Editörler : "eskiyara"Pangaea
«8910111213141516171819»

mehmet230714
Aday Memur
24 Mayıs 2023 10:37

Seçimden hemen sonra takvimin yayınlanması lazım. sıkıştırılmış bir takvimle 15 temmuza kadar yeniden görevlendirmeler yapılabilir. daha sonra da ilk atamalar yapılır. 12 yıla çıkmaz o iş biti. bakan reddetti ve konu kapandı. kadro işi hayal ürünü.

ERDALogrtmn_06
Aday Memur
24 Mayıs 2023 13:26

süreç yetişir diyenler içinden geçeni söylüyor sadece.Arkadaşlar herseyi açıklayan bakanlık basit bi olay olan takvimi neden açıklamıyor sizce.yapmayın Allah aşkına.Aldığım son bilgi yönetmeliğin değişeği sürenin 12 yıla çıkacağı doğrultusunda.

Yusuf7901
Aday Memur
24 Mayıs 2023 13:57

Ben de bakanlıktan duyum aldım süre 24 yıla çıkacakmış,fakat niye 24 te durduklarını anlamamışlar ağzı düz 50 yılda karar kılmışlar.itiraz gelince de tam düzlüğe ermek için aynı okulda 100 yılda ortal karar almışlar

mehmet230714
Aday Memur
24 Mayıs 2023 14:05

12 YIL OLAYI KAPANDI. BAKAN REDDETTİ.

metaverse
Memur
24 Mayıs 2023 14:54

bakan beyle yaptığım yoğun görüşmeler neticesinde idarecileri görev süresini 4 yıla çıkarttık. Vatana millete hayırlı olsun.

oguz.hoca
Aday Memur
25 Mayıs 2023 09:03

daha önce bakanlıkta çalışmış ama şimdi il mem kadrosunda çalışan bir arkadaşla -normal şef- konuşurken konu yönetici atamaya geldi.

__ haaaaa! o da 4+1 olacakmış arkadaşlar dedi, dedi.

Mantıklı olan da bir yıl ertelenmesi. takvim en erken haziranın ikinci haftası çıkar. hangi personeli bulup da yetiştireceksiniz bu süreci. fikrim bu şekilde hayırlısı.

lawye34
Aday Memur
25 Mayıs 2023 09:14

Seçim süresince yapılan açıklamalarda mülakatın kalkacağı belirtildi, hatta görevde yükselme sınavında da görüldüğü üzere sınav puanı üstünlüğüne göre atama olacak. Yani mülakat kaldırıldığı için "Yönetici Görevlendirme Yönetmeliği" mutlaka değişmek zorundadır. Bu gecikmenin sebebinin bu olduğunu düşünüyorum. Her ne kadar yeniden yönetici görevlendirmesinde mülakat olmasa da "yeniden ve ilk defa yönetici görevlendirme takvimi" beraber açıklandığı için yönetmelik değişikliği olmadan takvim yayımlanmaz diye düşünüyorum.

canpolat123
Aday Memur
25 Mayıs 2023 12:12

Elbette bu bölümde konu ile ilgili olan ve konudan muzdarip olan arkadaşların açıklamaları var.Bende bir kurumda 8 den fazla yıldır görev yapıyorum.Bence bundan sonra yer değişikliği daha mantıklı olanıdır.Herkes te kendi lehine olacakların yorumunu yapıyor.Ama arkadaşlar şu andan itibaren yayınlanmış olsa bile yetişmez.Bazı arkadaşlar diyor ki hızlandırılabilir.Hepsi ayrı ayı belirlenmiş boş kadroların yayın tarihi , askıda kalma, itiraz süresi v.s 2 ay 20 gün sürüyor.Yani İlk atama ve yer değiştirme Eylüle yetişmiyor.Bir de yeni gelecek bakanın tavrı önemli.Şu andaki bakan milletvekili statüsünde.Hayırlısı bakalım.

mehmet230714
Aday Memur
25 Mayıs 2023 13:33

İstekler ve gerçekler ayrıdır. Atamalar yaz aylarında yapılacak.1.5 aylık süre yeter. temmuz 15 gibi biter herşey. 12 yıla çıkmasını bekleyenler boşuna beklemesin. 8 yılı bitenler şimdiden okul bakabilir.

Yusuf7901
Aday Memur
25 Mayıs 2023 16:03

ilk atama Ekim ya da kasım ayına kalsa ne olacak ki o aylarda atama yapılmaz diye bir kural mı var anlamadım yani

Yusuf7901
Aday Memur
25 Mayıs 2023 16:06

Hocam temmuz başında yeni yönetmelik yayınlansa Ağustos ortasında yeniden görevlendirme yapılsa ilk atamalarda bu sefer 1 Eylül'de değil de 15 Eylül de yapılsa.Her şey ortada uzunca ve yetecek bir süre.İnsanları anlamak zor valla

mehmet230714
Aday Memur
25 Mayıs 2023 16:43

Ben mevcut yönetmeliğe göre yapılacağını düşünüyorum.

Yusuf7901, 11 ay önce

Hocam temmuz başında yeni yönetmelik yayınlansa Ağustos ortasında yeniden görevlendirme yapılsa ilk atamalarda bu sefer 1 Eylül'de değil de 15 Eylül de yapılsa.Her şey ortada uzunca ve yetecek bir süre.İnsanları anlamak zor valla

Erol72
Kapalı
25 Mayıs 2023 18:30

Sayın hocam atamalar illa ki Eylül ayına yetişmeli diye bir şey söz konusu değil.Kaldı ki 8 yılı dolan idareciler hatırlarsa Aralık ayında göreve başladılar. Yönetmelikte de Eylül ayında bütün atamalar bitecek diye bir şey yazmıyor.İlk atamalar Eylül ayında değil de Ekim de olur.

canpolat123, 11 ay önce

Elbette bu bölümde konu ile ilgili olan ve konudan muzdarip olan arkadaşların açıklamaları var.Bende bir kurumda 8 den fazla yıldır görev yapıyorum.Bence bundan sonra yer değişikliği daha mantıklı olanıdır.Herkes te kendi lehine olacakların yorumunu yapıyor.Ama arkadaşlar şu andan itibaren yayınlanmış olsa bile yetişmez.Bazı arkadaşlar diyor ki hızlandırılabilir.Hepsi ayrı ayı belirlenmiş boş kadroların yayın tarihi , askıda kalma, itiraz süresi v.s 2 ay 20 gün sürüyor.Yani İlk atama ve yer değiştirme Eylüle yetişmiyor.Bir de yeni gelecek bakanın tavrı önemli.Şu andaki bakan milletvekili statüsünde.Hayırlısı bakalım.

MaxPayn
Daire Başkanı
25 Mayıs 2023 18:51

İsteseler iki haftada hepsini yaparlar

mehmet230714
Aday Memur
25 Mayıs 2023 19:45

Evet yaparlar. 2 hafta içerisinde komisyon kuracaklar, görev süresi bitenleri yayınlayacaklar, boş kontenjanları yayınlayacaklar. Belgeler toplanacak puanlamalar hesaplanacak ve yasal olarak birhafta itiraz süreci. Sonra tercihler alınacak sonraatamalar yapılacak😂😂😂😂 en az 1,5 ay lazım

MaxPayn, 11 ay önce
İsteseler iki haftada hepsini yaparlar

MaxPayn
Daire Başkanı
26 Mayıs 2023 06:37

Hepsi hazırdır zaten. Bir hafta ituraz olsa bir hafta da diğer süreçler
mehmet230714, 11 ay önce

Evet yaparlar. 2 hafta içerisinde komisyon kuracaklar, görev süresi bitenleri yayınlayacaklar, boş kontenjanları yayınlayacaklar. Belgeler toplanacak puanlamalar hesaplanacak ve yasal olarak birhafta itiraz süreci. Sonra tercihler alınacak sonraatamalar yapılacak😂😂😂😂 en az 1,5 ay lazım

kaka-g
Memur
26 Mayıs 2023 08:54

Herkes kendine göre yazıyor. Okuldan gitmek isteyen yetişir diyor koltuğu iyice sağlama almak isteyen uzadı, ertelendi diyor. Bu işin hiç mantıklı olanı kadro isteme gibi durumu yok mu arkadaşlar. Niye her şeyi kendinize göre istiyorsunuz?

er45
Memur
27 Mayıs 2023 02:53

Çok haklısınız hocam. Kadro olmadan bu iş böyle keyfe keder devam eder. Her sene yönetmelik değişir. kimi değşssin ister kimi değişmesin ister. Geçen seneki kriterleri karşılamayanlar o işe yaramazdı şöyle olsun der. Herkes kafasına göre ek1 belirler vs vs. Ama okul idarecileri birilerinin şamar oğlanı olmaya devam eder. Bu görevlendirme işini en çok savunan yetkili sendikadır. Öğretmenlik meslek kanunu taslağına da aynen şu şekilde ibare koydular " okul yöneticiliği yine ikinci görev olarak devam etsin" açıp eğitim birsen ömk taslağına bakabilirsiniz. Görevlendirmeyi ve yöneticiliğe mülakatı en çok ebs istiyor. Ben yukarıdaki görevlendirmenin devam etmesi yönündeki tavırlarından dolayı istifa ettim sendikadan. Bu iş siyasetin oyuncağı haline geldi. Geçen seneki başlıklarda da aynı şeyler konuşulmuş. Eminim seneye de bir grup başka şey isteyecek diğer grup işine geleni isteyecek. Hiç istikrar olamadı malesef politikasızlık yüzünden.

Uzun lafın kısası hepimiz bir olup yöneticilik genel idare hizmetlerine geçsin demedikçe bu istikrarsızlık ve kısır çekişmeler devam edecek

kaka-g, 11 ay önce

Herkes kendine göre yazıyor. Okuldan gitmek isteyen yetişir diyor koltuğu iyice sağlama almak isteyen uzadı, ertelendi diyor. Bu işin hiç mantıklı olanı kadro isteme gibi durumu yok mu arkadaşlar. Niye her şeyi kendinize göre istiyorsunuz?

er45
Memur
27 Mayıs 2023 02:57

Bu arada bir önceki 4 yılı doldurduğumda da şimdiki gibi seçim dönemine denk gelmişti. Yine bir yıl erteleme 4 yıl uzatma meseleleri konuşulmuştu. Seçim ertesi atamalar yazın yapıldı. İlk defa atamalarda ekim ayında göreve başladı. Herhangi bir sorun da olmadı. Ne olacak görevlendirme müdür yardımcıları 2-3 ay daha devam eder. Atamalar ağustos değil eylülde yapılır. Sanki herşeyimiz doğru da eylüle yetiştirmezsek büyük yanlış olur.

yeni_müdür
Aday Memur
27 Mayıs 2023 08:58

Haftaya yayınlanır yada ondan sonra ki hafta..12 yada 4+1 gibi feğişklikler yok...8 yılı dolanlar değecek kesinlikle

Toplam 517 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi