Editörler : supporters.
«99100101102103104105106107108109110»
25 Şubat 2021 15:59

Üak memurlarına ulaşamıyorsun, ulaşsan cevap alamıyorsum. Etik kurul toplantı tarihinleri söylemiyor. Toplantı olsa bile bilgi veremeyiz deniliyor. Adaylar hakkında kararlar alınıyor ve bir gizemliliktir gidiyor...

blueDr, 3 yıl önce
Geçen hafta üak a gittim toplantı tarihi hakkında kesinlikle bilgi veremiyoruz dediler. Dolayısıyla olmuş olsa bile söylemiyor olabilirler hocam. Hayırlısı artık

metemelih
Kapalı
25 Şubat 2021 16:49

Sözel bildiride yer alan ama makalede yer almayan yazarın feragatname vermesi etik ihlalin önüne geçen bir durumdur? yorum yapabilecek var mı?

blueDr
Aday Memur
25 Şubat 2021 17:04

Aynen hocam. En çok adayı ilgilendiren bir bilgiyi adaya söylemiyorlar çok enteresan. Anlaşılan komisyon kararını kargoya verilince öğreneceğiz
Fırtına11, 3 yıl önce

Üak memurlarına ulaşamıyorsun, ulaşsan cevap alamıyorsum. Etik kurul toplantı tarihinleri söylemiyor. Toplantı olsa bile bilgi veremeyiz deniliyor. Adaylar hakkında kararlar alınıyor ve bir gizemliliktir gidiyor...

25 Şubat 2021 17:47

Ekim grubundan Aygul. Bahar hoca bugün etik toplantısı olduğunu yarın da devam edeceğini yazmış. Hakkımızda hayırlısı.

blueDr, 3 yıl önce
Aynen hocam. En çok adayı ilgilendiren bir bilgiyi adaya söylemiyorlar çok enteresan. Anlaşılan komisyon kararını kargoya verilince öğreneceğiz
25 Şubat 2021 23:41

Sayın Hocalarım,

Danışmak istediğim konu doktora tezimi tamamladıktan 7 yıl sonra SCI bir makale çıkardım. Danışmanım da emekliolmuştu, adını eklemedim. Makale için de teşekkür ettim.

Yine de etiğe gönderilme ihtimali olur mu? Bir de o sırada feragat yazısı almak işe yarar mı?

Ponderado
Kapalı
26 Şubat 2021 07:51

Arkadaşlar merhaba,

2021 Ocak dönemi başvurusu yaptım. Başvurumu sisteme işlerken doktora öncesi ve sonrası durumunu sürekli kontrol ettim. Birkaç kontrolden sonra bir gün bekleyip, dün itibariyle başvurumu tamamladim. Beyannameye bakınca, birkaç yayinimin doktora öncesi olması gerekirken doktora sonrası olarak işlendiğini fark ettim. DBS destek ekibine yazdım düzeltilmesi için ama sonlanan başvurular üzerinde değişiklik yapılamayacağı bildirildi. Doktora bitiş tarihi ortadayken ve eserlerin tarihi ortadayken, kimsenin doktora öncesi eserleri sonrası olarak işaretlemesi mümkün değildir. Zaten bu döneme kadar sistem bunu otomatik olarak ayarliyordu. Benim puanım gayet iyi, bahsettiğim eserlerin doktora sonrası veya öncesi olarak işlenmesi puanlama sonucunda bir değişikliğe sebep olmuyor. Sistem kaynakli olduğunu düşünüyorum çünkü süreç boyunca sistemde pek çok kez hatalar çıktı ve çoğunu düzeltmek için pek çok kez DBS ekibine mail attım ve o şekilde düzelttik. Simdi sizlere de danışmak istiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum, bu durumda ne yapmalıyım? Ne önerirsiniz? Yazarsanız sevinirim, özelden de mesaj atabilirsiniz. Teşekkür ederim.

metemelih
Kapalı
26 Şubat 2021 15:46

Ponderado... bem basvuruyu tamamlamadan sordum dbs ye ama cozum bulamadilar. benmkisi daha farkli tezim poster olmustu atif almisti doktora sonrasi ama doktora oncesi goruluyor. ben de aciklama kismina yazdim... sende de.problem.olursa sistemsel hata dersin yapacak birsey yok... ben daha bu sabah mesajlaştim hala.donmediler. bir kez dondular onda.da ekran goruntusu istediler yolladim su saat oldu donmediler

27 Şubat 2021 23:04

Hangi Etik Kurul Toplandi Hocam bilginiz var mi?

Muhendislik Fen grubu mu yoksa saglik sosyal mi?

Bu 3 grup farkli zamanlarda toplaniyor biliyorsunuz.

Iyi calismalar

Aday-doçent, 3 yıl önce

Ekim grubundan Aygul. Bahar hoca bugün etik toplantısı olduğunu yarın da devam edeceğini yazmış. Hakkımızda hayırlısı.

Üye1110
Aday Memur
27 Şubat 2021 23:39

Sorunlu olduğunu düşündüğünüz yayınların "sorumlu yazarı" siz değilseniz bir sorun teşkil edeceğini düşünmüyorum. Bu makaleler haricinde asgari şartları sağlıyorsanız beyannameye koymadan başvurunuzu yapın.
Rcpavi, 3 yıl önce
Merhaba hocalarım. Günlerdir kafamı kurcalayan bir sorunum var şevkim kırılıyor sizlere danışmak istiyorum. Yüksek lisansımda çalıştığım hocanın hırsı yüzünden bir kaç yayınımızda etik sorun olabileceğini düşünüyorum (emin de değilim yayınlar arası benzerlikler olabilir, özensiz alıntılar olabilir vs.). Daha sonra bu hocadan ayrıldım alan değiştirdim (temel alan içinde ufak bi degişiklik). Başka hocayla birlikte kendimi çok geliştirdim. Şu an Q1 Q2 düzeyinde üst düzey makaleler yayınlıyorum ama o eski yayınlar hep kafama takılıyor. Onları puanlamasam bile çok rahat bir şekilde doçentliği alacağımı biliyorum. Ama henüz başvuru yapmadığım için sizlere danısmak istedim. O yayınları özgeçmise koysam ama puanlamasam yinede etik sorunla karşılaşırmıyım?
27 Şubat 2021 23:40

Hocam vallahi ben de bilmiyorum. Ekim forumunda önce yapılacak dendi eşzamanlı olarak farklı alanlar, başka bir hoca yapılmadı dedi. Benimki sosyal 2. Tanıdığım kimse yok. Keşke yeteyit edebilecek bir hoca olsa. Forumlardan duyduklarımız var sadece. Sabırlar herkese.

DocentDoktorAday, 3 yıl önce

Hangi Etik Kurul Toplandi Hocam bilginiz var mi?

Muhendislik Fen grubu mu yoksa saglik sosyal mi?

Bu 3 grup farkli zamanlarda toplaniyor biliyorsunuz.

Iyi calismalar

27 Şubat 2021 23:55

Selamlar arkadaşlar,

Üzgünüm ancak belki faydalanırsınız diye düşündüm. 2020 Ağustosta etiğe düştüm. Kasımda savunma yaptım. Ocakta bilirkişiye gönderildi savunmam. 3 bilirkişi atanmış.

Bilirkişiler raporlarını sunmuşlar. (Bilirkişiler/uzmanlar en geç iki hafta içerisinde rapor tanzim

etmek zorundadır. ÜNİVERSİTELERARASI KURUL BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE YAYIN ETİĞİ YÖNERGESİ 9. Madde 3. Bent)

3/2 ile etik ihlal yapmış kabul edildim. Şimdi üniversite soruşturma açacakmış. Oradan bir şey çıkmayabilir. Mahkemeye vermeyi düşünmüyorum.

En erken ise 3 dönem sonra başvuracağım. Bahsedilen makaleyi çıkarınca da yayın şartını sağlayamıyorum.

Hayırlısı bakalım.

bahtsizdocadayi
Aday Memur
28 Şubat 2021 00:11

Arkadaslar merhaba,

2019 Ekim doneminde etik ihlal nedeniyle basvurum iptal edilmisti. Subat 2021 doneminde tkrar basvurdum. Ilk defa basvuran ya da onceden basvurup (etik/asgari almadan basarisiz olan) yeni basvurulardan farkli olarak bizim icin surec nasil isleyecek? Onceki raporlarin yeni juri uyelerine acik olmasi disinda bir bilgim yok.Orn juriler herkesle ayni anda mi aciklanir, omcesinde farkli bir inceleme olur mu vs? Tecrubeli ve bilgilo arkadaslarimiz paylasimda bulunursa cok sevinirim. Tesekkurler.

dcaday
Aday Memur
28 Şubat 2021 05:33

Sağlık Bilimleri etik komisyon toplantısı yapıldı mı, bilgisi olan var mı acaba

28 Şubat 2021 06:20

Hocam,bilirkişi raporından sonra ilk başvuru sistem kapanıyor mu? Yeniden başvuru iiçin ilk başvurunızın sistemden kpanmış olması lazım.Yoksa üniversiteden çıkacak karar sonrası mı başvuru içim sistem açılacak?

fizyoterapist 1984, 3 yıl önce

Selamlar arkadaşlar,

Üzgünüm ancak belki faydalanırsınız diye düşündüm. 2020 Ağustosta etiğe düştüm. Kasımda savunma yaptım. Ocakta bilirkişiye gönderildi savunmam. 3 bilirkişi atanmış.

Bilirkişiler raporlarını sunmuşlar. (Bilirkişiler/uzmanlar en geç iki hafta içerisinde rapor tanzim

etmek zorundadır. ÜNİVERSİTELERARASI KURUL BİLİMSEL ARAŞTIRMA VE YAYIN ETİĞİ YÖNERGESİ 9. Madde 3. Bent)

3/2 ile etik ihlal yapmış kabul edildim. Şimdi üniversite soruşturma açacakmış. Oradan bir şey çıkmayabilir. Mahkemeye vermeyi düşünmüyorum.

En erken ise 3 dönem sonra başvuracağım. Bahsedilen makaleyi çıkarınca da yayın şartını sağlayamıyorum.

Hayırlısı bakalım.

Dean_CORSO
Şube Müdürü
28 Şubat 2021 12:00

Yönetmelik gereği başarısız olarak açıklanan adaylar için önceki raporları yeni jürilere açılacak. Etik veya asgariden kalmış olan adaylar için karar başarılı başarısız olarak sonuçlanmıyor. Bu adayların başvuruları iptal ediliyor. Başarılı veya başarısız olarak sonuçlanmanız etik ve asgariden kalmamış olan adaylar için geçerli bir sonuç. Yeni yapacağınız başvurunuzda Farklı hiç bir şey yok. Asgariden başvurusu iptal edilen (başarılı ve başarısız ilan edlmeyen) adaylarda önceki başvurusuna ek yeni yayın makale eklenmiş mi kontrolü yapılıyor sonra jürilere gönderiliyor. Etikten kalanlar ise yeni başvurusunda etik ihlal olan yayınları başvurusunda puanlama dışında bırakmak zorunda.

bahtsizdocadayi, 3 yıl önce

Arkadaslar merhaba,

2019 Ekim doneminde etik ihlal nedeniyle basvurum iptal edilmisti. Subat 2021 doneminde tkrar basvurdum. Ilk defa basvuran ya da onceden basvurup (etik/asgari almadan basarisiz olan) yeni basvurulardan farkli olarak bizim icin surec nasil isleyecek? Onceki raporlarin yeni juri uyelerine acik olmasi disinda bir bilgim yok.Orn juriler herkesle ayni anda mi aciklanir, omcesinde farkli bir inceleme olur mu vs? Tecrubeli ve bilgilo arkadaslarimiz paylasimda bulunursa cok sevinirim. Tesekkurler.

sad35
Aday Memur
28 Şubat 2021 13:14

Hocam merhaba. Size Allahtan sabir ve güç diliyorum. Umarim bu zor sureci en kisa zamanda atlatip feraha çikarsiniz. Etik ihlal konusunda karari ne zaman ve ne sekilde ogrendiniz hocam? Bizlerde beklemedeyiz. Halen etik komisyon toplantisini bekliyoruz. Cevap verirseniz sevinirim hocam.

Selamlar arkadaşlar,

Hayırlısı bakalım.

kıravatlı_amele
Daire Başkanı
01 Mart 2021 09:35

Çok geçmiş olsun hocam. Hangi etik ihlale takıldınız acaba, özel değilse öğrenebilir miyiz?

Selamlar arkadaşlar,

Hayırlısı bakalım.

skywalk11
Daire Başkanı
01 Mart 2021 09:49

Bir gün bu gruptaki herkes profesör olacak. Lütfen jurilik yaparken bu günleri düşünüp adil ve insaflı olalim. Herkese başarılar.

veteriner06
Aday Memur
01 Mart 2021 10:49

Hocam geçmiş olsun süreçlerimiz neredeyse aynı ama benim sonucum hala açıklanmadı. Siz 3/2 kaldığınızı nasıl öğrendiniz ? Bilirkişi rapor sonuçları yazıyor mu?

Selamlar arkadaşlar,

Hayırlısı bakalım.

Nedensadeceunı
Aday Memur
01 Mart 2021 11:41

Hocam çok büyuk gecmis olsun. Benim de saglik alanlarindan etik komiayonda bilirkisi atamam kasimda yapildi. Halen ses seda yok ve bilgi alamiyorum. Ve gercekten sürec iki hocanin husumet olayinin bana yansimasi... akademinin a harfinin olmadigi yerde halen docentlik icin bekliyorum. Nefret ettim bu insanlar icinde olmaktan. Adam olamayan insanlar... kasimda bilirkisi atamasi yapilip halen sonuc almayan hocalarimiz var mi ki... ne kdr bekleyecegiz onu da bilmiyorum. Sabretmek apayri durumu kabul edememek apayri. Burda olup da sureci oluu gecip bu cileli yoldan docent olan hocalarin eminim hicbiri docentlik dosyasini artniyetle incelemez...

Selamlar arkadaşlar,

Hayırlısı bakalım.

Toplam 8072 mesaj
«99100101102103104105106107108109110»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi