Editörler : E.Kayı Han

Xdifficult
Aday Memur
09 Mart 2020 14:35

bu forumda neden sürekli özel sektörde çalışan arkadaşlarla karşı karşıya geliyoruz gidin kardeşim biraz da sağlık bakanlığındaki,belediyelerdede çalışan arkadaşlar sizlerle ilgilensin bir tek siz mi özel sektörde çalıştınız ne özel sektörmüş kardeşim ya. Kıyaslama yapmak isteyen varsa kendi işi ile Anadolu veya Çağlayan adliyesi İcra Müdürlüğü'ne veya asliye hukuk mahkemelerine bir gelsinler orada konuşalım bu konuyu.

rasul1995, 6 yıl önce

En iyi özel sektörden daha iyidir diye ben de düşünmüştüm ve yanıldım. Sabrediyorum gitcem 1 ay snra

09 Mart 2020 14:42

Ben doğunun bir ilçesinde görev yapıyorum savcılıktayım ve işimden çok memnunum sabah 8.30 da gidiyorum adliyeye akşam 5 olmadan çıkıyorum. Öğlen zaten evdeyim iş yoğunluğu çok az. Allah herkese böyle bir iş nasip etsin.

Demirbüken06
Kapalı
09 Mart 2020 14:52

bekara karı boşamak kolay arkadaşım forumda böyle çok laf ebesi var işi bilmezler zırlarlar hayatında hiç adliyeye gittin mi diyorum yok diyor ama dil pabuç gibi

Xdifficult, 4 yıl önce

bu forumda neden sürekli özel sektörde çalışan arkadaşlarla karşı karşıya geliyoruz gidin kardeşim biraz da sağlık bakanlığındaki,belediyelerdede çalışan arkadaşlar sizlerle ilgilensin bir tek siz mi özel sektörde çalıştınız ne özel sektörmüş kardeşim ya. Kıyaslama yapmak isteyen varsa kendi işi ile Anadolu veya Çağlayan adliyesi İcra Müdürlüğü'ne veya asliye hukuk mahkemelerine bir gelsinler orada konuşalım bu konuyu.

Demirbüken06
Kapalı
09 Mart 2020 14:54

en iyisini yaparsın en azından koms yrd olabilirsen emniyet müdürlüğüne kadar yolu var adliyeden 1000 kat iyidir maaş olarak konum olarak burada zırlayanlara bakma ben her zaman derim birine beddua etmek istiyorsanız katip mübaşir ol derim

p0stakodu33, 4 yıl önce

Mesleği bilmeden burda atıp tutan arkadaşlar bi kaybolsun hiç bi hakkın hukukun yok bin işi doğru yapsan bir yanlışında azarı fırçayı yiyorsun Memurluğun en alt kademesidir bana göre. Fırsatı olan başka kurumlara yönelsin katiplik en son tercihiniz olmalı çünkü memurluk adı altında kölelik yapıyorsunuz. Ben bunu kaldıramadım istifamı verdim. Üniversite okuyordum onada müsade etmediler okulu unut vesaire dendi. Üniversiteye devam edicem son senem komiserlik-polislik istiyorum hayırlısıyla.

aslindagece
Aday Memur
09 Mart 2020 19:14

Şans meselesi iş elbette zor ama bağlı olduğunuz kalem çalıştığınız hakimle ilgili biraz. Ben 17.30 dedi mi çıkıyorum kalemdeki arkadaşlarım da öyle keza hakimim de. İş yoğun evet ama üzerinizde baskı olmayınca kendi işiniz gibi sarılıyorsunuz. Herkese iyi hakim/savcı iyi çalışma arkadaşları nasip olsun.

MATYAZ
Genel Müdür
12 Mart 2020 20:35

Daha baslayali 2 ay olmadi. Girdim 20 gun stajyer mubasirlik kolelik yaptim. Arsiv o bu her yeri duzelttim. Sonra pat diye dosya yiktilar gerekceli karar o bu su bilmeden. İddianame ne bilmiyom telefon actirdilar uyaptan is dagittilar. Ama diger yerdekiler vicdanli calisma arkadasi ve muduru var. Bizim kansizlar gibi degil. Ben matematik okumusum bilisim yazilim vb biliyorum ama agir ceza mahkemesinde calistiriyorlar.

Demirbüken06
Kapalı
13 Mart 2020 14:06

daha dur bakalım seni iyice hayattan soğutacak adliyede geçirdiğin her dakka çarpı 10 hayattan soğuyacan

MATYAZ, 4 yıl önce

Daha baslayali 2 ay olmadi. Girdim 20 gun stajyer mubasirlik kolelik yaptim. Arsiv o bu her yeri duzelttim. Sonra pat diye dosya yiktilar gerekceli karar o bu su bilmeden. İddianame ne bilmiyom telefon actirdilar uyaptan is dagittilar. Ama diger yerdekiler vicdanli calisma arkadasi ve muduru var. Bizim kansizlar gibi degil. Ben matematik okumusum bilisim yazilim vb biliyorum ama agir ceza mahkemesinde calistiriyorlar.

benkatip
Şef
15 Mart 2020 02:33

Hocam, mahkeme işi tamamen şans meselesi. Şu anda bazı mahkemelerde emekli olanlar var, ücretsiz izne ayrılanlar var. Komisyona dilekçe verin, vermeden önce de komisyonun yazı işleri md.ile konuşun. O size yardımcı olacaktır.

MATYAZ, 4 yıl önce

MATYAZ
Genel Müdür
15 Mart 2020 06:21

Bizim agir ceza mudurune soyluyeyim mi TRT tüyoksa direk komisyonami vercem dilekce ? Bugun bile ise gitcem cidden canim sıkıldı. Adamlara diyorum ek karar nasil yazilir bilmiyorum yazacan mecbur diyor bir ornek bile gostermemisler. Hangi zekme den yaziliyor onu bile gostermediler.Elin mahkemesinde hakim yazdiriyor. Yav mudurumuzde komik matematikcisin sen yaparsin diyor tahliye biliyorum tutuklamayi ogrenmedim diyorum matematikcisin zekisin tahliyenin tersini dusun diyor. Kimlerle calisiyom valla anlamadim.

benkatip, 4 yıl önce

Hocam, mahkeme işi tamamen şans meselesi. Şu anda bazı mahkemelerde emekli olanlar var, ücretsiz izne ayrılanlar var. Komisyona dilekçe verin, vermeden önce de komisyonun yazı işleri md.ile konuşun. O size yardımcı olacaktır.

Demirbüken06
Kapalı
15 Mart 2020 20:00

sakın dilekçe verme yerin değişmediği gibi çok çeşitli mobing yersin her yerde personelin en tabi hakkı olan yer değişimi adalet bakanlığında lükstür sakın diyorum

MATYAZ, 4 yıl önce

Bizim agir ceza mudurune soyluyeyim mi TRT tüyoksa direk komisyonami vercem dilekce ? Bugun bile ise gitcem cidden canim sıkıldı. Adamlara diyorum ek karar nasil yazilir bilmiyorum yazacan mecbur diyor bir ornek bile gostermemisler. Hangi zekme den yaziliyor onu bile gostermediler.Elin mahkemesinde hakim yazdiriyor. Yav mudurumuzde komik matematikcisin sen yaparsin diyor tahliye biliyorum tutuklamayi ogrenmedim diyorum matematikcisin zekisin tahliyenin tersini dusun diyor. Kimlerle calisiyom valla anlamadim.

ardahaan
Aday Memur
07 Nisan 2020 00:42

Kral ne yaptın 2 sene geçmiş şimdi bende senin gibi istifa düşünüyorum ama aile baskısı var çözüm bulmaya çalışıyorum.

07 Nisan 2020 08:02

Valla başka kuruma geçebilme şansım olsa 1 dakika durmayacağım

Akaki Akakiyevicc
Aday Memur
24 Nisan 2020 04:46

kpss'ye çalışıyorum, kendi bölümümden atanıp şu lanet meslekten kurtulacağım. bu postta dursun burada...

conqieror
Şube Müdürü
30 Nisan 2020 00:10

En basit yolu, APTALA YATACAKSIN. elinden bir iş gelmeyen, pısırık kim varsa rahat ediyor bu adliyelerde. İşini ne kadar iyi yaparsan herkes daha çok iş veriyor, baskı kuruyor. Sen de gururuna yediremediğin için kamçılanmış at gibi daha çok çalışıyorsun. Bunu yapma. Sana bir şey söyledikleri zaman boş boş mal gibi suratlarına bak, hiç bir şeyi bilmiyormuş gibi davran, HİÇBİR ZAMAN İŞLE İLGİLİ ÖNERİLERDE BULUNMA; AKIL VERME. Ama bilgisayarın başına oturunca da kendi bşınayken işini çok iyi yap. Kadrolu memursun rüşvet almadığın, küfür ve kavga etmediğin sürece seni işten atamazlar. İşyerinde kimseyle yakınlaşma, sadece iş hayatın olsun. Çünkü karşında kim olursa olsun biraz samimiyet gösterince üzerine iş yığıyorlar.

erkimge
Şef
30 Nisan 2020 00:55

Aynen öyle klavyesi kötü olanları bile rahat birimlere gönderip ödül veriyorlar.Çünkü hakim bunlardan memnun olmayınca haliyle komisyondan başka bir memur talep ediyor.Sonuç olarak işini hakkıyla yapan arkadaş cezalandırılırken yapmayan ise ödüllendiriliyor.Bu yüzden adliyedeki memurlar çalıştığı birime göre farklı maaşlar almalı.Örneğin ağır cezada çalışan bir memurla tarama merkezinde çalışan memur aynı maaşı almamalı.Bak o zaman bu arkadaşlar salağa yatıyor mu.

conqieror, 4 yıl önce

En basit yolu, APTALA YATACAKSIN. elinden bir iş gelmeyen, pısırık kim varsa rahat ediyor bu adliyelerde. İşini ne kadar iyi yaparsan herkes daha çok iş veriyor, baskı kuruyor. Sen de gururuna yediremediğin için kamçılanmış at gibi daha çok çalışıyorsun. Bunu yapma. Sana bir şey söyledikleri zaman boş boş mal gibi suratlarına bak, hiç bir şeyi bilmiyormuş gibi davran, HİÇBİR ZAMAN İŞLE İLGİLİ ÖNERİLERDE BULUNMA; AKIL VERME. Ama bilgisayarın başına oturunca da kendi bşınayken işini çok iyi yap. Kadrolu memursun rüşvet almadığın, küfür ve kavga etmediğin sürece seni işten atamazlar. İşyerinde kimseyle yakınlaşma, sadece iş hayatın olsun. Çünkü karşında kim olursa olsun biraz samimiyet gösterince üzerine iş yığıyorlar.

nemlihava
Şef
30 Nisan 2020 01:47

Yazdıklarını okumadım çünkü az çok nelerden bahsettiğini tahmin edebiliyorum. Senin ne çektiğini kimse bilmez adamın kalemi rahattır savcısı umursamıyordur v.s dünya umrunda değildir senin serzenişini şımarıklık olarak görür onun için insanların ne dediğine takılma. Mesela bizim adliyede savcılıkta covid-19 sürecinde millet 15 günde günde bir geliyor nöbet çizelgesine göre bizim kalem iki kişi günaşırı geliyoruz. Neden yani? Ben 3 aydır haftasonu da dahil mesai yapıyorum neymiş savcının terfi dönemiymiş anam ağladı yemin ediyorum aile huzurumuz kalmadı. Akşam eve geliyorum kafa bir milyon düşüp yatıyorum 3 aydır. Çok şükür terfi dönemini atlattık normal mesaiye döndük. Haa savcı ne yapıyor evden iş atıyor ekrandan şuna idd. Şuna takipsizlik v.s sen çekiyorsun eziyetini. Kişisel işlerini katibe yaptırması, sana devlet memuru gibi değil de işçisi, emireri gibi davranması v.s artık bu konulara hiç girmiyorum bile. Sanki o patron sen onun işçisisin kanun kural yok ne iş verse yapacaksın. Diş ranrevusu alma, bilmemhangi dalda iyi doktor araştırma, trafik cezasına itiraz dilekçesini yazma, görüldü işlemlerini yapma anlat anlat bitmez. Bunların bazıları bizzat benim deneyimlerim bazıları çevremden gözlemlediklerim. Özel sektörde çalışsan bunlar insana koymaz çünkü burası özel sektör dersin çalıştım ve biliyorum. Ama burası özel sektör değil devlet dairesi iş kapsamında amir-memur ilişkisi, her şeyin kuralı var nizamı var o benim patronum değil ben onun akşam 10-11 de keyfi isteyince arayıp emir buyuracağı işçisi değilim. Akşamın 11'inde arıyor bilmemhangi dosya vardı müştekinin kati raporunu aldıralım yarın. Bu olaylar bir değil iki değil. Mahkeme tecrübem de var savcılık tecrübem de hepsi aynı iyi hakime denk gelirsin iki sene dünya toz pembedir sonra kötüsüne denk gelirsin her sabah ayakların geri geri gider bunların hepsini yaşadım. Bu meslekte 50 yaşını aşmış insanlara o kadar saygım var ki yemin ediyorum peygamber sabrı var hepsinde. Kurtulmanın yollarını ben de araştırıyorum. Bir kaç aya bütün kredi borçlarım bitecek ve en azından prangalarımdan kurtulacam büyük konuşmak gibi olmasın ama yolumu bulursam bir daha adliyenin kapısından adımımı atmam. Allah isteyenlere nasip etsin tepe tepe kullansın

30 Nisan 2020 21:20

canını yidiğim ne güzel yazmışsın ya

erkimge, 4 yıl önce

Aynen öyle klavyesi kötü olanları bile rahat birimlere gönderip ödül veriyorlar.Çünkü hakim bunlardan memnun olmayınca haliyle komisyondan başka bir memur talep ediyor.Sonuç olarak işini hakkıyla yapan arkadaş cezalandırılırken yapmayan ise ödüllendiriliyor.Bu yüzden adliyedeki memurlar çalıştığı birime göre farklı maaşlar almalı.Örneğin ağır cezada çalışan bir memurla tarama merkezinde çalışan memur aynı maaşı almamalı.Bak o zaman bu arkadaşlar salağa yatıyor mu.

Selnaf
Aday Memur
01 Mayıs 2020 22:53

Bölüm ne
Akaki Akakiyevicc, 4 yıl önce

kpss'ye çalışıyorum, kendi bölümümden atanıp şu lanet meslekten kurtulacağım. bu postta dursun burada...

trabzonlu6134
Aday Memur
04 Mayıs 2020 16:05

Valla başka kuruma geçebilme şansım olsa 1 dakika durmayacağım

Demirbüken06
Kapalı
04 Mayıs 2020 19:26

Pardon da hangi kadro ? Bakanlık 8 senedir kadrolu eleman almıyor ki kadrolu da olsan işten atarlar seni nice kadrolular gördü bu gözler sen sözleşmelisin yani ssk lı bir çalışandan farkın yok atamaya yetkili amir tek kalemde senin sözleşmeni çizer adalet bakanlığında kimsenin garantisi yoktur.İşten atılmanın en kolay olduğu yer adalet bakanlığıdır.

conqieror, 4 yıl önce

Toplam 221 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi