Editörler : crops35
16 Haziran 2019 12:49

Teknisyenlik için mühendislik uzatmaya değermi?

Merhaba arkadaşlar,

Lisede elektrik elektronik teknolojisi okudum, şuan üniversitede mekatronik mühendisliği okuyorum son sınıfım. Üniversiteden mezun olursam kpss ile kendi bölümümden atama yok ve lise kpss giremiyorum.

2018 lise kpss den 75 aldim ancak atanamadım herhangi biryere. Sizce okulu uzatıp 2020 lise kpss ye hazırlanmalımıyım?

( Teknisyen olarak atanırsam, mühendisliği bitirdikten sonra mühendis maaşı alabiliyorum. Ayrica özelde mühendis maaşlari 3750 yi geçmiyor)

memurolcazyakinda
Aday Memur
17 Haziran 2019 16:27

sen niye maaş olarak bakıyosun ki bi yerde teknisyen olmak var mühendis bey olmak var

ForumMaster
Memur
18 Haziran 2019 09:32

kamuda cidden mühendis olmak ayrı birşey ama atanmakta güzel bir şey. İkisi arasında tercih yap bitir ve lisans kas zaten kamuda yükselemezsin teknisyenken mühendis olmak çok zor haberin olsun her kurumda hemde.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
20 Haziran 2019 09:51

Teknisyen kadrosundayken tam olarak mühendis maaşı alınamıyor öncelikle onu belirteyim. Bazı ödemeler kadro hala teknisyen olduğu için eksik ödendiğinden mühendis kadrosunda bulunan kadar maaş alamazsın.

Diğer bir olay mekatronik mühendisliğinin kamuda atanılabilir bir kadro olması lazım ki devlet ancak öyle üst öğrenim zammı veriyor. Eğer mekatronik devlet kadroları içesinde atamaya uygun bir kadro değilse mühendis maaşı alamazsın. (Kendi bölümümden atama yok dediğin için yazdım bunu büyük ihtimalle devlet mühendislik bitirdiğin için bu zammı yapacaktır ancak belli de olmaz.)

Kamuda görevde yükselme ile belki mühendis kadrosu alabilirsin ancak bir kamu kurumunun görevde yükselme sınavını açması on yılları bulabiliyor hatta açmayabiliyor.

Teknisyen olup devlet garantili işe sahip olmakla özel sektörde mühendis olmak arasında bir karar vermelisin. Belki de özel sektörde çok büyük paralar kazanabilirsin bu mümkün ancak devlette sadece devletin verdiği zam dışında başka bir şey elde edemezsin. Karar senin hocam.

vegas01
Şube Müdürü
22 Eylül 2019 21:58

katılıyorum.

ForumMaster, 5 yıl önce

kamuda cidden mühendis olmak ayrı birşey ama atanmakta güzel bir şey. İkisi arasında tercih yap bitir ve lisans kas zaten kamuda yükselemezsin teknisyenken mühendis olmak çok zor haberin olsun her kurumda hemde.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi