Editörler : Pangaea
09 Ağustos 2019 15:52

Atama Sonuçları Sonrası Yapılacaklar

Atama sonuçları açıklandı. Sonrasından ne yapacağımızla alakalı resmi bir yazı göremedim henüz.

Tecrübeli arkadaşlarımız şu anda ne yapmamız gerektiğini ve süreci ayrıntılı olarak anlatabilir mi?

alfa0117
Aday Memur
09 Ağustos 2019 16:18

atandığınız ilin milli eğitim sitesinin-duyurular kısmına bakın hocam. orada hangi belgelerin istendiği yazıyor.

molla33
Aday Memur
09 Ağustos 2019 16:24

il milli eğitim mi ilçe milli eğitim mi

alfa0117
Aday Memur
09 Ağustos 2019 16:33

benim baktığım ilin sitesinde vardı ama ilçenin sitesine eklenmemişti. diğer illere baktım çoğu ilin sitesinde henüz duyuru yok.

molla33
Aday Memur
09 Ağustos 2019 17:23

sizin il hangisi hocam

soruso
Aday Memur
09 Ağustos 2019 19:24

Tebligat gelmesini bekleyeceğiz o zaman şu an. Evrakları tebligattan sonra teslim etmemizi istiyor.

emfore
Aday Memur
09 Ağustos 2019 21:03

Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Baya aradım düzenli anlatan bir yer bulamadım. Atandığımız okulu falan aramamız gerekiyor mu? Maaş dışındaki ek ücretleri almak için bir şey yapmalıyız? Yol parası gibi bir şeyler veriliyor sanırsam?

Muallm66
Şef
09 Ağustos 2019 21:17

Hcm atandiginiz okulu arayıp haber vermeniz gerekiyor. Yol parasi bugune kadar verilmemistir.(ilk atama) Maaş disi ek ucret derken kirtasiye parasi falan mi? Onları okul düzenler.(mudur ya da mud yardimcisi)

emfore, 5 yıl önce

Ben de bu sorunun cevabını merak ediyorum. Baya aradım düzenli anlatan bir yer bulamadım. Atandığımız okulu falan aramamız gerekiyor mu? Maaş dışındaki ek ücretleri almak için bir şey yapmalıyız? Yol parası gibi bir şeyler veriliyor sanırsam?

fatih ç.
Genel Müdür
09 Ağustos 2019 21:41

Ben okulu atandığım açıklanıncs değil de oraya gitmeden hemen önce aradım. 2 ay sonra falan yani, şart değil.

Yol ücreti sözleşmeliye yok.

Atandığınız ilin il ilçe sayfalarını takip edin. evraklar, tarihler yayınlanır hepsi. Kendinizinkini takip edin çünkü ufak farklar olabilir. Kargoyla göndermeyin, şundan 2 tane gönderin, orijinali gönderin vs.

emfore
Aday Memur
09 Ağustos 2019 22:41

Atandığım ilin meb sitesinde henüz hiç bir duyuru yok malesef. Bir soru daha sormak istiyorum atandığım hizmet alanı (2/4) yani altı yıl zorunlu hizmet gözüküyor. Peki bu durumda 3+1'in geçerliliği ne oluyor? (+1) tam olarak ne oluyor? Bunları düzgünce anlatan bir kaynak da bulamadım malesef.

fatih ç., 5 yıl önce

Ben okulu atandığım açıklanıncs değil de oraya gitmeden hemen önce aradım. 2 ay sonra falan yani, şart değil.

Yol ücreti sözleşmeliye yok.

Atandığınız ilin il ilçe sayfalarını takip edin. evraklar, tarihler yayınlanır hepsi. Kendinizinkini takip edin çünkü ufak farklar olabilir. Kargoyla göndermeyin, şundan 2 tane gönderin, orijinali gönderin vs.

emfore
Aday Memur
09 Ağustos 2019 22:44

Teşekkürler, evet kırtasiye parası veya başka maaş dışında verilen ne varsa, bilmiyorum. Takip etmem, alma vaktini geçirmemem gereken bir şey olur mu diye merak ediyorum. Yoksa hepsi kendiliğinden hesabıma gönderiliyor mu?

Muallm66, 5 yıl önce

Hcm atandiginiz okulu arayıp haber vermeniz gerekiyor. Yol parasi bugune kadar verilmemistir.(ilk atama) Maaş disi ek ucret derken kirtasiye parasi falan mi? Onları okul düzenler.(mudur ya da mud yardimcisi)

Muhsena
Aday Memur
10 Ağustos 2019 15:59

3+1 şu demek oluyor. 3 yıl çalışıyorsunuz kadrolu oluyorsunuz. 1 yıl daha çalıştıktan sonra tayin isteyebiliyorsunuz. Ama sizin zorunlu hizmet yılınız 2/4e göre 6 yıl olduğu için 4 yıl çalışmış, 2 yılınız eksik kalmış oluyor. Bu durumda isterseniz 3+1 i kullanıp başka yere tayininizi isteyip daha sonra da 2 yıl eksik olan zorunlu hizmetinizi yapabilirsiniz. Tekrar tamamlamak zorundasınız yani o 2 yılı. Ve öğrendiğim kadarıyla zorunlu görevinizi aynı okulda yapmak zorunda değilsiniz kalan 2 yılı zorunlu göreviniz olan okulunuza denk başka bir yerde okulda yapabilirsiniz.
emfore, 5 yıl önce

Atandığım ilin meb sitesinde henüz hiç bir duyuru yok malesef. Bir soru daha sormak istiyorum atandığım hizmet alanı (2/4) yani altı yıl zorunlu hizmet gözüküyor. Peki bu durumda 3+1'in geçerliliği ne oluyor? (+1) tam olarak ne oluyor? Bunları düzgünce anlatan bir kaynak da bulamadım malesef.

emfore
Aday Memur
10 Ağustos 2019 19:46

Teşekkürler muhsena hocam.

Muallm66
Şef
10 Ağustos 2019 20:36

Hcm takip etmeniz gereken tek şey il ya da ilce duyuruları. (Yol parasi,banka promosynu alamazsınız. Kırtasiyede soyledigim gibi okul halleder. Siz okulunuzu arayin bayram sonrasi aklinizdaki tum sorulari sorun) Bu arada hayırlı olsun :)

emfore, 5 yıl önce

Teşekkürler, evet kırtasiye parası veya başka maaş dışında verilen ne varsa, bilmiyorum. Takip etmem, alma vaktini geçirmemem gereken bir şey olur mu diye merak ediyorum. Yoksa hepsi kendiliğinden hesabıma gönderiliyor mu?

Bahar0725
Kapalı
10 Ağustos 2019 21:21

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum. Atanan öğretmenler 2 Eylül'de göreve başlayacaktır dendi. Güvenlik soruşturması yapılmayacak mı belgeler teslim edildikten sonra? 2 Eylül'de direk göreve mi başlıyoruz?

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi