Editörler : swat3410
01 Ocak 2011 17:22

Başpolislik dava sonuçlarını bildirme

arkadaşlar bilindiği üzere başpolislikle ilgili bir çok site açılmakta kim nereye yazacağını kestirememekte ve takipte belli olmamaktadır. Sonuçta bizi bundan sonra ilgilendiren en önemli unsur verilen dava sonuçlarında yürütmeyi durdurma kararı alındımı alınmadımı? sonuçta başvurduğumuz diğer meail mektup, hatta mecliste bile soru önergesi verilmesine rağmen sınav şartlarında değişiklik olmayışıdır bu nedenle bizim için tek ve son şans olarak yürütmeyi durdurma kararlarının sonucudur onun için sonuçların bu foruma yazılarak takiplerimize devam edelim.

- -(Mardin_de_3yıl)
Daire Başkanı
01 Ocak 2011 17:26

bence de tek başlık altında mahkeme sonuclarını burada paylaşalım

reis73
Şube Müdürü
02 Ocak 2011 15:48

GÜNCEL

reis73
Şube Müdürü
04 Ocak 2011 10:38

güncel

- -(Mardin_de_3yıl)
Daire Başkanı
04 Ocak 2011 15:29

dava açan arkadaslar

varmı bir geliş me

sonuçları burda paylaşalım

astra38
Aday Memur
04 Ocak 2011 15:46

beyler ortak bir platform oluşturalım

policeman35
Yasaklı
04 Ocak 2011 17:14

arkadaşlar uzun zamandır forumu takip etmeme rağmen yazmamak için karar almıştım en azından geri plandan olanları tepkileri takip etmek için çünkü buradaki forumdan ilk başka on bin sayının bile başvuruda olmayacağı tepkiler dolayısıyla kanaat getirirken 57600 gibi yüzde 99 katılımın olması hiç birimizin samimi olmadığı hatta başkalarının girmemesi için yalan forumlar yazıldığı kanısı uyandırdı bende, yani bu foruma yazı yazanların gerçekten uzak sırf çekememezlikten yazı yazdığı kanaatine vardım. şimdide yok ben başvurdum sınava girmeyecem muhabbeti ile yine yeni yalanları yazmaya başladılar çevremdede aynı üç kağıt aynı fesatlık ben başından beri 1 aylık yaşımın tutmaması nedeniyle giremediğimi ve imkanım olsa gireceğimi belirtmiştim.yani 35 yaşına 1 aylık zamanla başvurum kabul görmedi. şimdi gelelim dava sonuçlarına

1) bildiğim kadarıyla ilk davayı memurkadir kardeşimiz idare mahkemesine açtı ve davanın şekil yönünden reddedildiğini bildirdi

2) reis kardeşimiz dava açtığı yönünde yazıda bulunmuştu sonuç hakkında bilgi yok

3) en önemlisi bayrak66 kardeşimiz olması gereken danıştaya dava açtı yürütmeyi durdurma için ki bildiğim ve yazılanlar doğrultusunda yürütmeyi durdurma kararının ancak danıştay veriyor inşallah sınav olmadan hatadan dönülür.

Şimdi gelelim sınava hiç düşündünüzmü neden 90 üstü, aldığım duyumlar çerçevesinde burayada dava yani hizmet yolundaki arkadaşlar yerleştirmek için böyle bir uygulamaya gidildiğidir. öncelikle ilk yıl 10000 kadro düşünün, kim bilir belki 3-4 sene alınmayacak, komiserlik bile ilk açıldığında 200 kadrolarla başlamışken başpolis 10000 kadro çünkü o arkadaşların sicillerin hepsi 90 üzeri onlar istedikleri amirlerle çalışarak istediği sicilleri alıyor nitekim bu şartı koymakla otomatikmen olacak başvuruyu yüzde 60 oranında düşürdüler. peki hükümetin istediği ne istediği adamları yerleştirmek komiser sınavındaki şaibeler belli kesin kanıtlar belli hiç müdahale ettimi hayır neden istediği oldu aynı şekilde başpolislikte ki haksızlıkları görüyor bunlar hiçmi gazete okumuyor, bunlar hiçmi polisin içinden bilgiler almıyor bu tepkilere neden kulak tıkıyor göz kapatıyor, hadi dileyim haber ulaşmıyor, konu meclise taşındı soru önergesini bile cevaplamadılar.

sonuç olarak arkadaşlar bu sınav olacak kadrolar istedikleri gibi yerleşecekler daha sonra uzun zaman kadro açılmıyacak belkide hiç açılmayacak, düşünün 2011 yılında siciller kalkacak adamlar sicilin kalkacağını bile bile 90 üzeri sicil eklediler, yani yönetmeliğin hükmü şundan bir kaç ay sonra kalmayacak tekrar yönetmelik çıkarmak zorunda kalacaklar ancak bunada gerek yok çünkü tekrar alım olmayacak en azından 4-5 sene yani buradan yazıp yazıp kötüleyenlerde muhtemelen onlardır. şu an için avantajı yok ama inanın ileride çok büyük avantajları olacak kanısındayım. düşünün avantajı olmadan neden bu kadar kişi başvurdu bunlar önlerini görüyor bir yıl ileriden gidiyorlar başvur emri geldi neden bir kere fazla çalışma ile emniyet tazminatları artacak komiserlerle beraber, ayrıca ileride yeni yönetmelik çıkarak komiserler başpolislerden alınacak düşünün ya 35 yaşını geçmiş şarkı bitirmiş hiç bir avantajı olmadan tekrar ikinci şarkı göze alabilirmi alamaz gerçekçi olalım. avantajı olacak hizmetteki arkadaşlar biliyor ve hepsi başvuru yaptı. onlar bizden her zaman bir adım önde hükümette içişleri bakanlığıda konuyu biliyor bir kaç ay daha sıksa konu çözülecek görsel ve yazılı basın fazla üzerine gitmiyor. bir yetkili çıkıpda başpolislikle ilgili açıklama yaptımı yapmadı yönetmeliği okuyun inanan hiç bir avantajı yok ama dedim ya şimdilik bunlar kuru dala binmez arkadaşlar bunların bildiği bir şey var ve nitekim kulağımada geldi sonuçta bazı düzenlemeler var. bunlar hak yenmiş umurunda değil olsaydı komiserlikte o kadar kişinin hakkına girmezlerdi. bundada onların istediği olacak bakın sicil konusu dedim yalnızca bu yıla mahsus kadroları doldurduktan sonra her şey çözülecek.

peki soru önergesine niye içişleri bakanlığı cevap vermiyor biliyorlar kendileride biliyor haksızlığı bu kadar ağır şartların olmaması gerektiği bunlar komiser yapamadığı bir şekilde yaşa takılan arkadaşlarınıda başpolis yapıp kademeyle komiser yapacaklar, herşey karşılıklı, onlar çetelerin üzerine gidecek, karşılığı üst rütbelere istedikleri

son kez hep genel müdürlüğün içişleri bakanlığının dedikleri oldu, bir kaç kez girdim kom.sınavına ve forumu takip ederim. 2003 yılından 2010 yılına kadar hep şaibe her seferinde sınav iptal edilecek yok herkes kendini düşünerek şu soru iptal diyerek davayla kazanan kazandı kazanamayan emekler boşa, şimdi bu kendimizi kurtaralım davası değildir arkadaşlar bunu ferdi değil birlikte çözmeliyiz yok bimer miş yok başbakanlıkmış bunlarla çözülecek iş değil bu artık davayla çözülecek konu.

buradan bayrak66 arkadaşımıza tşk ediyorum. inan gerçekten danıştay yürütmeyi durdurma kararı alırsa çok kişinin duasını alacaksın tabiyki hoşlanmayan haksız bazılarınında bedduasını, ama inan kazansan kazanmasanda en iyisini sen yaptın seni canı gönülden cesaretin dolayısıyla kutlar görevinde başarılar dileyerek dava sonucunuda burada açıklamanı temenni ederim. HOŞCAKALIN

policeman35
Yasaklı
04 Ocak 2011 17:18

ha birde unutmadan şunuda ekleyeyim başvuru sayısını az tutmak için avanajlı tarafını açıklamadı çünkü bunlar bildikleri için herkes başvuracaktı diğerlerini sınavsız egale edeceklerdi. ancak insan oğlu biri duyduğunu birine diğeri diğerine sonuçta yayıldı.

bayrak66
Aday Memur
04 Ocak 2011 17:48

policeman 35 devrem.Ben bu davayı açtım, büyük ihtimalle de kazanacağım.Herkes er geç hak ettiğini elde edecektir.Ancak sana şunu açık yüreklilikle söyleyeyim, düşündüklerinin büyük bir bölümü yanlış.lütfen bakış açını değiştir ve derslere çalış.Senin dediğin gibi olsa ben bu davayı açmazdım.Neticeyi sonuçlandığında hemen paylaşacağım.dava şu an tekemmülde.Saygılarımla

reis73
Şube Müdürü
06 Ocak 2011 20:13

güncel

reis73
Şube Müdürü
07 Ocak 2011 10:17

arkadaşlar polis haber başpolislik mecliste forumunda metin isimli bir arkadaş başpolislik uygulamasının bir yıl ertelendiği şeklinde yazı yazmış, böyle bir duyum varmı yoksa öylesine yazılmış gündem yaratmak için yazılan yazılarmı bilgisi olan varsa bildirirse uygundur.

memurkadir
Aday Memur
07 Ocak 2011 11:59

kardeş sınavı ertelndigi balon haber bayrak 66 arkadaşmız dava açmış bende dava açtım ama benimki şekil bakımından red edilmiş daha bana tebliğ edilmedi edildiği zaman bir üst mahkemeye baş vuracağım umarım sınav olmadan yetişir

policeman35
Yasaklı
08 Ocak 2011 23:26

anmaraxyan emniyet başpolislikle ilgili tüm hazırlıklarını bitirdi bu saatten sonrada düzenin bozulacağını sanmıyorum. öyle bir kereddütleri olsaydı erteleme yaparlardı sanırım. bakın yurtdışındaki arkadaşlara başvuru bildirimi yeni ulaşmış. ayrıca bayrak66 kardeş düşüncelerimde yanlış olduğum yönünde forumda yazı yazmış. bayrak66 kardeş sana sorum şu bu zamana kadar komiserlik sınavına girdinmi bilmiyorum ben bir çok sınava girdim hatta şu an bulunduğunuz yurtdışı sınavınıda 2 puanla ka çırdım. Komiserlik sınavında 90 alt sınır barajının olması mantıklı değil yıllarca bende çalıştım 83 le kazanamadığım zamanlar oldu. ayrıca birinci ağızdan soruların verildiğini duydum ona istinaden forumumda böyle bir içerik kullandım. düşüncelerimin bazılarında haksız olabilirim ama genel olarak doğruları yazdığımı düşünüyorum. bir anda 10000 gibi rakamın alınması, 2010 yılınıın bitimine 15 gün kala sınav başvurusunun kapatılması, en önemliside 90 siciliin aranmasında iyi niyet görmüyorum. bunlar değilmiydi bundan 2 ay önce basına demeç verip başpolisliği memurlar arasında yapılan ankete dayanarak şartların belirleneceğini bildiren ve nitekim polnet bilgi sisteminden her polis için ayrı görüş alan sanki memur arkadaşlar +90 ve üstü şartını kendilerimi istedi her neyse ben sınavın yürütmeyi durdurma kararı çıkacağına inanmıyorum, inanmak istesemde inanmıyorum çünkü onunda kılıfına uydurmuşlardır. sınava girecek arkadaşlara buradan başarılar dileyerek bu konuyla ilgili son yazışmama olduğunu dü düşünerek tüm arkadaşlara görevlerinde başarılar dilerim.

bayrak66
Aday Memur
09 Ocak 2011 13:30

devrem ben hep çalışarak birşeyleri başardım.Şu an günde 10 saat açılması muhtemel bir komiserlik sınavı için çalışıyorum.Başpolislik için davayı ise memurlara yapılan büyük bir haksızlık olarak düşündüğüm için açtım.Bu ülkede hukuk çok bariz bir şekilde katledilmezse bu dava da lehte sonuç alacağımıza inanıyorum.vesselam

KANUN_46
Yasaklı
09 Ocak 2011 18:02

polislerin komiser olmasının önünü kapatmak için yapıyorlar paşpolislik sistemini.. hiç bir avantajıda yok.. zaten kıodemli polis asbiler yapıyor o işi.. tek avantajı silahla cevre nöbeti tutmayaklardır artık. başka bir avantajı yok.. ayrıca ben hiç bir getirisi olmayın bir rütbe için ikinci kez şarka gitmem..bir çok arkadaşımız başvurmadı burada. başvuranların çoğu hala tereddüt içinde..2 yıl sonra herkesi şarka gönderirler. çünkü doğuda 10 yıllık memur yok denecek kadar azdır.. oradaki başpolis ihtiyacını neyle dolduracaklar..ben hala tereddüt içindeyim. EGM dende tatmin edice bir açıklama yok...

reis73
Şube Müdürü
09 Ocak 2011 22:27

kanun46 bayrak66 arkadaşımızın yazdığı gibi önemli olan verilen veya verilmeyen haklar veya avandajlar değil, önemli olan artık yenilen haklar dur denmesi bu nedenle bayrak arkadaşımıza katılıyorum. ayrıca adli ceza almamış olmak şartına bakarsanız benim çevremde adli ceza alıp hatta kesinleşmiş sınava başvuran çok kişi var bunların takibini bile yapamadan pırıl pırıl iki yıl 90 almış bir yıl 89 almış bir çok arkadaş var yada sicili 70 olup hiç bir ceza almamış çok iyi arkadaşlarımız var sen basına demeç veriyorsun yıllarını bu teşkilata vermiş polis memurlarını küstürmemek için başpolislik çıkardım diyorsun bir yandan bir kısmını dahada küstürüyorsun. adaletli kanunlar çıkarılması gerektiğini bilmeliler türkiyede bizden başka bir kurum yok ki her durumda idare mahkeme, danıştaylık olsun. Neden, hiç alakasıs düşünülmeden yapılmış kanunların çıkması. keyfi kanunların çıkması. Bakın yönetmeliğe inanın sokaktaki vatandaşa başpolislikle ilgili yönetmelik çıkar desen bu kadar acemi çıkarmaz. her yerde hata var, kimse sağlıklı a çıklama yapamıyor yok şark varmı, yok başpolisi nerede değerlendireceksin. Artık teşkilatın gerçekten bunda hata yaptım diyerek geri adım atıp yeni düzenleme yapması gerekmektedir. Şimdi 2007 yılında sicili 90 aşağı ancak 2010 sicili ile girmeye hak kazananların ne suçu vardı? yani bunları daha öncede yazdık ve yazmaklada bitmez sanırım bu forum martın 5 inden sonrada başpolislik soruları cevapları, kursu, atamaları başlıklarıyla yayınlanmaya başlar.

BAYRAK66 dediği gibi memurlara büyük haksızlıktır. ama sesimiz yine yeterli gelmedi.

can4080
Aday Memur
11 Ocak 2011 01:25

Bende bunu anlamıyorum nedir arkadaşım başpolis ve kıdemli baş polis girmeyin arkadaşım ne getirisi var ben size eksi yönlerini söyleyeyim 1) Bu gibi konular yıllardır dile geliyor üst rütbelerde acayip bir şişme var ondan dolayı yanlış atırlamıyorsam 2005 li yıllarda ortakalı komiser yardımcıların rütbe artışlarında yıl sayısını arttırdılar 2) Başpolis gibi şeyler komiser yardımcısından alt seviyede ve de rütbesi gardiyan rütsbesi gibi çizgili olacak yanı polisle komiser muavinin arasında kalacak eğer benim çalıştığım yere gelirse ben şefim baş polis olursa ben onu nekadar dinlerim ne diye itap ederim hiç düşünüyormusununz adamlar sıraya girdi benim bulunduğum il de sadece 2000 polis muracaat etmişki toplasan 10 yıllık memurlar okadar ediyor ne kazancı olacak sana ayrı bir odamı verecek veya üstünmü tutacak arkadaşım ortakalı komisere nasıl davranılıyor biliyorsunuz birde başpolise bakın siz bence olmaması en ii si çünkü angaryadan kurturmak isiyor saygı değer büyüklerimiz ama siz katılın bakalım ne olacak

KANUN_46
Yasaklı
11 Ocak 2011 02:03

ayrıca bu paşpolislik uygulaması polisler arasında saygı ve sevgiyi zayıflatacaktır.. bizim meslekte rüzbesiz isen kıdem esastır.. kıdemli adama saygı duyudur. şimdi 25 yıllık abilerimiz çevre nöbeti tutacak, 10 yıllık memurlar içerde gurup amiri olacak.. belki hepsi aynı şeyi yapmaz ama mesleğimizde eline ufacık bir yetki geçinde müdür kesilen arkadaşlarımızda az değil.. 25 yıllık memura şunu yap bunu yap, şuraya git buraya git derse kıyamet kopar...

penetrator
Aday Memur
11 Ocak 2011 11:35

herkes sizin gibi değil kanun 46...çok değişik çok enteresan meslektaşlarımız da var..adamın biri benden kıdemliydi.herkesten saygı bekliyordu.pc de yazmayı dahi bilmiyordu,tek yapabildiği nöbet tutmak olan adama sadece kıdemli diyye şunu yap bunu yap diyince kıyamet kopması çok komik olur.ayrıca haddini bilen ,kendini bilen,burnu havalarda olmayan hiç kimse şunu yap bunu diye ne olursa olsun emirler yağdırmaz..aramızda çok hadsiz kendini bilmez var ama onlar de ne olursa olsun ister komse,istter başpolis nasıl hakediyorsa öylee davranış görür.bence en çok yalakalıkla gemisini yürütenlerin keyfi kaçar,boşver kaçsın.

metinkas
Aday Memur
11 Ocak 2011 20:43

Arkadaşlar tüm yorumları okudum.

Yönetmelikte MADDE 24 ? (1) Başpolis memuru ve kıdemli başpolis memurları hakkında, bu Yönetmelikte belirtilmeyen hususlarda 3201 sayılı Emniyet Teşkilatı Kanunu ve polis memurları hakkındaki hükümler uygulanır, diyor. yani anladığım kadarıyla hiçbir getirisi yok.

Birincisi, üniversite mezunu olsan dahi 1/4'den emekli olamıyorsun, kadron 3'te kalıyor.ve üçten emekli oluyorsun.

İkincisi maddi yönden de bir getirisi yok okuduğum kadarıyla.

Üçüncüsü ve en önemlisi seni ne memurlar kabul edecek nede üst rütbedeki amirler arasına alacak, yani iki arada bir derede kalacaksın, yanlışsam yanlış deyin arkadaşlar bu benim nacizane fikrim.

Yinede vatana millete hayırlı olsun ne diyelim büyüklerimiz böyle uygun görmüşler...........

- -(Mardin_de_3yıl)
Daire Başkanı
11 Ocak 2011 21:30

mahkemeye dava açan arkadaslardan haber yok sanırım

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi