Editörler : F16 Gökçen

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
03 Haziran 2015 12:08

SPORDAN SONRA 30 DAKİKA İÇİNDE KAS KAYBI YAŞAMAMAK İÇİN VÜCUDUN ACİLEN PROTEİN ALMASI GEREKMEKTEDİR.

BU NEDENLE SU İLE HIZLI BİR ŞEKİLDE KANA KARIŞARAK KASLARA ULAŞACAK BİR PROTEİNE SAĞLIKLI VE DOĞAL OLARAK İHTİYAÇ VARDIR.SPOR YAPAN İNSANLAR BUNU PROTEİN TOZLARI KULLANIRAK ALIRLAR.ANCAK PİYASADA GÜVENLİĞİ VE BİLİMSELLİĞİ EMİN OLUNMAYAN TARIM BAKANLIĞI VE FDA YA DA CİDDİ KURULUŞLARIN ONAY VERMEDİĞİ TAKVİYELERİ KULLANMAMAK GEREKİR.

BELLİ ORANDA ALINMALIDIR.BİR UZMANA BESLENME DANIŞMANINDAN BİLGİ ALINARAK KULLANILMALIDIR.

PROTEİNİN EMİLİMİ İÇİN VİTAMİN GEREKLİDİR VE PROTEİNİN EMİLİMİNİN HAZIR FORMATTA OLMASI GEREKİR.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
15 Haziran 2015 10:44

İNSANLARİ,DOĞAL SÜT BULAMIYORUZ DİYOR,AMA HALA İŞLENMİŞ YA DA FİŞLENMİŞ SÜT ALIYOR.

TALBİNİZ NEYSE ÇABANIZ NEYSE BULACAĞINIZ KARŞILIKTA ODUR.

BU NEDENLE KÖYLÜNÜN SÜTÜNÜ TALEP EDİNKİ AZ İSE BİLE DAHA ÇOK ÜRETSİNLER VE KÖYÜN SÜT ÜRÜNLERİNİ ALIN Kİ KÖYLÜ KAZANDIKÇA ÜRETİME DEVAM ETSİN.FABRİKA ZATEN KÖYLÜDEN YOK PAHASINA SÜTÜ ALIP İŞEYİP BİZE ZARARLI HALE GETİRİP SATIYOR.

EFENDİM NİYE BİZ BU OYUNA GELELİM DEĞİL Mİ!!!

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
15 Haziran 2015 10:52

CİLDİNİZ İÇİN SPF30 FAKTÖR DOĞAL İÇERKLİ NEMLENDİRİCİ ÖZELLİKLİ E-B-C GİBİ VİTAMİNLERİ İÇEREN MULTİVİTAN ÖZELLİKLİ ÜRÜNLER TERCİH EDERSENİZ CİLDİNİZİ HEM KORUMUŞ HEM NEM DENGESİNİ SAĞLAMIŞ HEM DE GEREKLİ BESİN İHTİYAÇLARINI KARŞILAMIŞ OLURSUNUZ.

ÜRÜN SEÇİMİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN BİR UNSUR,REKLAMI ÇOK OLAN İYİ DEĞİLDİR.BİLAKİS REKLAMA ÇOK PARA VEREN ÜRÜNE FAZLA YATIRIM YAPMAMIŞTIR.BU YILLARDIR BÖYLEDİR.KALİTELİ HİÇBİR MARKA REKLAMINI KULLANICILARDAN BAŞKA YOLLARI ÇOK FAZLA SEÇMEZ.

MERCEDES MESELA KAÇ KERE REKLAMINI GÖRDÜNÜZ...AMA HYUNDAİNİN HER GÜN REKLAMI VAR TV LERDE.

BİLİNÇLİ MEMNUN TÜKETİCİLER HERZAMAN İYİ BİR KAYNAKTIR TÜYO OLARAK.

AYRICA KİMYASAL İÇERİĞİNDEN DOLAYI BİRÇOK İNSANIN CİLT LEKELERİYLE SORUN YAŞADIĞINA ŞAHİT OLDUM.KALİTE UCUZ VE HERYERDE DEĞİL.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
19 Haziran 2015 10:23

RAMAZANDA HAMUR İŞLERİ VE PİRİNÇ GİBİ KAN ŞAKRİ VE YAĞ DEPOSU OLUŞTURAN GIDALARDAN VE İŞLANMİŞ GIDALARDAN MÜMKÜN OLDUĞU KADAR UZAK BİR BESLENME TERCİH EDEREK DAHA RAHAT ORUCUMUZU TUTABİLİRİZ.

AYRICA,SALATAYI EKSİK ETMELİM.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
13 Temmuz 2015 16:12

kiraz yemek ramazanda sindirime iyi gelir.bayramda da ağır yemeklerle sindirim zorlanacak.kiraz bol tüketin sonuç alın.

salatayı ayırmayın mönüden.

25 Ağustos 2015 20:32

ekmek azaltmanın yolu nedir?

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
28 Ağustos 2015 14:18

TAM BUĞDAY EKMEĞİ TÜKETMEKTİR sayın görüş.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
08 Ekim 2015 15:51

yemekten hemen önce ve hemen sonra su tüketimi sindirimde zorlama yapabilir.yarım saat önce almak iy

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
08 Ekim 2015 15:55

magnezyum hayati öneme sahip bir mineraldir ve vücuda düzenli alınmalıdır.

hormon düzeninden stresle başa çıkmaya,kas ve kemik yapısını korumaya varıncaya kadar krampları önlemeye kadar çok önemlidir.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
16 Aralık 2015 12:03

UNUTMAYIN Kİ KAHVE:KADINLARDA GÜNDE 3 FİNCAN KAHVE İÇENİN DOĞURGANLIĞI YÜZDE 27 AZALIR.AŞIRI TÜKETİMİ DÜŞÜĞE YOL AÇIYOR.SÜREKLİ TÜKETİM SONUCUNDA TOPLAM 1000 KAHVEDEN SONRA ETKİLER GÖRÜLÜYOR.HESABINI SİZ YAPIN.

KALP KRİZİ RİSKİNİ VE RİTM BOZUKLUĞU OLUŞTURDUĞU DA VERİLERDE MEVCUT.

HAMİLE KADINLARA KAHVE ÇOK DAHA ZARARLI.PLESANTAYA GEÇEN KAFEİN FETUSTA TOKSİK ETKİ YAPIYOR.YANİ ÇOCUĞU Bİ NEVİ ZEHİRLİYOR YAVAŞ YAVAŞ.DOĞUM OLSA BİLE ÇOCUKTA HASTALIKLAR OLUŞABİLİYOR.YA DA DÜŞÜK OLUYOR.

HAMİLE KADINLARIN VÜCUDU KAFEİNİ ÇOK DAHA YAVAŞ OBSORBE EDER.

FİLTRE KAHVE DE:135mg,HAZIR KAHVEDE:95mg,KAHVELİ DONDURMADA:85mg,GAZOZ:54mg,YEŞİL ÇAY:25mg,POŞET ÇAY:25mgEXPRESSO:50mg,BİTTER ÇİKOLOTA:31mg KAFEİN İÇERİRLER.

NE İÇTİĞİNİZE DİKKAT EDİN HER ZAMAN.

SAĞLIKLI HUZURLU NEŞELİ GÜNLER DİLERİM.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
18 Aralık 2015 10:01

magnezyum 300 metobolik faaliyette bulunur...hormonlordan strese,rahat nefes almadan,kafanın algılamasına,davranışların normal seyirde kalmasına, metabolizmanın kasların çalışma faaliyetlerinin düzenlenmesine kadar çok çeşitli alanlarda etkilidir.

donquai bitkisi özel içeriğiyle kasları ve sinir sisteminin gerginliğini almada rahatlamasında etkilidir.

papatya da stres hormonlarını kontrol edilmesinde,sinir sistemini yönlenmesinde etkilidir.

bu iki bitki birarada güzelo bir kombinasyonla alındığında günü rahat sakin huzurlu stressiz geçirebilirsiniz ve hormonal sistem zamanla düzene girmesinde de güçlü bir doğal çözümdür.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
25 Ocak 2016 16:45

ANTİOKSİDAN VE ENZİM -MİNERAL VE VÜCUTTA ÜRETİLEMİYEN VİTAMİN ZENGİNİ ALOE VERA İLE KIŞI GEÇİRİN ZENGİN BİR SAĞLIK KALİTESİNE İLK VE BÜYÜK BİR ADIM ATIN.

ALOE VERANIN MUCİZE ETKİLERİNİ YÜZYILLARDIR ATALARIMIZ VE PEYGAMBERİMİZ UYGULAMIŞ AMA BİZ DIŞARIDAN ALIYORUZ.

ÇÜNKÜ TIBBİ ALOE VERA ŞİFALI OLAN YANİ ÜLKEMİZ İKLİMİ VE TOPRAĞINA UYGUN DEĞİL.

AIDS TE BİLE %70 SONUÇ ALINMIŞ ÖZEL BİR BİTKİ SIVISI OLAN BU İÇECEĞİ HARİKA TADI OLAN KALİTELİ DÜNYA ÇAPINDA ÜRETİM YAPAN FİRMALARDAN ALMANIZI TAVSİYE EDEBİLİRİM.BEN DÜZENLİ KULLANIYORUM KENDİM VE ÇOCUKLARIM.BENİM KULLANDIĞIM DİŞ AĞRISI VE BOĞAZ İLTİHABINDA ÇOK ETKİLİ.

SAĞLIKLI GÜNLER

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
04 Şubat 2016 13:28

yoğurt tüketin ara öğünlerde...

zira yoğurt hem içerdiği lif hem de protein ve kalsiyum değeri açısından metabolizma açısından son derece önemlidir.

hergün düzenli ara öğünde tüketilen yoğurt,metabolizmanızı hızlandırır,sindirime yardımcı olur.kalsiyum ihtiyacınızın bir kısmını karşılamaya yardımcı olur,kas yapınızı ve kemik yapınızı güçlendirmek için destekler,bağışıklık ve dayanıklık için destek olur.

unutmayalım ki herşey düzenli bir yaşamın parçasıdır.Yılların biriktirdiği sorunlar yıllar içinde kaybolacaktır.saatler yada günler değil.ancak şu varki çok iyi ve doğal kaynaklardan hüclerinizi doyuran gıdalarla tam bir beslenme yaparak sonuçlarınızı çok hızlı almaya başlayabilir ve çok daha sağlıklı yaşayabilirsiniz bu seçimlerinizle.

yeterki siz istekli olun doğru tercihlerinizle....

Çünkü tercihlerinizle kaderinizi yaşarsınız...yalnışsa söyleyin...

:)

narcosi
Aday Memur
05 Şubat 2016 18:51

Uzun süredir Her gün bir kupa yeşil çay içiyorum düzenli olarak. Bu şekilde içmek Zararlı mıdır? Saç dökülmesi ve ciltte leke yapabilir dendi , bu doğru mudur ki

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
08 Şubat 2016 00:06

ben konsantre olanını içiyorum hergün 3-5 bardak ve organik işlenmemiş.gayet sağlıklı.üzerinede su içmeyi tavsiye ediyoruz.benim içtiğimde meyve tadı olanda olduğundan tadı çok güzel siyah çaydan daha iyi bence.demleme sevmiyorum ben.

sizin içtiğiniz demleme ise doğal ise zararsız.işlem görmemişse.

içebilirsiniz.

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
19 Şubat 2016 09:53

UYKU DÜZENİ VE SAATLERİ NE KADAR ÖNEMLİ NEDEN?

UYKU HAYATIMIZIN YARISI NEREDEYSE...AMA KALİTELİ VE SAĞLIKLI BİR UYKU HİÇ AKLIMIZA GELEN BİR KONU OLMUYOR SORUN YAŞAYINCAYA KADAR GENELLİKLE ÖYLE DEĞİL Mİ?

HORMONLARIN SALGILANDIĞI BAKIMIN YAPILDIĞI,REKTEFENİN-ONARIM-YENİLEME OLDUĞU SAATLERDİR UYKU SAATLERİ...VÜCUT RÖLANTİDE ÇALIŞTIRIR MOTORU...ANCAK BAKIM ONARIM VE YENİLEME SÜRECİNDE SANMAYIN ENERJİ HARCAMIYOR VE GÜÇ KAYBETMİYOR...ÇOK ENERJİ HARCIYOR,ÇOK YORULUYOR,YENİ HORMON SALGILIYOR,CİTAMİNLERİ KULLANIYOR,PROTEİNLERİ ,ENZİMLERİ,YENİLEME VE ONARIMDA KULLANIYOR.ANTİOKSİDANLARI TEMİZLİK YENİLEME VE KORUMA GİBİ GÜÇLENDİRME GİBİ FAALİYETLERDE KULLANIYOR.

EN İYİ UYKU SAATLERİ 22:00 İLE 02:00 SAATLERİ ARALIĞIDIR.HORMONLAR BU SAATLERDE SALGILANIR.

İNSAN VÜCUDUNUN ACİL VE ZARURİ İHTİYACI 5 SATTİR.MALZEMEDEN ÇALMADAN NET 5 SAAT UYKU...

6 SAAT NORMAL UYKUDUR,7 SAAT KEYFİDİR FAZLA VE GEREKSİZ...

YATMADAN ÖNCE NO ÜRETİMİNİ ARTIRICI L-ARGİNİN VE L-SİTRULİN İLE 100MG CVİT,20MG E VİT,200uq FOLİK ASİT BİRLİKTE İÇEREN VEYA AYRI AYNI ANDA EK GIDA ALIRSANIZ HEM UYKUNUZ DÜZENE GİRER RAHAT UYURSUNUZ,HEM DE KALP KRİZİ RİSKİ %98 AZALIR.ÇÜNKÜ KALP KRİZLERİ GENELLİKLE GECE YAŞANIYOR VE BU SÖYLEDİĞİMİ YAPARSANIZ BUNU ÖNLER...BU KONUDA YARDIMCI OLABİLİRİM İSTEYENE.

AYRICA YATMADAN 15-20 DK ÖNCE 1 BARDAK SU İÇEREK SIVI KAYBINI EN AZA İNDİREBİLİRSİNİZ ...

zümrüd-u anka
Kapalı
22 Şubat 2016 10:00

düzenli uyku yeterli haereket ve bol su bu kadar aslında hayat

Aylin Karakaya
Aday Memur
22 Şubat 2016 18:10

Bu kitaba bi göz gezdir istersen yararı olabilir :)

http://www.xticaret.com/xticaret/?2381_93051

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
23 Şubat 2016 11:40

sabah kahvaltısı günün en önemli öğünüdür.ÇÜNKÜ

Güne Enerjik,Zinde başlamanın günü en iyi şekilde geçirmenin ve işininizden en iyi performansı almanızın tek yolu kahvaltıda ihtiyacınız olan 114 temel besinden hepsini yeterince ölçülü doğal bilimsel alabilmektir.

kahvaltıdan amaç sadece kalori ve karbonhidrat ağırlıklı olmamalıdır.Böyleyse yedikleriniz veya kahvaltı yapmıyorsanız stres,yorgunluk,enfeksiyon hastalıklarına çabuk yakalanma ve odaklanma eksiklikleri dahil nefes nefese kalma da içinde birçok saymadığım beslenme sorunu kronikleşmiş bir hale gelebilir ve hayatınız için çekilmez olabilir.

Protein dengeli,esansiyel vitamin minarellerin olduğu güçlü bir kahvaltı,antioksidan bir çay,odaklanmayı artıracak besineler,;B grubu gibi hafıza ve enerji konunda önemli vitaminler hepsini içermeli ve gün boyunca size yetebilmeli.Üstelik hızlı bir şekilde vücuda nüfuz edebilmeli ki sizi güne çabuk hazırlayabilsin.Çünkü artık hepimizin zamanı kısıtlı ve hızlı yaşıyoruz.İşe yetişmeli ama önce hazırlanmalı,servise ,otobüse,otombile binmeli yetişmeli değilmi?

Sonra uzun bir yorucu bir yolculuk ve işyeri....günümüzün çoğu işyerinde geçecek...

bu nedenle ne yediğimiz hayat kalitemizi ve yüzümüzdeki tebessümün nedenidir.

Sağlıklı neşeli günler.

Hoşça Kalın

Beslenme-Uzmanı
Daire Başkanı
23 Şubat 2016 11:55

Sağlıklı dengeli beslenerek doğal salıklı bir yaşam tarzı ile aç kalmadan kişiye özel sonuçlar alıyoruz.

6 ayda 28kg,12 ayda toplam 38kg sonuç resimdeki.

yağ kilosu vererek kasları güçlenerek metabolizması hızlanarak sağlıklı beslenerek beslenme kaynaklı sorunlardan kurtularak....

En önemlisi sağlıklı yaşamayı öğrenerek...isteyene...

siz de kendinize uygun beslenme programımızla istediğinizs sonuçları alabilirsiniz.

Toplam 122 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi