Editörler : E.Kayı Han
22 Mayıs 2012 08:33

Arkadaşlar aranızda yokmu ya katipken yeniden kpssye girip yerleşip bşka kurumu geçiş yapmış olanlar

yokmu arkadaşlar aranızda ya katipken kpssye girip yüksek puan alıp yerleşip başka kuruma geçmiş olanlar?????? lütfen yardımmmm

3850
Kapalı
22 Mayıs 2012 10:14

sorun ne de yardım istiyosun arkadaşım bunu yapan insanlar vardır elbet ancak kadrolu katipte bulamazsın öylesini çok çok nadirdir buraya uğramaz anlayacağın sözleşmeli katipler olur ancak

toglitter88
Şube Müdürü
22 Mayıs 2012 10:28

öncelikle teşekkür ediyorum cevabın için ya porblem şu ben kadrolu katibim kpssye girip yeniden yerleşsem başka bir kuruma muvafakat durumu nasıl olur sonuçta bi hak kazanıosun muvafakat verilmese bile dava durumu nasıl olur vardı arkadaşlar böle takip eden ama kimse yorum yapmamış:(

smyrna_3535
Aday Memur
22 Mayıs 2012 11:17

istifa edip 6 ay beklersin diye biliyorum.

smyrna_3535
Aday Memur
22 Mayıs 2012 11:20

b kadroysa tabi. a kadroysa direkt geçersin

abkatip57
Aday Memur
22 Mayıs 2012 11:22

KPSS den girip atanırsan muvafakata gerek kalmaz çünkü istifa etmen gerekir diyebiliyorum. Bizim adliyeden bi bayan yapmış bunu istifa edip başka kuruma geçmiş ama ayrıntısını bilmiyorum.

toglitter88
Şube Müdürü
22 Mayıs 2012 11:53

istifa edemiosun çünkü kadrolu memurlukta 6 ay beklemek lazım istifa etmeden olan süreç

3850
Kapalı
22 Mayıs 2012 13:24

Arkadaşım adalet bakanlığı personeline muvafakat vermiyor yalnızca öğretmenlere kolaylık sağlıyoru bu birincisi. ikincisi ise bahsettiğin davayı açabilmen için şu an yaptığın memurluktan bi üst kıdemde olanına geçmen gerekiyor örnek olarak veriyorum mübaşirsindir gider nüfus müdürlüğünde vhki kazanırsın oraya muvafakat vermek zorundalar onun dışında katip olarak çalıştığın kurumdan başka yere yine normal memur olarak gidemiyorsun o yüzden ben de haziranı bekliyorum ama benim avantajım sözleşmeli olmam sözleşmelide bugün istifanı versen yarın işe gelmeyip yeni yerinde başlayabiliyorsun o yüzden sordum sana kadrolu mu sözleşmeli mi die

toglitter88
Şube Müdürü
22 Mayıs 2012 14:39

kadrolu işte bakalım napcaz ama sonuçta senin hakkın yani keyfi kurum değişikliği istemiyorsun ki tekrar sınava giriorsun kazanıp yerleşiyorsun öle istiyorsun yeni kurumu vardı öle arkadaşlar okumuştum burdan ama bakalım yaşayıp görcez hayırlısı olsun işallah

3850
Kapalı
22 Mayıs 2012 15:06

Onun ne kadar doğru olduğunu tartışmaya hiç girme arkadaşım çeşit çeşit tepkiler alırsın daha önceden de buralarda bu tip tartışmalar çok oldu o şekilde dava felan açıp bir yere gidebilmen için baya bi haklı olman gerek mesela teknikersindir ama zabıt katipliğine girmişindir iki gün sonra merkezi atamada tekniker olarak bir yere atanırsın o zaman en azından benim asıl eğitimini aldığım meslek bu gibisinden belki ama onun dışında çok çok zor hatta bu dediğim bile zor

toglitter88
Şube Müdürü
22 Mayıs 2012 15:47

ya bilmiyorum artık arkadaşım temennim böle tabi olması istifa etmek te risk kadroluyken e yani başka hazırlanıp girmek te istiyorum herkes gibi bakalım artık hayırlısı

oasis0688
Aday Memur
22 Mayıs 2012 16:28

Benim arkadaşım geçen sene istifa edip normal memurluğa geçti ama o sözleşmeli katipti. Ancak kadrolu çalışıp başka bir yere atanmak istiyorsan önce istifa edeceksin bir yıl bekleyeceksin sonra kpss girip atanırsın. yoksa çalışır haldeyken başka bir kuruma geçiş yapamazsın kpss ye girmiş bile olsan. ama öğretmen olsaydın ve 3 sene adalet bakanlığına hizmette bulunsaydın o zaman atanırdın. senin durumunda tekrar atanma mümkün değil. Ama kurumundaki ünvanını değiştirip atıyorum veri hazırlama memuru kadrosu alırsan o zamanda kurumlar arası geçiş yaparsın yine bunun içinde komisyonun muvaffakat vermesi lazım. KPss ye girmenede gerek kalmaz bu durumda :)

Yani senin anlayacağın katipliğe giriş var çıkış yok (yada çok zor ) :)

toglitter88
Şube Müdürü
22 Mayıs 2012 16:36

ya zaten yeni geçeceğim kurum da ünvan muhtemelen vhki olur bakalım ya ama burdan bi arkadaş yazdıydı okumuştum aynı olayı yaşamış dava açmış ve çok kısa sürede dava çözülmüş 3 ay içinde falan adım adım yazmıştı bakalım hayırlısııı yaa Allah tüm katiplere yardım etsin:)

ykb_
Şef
22 Mayıs 2012 16:45

katipsen açıkçası zor kardeşim..mübaşir olsaydın veriyorlardı..ben mübaşirdim kpss ile seçime atandım bir üst kadro olursa vermek zorundalar..ama gih ten gih e geçmek istersen vermezler..haa tanıdık varsa orası ayrı..ama teknikerliği kazanırsan verirler vermezse bile dava açıp geçebilirsin..

adaletbarla
Aday Memur
22 Mayıs 2012 19:29

kadrolu katip istifa etse 6 ay sonra istediği kuruma direk müracat edemiyormu? yani KPSS şartı olmadan.

oasis0688
Aday Memur
23 Mayıs 2012 11:30

Kadrolu katip istifa edip yine kadrolu bir pozisyona başvurabilmesi için 1 yıl bekleme şartı vardır. Bilginize.

gulkokusu
Memur
23 Mayıs 2012 11:45

bende sözleşmeli katibim. haziranda tercih yapcam inşallah. istifa etmeyi düşünüyorum bir yere yerleşebilirsem.

furkangs
Yasaklı
24 Ekim 2020 01:14

güncel var mı örnekler?

meyil38
Aday Memur
24 Ekim 2020 12:00

Bu iş aslında nereye hangi ünvana geçeceğine bağlı eğer eğitimle ibraz edilen bir diploman varsa mesela öğretmen psikolog diyetisyen hemşire gibi kadroluda olsan usülüne uygun istifa etmiş olursun 6 ay 1 sene gibi beklemene gerek yoktur ama ünvanını eğitimini bir üst sınıfa taşıyamıyorsan o zman bekleme süreni tamamlayıp öyle geçiş yaparsın.
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi