Editörler : E.Kayı Han

24 Ağustos 2010 14:15

CHP, Anayasa Mahkemesi'ne başvuruda rekor kırdı !!!

CHP, Anayasa Mahkemesi'ne başvuruda rekor kırdı

TBMM'de, 27 Mayıs 1960 müdahalesi sonrasında 11 Kasım 1962 tarihinden bugüne kadar tutulan tutanaklara göre, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, veto ettiği 73 yasa ile 'veto rekortmeni' ünvanını aldı. CHP ise son 8 yılda toplam 157 kez mahkemeye başvuru yaparak rekor kırdı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=159156

CHP, GAP?A KAYNAĞA BİLE KARŞI ÇIKTI

Demokratikleşme süreci çalışmalarına karşı çıkan CHP, İşsizlik Sigortası Fonu?ndan açılımın ekonomik boyutunu oluşturan GAP?a 3.5 yılda 10 milyar dolar aktarmayı öngören ve 3.8 milyon kişiye iş imkânı sağlayacak düzenlemeyi iptal için de Anayasa Mahkemesi?ne başvurdu.

http://www.sonsayfa.com/Haberler/Siyaset/CHPliler-150-kez-AYMye-gitti.html

subaruimpreza
Yasaklı
24 Ağustos 2010 14:25

galaxi_44 lütfen kopyala yapıştır yapma. konu tek başına etki etsin.

liberalALİ
Yasaklı
24 Ağustos 2010 14:25

akp o kadar yanlış yapıyor ki

chp ye rekor kırmak kalıyor

subaruimpreza
Yasaklı
24 Ağustos 2010 14:31

tabi canım 1962'den bu yana zaten akp vardı. zaten tasarıyı hazırlayanlar hep hata yapıyor. komik olmayın. chp istediğim olmazsa yargıya selam söylerim iptal olur diyor. pişpirik oynamaya ikide bir kapılarını aşındırmıyordu.

yatay zeka
Memur
24 Ağustos 2010 14:46

en iyi yaptıkları iş itiraz itiraz ula bi kerede bi alternatif gösterin itiraz ettiklerinize de sizde kurtulun bizide kurtarın şu akp den

subaruimpreza
Yasaklı
24 Ağustos 2010 14:46

muhalefet sohbet sarmadı galiba :))

can-can
Yasaklı
24 Ağustos 2010 14:48

son başvuruları yapsın, bundan sonra başvursa da avcunu yalar.

ayyıldızım_albayrak
Müsteşar Yardımcısı
24 Ağustos 2010 14:50

subaru

galaxi_44 lütfen kopyala yapıştır yapma. konu tek başına etki etsin.

-------------------------------------------------------------------

Demk tek başına etki etsin.

Tartışmasını bilenmeyince muhalif konulara yapılanın itirafı mı bu?

Demokrat subaru ve AKP tayfası :)

subaruimpreza
Yasaklı
24 Ağustos 2010 14:53

arkadaşım mesele avucunu yalama meselesi değil. yargı kimsenin tekeline geçmesin. iptal olacaksa biri istedi diye değil yargı bağımsız oylamayla istedi diye olsun. chp hem çözüm sunmaz hem de sunulan çözümü iptal ettirir.ee ne anladık bu işten.

ayyıldızım_albayrak
Müsteşar Yardımcısı
24 Ağustos 2010 14:56

subaru

Uzun yazılar kopyala yapıştır yapalım mı? Başlıklar okunmaz hale gelsin?

Bırakın bu mantığı doğrudürüst yazalım işte. Çocuk gibi hareketler yakışmıyor size.

subaruimpreza
Yasaklı
24 Ağustos 2010 14:57

ayyıldız:

sen ne saçmalıyorsun galaxy her yere chpnin rezilliklerini yapıştırıyor ben bunu bu konuya yapıştırma dedim. hem araştırmazsın hem de böyle rezil olursun. adam muhalif değil akp taraftarı.

SeydiPaü
Genel Müdür
24 Ağustos 2010 15:01

benim anlamadığım konu mahkemeye gidiyor tamamda. peki sonucunu neden kabul etmiyor. al referandumu götürdü demi. mahkeme iptal etmedi o zaman kabul etsene.

cetin_er
Yasaklı
24 Ağustos 2010 15:07

dogu ya yatırım için 2.6milyar dolarlık butce çıkarttınız meclisten sadece yuzde 15 ini kullandınız geriye kalan paralar nerede

chp anayasa mahkemesine gitti sok sok mayınlı arazilerin israillilere peşkeş cekilmesini öngören yasayı anayasa mahkemesine göturdu

hadi buraya chp hangi başvuruları yapmış anayasa mahkemesine onu da yaz bakalım

yatay zeka
Memur
24 Ağustos 2010 15:08

işi gücü çirkeflik zaten akp nin oylarının patlama sebebi chp nin ta kendisi

ayyıldızım_albayrak
Müsteşar Yardımcısı
24 Ağustos 2010 15:11

"Başbakan, Tazminat Davalarında Mahkemelere Başvuruda Rekor Kırdı" diye bir başlık açarsam ne diyeceksiniz?

Mahkemelere gitmek bir haktır öyle değil mi?

AKP'de kendine göre doğru, başkasına göre yanlış kararlarından ötürü mahkemeye verilebilir. Bu doğaldır.

kadir2047
Aday Memur
24 Ağustos 2010 15:30

Abdullah GÜL 2007 den beri Cumhurbaşkanı ve gerçekten merak ediyorum bu süre içerisinde kaç kanunu kaç KHK yı TBMM geri gönderdi ve ya iptal için dava açtı.Acaba bu hükümetin çıkardığı tüm kanunlar doğru ve anayasaya uygunmu ben hiç zannetmiyorum.Ahmet Necdet SEZER'e ve CHP ye söz söyleyenler öncelikle Abdullah GÜL ve AKP nin uygulamalarına baksın.

subaruimpreza
Yasaklı
24 Ağustos 2010 16:12

taktiğe bak ben a konusundan bahsediyorum sen o konu hakkında konuşmaya yüzün olmadıgı içib konusunu açıyorsun. be adamlar akıllı olun. chp 1962den bu yana yargıyı ele almış milletin özgür iradesini her sefer ayakları altına alıyor. istisnalar hariç herkes bir şey istiyor. ama chp :

yok ben böyle istiyorum e siz istediğimi yapmazsanız ben de bunu kankama iptal ettiririm halkın isteği umrumda filan değil. benim istediğim olacak demiyor mu ? bu torpil değil mi krallık zorbalık değil mi ? chp sen kimsin ya ?

inşallah bu anayasa ile onların bu pislik saltanatı bitecek ve halkın iradesi olacak. akp iradesi değil halkın iradesi.

subaruimpreza
Yasaklı
24 Ağustos 2010 16:50

güncel :)

yatay zeka
Memur
24 Ağustos 2010 17:25

katılıyorum subaru

chp bu tarz davrandıkça da halk inadına akp diyor

ayyıldızım_albayrak
Müsteşar Yardımcısı
24 Ağustos 2010 17:33

Anayasa mahkemesinde CHP rekor kırdıysa, tazminat davalarında da Erdoğan rekor kırdı.

Neyi eleştiriyorsunuz ki? Tabiki Anayasa mahkemesine gidebilir.

Anayasaya aykırı olduğunu bile bile karar çıkarmaya, mayınlı arazileri israili 50 yıl peşkeş çekmeye çalışırsa AKP tabiki mahkemeye gidilecektir.

subaruimpreza
Yasaklı
24 Ağustos 2010 18:22

ayyıldız:

bana şimdi mağduru oynama sanki bu ülkede yapılan her tasarı yanlış.her tasarı hukuka aykırı. savunduğun şeyin aslında kocaman temelsiz taşlar üzerine kurulu bir düzen oldugunu çok iyi biliyorsun ama doğruları söylemeye aleyhine bile olsa tutundugun dalı kesmeye yüreğin cesaretin yok.chp yargıyı 1962den bu yana esir etmiştir. bu ülkede gizli krallığı vardır.olmayan demokrasiden bahsediyoruz burda. korkak alıştırma dilini doğruyu söyle seni tebrik edeyim.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi