1 hafta boyunca ümidim az da var

İKYANKARA, 8 yıl önce
alim olsaydi önceden bilgi düserdi herkes bisey söylerdi facedeki sayfalarda olsun burada olsun bir herkes bir yazi yazardi ama bunlar olmuyor bir sessizlik var calisanlara soruyoruz onlarda bilmiyor alim bu sene hakkaten olmayabilir gibi geliyor bana da

kajju
Memur
04 Eylül 2016 16:50

ben ilanin gelecegini dusunuyorum .. her cift yillarda az yada cok alim yapmis .. umarim bu hafta icerisinde bayram hediyesi olarak ilan cikar
Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi