Editörler : ayşegül bgm

Kamilc1
Yasaklı
24 Mart 2021 18:45

Senin. Bölüm ne hocam
Who is Powerful, 3 yıl önce

Alım olsa nolur olmasa nolur 12 bin alım olsa 10 bin hemşire geri kalan 2 bin 26 branşa dağıtılır herkese 20 şer düşer sağlık personeli alımı diye bişey yok sadece hemşire alımı var.

fizyorex
Daire Başkanı
31 Mart 2021 21:24

Mart ayında atama ile ilgili somut bir şey duyamadık. Nisan ayında inşallah daha güzel şeyler duyarız.

ogrenci0707
Kapalı
05 Nisan 2021 09:19

5 nisanı geçtik bakalım. istatistik doğru mu yanlış mı görücez. 1 ay içinde alım olacak mı bakalım.

NOT:1 ay içinde alım olacak demiyorum, sadece kendi tahminimi söylüyorum,duyum falan almadım.

ogrenci0707, 3 yıl önce

TAHMİN GÜNCELLEMESİ

Ufak bir araştırma yaptım ve atamaların, ilk defa ve yeniden atama kuraları ile bağlantılı olduğunu gördüm.Eğer ki atama planlanıyorsa - bazıları var bazıları yok diyor - önce kuralar sonra atamalar yapılıyor.Örnek:

*2019/4 başvuru tarihi 7 ağustosta başlamış. 2019 İlk defa ve yeniden atama kurası 2. dönem kurası ise 8 ağustos.Arada 1 gün var.

**2019/7 başvuru tarihi 13 aralıkta başlamış. 2019 ilk defa ve yeniden atama kurası 3.dönem kurası ise 14 kasımda.Arada 1 ay var.

***2020/5 başvuru tarihi 26 martta başlamış.2020 ilk defa ve yeniden atama kurası 1.dönem kurası ise 12 martta.Arada 2 hafta var.

****2020/14 başvuru tarihi 1 aralıkta başlamış.2020 ilk defa ve yeniden atama kurası 4.dönem kurası ise 20 kasım.Arada 10 gün var.

ÖZETLE sağlık alımlarından önce kuralar çekilmiş çoğunlukla.Kura ile atamalar arası tarih ise 1 gün ile 1 ay arası değişmiş.2021 ilk defa ve yeniden atama kurası 5 nisanda çekilecek.Bu yüzden 5 nisandan önce alım olacağını düşünmüyorum.

Hiçbir yerden duyum falan almadım,sadece bir istatistik çıkardım.

Kuzeyi
Yasaklı
05 Nisan 2021 09:29

Hadi insaallah dogru ciakr da bir alim olur
ogrenci0707, 3 yıl önce

5 nisanı geçtik bakalım. istatistik doğru mu yanlış mı görücez. 1 ay içinde alım olacak mı bakalım.

NOT:1 ay içinde alım olacak demiyorum, sadece kendi tahminimi söylüyorum,duyum falan almadım.

Memurini
Aday Memur
05 Nisan 2021 09:30

İnşallah istatistik doğru çıkar

A.K.Ç
Aday Memur
06 Nisan 2021 00:26

burada bir sürü konu açıp yok şurada çalışan şu zmanda atama olacak yok burada çalışan biri bu zamanda alım olacak dedi diye saçma sapan varsayımlar ortaya atıyorlar ama en mantıklı varsayım senindir ve 1 ay sonuna kadar hemde ramazan içinde atama olur büyük ihtimalle

ogrenci0707, 3 yıl önce

Jagro
Yasaklı
06 Nisan 2021 02:41

Kardeş güzel bir istatistik çıkarmışsin ama hesap etmedigin bir şey var .şöyle ki atama kurası ile bizim alım arasında doğrusal bir ilişki var bu konuda haklısın ama 2020 yılında atama kurası 4 defa yapılmış .ama bizim sb ataması yılda 2 defa yapılıyor buda demek oluyor ki her atama kurasindan sonra bizim alım yapilmamis .evet aralarında bir bağlantı var ama hangi atama kurasindan sonra bizim alım yapılacak bunu bilemeyiz .

ogrenci0707, 3 yıl önce

RailwayMaN
Aday Memur
06 Nisan 2021 03:27

Dostum senin derdin ne neden her ümidi olan insanın yorumuna cevaben olumsuz atama olmayacak yok boşuna beklemeyin temmuzdan sonra olur vs

adam düzgün bir istatistik çıkarmış hemen neresinden bir açık bulsamda olumsuz birşey söylesem derdine düşmüşsünüz. Bu istatistik tamamen doğru şuan pandemide yeni zirvelerden birini yaşıyoruz sağlık bakanlığı nisan mayıs gibi sıkıntılı aylar yerine ne diye gidip virüsün daha azalacağı temmuz ağustosu seçsin mantığın alıyor mu bunu senin ? Maliyenin verdiği kadro zaten belli şuan alıma çıksa en erken 45 gün sonra işbaşı yapar bu insanlar. Koskoca devletin 2 ay fazla maaş vermeyelimde temmuzda atama yapalım diyecek halide yok boş boş olumsuz yorum yapıp insanların morallerini bozuyorsunuz. Sağlık bakanlığı 2019 yılı dışında her sene mart-nisan yada haziran ayı içerisinde personel alımına çıkmış pandemi içerisindeyken 2021 yılındada hazirana kadar mutlaka alıma çıkacaktır.

Jagro, 3 yıl önce

Kardeş güzel bir istatistik çıkarmışsin ama hesap etmedigin bir şey var .şöyle ki atama kurası ile bizim alım arasında doğrusal bir ilişki var bu konuda haklısın ama 2020 yılında atama kurası 4 defa yapılmış .ama bizim sb ataması yılda 2 defa yapılıyor buda demek oluyor ki her atama kurasindan sonra bizim alım yapilmamis .evet aralarında bir bağlantı var ama hangi atama kurasindan sonra bizim alım yapılacak bunu bilemeyiz .

pvj00
Aday Memur
06 Nisan 2021 08:28

Güzel tespit etmişsin gerçekten o halde bunula bir alakası yok beyhude bir bekleyiş

Jagro, 3 yıl önce

pvj00
Aday Memur
06 Nisan 2021 08:30

Peki 2019 yılında niye yapmadı. Sadece 2019 yılı değil geçmişte de yılın ilk alımının temmuzda olduğu yıllar oldu

RailwayMaN, 3 yıl önce

Dostum senin derdin ne neden her ümidi olan insanın yorumuna cevaben olumsuz atama olmayacak yok boşuna beklemeyin temmuzdan sonra olur vs

adam düzgün bir istatistik çıkarmış hemen neresinden bir açık bulsamda olumsuz birşey söylesem derdine düşmüşsünüz. Bu istatistik tamamen doğru şuan pandemide yeni zirvelerden birini yaşıyoruz sağlık bakanlığı nisan mayıs gibi sıkıntılı aylar yerine ne diye gidip virüsün daha azalacağı temmuz ağustosu seçsin mantığın alıyor mu bunu senin ? Maliyenin verdiği kadro zaten belli şuan alıma çıksa en erken 45 gün sonra işbaşı yapar bu insanlar. Koskoca devletin 2 ay fazla maaş vermeyelimde temmuzda atama yapalım diyecek halide yok boş boş olumsuz yorum yapıp insanların morallerini bozuyorsunuz. Sağlık bakanlığı 2019 yılı dışında her sene mart-nisan yada haziran ayı içerisinde personel alımına çıkmış pandemi içerisindeyken 2021 yılındada hazirana kadar mutlaka alıma çıkacaktır.

ogrenci0707
Kapalı
06 Nisan 2021 09:18

o konuda haklısınız zaten bu yüzden "1 ay içinde alım olacak demiyorum" diyerek belirttim. şu an 2.atama kurasının tarihini bulamadım.elimde olan tek tarih bu.

Jagro, 3 yıl önce

Jagro
Yasaklı
06 Nisan 2021 19:47

Sen ne anlatiyon dostum benim yazdığımla şu yyazdigin koskoca paragrafın ne ilgisi var ? Okuduğunu anlamaya çalış önce. Kimseyi umutsuzluğa sürükledigim falan da yok burda nesnel bir bilgi vermişim.insanlari birr dayanağı olmadan nisanda atama olacak diye de umutlandıran sizsiniz. Nisanda atama olursa en çok ben sevinirim ama görünen köy kılavuz istemez .nisan bitince hatırlatacağım bu yazdıklarınızı umut tacirleri sizi.
RailwayMaN, 3 yıl önce

Jagro
Yasaklı
06 Nisan 2021 19:49

Alakasi yok demedim kardeşim yazdığımı tekrar oku
pvj00, 3 yıl önce

Güzel tespit etmişsin gerçekten o halde bunula bir alakası yok beyhude bir bekleyiş

pvj00
Aday Memur
07 Nisan 2021 09:41

Alakası var mı yani kardeş varsa anlat bakalım nasıl bir alakası var bilelim. Ben bir alakasını olduğunu zannetmiyorum. Sen alaka kuruyorsan anlat bakalım ne alakası varmış?

Jagro, 3 yıl önce
Alakasi yok demedim kardeşim yazdığımı tekrar oku

drcula11
Şef
07 Nisan 2021 16:07

ne martı kardeşim nisan geldi geçiyor

Jagro
Yasaklı
07 Nisan 2021 16:11

Yukarıda öğrenci nick'li arkadaşımız açıklamış nasıl bir alakası olduğunu hocam ordan bakabilirsiniz

pvj00, 3 yıl önce

Alakası var mı yani kardeş varsa anlat bakalım nasıl bir alakası var bilelim. Ben bir alakasını olduğunu zannetmiyorum. Sen alaka kuruyorsan anlat bakalım ne alakası varmış?

drcula11
Şef
07 Nisan 2021 21:13

bu insanların gençlerin zihinlerine bir kere ne kadar çalışsak da emek versek de istediğimiz şeyleri yapamama algısını soktular ki başarılı oldular. insanlar okul okuyup işsiz kalacağını veya asgari ücrete mahkum köle bir hayat yaşayacağını bildiği için farklı arayışlar içine girdiler. bir ev bir araba için servet yatırıp geleceğini ev ve araba için harcayacağını biliyor o yüzden özel sektörde değil de garanti iş olarak görülen memurluğa yöneliyor ondan dolayı da atanamama stresi odur budur yine yıpranıp köreliyor

bayholms
Aday Memur
07 Nisan 2021 21:50

alım temmuz ya da ağustos gibi gözüküyor

fizyorex
Daire Başkanı
19 Haziran 2021 00:21

Adamı neden eksilediniz jdjasfjasjfasjf

bayholms, 3 yıl önce

alım temmuz ya da ağustos gibi gözüküyor

Jagro
Yasaklı
19 Haziran 2021 04:36

Bu baslikta, Zamani gelince hatirlatacam demisim sozumu tutmus olayim .Bir mantikli ampul de burda patlamis :)
RailwayMaN, 3 yıl önce

Toplam 105 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi