Editörler : Lanet

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
28 Aralık 2015 14:11

"Bajrangi Bhaijaan"

2015 yapımı yepyeni bir film.

Dram az biraz da aksiyon.

Salman Khan ve Kareena Koper'ın başrollerde oynadığı film Kabir Khan imzalı. Ve minik oyuncu Hindistan'da Munni,Pakistan'da Shahida'yı unutmamak gerek.Film sonuna kadar sessizliğe bürünen tavırları ve gülümsemesiyle seyirciyi kendine bağlayan minik kız.

İki düşman ülke sınırları içerisinde, miniği ailesine kavuşturmak için zorlu bir süreci göze alan Pavan.Bir çok duyguyu aynı anda yaşatan, sonu insanı oldukça etkileyen muhteşem bir film.İki ülke arasındaki ilişkiler için de yapıcı mesajlar barındırıyor.

Filmi öneren sn.Skadala'ya çok teşekkürler.

Skadala
Kapalı
28 Aralık 2015 23:55

Sayın sabah melikesi, "Bajrangi Bhaijaan" Filmini tanıttığınız için asıl ben teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık, benden daha iyi sunum yapmışsınız inşaallah seyretmeyen varsa sayenizde izlerler.

Brothers - Kardeşler:

Kardeşler filmi dram aksiyon türünde gözünü bile kırpmadan izleyebileceğiniz türden bir yapım diye düşünüyorum.

Konusu ise Bir fizik öğretmeni olan David fermandez (Akshay Kumar) Çocuğunun tedavisi için gerekli para için dövüşmek zorunda kalır fakat üvey kardeşi de iyi bir dövüşçüdür iki kardeşin babaları yüzünden birbirlerine düşman olması ringi ateşleyecek fakat kardeş sevgisi de galip gelecektir.

İzlediğim güzel filmlerden biriydi.Tavsiye ediyorum...

http://i.hizliresim.com/vngp0O.jpg

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
29 Aralık 2015 14:35

Rica ederim.

Karga Yumurtası ve Kardeşler filmlerini de fırsat bulunca görmek istiyorum.

Bu sıralar film arayışında olanlar için Fanaa hoş bir tercih olabilir.

Skadala, 8 yıl önce

Sayın sabah melikesi, "Bajrangi Bhaijaan" Filmini tanıttığınız için asıl ben teşekkür ediyorum. Ellerinize sağlık, benden daha iyi sunum yapmışsınız inşaallah seyretmeyen varsa sayenizde izlerler.

Brothers - Kardeşler:

Kardeşler filmi dram aksiyon türünde gözünü bile kırpmadan izleyebileceğiniz türden bir yapım diye düşünüyorum.

Konusu ise Bir fizik öğretmeni olan David fermandez (Akshay Kumar) Çocuğunun tedavisi için gerekli para için dövüşmek zorunda kalır fakat üvey kardeşi de iyi bir dövüşçüdür iki kardeşin babaları yüzünden birbirlerine düşman olması ringi ateşleyecek fakat kardeş sevgisi de galip gelecektir.

İzlediğim güzel filmlerden biriydi.Tavsiye ediyorum...

http://i.hizliresim.com/vngp0O.jpg

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
17 Ekim 2016 00:19

" Bang Bang "

2014

Katrina Kaif ve Hrithik Roshan' ın baş rollerini paylaştığı aksiyon dolu bir film. Tom Cruise ve C. Diaz' ın Gece ve Gündüz' ünün başarılı bir kopyası olsa da ayrı bir tadı var. Hint sinemasında görmeye alışık olmadığımız senaryoları son dönemlerde görüyoruz. Dhom 3 'te buna güzel bir örnekti. Abartılı sahneler eksik olmazsa olmazdı. Suç, aksiyon, ajanlar, kovalamaca... görelim Hint sinemasında.

19 Ekim 2016 11:48

merhaba Melike konuyu inceledim izlemediğim filmleri not ettim. başlık için tşkler..

ben geçtiğimiz sene bir tavsiye üzerine bir hint fimi izlemiştim ancak şuan ne yaptıysam filmin adını hatırlayamadım...

hatırladığım kısa küt saçlı hintli bir kız ve yakışıklı bir pakistanlı sanırım fransada karşılaşıyorlardı..kızın ailesi çocuk müslüman olduğu için bu ilişkiye karşı çıkıyordu..

bir bu filmin adını hatırlasın...lütfeeennn:)

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
19 Ekim 2016 12:09

Bahsettiğiniz film "Peekay " (P.K) olmalı.

Anushka Sharma ve Aamir Khan'ın filmi.

Oldukça eğlenceli bir filmdi.

Çeşitli dinlere eleştirel bir bakış vardı filmde.

bir anka kuşu gibi, 8 yıl önce

merhaba Melike konuyu inceledim izlemediğim filmleri not ettim. başlık için tşkler..

ben geçtiğimiz sene bir tavsiye üzerine bir hint fimi izlemiştim ancak şuan ne yaptıysam filmin adını hatırlayamadım...

hatırladığım kısa küt saçlı hintli bir kız ve yakışıklı bir pakistanlı sanırım fransada karşılaşıyorlardı..kızın ailesi çocuk müslüman olduğu için bu ilişkiye karşı çıkıyordu..

bir bu filmin adını hatırlasın...lütfeeennn:)

19 Ekim 2016 12:13

yuppiiii evet evet ilk sahnesinden tanıdım...çok tşk ederim...muhteşem film...harikasın melike..

sangrea
Aday Memur
02 Ocak 2017 01:31

Bollywood filmleri, daha genel bakarsak hint filmleri... Doyumsuz lezzet :)

Lezzet demişken hint yemekleri de çok iyi oluyor :D

Ama konumuz o değil, neyse Aamir Khan filmleri ve Shahrukh Khan filmleri benim favorilerim oluyor. Ama nedense Salman Khan Filmleri beni pek cezbetmiyor...

Ülkemizde ki en büyük sıkıntı izleyecek yer bulmak.

Hint Filmleri'ni www.khanfilmleri.com dan izliyorum reklamsız oluyor.

Ama orasınında film sayısı az, her film yok işte :(

siz nerelerden izliyorsunuz, önerileriniz nedir bana ?

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
07 Ocak 2017 19:55

"DANGAL"

2016

Boksör bir baba ile kızlarının hikayesi anlatılıyor.

http://www.youtube.com/watch?v=IEHCkBd3VPI

Bir hafta önce vizyona giren Aamir Khan'ın son filmi. Türkiye'de gösterimi yok.

En son Dhoom 3 Türkiye' de vizyona girmişti yoğun talepler üzerine. Aktörün o filmi de maalesef teknik hatalardan dolayı doğru düzgün izlenemedi. En azından benim bulunduğum şehirde. Ses, görüntü sorunluydu.

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
11 Mart 2017 01:54

"Dangal"

2016

Hindistan

Biyografi, spor, eğitim, disiplin, inanç, güreş, kadın ...

Aamir Khan, Saakhsi Tanwar, Sanya Malhotra,...

Her defasında en iyisi için uğraşan bir aktör. Bu filmle de bunu hissettiriyor. Film baştan aşağı sosyal mesajlarla dolu. Bu kez, kız çocuklarının üzerine eğilinmiş. Kadının toplumdaki yeri ve başarısı üzerinde yoğunlaşılmış. Bunlar yapılırken başarının tesadüf olmadığı, çalışma ve inancın önemini vurgulanıyor. Konusu ve işleyişi iyiydi. Gerçek hayattan uyarlama. Bu film için epey kilo alıp sonra tekrar verdiği düşünülünce filme gösterilen özen de ortaya çıkıyor. Akıcı bir film, eğlenceli sahneleri çok. Bunun yanı sıra hüzünlendiren de. en etkileyici sahnesi filmin sonunda Mahavir Singh' in bulunduğu yerde Hindistan milli marşını duymasıydı. Çok detay var ne yazsam eksik kalacak. İzlenilmesini tavsiye ederim.

Film müzikleri de uğraşılmış. Her sahneye şarkı sözü yazılıp bestelenmiş. Buradan da artıları alıyor. Dans kısmı standart bir Hint filmine göre daha azdı sanki.

En etkileyici repliklerden birisi ise;

"Bu kızlar nasıl koca bulacak onları kim seçecek güreşirlerse" dendiğinde, Bay Singh'in " Onlar seçilmeyecek, seçecekler " demesiydi.

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
14 Mart 2017 12:02

Bu arada Dangal' ın Türkçe anlamı "Güreş Yarışması" demek.

Bu filmle birlikte güreş yarışlarını izleme isteğiniz de gelişebilir. Kuralları birebir öğreniyorsunuz.

sabah melikesi, 7 yıl önce

"Dangal"

2016

Hindistan

Biyografi, spor, eğitim, disiplin, inanç, güreş, kadın ...

Aamir Khan, Saakhsi Tanwar, Sanya Malhotra,...

Her defasında en iyisi için uğraşan bir aktör. Bu filmle de bunu hissettiriyor. Film baştan aşağı sosyal mesajlarla dolu. Bu kez, kız çocuklarının üzerine eğilinmiş. Kadının toplumdaki yeri ve başarısı üzerinde yoğunlaşılmış. Bunlar yapılırken başarının tesadüf olmadığı, çalışma ve inancın önemini vurgulanıyor. Konusu ve işleyişi iyiydi. Gerçek hayattan uyarlama. Bu film için epey kilo alıp sonra tekrar verdiği düşünülünce filme gösterilen özen de ortaya çıkıyor. Akıcı bir film, eğlenceli sahneleri çok. Bunun yanı sıra hüzünlendiren de. en etkileyici sahnesi filmin sonunda Mahavir Singh' in bulunduğu yerde Hindistan milli marşını duymasıydı. Çok detay var ne yazsam eksik kalacak. İzlenilmesini tavsiye ederim.

Film müzikleri de uğraşılmış. Her sahneye şarkı sözü yazılıp bestelenmiş. Buradan da artıları alıyor. Dans kısmı standart bir Hint filmine göre daha azdı sanki.

En etkileyici repliklerden birisi ise;

"Bu kızlar nasıl koca bulacak onları kim seçecek güreşirlerse" dendiğinde, Bay Singh'in " Onlar seçilmeyecek, seçecekler " demesiydi.

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
25 Ekim 2017 17:14

"Secret Süperstar"

Aamir Khan'ın vizyonda olan filmi. Evet Türkiye'de de.

Khan'ın Türkiye'de vizyona giren üçüncü filmi.

emiliosantos
Memur
28 Ekim 2017 11:45

İzlerken kendimi savunmasız hissedip ağladığım filmlerden biri Babam ve Oğlum, diğer ise Taare Zameen Par'dır. Bollywood'a ait birçok filmi izleyip etkisinde kalmışımdır ancak Taare Zameen Par'ın yeri ayrıdır.

Bollywood'un en güzel tarafı yani Bollywood'u Bollywood yapan en önemli unsur bence müzikleri ve danslarından ziyade Hint insanının genel yaşantısındaki samimiyetinin beyazperdeye birebir yansıyor olmasıdır. Rahmetli Kemal Sunal'ı izlerken ekran karşısında o samimiyeti alabilmemiz ve filmin içinde biz de varmışız gibi hissedebilmemiz türevinden duyguları Bollywood'ta da yaşayabiliyoruz. En azından ben yaşayabiliyorum. Yüksek doz Tarantino diyaloğuna maruz kalıp kendini o Hateful Eight'in arasında "The Ninth" olarak bulabilmen gibi.

Hintlilerin ne kadar değişik insanlar olduğunu izaha gerek yok fakat ben o garip yaşam tarzını samimi buluyorum. İneği kutsal sayan, yemeği el ile yiyen, Ganj'da çamaşır yıkayan, treni kamufle edercesine kullanan bir milleti nasıl samimi bulmayayım söyler misiniz :) Bollywood'u Hint insanı üzerinden değerlendirmeye tabi tutmanın Bollywood'a bakışı 180 derece değiştireceği kanaatindeyim.

Bundan uzun zaman önce Bir İkea Dolabında Mahsur Kalan Hint Fakirinin Olağanüstü Yolculuğu'nu okuyunca Hintliler'e karşı yine aynı hislere bürünmüştüm. Hintlilerin hayatının içine karışıp dünyaya oradan bakınca dünya kesinlikle çok daha farklı bir hal alıyor. Her ne kadar Bollywood yapımı olmasa da Slumdog Millionaire'in Jamal'ı olabiliyorsun. Hayat sana D şıkkını gösterip sorti yapmaya çalışırken inatla B şıkkında diretiyor, doğru bildiğinden şaşmıyorsun. Bitti, bu kadar.

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
29 Eylül 2018 18:09

Aamir Khan'ın yeni filmi geliyor.

"Thugs of Hindostan"

8 Kasım 2018 'de Türkiye'de de vizyona girecek duyumlarını aldım.

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
01 Ekim 2018 12:55

8 Kasım Hindistan'daki gösterimi bu arada.

Türkiye'de 30 Kasım'da vizyona girecek. Aydınlatalım orayı.

Ekim ayı içerisinde de üç Khan'dan birisi Türkiye'de olacak yine. Ilgilenenlere duyuralım.

Ekim ayı candır.

sabah melikesi, 6 yıl önce

"Thugs of Hindostan"

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
04 Aralık 2018 19:23

Yenice vizyona giren film için çok iyi olduğu söyleniyor.

Türkçe dublaj da varmış.

Fırsatını bulunca gitmeli.

sabah melikesi, 6 yıl önce

"Thugs of Hindostan"

memurdemir
Memur
20 Temmuz 2020 14:29

Özellikle farklı senaryoları sayesinde tüm dünyanın sevgisini kazanan Bollywood yapımlarını sizler için listeledim. Alanının en iyilerini eklediğim dev listede 50 yapıma yer verdim. Sıralamayı yaparkende IMDb puanlarını baz aldım.

İşte karşısında izlerken hayran kalacağınız, en iyi Hint filmleri listesi; https://paratic.com/en-iyi-hint-filmleri/

SenaErdan
Aday Memur
04 Ağustos 2020 17:17

ben nefret ediyorum hint dizisi ve filmi izlemekten. her şey aşırı abartılı ve dramatik geliyor. sanki vaktim ölüyor gibi hissediyorum.

Toplam 79 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi