Editörler : "eskiyara"Pangaea

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
29 Ocak 2023 20:56

Senin de suran geşlir bu kadarkıdkanma
Türkçü07, 1 yıl önce
Tüm sorumlulukların, görevlerin uzmanlara daha çok yüklenmesi talebimiz de var, sonuçta biri uzman biri düz. Aldıkları maaş arasında uçurum var.

Kuskusuz
Kapalı
29 Ocak 2023 20:59

Bizim de Hacettepe de bir hocamız 1. Sınıftan itibaren bize öğretmenim derdi. Ali Ekber Hoca sen sağlıkla yasa 10 yıl deseydin daha bir aydir öğretmenim diyecekmişim. Bir deli kuyuya 10 yıl olayını attı 40 akıllı cikamaramadık.

Kuskusuz
Kapalı
29 Ocak 2023 21:00

İşte beklenen zat geldi geçenlerde Allah yeni atanana sabır versin diyip şimdi kıskanmayın diyen zat.

şaşkın tarihçi, 1 yıl önce
Senin de suran geşlir bu kadarkıdkanma

f0xy
Şef
29 Ocak 2023 21:17

Baş ve uzmanlıklara da ayrıcalık gelmeli büyükbaş küçükbaş, yarım uzman, tam uzman, kıdemli uzman, uzmanlıklara göre her ay çeyrek altın, tam altın, bilezik ve beşi bir yerde gibi cesaret verici teşvikler getirilmelidir

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
29 Ocak 2023 21:19

Merak etme yiğidim senin hayallerinin bittiği yerde benim gerçeklerim başlar elbette aştık aşacağımızı! Lisede çalıştım hem kız yatılı hemde sağlık meslek lisesinde ayrıca ilçemin en başarılı 2 ortaokulunda da çalıştım. İlçede parmakla gösterilen bir öğretmen olarak ben zaten aşacağımı aştım.

Sonrada senin gibiler yok aşmış cart curt laf kalabalığı yapsınlar.

Bırakın boş çeneyide icraat görelim ona buna laf yetiştirip acemi öğretmenliğinizle kaliteli kendini yetiştirmiş öğretmenleri bir görmeye aklınızca küçümsemeye kalkışmanızdan belli çapınız.

Önce bi çapınız olsun sonra udman bagöritmen parısı isteyük dersin! Ağlasanda zırlasanda tecrübesizsiniz ve bu tecrübe parayla torpille satın alınmıyor. Ha keşke her uzman başöğretmen çok kaliteli olaydı orası ayrı mevzu.

Bana bu hayatın zorlukları dayanmamış ki gözüm korksun herhangi bişeyden.

Kuskusuz, 1 yıl önce

Aşmış aşmış bir şeyler arşı aşmış belli. Ben okuldaki 10 yılı aşmışları görebiliyorum. Aştıkları şeyleri de görebiliyorum.

Kuskusuz
Kapalı
29 Ocak 2023 21:27

Ben Erciş kaymakamından 2 haftada okuma öğreten öğretmen olarak plaket aldım. Veliler sıra oluyordu çocuğunu benim sınıfa almak için 92 ile atandım hem de 3 sınavın üstüne girdiğim mülakatla tezli yüksek lisansim bu dönem bitiyor tezsiz zaten var. Burda aynı yöntemle okuma öğretirken o 10 yıl üstü öğretmenler 40 laf ettiler hepsinin sınıfında okumaya geçmeyen çocuk var bendeki 3 bepli çocuk ki birinin sınıf tekrarı var onlar da okumaya geçti. Napalim devam mı edelim yaristirmaya sizin baktığınız yerden 10 yıl altı nasıl görünüyor anladık benim baktığım yerden hiçbir fark yok.

Fenciyi_M38, 1 yıl önce

Merak etme yiğidim senin hayallerinin bittiği yerde benim gerçeklerim başlar elbette aştık aşacağımızı! Lisede çalıştım hem kız yatılı hemde sağlık meslek lisesinde ayrıca ilçemin en başarılı 2 ortaokulunda da çalıştım. İlçede parmakla gösterilen bir öğretmen olarak ben zaten aşacağımı aştım.

Bırakın boş çeneyide icraat görelim ona buna laf yetiştirip acemi öğretmenliğinizle kaliteli kendini yetiştirmiş öğretmenleri bir görmeye aklınızca küçümsemeye kalkışmanızdan belli çapınız.

Önce bi çapınız olsun sonra udman bagöritmen parısı isteyük dersin! Ağlasanda zırlasanda tecrübesizsiniz ve bu tecrübe parayla torpille satın alınmıyor. Ha keşke her uzman başöğretmen çok kaliteli olaydı orası ayrı mevzu.

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
29 Ocak 2023 21:44

Sen böyle anlatınca aklıma şey geldi

Anasınıfına gitmedim direkt beni 1 e yazdırdılar yaşım 6 idi.

Aylardan kasımken ben herkesten 3 ay önce okumaya geçmiştim. Öğretmenimin şok oluşunu iyi hatırlıyorum :))

Babam üniversite okumuş 2.likle bitirmiş ve resmi raporu vardır ıq su einsteinle aynı diye

Rahmetli Dedem 6 yaşında hafız olmuş.

Hadi gel yarışalım, yarışabileceğini sanıyorsan :)

Sen tersinden bakarsan elbette öyle görürsün. Tecrübe diyorum sen ne diyorsun. Alooo tecrübe azim çalışkanlık zeka diyorum alooo

İşine geldiği gibi anlayıp yorma beni.

Kuskusuz, 1 yıl önce

Ben Erciş kaymakamından 2 haftada okuma öğreten öğretmen olarak plaket aldım. Veliler sıra oluyordu çocuğunu benim sınıfa almak için 92 ile atandım hem de 3 sınavın üstüne girdiğim mülakatla tezli yüksek lisansim bu dönem bitiyor tezsiz zaten var. Burda aynı yöntemle okuma öğretirken o 10 yıl üstü öğretmenler 40 laf ettiler hepsinin sınıfında okumaya geçmeyen çocuk var bendeki 3 bepli çocuk ki birinin sınıf tekrarı var onlar da okumaya geçti. Napalim devam mı edelim yaristirmaya sizin baktığınız yerden 10 yıl altı nasıl görünüyor anladık benim baktığım yerden hiçbir fark yok.

okuryazar3
Müsteşar
29 Ocak 2023 22:18

vay beyaa..

Ne hoş bişeymiş böyle dile dolanmak!

Başöğretmen olarak kendimi padişşaah gibi hissediyorum çömez klavyeler sağolsun:)))

29 Ocak 2023 22:48

Staj gördüğüm okulda 2 staj öğretmenim vardı. Birisi baya eskiydi, diğeri ona nazaran meslekte yeniydi. Kıdemli olan neredeyse her ders kitabı açtırıp sırayla öğrencilere okutturup son 5 dakika kala sürekli saate bakarak zil çalar çalmaz gidiyordu. Genç olan ise neredeyse kendini yırtıyordu öğrencilere birşeyler katmak için. Yani demem o ki geç hocam tecrübe işini. İş insanın kendisinde bitiyor, genç yada yaşlı olması farketmiyor. Ha bu arada hocam, deyin ki hepimiz alalım, ona amenna. Burada genç arkadaşları ötekeleştirerek sadece eskilere haklar istenince olmuyor. Bana eksi verenlerin de çoğu sınava, kariyere karşı çıkıp şu an mis gibi kaymağını yiyenler. Eksi vermeleri benim haklı olduğum gerçeğini değiştirmez bunu da belirteyim.
Fenciyi_M38, 1 yıl önce

Kuskusuz
Kapalı
29 Ocak 2023 22:51

Burdayım burdayım. Okuduğunuz paragraf zaten zeka, çalışkanlık, azim üzerineydi. Okuyup anlamak da bir beceri tabii ki. Bir çok ön koşul becerisi var bilemiyorum artık sizdeki eksiklik nerde? Tecrübe ye gelince olduk bizde 10 yıllık bir fark yaratmadı bende. Sizi uçuşa geçiren etki bende olmadı. Artık bu şartlardaki kanunla seneye sınavsız bize de verirler uzmanlığı ama temennim değişmesi yönündedir. Yanlışın her daim karşısında olmak yakışır bize.

Fenciyi_M38, 1 yıl önce

Sen böyle anlatınca aklıma şey geldi

Anasınıfına gitmedim direkt beni 1 e yazdırdılar yaşım 6 idi.

Aylardan kasımken ben herkesten 3 ay önce okumaya geçmiştim. Öğretmenimin şok oluşunu iyi hatırlıyorum :))

Babam üniversite okumuş 2.likle bitirmiş ve resmi raporu vardır ıq su einsteinle aynı diye

Rahmetli Dedem 6 yaşında hafız olmuş.

Hadi gel yarışalım, yarışabileceğini sanıyorsan :)

Sen tersinden bakarsan elbette öyle görürsün. Tecrübe diyorum sen ne diyorsun. Alooo tecrübe azim çalışkanlık zeka diyorum alooo

İşine geldiği gibi anlayıp yorma beni.

Kuskusuz
Kapalı
29 Ocak 2023 23:01

Bir de mizah yapmaya çalışmışsınız Belli ki söylediklerim şaka gelmiş size. İşte başarı, zeka, çalışkanlık başka bir şey... Geçen sene bir veli gelmişti diğer şubeden bana demişti ki hocam siz bir hafta geç geldiniz yazık oldu çocuklara biz k sesindeyiz siz nerdesiniz? Benim sınıf okumaya geçti demiştim o da böyle şaşırmış kem küm gak guk etmişti. Aynı siz;) tecrübe işte

Kuskusuz, 1 yıl önce

Burdayım burdayım. Okuduğunuz paragraf zaten zeka, çalışkanlık, azim üzerineydi. Okuyup anlamak da bir beceri tabii ki. Bir çok ön koşul becerisi var bilemiyorum artık sizdeki eksiklik nerde? Tecrübe ye gelince olduk bizde 10 yıllık bir fark yaratmadı bende. Sizi uçuşa geçiren etki bende olmadı. Artık bu şartlardaki kanunla seneye sınavsız bize de verirler uzmanlığı ama temennim değişmesi yönündedir. Yanlışın her daim karşısında olmak yakışır bize.

29 Ocak 2023 23:41

10 yıl altı öğretmeminlerin kariyer sistemini baltalama ve sulandırma amaçlı açtığı manipülatif başıklardan sıkıldık. Kendinizi geliştirin gençler. Bu tür başlıklar açarak yol katedemezsiniz. Bukalemun sizden daha yetenekli.

30 Ocak 2023 00:07

Yeteneksizler deyip niye genelliyon hayırdır? Uzman oldun diye kendini 10 yıl altının amiri falan da sanıyorsundur kesin. Aman ha yanlışlıkla okulda emir vermeye falan kalkma yeni arkadaşlara yanlışlıkla, sert bir arkadaşa gelirsen tersler falan!
englıshlanguage, 1 yıl önce

10 yıl altı öğretmeminlerin kariyer sistemini baltalama ve sulandırma amaçlı açtığı manipülatif başıklardan sıkıldık. Kendinizi geliştirin gençler. Bu tür başlıklar açarak yol katedemezsiniz. Bukalemun sizden daha yetenekli.

braveheart1234
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 00:42

Eşit işe eşit ücreti savunuyorum. Baştan dedik ömk öğretmenleri kategorize edecek. Etti de, alın sahada durum bu. Motivasyonsuz, haksızlığa uğramış hisseden DÜMDÜZ ÖĞRETMEN.
30 Ocak 2023 01:02

Boşver hocam şunları ya. Bazıları öyle bir moda girmiş halde ki daha birkaç ay öncesine kadar aynı kefedeyken şimdi diğerlerini düz öğretmen görmeye başladı. Girdikleri sınav bile ölçme değerlendirmeye tepki olarak doğmuş ama rütbe sarhoşluğu başka tabi. Hala etkisinden çıkamayanlar var. Ha ayılıp da farkında olan yok mu? Tabi ki var. Olmaz mı?! Şşttt! Çaktırma! Ses çıkarmaaa! Eee bir taraftan rütbe alınca da çok iş yapmaya başladılar tabi. Yazık. Başları göğe erdi sonuçta. Bundan sonra memleket akıl küpü çocuklarla dolacak inşallah. Maşallah! Olanları da bunlar sahiplenecek tabi ki. Düzsen senden olmaz o. En iyi öğrenci onlarındır artık. Hem bir iki ayda nasıl sorumluluklar aldılar öyle değil mi?! Hiç kolay değil. Anlayış göstermek gerek! Şimdi de başka hakların peşindeler doğal olarak. Ne yapsınlar. Zor tabi. Doğal olarak son tahlilde akıl vermeyi de kendilerine görev sayıyorlar. Ne de olsa az gidip uz gidip hop uzman olmuşlar. Dere tepe düz gitmeye gerek kalmamış anlayacağın. Düzsen o dere de tepe de senin. Sen aşacaksın o dereyi, tepeyi. O yüzden finalde "Ne mertebeymiş be kardeşim!" diyesi geliyor insanın. Kendini nimetten sayanlar kulübü! :))

Türkçü07, 1 yıl önce
Yeteneksizler deyip niye genelliyon hayırdır? Uzman oldun diye kendini 10 yıl altının amiri falan da sanıyorsundur kesin. Aman ha yanlışlıkla okulda emir vermeye falan kalkma yeni arkadaşlara yanlışlıkla, sert bir arkadaşa gelirsen tersler falan!

M Y T H
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 03:10

Aynen katılıyorum hocam.

Bu acemiye Bir Türkçü denen stajyer polis destek veriyor.

englıshlanguage, 1 yıl önce

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
30 Ocak 2023 04:30

İşte geldim burdayım, ben bu işte uzmanım. Böyle bi reklam vardı ben küçükken.
30 Ocak 2023 07:50

Hahah stajermiş, sen kendi stajını tamamla önce
M Y T H, 1 yıl önce

Aynen katılıyorum hocam.

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
30 Ocak 2023 07:53

Hocam bak ısrarla anlamıyorsun. Sen polissin işin içinde değilsin. Öyle iş stajla mtajla gördüklerinle olmuyor. Bende 2 sene staj yaptım. Atandıktan sonra ekders nedir defter nasıl doldurulur sınıfa nasıl hakim olunur öğrenmiştim. Stajda gördüklerinle bize yargı dağıtamazsın. O çok çok küçücük bir örneklemdir, homojenize edilmiş evren parçasından bir örneklem değildir.

Hanımında öğretmen olabilir sana evde herşeyi anlatıyor da olabilir o da tutarsız olur çünkü sen kendin deneyimlemiş gibi anlatamazsın.

Ben bir zat 12 yıllık öğretmenlik dönemimde ki 2 senesi lisede 2 senesi de büyük ortaokullarda geçti her türlü öğrenci öğretmen gördüm. 50 tane eden fazla yeni öğretmen tanıdım. Hepsi doğal olarak acemi idiler. Bu bir kusur değil ki. Olması gereken doğanın akışına uygun olan budur. Hatta tam aksini savunmak anormal olandır. Sen denk gelmişsin birilerine sonra genelleme yapıyorsun bu kadar absürt hatayı bir öğretmen merkezli polis olarak nasıl yapıyorsun inanılır gibi değil.

Ne yani bizden ne bekliyorsun? Senin mantığınla hareket etmeye kalksak ilk gördüğümüz şeyleri hep genelleme yapmamız gerekirdi senin gibi! O halde bende yolda giderken rüşvetçi iki polise rastlıyım sonrada senin mantığınla tüm polisler böyle diyim(!)

Bak mantığın patladı bile.

Herkes sırasını bekleyecek ve kimse acemiyken tecrübeli numarası çekmeyecek. Ha çok çalışkandır azimlidir o başka gençlerde bu olabiliyor ama bunları tecrübe ile karıştırmamak lazım. Çalışkan ama tecrübesizin 1 haftada debelendiğini ben 1 derste halleder geçerim Allah ın izniyle.

Anlaşıldı mı hocam yada polisim artık her neyse

Türkçü07, 1 yıl önce
Staj gördüğüm okulda 2 staj öğretmenim vardı. Birisi baya eskiydi, diğeri ona nazaran meslekte yeniydi. Kıdemli olan neredeyse her ders kitabı açtırıp sırayla öğrencilere okutturup son 5 dakika kala sürekli saate bakarak zil çalar çalmaz gidiyordu. Genç olan ise neredeyse kendini yırtıyordu öğrencilere birşeyler katmak için. Yani demem o ki geç hocam tecrübe işini. İş insanın kendisinde bitiyor, genç yada yaşlı olması farketmiyor. Ha bu arada hocam, deyin ki hepimiz alalım, ona amenna. Burada genç arkadaşları ötekeleştirerek sadece eskilere haklar istenince olmuyor. Bana eksi verenlerin de çoğu sınava, kariyere karşı çıkıp şu an mis gibi kaymağını yiyenler. Eksi vermeleri benim haklı olduğum gerçeğini değiştirmez bunu da belirteyim.

Kuskusuz
Kapalı
30 Ocak 2023 08:25

Acemi dediğiniz kişi ben mi oluyorum? Eğer bensem 11 ayı sigortasız olmak üzere ki sertifika bekledim 4.5 sene rehabilitasyon merkezinde çalıştım 7. Senesi içinde bulunduğumuz sene olmak üzere 7 senedir de kamuda öğretmenlik yapıyorum sizin hesaplara göre uzmanım zaten. Ondan önce de yüksek lisansla hayli uzmanım. Her burda bu kanuna karşı çıkanı yeni atanmış zannetmeyin, önce karşı çıkıp şimdi 3 maymunu oynayanlar dan olamıyorum 11 ay sertifika bekledim, 3 sene kadro bekledim bi 11 ay da uzmanlık beklenir herhalde. Bir de her yazanı kıskanç , aç, sefil hiç zannetmeyin. Kiskanacagim insan isimde idol olmalı ki onu da kiskanmam örnek alırım, aç değilim bir yatım yok ama var bir şeyler yetiyor... Bu garabeti savunanlara da sadece acıyorum o kadar.

M Y T H, 1 yıl önce

Aynen katılıyorum hocam.

Toplam 86 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi