Editörler : Pangaea

Beratttt
Şef
02 Ağustos 2019 21:30

Şekerportalı.. hocam baktım o kişilere emin olun hepsi sahte hesap kendi reklamlarını yapmakiçin paralı çomarlar sırf reklam için insanların moralini bozuyorlar takılmayın

Beratttt
Şef
02 Ağustos 2019 21:39

Hocam gecen yıl ortslamanın 20 net fazlası ilk atamada atandı, peki 20 net nedir 50 soruluk alan sınavının %40 eder demek ki ort. Nete %40 net daha eklersek atanıyorsunuz

Peki bu durumda ne olacak şimdi ort. 25-27 büyük ihtimalle hadi dediğin gibi 27 olsun o zaman buna % 40 net daha ekleyelim

75 soruluk alan sınavının %40 ı kaç yapar

Tam 30 net yapar bu durumda

Ort 27 olan sınava 30 net eklersek eder 57 net

Nihayet sonuç olarak 57+ yapanlar ilk atamada gider yani dediğiniz arkadaşın hesabı gibi nerdeyse oda 27*2=54 + ss yani oda 56-57 gibi bişey demiş oluyor aklın yolu bir

Edebliyat
Aday Memur
02 Ağustos 2019 22:53

Hocam sadece alan netleri ile olacak iş deği l bu. İlk sınav kötüyse 57 net dahi kurtarmaz şayet ilk sınavı iyi geçenleri 50 net dahi kurtarır

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
03 Ağustos 2019 10:15

Aynen öyle, bu arkadaş ilk sınavın %50'sinin ve ikinci sınavın %50'sinin hesaba katıldığını bilmiyor sanırım.Sürekli Öabt sınavını göz önünde bulundurarak teoriler,tahminler üretiyor kendince. İkinci sınavdan 55-57 net üzeri yapan herkesi de gereksiz yere umutlandırmış oluyor böylece.

Edebliyat, 5 yıl önce
Hocam sadece alan netleri ile olacak iş deği l bu. İlk sınav kötüyse 57 net dahi kurtarmaz şayet ilk sınavı iyi geçenleri 50 net dahi kurtarır

Beratttt
Şef
03 Ağustos 2019 10:34

Ekonomi çok iyi ..

Sen dersini çalıştınmı uzun bir cevap yazdım okumadın heralde bak istersen

Beratttt
Şef
03 Ağustos 2019 10:41

Hocalarım gecen yıl ort 16 buda %32 başarı eder bu yıl aynı oranda başarı varsa 75 sorunun %32 başarısı eder 24 net ha derseniz hocam bu yıl kolaydı sınav %32 değilde %35 başarı olsun o zaman 75 sorunun %35 i 26,25 tir

Bu durumda ort 30 net fazlası atanıyorsa be yapar 56,25+ atanır gelelim bu sığ düşünceli ekonomi bilmem ne yazan zata bak ilkokul seviyesinde anlattım anlamasıysan tekrar yazarım ilk sınavı ort 80 diye hesaplayarak yazıyorum dedim kaç defa sığ adam oku biraz öncekileri

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
03 Ağustos 2019 11:53

Ben seni bu konuda uyardıktan sonra ilk sınavı 80 puan olarak varsayıp böyle bir tahmin yürütüyorum dedin.Yani ben seni 4. sayfada uyarmadan önce ilk sınavdan 80 puan civarı alındığını varsayıyorum tarzı bir yazın yok!

Gelelim bozuk,berbat bir Türkçe ile yazdığın karman çorman fikirler içeren uzun yazına.Daha ilk cümlelerinde sanki beni ve buradakileri ilgilendiriyormuş gibi ben Müslüman'ım falan demişsin.Bir kere din dediğimiz şey Tanrı ile kulu arasında özel bir bağ,birmeseledir.Bu yüzden kişinin ulu orta ben Müslüman'ım demesi bile gösterişe girer ve çok ayıptır.Müslümanlığa dair herhangi bir laf söylemeden aptalca bir alınganlıkla kendini ezik hissettmen şu anki iktidarın bolca kullandığı ve ekmeğini yediği mağduriyet psikolojisinden farklı değildir.

Onun dışında namaz kılmaktan falan bahsedip dini daha çok bu tür kurallara (namaz,oruç) indirgeyen sığ ve çapsız Müslümanlardan olduğunu belli etmişsin.Aslında en derin Müslüman namazdan çok en ufak kalp kırmamaya,hak yememeye, adaletsizlik etmemeye, açgözlü olmamaya önem veren kişidir.Ülkemizde ve tüm Ortadoğu'da dine bu şekilde Mevlana,Yunus Emre felsefesinde bakan ne kadar insan var bir düşün bakalım.Zaten biz de dahil tüm Ortadoğu ülkelerinde insanlar bu kadar geniş perspektiften bakabilseydi dünyaya şu anda her anlamda geri durumda olmazlardı.

İşte ABD, İngiltere, İsrail gibi ülkeler bizim gibi ülkeleri o kadar aptal buluyorlar ki Fetö gibi din sömürüsü yoluyla her türlü kurumlarımıza kadar girip bizi çökertmeye çalışıyorlar.Bu Fetö'ye mensup olan insanların neredeyse hepsi zaten "dindarlık"(!) yoluyla birbirleriyle bağlantı kurmuş,bu şekilde sürekli başkalarının hakkını yiyerek birbirlerini en üst mevkilere getirmiş kişilerdi.Tabi bunları yaparken geri planda ABD tarafından yönetiliyordu bu aptallar.

Tıpkı iktidarına güvenip 3 yıl önceki torpilli mülakatta bana düşük puan vererek benim hakkımı yiyen Akepe iktidarı gibiydiler.Fetö gibi Akepe'liler de 17 sene boyunca yüzbinlerce kendi yandaşlarını başkalarının kul hakkını yiyerek birçok kuruma soktular ve sokmaya devam ediyorlar.Bu insanlar için günde 5 vakit namaz kılmak,vakti gelince oruç tutmak Müslüman olmak için yeterli çünkü,gerisini düşünecek,Mevlana-Yunus giib olaya bakacak ne çapa sahipler ne de kültüre ne yazık ki!

Bütün bu yazdıklarımı düşünmeni tavsiye ederim.

Beratttt, 5 yıl önce

Hocalarım gecen yıl ort 16 buda %32 başarı eder bu yıl aynı oranda başarı varsa 75 sorunun %32 başarısı eder 24 net ha derseniz hocam bu yıl kolaydı sınav %32 değilde %35 başarı olsun o zaman 75 sorunun %35 i 26,25 tir

Bu durumda ort 30 net fazlası atanıyorsa be yapar 56,25+ atanır gelelim bu sığ düşünceli ekonomi bilmem ne yazan zata bak ilkokul seviyesinde anlattım anlamasıysan tekrar yazarım ilk sınavı ort 80 diye hesaplayarak yazıyorum dedim kaç defa sığ adam oku biraz öncekileri

Edebliyat
Aday Memur
03 Ağustos 2019 13:09

Hocam peki ilk sınavı 84 ve üzeri olanlara kaç net yeter sizce

Beratttt, 5 yıl önce

Beratttt
Şef
03 Ağustos 2019 13:26

Anlaşılan islam dininin kutsal kitabındanda haberin yok çünkü dini namaz ve oruçla sınırlandırdığına göre ben kuran ayetlerini burda sıralardım ama odeğerli ayrtleri sana yazarak değersizleştirmek istemiyorum birde neymiş din sadece Allah ile kul arasında hımm oldu.. ayrıca belli ki din i-felsefe-bilim ile ilgili bilgin yok bence bu konuyu kapatalım

Gelelim yunus emre mevlana gibi değerlerimizedün ?gavurun? felsefesi olan metafizik materyalist felsefeyi dün öne çıkarırken bugün çıkıp yerli yunus emre mevlanaya evrimleşmişsen buda büyük bir başarı tebrik ederim demek ki faydam olmuş

Hak yeme kısmına gelince ister inannan ister inanmayan tüm insanların adalet temeli üzerinde elit haklara sahio olması gerektiğini savunan biriyim sana bir haksızlık yapılmışsa yanlıştır kabul edilemez

Hakaret kısmına gelince dünden beri hakaret edeceksin şimdi bile ederken yok türkçe bozuk yok ezik vs vs şimdide benimi suçluyorsun ki hakaret etmediğim halde hocam sen bence kimlik karmaşası yaşıyorsun islam bir dindir müslüman islam dinini icra eden inanan kişilerdir ve kişilerin yaptığı hatayı dine bağlaman yanlış burda hata yapıyorsun

Neyse hocam hakikaten gerilmeye gerek yok lütfen kapatalım siz hakaret ediyorsunuz banada cevap hakkı doğuyor bir daha yapmayalım vesselam

Beratttt
Şef
03 Ağustos 2019 13:39

Edebliyat

Hocam ilksınavınız 84 ise tahminim 53-54 net atayabilir sizi

Vi olette
Memur
03 Ağustos 2019 15:43

Beratt hocam ilk sinav 80 degil de 80 in bir iki puan altinda alanda kac ner kurtarir ?

Sekerportakalii
Kapalı
03 Ağustos 2019 18:12

Ekonomist bey ben hesaplayınca oradan 82 çıkıyor siz nasıl yazıp 80 hesapladınız acaba?

ekonomi.çoh.eyi, 5 yıl önce

Kpssuzmani sitesinden hesaplayınca bu netlere 80,5 puan civarı geliyor ancak bu sitede puan hesaplatanlar genelde netleri ortanın üstünde kişiler olduğu için ve ilk sınav (Gk-Gy ve Eğitim) geçen seneye göre daha zor olduğu için standart sapmanın etkisiyle 82 puana yakın bir puan gelebilir.Ancak tahmin ettiğim gibi 500 civarı edebiyatçı ataması olursa bu 82 puan ne yazık ki kurtarmaz seni.Tabi bunlar benim görüşüm.

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
03 Ağustos 2019 18:35

Gk-Gy toplam 72 net demişsiniz,bunlardan ayrı ayrı kaçar netiniz var yazın öyleyse.

Sekerportakalii, 5 yıl önce

Ekonomist bey ben hesaplayınca oradan 82 çıkıyor siz nasıl yazıp 80 hesapladınız acaba?

Sekerportakalii
Kapalı
03 Ağustos 2019 18:54

Gy 31 net Gk 41 net bu şekilde 82 çıkıyor. Sizinki eksik çıkıyor

Gk-Gy toplam 72 net demişsiniz,bunlardan ayrı ayrı kaçar netiniz var yazın öyleyse.

Beratttt
Şef
03 Ağustos 2019 18:58

Vi olette

Hocam 80 altında ise bence 59-60 gibi sizi atar

Vi olette
Memur
03 Ağustos 2019 23:34

Tesekkurler hocam cevap icin.

angel1987
Şef
07 Ağustos 2019 17:58

merhaba,

gy-20

gk-47

eğitim 50,25

alan 59 tahmini kaç puan gelir?

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
07 Ağustos 2019 21:32

Kpssuzmani sitesinden hesaplayınca bu netlere 83,17 puan veriyor.Bence 84 veya 84,5'e kadar yükselebilir puanınız.

Öabt sınavından sonraki 2 hafta boyunca edebiyatçıların netlerine bakınca gayet iyi netler çıkaran bir sürü kişi olduğunu gördüm.O yüzden ortalama 500 kişilik bir edebiyatçı alımında ilk önce 84 puan olarak düşündüğüm taban puanı 85'e çıkardım.Yani bence 500 kişilik bir alımda edebiyatın taban puanı 85 civarı olacak.Benim tahminim bu yönde.

Umarım tabi en az 1000 edebiyatçı atanır bu sene, çok fazla mezun sayısı var çünkü.

angel1987, 5 yıl önce

merhaba,

gy-20

gk-47

eğitim 50,25

alan 59 tahmini kaç puan gelir?

Kırmızı Balon
Aday Memur
07 Ağustos 2019 21:53

Arkadaşlar merhaba bu netlere tahmini kaç puan gelir?

Gy-42 Gk-26,75 Eğitim-62 Öabt-54,75

angel1987
Şef
07 Ağustos 2019 22:35

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim.

Kpssuzmani sitesinden hesaplayınca bu netlere 83,17 puan veriyor.Bence 84 veya 84,5'e kadar yükselebilir puanınız.

Öabt sınavından sonraki 2 hafta boyunca edebiyatçıların netlerine bakınca gayet iyi netler çıkaran bir sürü kişi olduğunu gördüm.O yüzden ortalama 500 kişilik bir edebiyatçı alımında ilk önce 84 puan olarak düşündüğüm taban puanı 85'e çıkardım.Yani bence 500 kişilik bir alımda edebiyatın taban puanı 85 civarı olacak.Benim tahminim bu yönde.

Umarım tabi en az 1000 edebiyatçı atanır bu sene, çok fazla mezun sayısı var çünkü.

Toplam 148 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi