Editörler : Pangaea
13 Eylül 2017 11:37

Luca blight hakkında suç duyurusu

Çoğumuz bu müptezel arkadaşı tanıyoruz artık. Bütün alimlarda ortalığı manipule etmiş ve çoğu kişiyi orgutleyip böyle bir süreçte çoğu insanın hakkını gasp etmiştir. En son örnekte PTT alımları olmuş bölüm dışı inanılmaz fazla başvuru olmuştur. Bundan muzdarip olanlar yarım puanla listeye giremeyenler ve listeye girdiği halde kurumu oyalayıp mülakat tarihlerinin bir türlü aciklanamamasina ve böyle bir süreçte zaman kaybına sebep olmuştur. Bunun için en iyi örnek örgütlü lider kullanıcı luca blight adlı kullanicidir. Hakkında suç duyurusunda bulunmak zorunluluk haline gelmiştir. ÖncelikleMemurlar.net yöneticilerinin hesabı incelemeye almalarını rica ediyoruz.

Saygılar.

terranova
Aday Memur
13 Eylül 2017 13:49

Luca blight musteariyla yorum yapan kisi eskaza herhangi bir kamu kurumuna atanirsa ya da ozel sektorde is bulursa da tutunamaz. Meslek etigi hakkinda en ufak bir fikri olmayan, bir is kapmak icin her turlu ayak oyununa girisen bu arkadas, mesai arkadaslarina hayatini zehir eder. Yukselmek icin neler yapabilecegini tahmin etmek zor olmasa gerek. Gelse bile gitmeyecegi, sadece puanlari yuksek tutmak amaciyla yaptigi cagrilar kisiligi hakkinda ipuclari vermektedir. Issiz olmak demek, kisinin her turlu etik ilkeyi askiya alacagi anlamina gelmemektedir. Adalet, vicdan hulasa insani insan yapan esas degerlerden hicbir zaman vazgecilmemeli, bedeli ne olursa olsun.

mkarakoc21
Memur
13 Eylül 2017 14:29

Bence bu adamı bu kadar ciddiye almayın 😄

tolunaygg
Kapalı
13 Eylül 2017 14:42

böyleleri kurumda yükseledebilir ama. amirinin kuyrugu olacağı için, yükselmek uğruna bir dediğini iki etmeyeceği için yükselebilir. mesai arkadaşlarına hayatı zehir edeceği fikrine ise katılıyorum.

pttde puanlar 75lere kadar düştü sanırım. siz o puanlarla listelere kalmalıydınız. bölüm dışı tercihlerin size avantajı şu olur. mülakat listelerine kalmanız durumunda seçilme şansınız artar. çünkü bölüm dışı veya nitelik dışı tercihler direk elenmiş olacaklar.

luca veya bir başkasının bölüm dışı tercihlerde pek etkisi oldugunu sanmıyorum. benim facede de luca zihniyetli kişiler vardı duvarına tercih yapın diyip duran. hatta bunlar iibf liydi. çünkü yüksek puanlarla listelere kalacaklarını biliyorlar

Alper kamu
Şef
13 Eylül 2017 16:04

78 le kapadı hocam. Ben Kocaeli ye kabul edildim. Ama fazla mağdur insan var gibi.

tolunaygg, 7 yıl önce

böyleleri kurumda yükseledebilir ama. amirinin kuyrugu olacağı için, yükselmek uğruna bir dediğini iki etmeyeceği için yükselebilir. mesai arkadaşlarına hayatı zehir edeceği fikrine ise katılıyorum.

pttde puanlar 75lere kadar düştü sanırım. siz o puanlarla listelere kalmalıydınız. bölüm dışı tercihlerin size avantajı şu olur. mülakat listelerine kalmanız durumunda seçilme şansınız artar. çünkü bölüm dışı veya nitelik dışı tercihler direk elenmiş olacaklar.

luca veya bir başkasının bölüm dışı tercihlerde pek etkisi oldugunu sanmıyorum. benim facede de luca zihniyetli kişiler vardı duvarına tercih yapın diyip duran. hatta bunlar iibf liydi. çünkü yüksek puanlarla listelere kalacaklarını biliyorlar

87704
Aday Memur
13 Eylül 2017 16:18

Bu karaktersizin sabıkası olması gerekiyor artık. Hukuk mezunu arkadaşlar bilgilendirsin. Dava açılması için ne gerekiyorsa yardımcı olalım. Böyle biri devlet memuru olmamalı.

13 Eylül 2017 16:24

gidin bulunun o zaman. memurlar netten medet ummayın. suç duyurusunda bulunmak sizinde hakkınız her vatandaşın hakkı (tabii ki hakkınızın yağma edilmesi şartıyla).. açın luca nın yaptığı yorumları ne demiş ne yazmış bakın. fotoğrafını çekip alın yanınıza "suç dökümanları" diye. çoğu kişiyi örgütlüyor yazmış biri de. ne örgütlemesi kardeşim. adam troll un teki işte neyle uğraşıyorsunuz. çoğu kişi ne demek ya o zaman ptt ye bölüm dışı başvuran herkes hakkında suç duyurusunda bulunun oldu canım !!!

tamam adam troll falan ama suç teşkil edecek bişey yapmıyor. düşünce özgürlüğü denen bişey var bütün bölümlere açılsın diyor. sana küfür etmiyor hakaret etmiyor. hakaret ettiği kelimelerin bile bi kaç harfini eksik yazıyor ki hakaret davası açamayın diye... yüksek iibf li arkadaşlarsınız Allah aşkına o kadar yüksek hukuk dersleri (!) aldınız bunları da bilin bi zahmet.

87704
Aday Memur
13 Eylül 2017 16:43

Yancıları ya da sahte hesapları damlamış. Bu slayt mühendislerinin önlerinin her kurumda tıkanması lazım. Göreve başladığınızda bunları unutmayın.

İlk sayfada bulunan Luca Blight tarafından açılan "Akp bilim, teknoloji, sanayi düşmanı çağ dışı bir partidir" konusu bir siyasi partiye açıkça hakaret ve iftira içermektedir. Aynı kişinin diğer yazıları incelenirse başka suç unsurları da bulunacaktır.

Sonuç almak için bir suç duyurusu metni hazırlayıp hepimiz bulunduğumuz yerin savcılığına verelim. Siciline girmesi yeterli zaten. Güvenlik soruşturmasına etki edecektir.

Bir garip anadolulu
Aday Memur
13 Eylül 2017 16:45

Hiç sebep yokken insan evladına yakışmayan hakaret ve iğrenç sözler etti bana

elimde var gayette açık bir şekilde ne bir harf eksik ne fazla

daha memur olamadim, 7 yıl önce

gidin bulunun o zaman. memurlar netten medet ummayın. suç duyurusunda bulunmak sizinde hakkınız her vatandaşın hakkı (tabii ki hakkınızın yağma edilmesi şartıyla).. açın luca nın yaptığı yorumları ne demiş ne yazmış bakın. fotoğrafını çekip alın yanınıza "suç dökümanları" diye. çoğu kişiyi örgütlüyor yazmış biri de. ne örgütlemesi kardeşim. adam troll un teki işte neyle uğraşıyorsunuz. çoğu kişi ne demek ya o zaman ptt ye bölüm dışı başvuran herkes hakkında suç duyurusunda bulunun oldu canım !!!

tamam adam troll falan ama suç teşkil edecek bişey yapmıyor. düşünce özgürlüğü denen bişey var bütün bölümlere açılsın diyor. sana küfür etmiyor hakaret etmiyor. hakaret ettiği kelimelerin bile bi kaç harfini eksik yazıyor ki hakaret davası açamayın diye... yüksek iibf li arkadaşlarsınız Allah aşkına o kadar yüksek hukuk dersleri (!) aldınız bunları da bilin bi zahmet.

13 Eylül 2017 16:50

heh o zaman en yakın adliyeye gidip hakaret davası açacaksınız hocam. hiç kimse hiç bir vatandaşa hakaret edemez böyle bir hakkı yoktur. en yakın adliyeye gidip 2 satır dilekçe ile suç duyurusnda bulunacaksınız bu kadar. kovuşturma aşamasında gerekirse savcılık, memurlar net ten de o içeriklerin yazışmaların vs. tamamını isteyebilir. eğer gerçekten hakaret ettiyse alır cezasını. bu kadar basit

Bir garip anadolulu, 7 yıl önce

Hiç sebep yokken insan evladına yakışmayan hakaret ve iğrenç sözler etti bana

elimde var gayette açık bir şekilde ne bir harf eksik ne fazla

kara.cemal.2021
Kapalı
13 Eylül 2017 16:50

bence de akp medeniyet düşmanı ortaçağ partisidir

87704, 7 yıl önce

Yancıları ya da sahte hesapları damlamış. Bu slayt mühendislerinin önlerinin her kurumda tıkanması lazım. Göreve başladığınızda bunları unutmayın.

İlk sayfada bulunan Luca Blight tarafından açılan "Akp bilim, teknoloji, sanayi düşmanı çağ dışı bir partidir" konusu bir siyasi partiye açıkça hakaret ve iftira içermektedir. Aynı kişinin diğer yazıları incelenirse başka suç unsurları da bulunacaktır.

Sonuç almak için bir suç duyurusu metni hazırlayıp hepimiz bulunduğumuz yerin savcılığına verelim. Siciline girmesi yeterli zaten. Güvenlik soruşturmasına etki edecektir.

Alper kamu
Şef
13 Eylül 2017 16:52

Sınava girip 10 15 net matematiklerle Türkiye'nin en ücra köşelerinde iibf dışı bölüm okuyanların kendini ciddi manada mühendis Vs. meslek erbabı sanması ve iibf lilere laf sokması da ayrı bir gülünç daha fazla tartışmaya girmeyeceğim üzerine alınacak arkadaş alindigiyla kalsın.

orhunkayaa
Kapalı
13 Eylül 2017 16:53

gtü yiyen lucayla uğraşsın adam aşiret, kezzap dökerler suratınıza :D

Alper kamu
Şef
13 Eylül 2017 16:58

Benim derdim parti meselesi değil öyle düşünürsün veya düşünmezsin kimse burada ahlak bekciligine girmesin mesele böyle iğrenç bir dönemde kötü niyetli arkadaşların insanların kadrolarina göz dikmesi. Bu alimda ben listeye girememiş değilim ama kurumu zora sokan bagzi bilinçsiz ve kötü niyetlilerin insanların vaktinden çalması. Orada kocaman basvurabilecek bölümler yazıyor onu okumayip bölüm dışı basvuranlar ya gerizekalıdir yada kötü niyetli.

87704
Aday Memur
13 Eylül 2017 17:05

Benimki de parti meselesi değil ama tiksinti verdi artık. Akşama eve geçeyim dilekçe metnini hazırlarım. Açtığı başlık suç unsuru içeriyor. Çok daha azı için ceza alanlar var. HAGB bile olsa yeterli. Ondan sonra aşiretinin eşeklerine çobanlık yapar artık.

eüzerix
Aday Memur
13 Eylül 2017 17:06

Kyk ya atandı Allah yardımcıları olsun

terranova, 7 yıl önce

Luca blight musteariyla yorum yapan kisi eskaza herhangi bir kamu kurumuna atanirsa ya da ozel sektorde is bulursa da tutunamaz. Meslek etigi hakkinda en ufak bir fikri olmayan, bir is kapmak icin her turlu ayak oyununa girisen bu arkadas, mesai arkadaslarina hayatini zehir eder. Yukselmek icin neler yapabilecegini tahmin etmek zor olmasa gerek. Gelse bile gitmeyecegi, sadece puanlari yuksek tutmak amaciyla yaptigi cagrilar kisiligi hakkinda ipuclari vermektedir. Issiz olmak demek, kisinin her turlu etik ilkeyi askiya alacagi anlamina gelmemektedir. Adalet, vicdan hulasa insani insan yapan esas degerlerden hicbir zaman vazgecilmemeli, bedeli ne olursa olsun.

slm08
Daire Başkanı
13 Eylül 2017 17:13

bende iibf mezunuyum da şu yazdığınız çok saçma değil mi

3-5 matematik netiyle iibf okuyan yüzbinler var bu memlekette,ben 40 bin sıralama ile girdim ama 300 bin ile de giren var sonra da bu adamlarla aynı kpss sınavına girip aynı kuruma atanıyoruz hatta referansı olan 300 bindeki adamlar yerleşirken ben yerleşemiyorum

Alper kamu, 7 yıl önce

Sınava girip 10 15 net matematiklerle Türkiye'nin en ücra köşelerinde iibf dışı bölüm okuyanların kendini ciddi manada mühendis Vs. meslek erbabı sanması ve iibf lilere laf sokması da ayrı bir gülünç daha fazla tartışmaya girmeyeceğim üzerine alınacak arkadaş alindigiyla kalsın.

Alper kamu
Şef
13 Eylül 2017 17:23

Benim derdim de onu anlatmak zaten arkadaşım adam en ücra köşede iibf dışı bölüm okuyup seni 300 binci iibfli olarak görüp eleştirmeye kalkıyor. Ayrıca 300 bininci olsa kaç yazar x jenerasyonun iibf liyi hor görmesi gibi bişey.

slm08, 7 yıl önce

bende iibf mezunuyum da şu yazdığınız çok saçma değil mi

3-5 matematik netiyle iibf okuyan yüzbinler var bu memlekette,ben 40 bin sıralama ile girdim ama 300 bin ile de giren var sonra da bu adamlarla aynı kpss sınavına girip aynı kuruma atanıyoruz hatta referansı olan 300 bindeki adamlar yerleşirken ben yerleşemiyorum

kankeytaa
Daire Başkanı
13 Eylül 2017 17:26

Bahsi geçen şahıs kurum ve kişilere aleni hakaretler etmektedir. Hepsi burda kayıtlı. Ben de şahıs hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmak istedim ama sonra burda kimsenin sesi çıkmıyor bana ne deyip vazgeçtim.

Burdaki husus buna aylardir müsaade eden memurlar netin de sorumlulugunun olduğudur. Suç duyurusunda bulunurken bu siteden de şikayetçi olunmalıdır. Tüm yazışmaların cikti sini alıp savcılığa vermek lazım.

kankeytaa
Daire Başkanı
13 Eylül 2017 17:29

Kullandığı diğer nicklerin de ona ait olduğu savcılık arastirmasinda ortaya çıkar. Küfür ve hakaret kamu suçudur!

kankeytaa, 7 yıl önce

Bahsi geçen şahıs kurum ve kişilere aleni hakaretler etmektedir. Hepsi burda kayıtlı. Ben de şahıs hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmak istedim ama sonra burda kimsenin sesi çıkmıyor bana ne deyip vazgeçtim.

Burdaki husus buna aylardir müsaade eden memurlar netin de sorumlulugunun olduğudur. Suç duyurusunda bulunurken bu siteden de şikayetçi olunmalıdır. Tüm yazışmaların cikti sini alıp savcılığa vermek lazım.

kankeytaa
Daire Başkanı
13 Eylül 2017 17:32

Hocam dilekcenizde sahsin TÜM NICKLERIYLE son 3aylik yazdıklarının araştırılmasını talep ederseniz adamın yazdığı hakaretler bir çıksa var ya

87704, 7 yıl önce

Benimki de parti meselesi değil ama tiksinti verdi artık. Akşama eve geçeyim dilekçe metnini hazırlarım. Açtığı başlık suç unsuru içeriyor. Çok daha azı için ceza alanlar var. HAGB bile olsa yeterli. Ondan sonra aşiretinin eşeklerine çobanlık yapar artık.

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi