Editörler : swat3410

Nicomedia4135
Aday Memur
01 Aralık 2020 06:56

Polislik bana 30 yaşından sonra öğretmenlik için kpss çalıştıran bir meslek hocam Allah aşkına öğretmenliğin neyini beğenmediniz çok merak ediyorum ?
brkklgs, 3 yıl önce
Uzun yıllar meslekte olan abimizin görüşlerine saygı duyarım ; zira meslekte 6 seneden fazla çalışıp öğretmen olan biri olarak kesinlikle mesleğin kıymeti içindeyken bilinmiyor maalesef bu abimiz de böyle ben öğretmenliği çok rahat süper vs zannederken polisliği mumla arar oldum gençlere benim de naçizane tavsiyem mesleğini sevip sıkı sıkıya sarılmaları ...

Nicomedia4135
Aday Memur
01 Aralık 2020 07:03

Mesleği kötülemek değil gerçekleri söylemiş arkadaşlar sistem insanları bazı şeylere mecbur bırakıyor. Bırak git demişsin de iş yok iş ne yapsın insanlar bu işi yapıyor diye kötü yanlarını dile getirmesinlermi . Aldığım paranın hakkını veririm ama bu mesleği sevmek zorunda değilim çünkü bu benim mesleğim değil işim...
mrtckr19, 3 yıl önce
Mesleğini kötüleyen, itibarsızlaştıran adamın vatana millete ne faydası olacak? Yemek yediğin kaba tüküremezsin! Bırakın gidin o zaman. Her yerde son çare diyenlere karşı polisliği övüp övüp bitiremedim, savundum. Bu meslek güzel meslek, kutsal, şerefli ve onurlu bir meslektir. Son çare değildir, olmamalıdır. İdarecilere kızıp mesleği itibarsızlaştıramazsınız. Sen burada bunu söylersen forumda ne olduğu belli olmayan adam seni veya meslektaşlarını sallar mı? Yarın karşına geçer:" Para için mi yapıyorsun? İşsizlikten mi polis oldun?" diye sorarsa zorunuza gitmesin, bu arada meslekte artniyetli adam çok İstanbul'un yoğun -gerçi birkaç ilçesi hariç hepsi yoğun- bir ilçesinde çalışıyorum.

Hasankeyf38
Genel Müdür
01 Aralık 2020 07:20

ekmeğine hor bakan boğazına torba takar.... Anonim

brkklgs
Şef
01 Aralık 2020 15:58

İşte cevap ...
Hasankeyf38, 3 yıl önce

ErdemCan1903
Yasaklı
01 Aralık 2020 20:23

Size teşkilat ile alakalı fen dersi vereyim. Bu oluşumlar Omurgasız dırlar, çatallı dilleriyle rahat bir yaşam sürerler, bu oluşumların en çok hoşlandıkları şey mabad yalamaktır. kafatasları içinde beyin yerine kıkırdak bulunur, algılamaları kesinlikle yoktur ve tehlikelidirler.

Hasankeyf38, 3 yıl önce

ErdemCan1903
Yasaklı
01 Aralık 2020 20:26

K9 lar vardır hani yat dersin yatar kalk dersin kalkar. işte buda onlardan biri. düşünemez, yorum yapamaz, idrak edemez. sahibini yalamayı çok sever. sahibini yaladıkça sahibi buna mamasını verir havlamayı keser

brkklgs, 3 yıl önce
İşte cevap ...

brkklgs
Şef
01 Aralık 2020 20:29

Sana an ağır küfürleri en ağır hakaretleri ederek teslim edilorum açıkça derim de memurlar net siliyor alleh belanı versin senin gibi adam böyle Şeref'li bir teşkilatta ise yazık çalıştığın kuşelere ve yerlere

furkanemytu
Yasaklı
01 Aralık 2020 20:46

Polislikten istifa edenler genelde kafası çalışan pişman olanlar. Polislik işsizlikten iyidir ancak verimsiz olunca kötü hissedersin. Polislikten istifa edip çok iyi yerlere atananlar var. Hepsi de çok başarılı

Gökkushagı
Yasaklı
01 Aralık 2020 21:51

Arkadaşlar bu adamın psikolojisi bozuk. Sürekli aynı şeyleri tekrarlıyor artık beyin gitmiş. Allah şifa versin. Brkklgs kardeşim bu adamı kaale alma sıkıntılı bu troş:)

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2020 21:52

Her konu başlığında öğretmenliği yerip polisliği övmenden gına geldi. Kardeşim insani koşullarda 8 5 çalışmak sana göre olmayabilir binlerce kişinin arayıp da bulamadığı bişey polis değilsen ne işin var polis formunda öğretmenler formu öbür tarafta istifa edene etme
brkklgs, 3 yıl önce
Uzun yıllar meslekte olan abimizin görüşlerine saygı duyarım ; zira meslekte 6 seneden fazla çalışıp öğretmen olan biri olarak kesinlikle mesleğin kıymeti içindeyken bilinmiyor maalesef bu abimiz de böyle ben öğretmenliği çok rahat süper vs zannederken polisliği mumla arar oldum gençlere benim de naçizane tavsiyem mesleğini sevip sıkı sıkıya sarılmaları ...

ErdemCan1903
Yasaklı
01 Aralık 2020 22:12

Polis değilsin ancak bu forumda geziyorsun. belli olmayan babanı bu şekilde bulamazsın ama

daruga0671
Yasaklı
01 Aralık 2020 22:42

Bende Uzun yıllar meslekte olan bir abiniz olarak diyorumki, SAKIN BU KONUYU AÇAN ABINIZIN yazısını dikkate almayın, polislik zordur mesakkatlidir ama güzeldir,

Hasankeyf38
Genel Müdür
01 Aralık 2020 23:13

seninle aynı mesleği paylaştığım için utandım. Meslektaşım demekten utandım... ben yabancıyım, başım üstüne, ama lütfen ailene saygılı ol genç kardeşikm...

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
02 Aralık 2020 00:21

Konuyu açan abide ve düşüncesinde sıkıntı yok kanımca. 300 binlik teşkilatta 8 5 memurluğu ver kaç kişi duracak acaba. Herşeyi geçtim sıkıntısını dile getiren bir kişiye yada mesleğin eksileri söyleyen şartlarının iyileşmesini söyleyen bir kişiye neden yüklenir. Son dönemde moda oldu karşı düşünceyi savunmak vatan haini ilan edilmesi.. Polis olarak resmi ve dini tatiller diğer memurlara idari izin verilirken polise neden verilmiyor? Ben yıllık iznine dahi istediğim zaman çıkamıyorum neden? Neden bu mesai saatleri çok uzun? 657 tabi memur ise polis neden o kanuna tabi değildir?

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
02 Aralık 2020 00:27

Sürgün mobing.... Neden bizim teşkilatta intihar olayları fazla sorgulamak suç mu nedenleri araştırmak suç mu bunu böyle dedin diye yediğin kaba pislemek mi oluyo. Neden polislerin mutluluk oranı çok çok düşük. Dışardan 150 saat kursla komser atanıyor 6 aylık kursla komser atanıyor bunu sorgulamak suç olmamalıdır. bizler elbette devletimizi seviyoruz bizim başka devletimiz yok ölceksekte yaşayacaksakda burda ölcez yaşayacağız. şartların daha insani koşullarda olması için yada mesleği eleştirdi diye de yerden yere vurmaya kimsenin hakkı da yok haddi değil

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
02 Aralık 2020 09:23

1)DİĞER memurların kullandığı polisin kullanamadığı resmi ve dini tatiller polisin yıllık iznine dahil edilsin 2) bir mesai 8 saati geçmesin şuanda 12 saat ve üstü genel olarak ayda 160 saat üzeri mesai olarak polise verilsin 3) yönetmelikte geçen ve genellikle ceza olarak sürgün olarak HİZMET GEREĞİ GÖRÜLEN LÜZUM ÜZERİNE olarak yapılan atamalar amirin ve mülki amirin 2 dudağı arasına bırakılmasın. 4) meslekiçi yükselmenin önü açılsın dışardan amir komser alınmasın liyakete ehliyete göre meslekiçi yükselme sınavı ile atama yapılsın 5) 8 5 masabaşı polis olmamalı polis sahada olmalı masabaşı 8 5 polis ile sahadaki polis aynı maaşı almamalı gece çalışan ile saha çalışan kışın soğunu yazın sıcağını yiyen sahada asli görevini yapan ile klima başında oturan memur hakkı aynı değildir haksızlık vardır. 6) dayısı torpili refaransı siyasi tanıdığı olan yatış ballı yerlerde çalışmasılmasının önüne geçilmeli ehliyeti liyakete göre görevlendirme olmalı 8) hastalandığı zaman personel rahatça rapor almalı tehdit edilmemeli ŞİMDİ BAZI ARKADAŞLAR ÇOMAK SOKMAK DEMİŞ ŞUNU DEMİŞ BUNU DEM İŞ ARKADAŞIM DÜZELTMEYE GÜCÜN YOK BUNLAR BİR SORUN BU SORUNU DİLE GETİRENİ NE VATAN HAİNİ İLAN EDİYON MERAMINI DİLE GETİRENİ VATAN HAİNİ İLAN ETMEK DEMEK NEDİR VATAN HAİNİNE VATAN HAİNİ DİYEMEZSİNİZ BU AĞIR SUÇLAMA DA BENİM İÇİN BİR ANLAM İFADE ETMİYOR HERKES HERKESE VATAN HAİNİ DİYOR ÇÜNKÜ İÇİ BOŞ BU LAFIN BENİM NEZNİMDE

nothingface
Aday Memur
02 Aralık 2020 13:49

Devrem özelden yazdım, bakarmısın

Nicomedia4135, 3 yıl önce
Polislik bana 30 yaşından sonra öğretmenlik için kpss çalıştıran bir meslek hocam Allah aşkına öğretmenliğin neyini beğenmediniz çok merak ediyorum ?

sovalye_4884
Aday Memur
02 Aralık 2020 23:52

Doğruyu acı gerçekleri anlatsanızda kendi hayatımız yandı başkaları bari bu zulmü yaşamasın diye buralarda yüzlerce söylesenizde işe yaramaz çünkü şunun farkında değiller kolay yoldan elde edilen iş mutlaka sıkıntılıdır ben burda istediği kadar bu mesleği övsünler gerçeklere bakarım. Niye bu kurumda başka bir memurluk imkanınız olsaydı istifa eder miydiniz cevabına % 90 oranında evet cevabı alınıyor. Niye insanlar atanamayınca polis oluyor çünkü zaten baştan misyon belli atanamayan ya da okuyup ne olacak diyen insanların yeridir bu teşkilat. Bazıları ben şöyle geliştirdim kendimi diyenler var açıkçası başkasının kapısını açıp kapatan adamında senden ünvan olarak bir fark yok aynı ünvana sahipsin. Siz hiç müdürün şoförlüğünü yapan öğretmen ya da doktorun şoförlüğünü yapan hemşire gördünüz mü? Burda başka mesleğe geçtiğini söyleyen ya da şunu kazandım gitmedim diyen kimseye inanmayınnnnnnnn açık söylüyorum ilerde çok ağlarsınız.

mts18
Kapalı
07 Ocak 2022 10:11

Olanlar için çok geç ve abi :))

85200258
Genel Müdür
07 Ocak 2022 10:57

Pandemide polis miydin öğretmen mi?
brkklgs, 3 yıl önce
Toplam 64 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi