Editörler : F16 Gökçen
09 Ağustos 2019 03:29

Ankara hukuk!!!

Dgs de ilk 50 deyim . Ankara?ya 300 km uzakta bi il merkezinde memurum... bulundugum ilde hukuk fakiltesi bulunuyor. Size sormak istedigim bulundugum ildeki hukuk fakiltesinmi yazmalıyım yoksa sırf isminden dolayı ankara hukuk mu? Derslere devam edemeycegim ankarada , sadece sınav dönemleri yıllık izin rapor vs kullanarak devam etcem... çok kararsızım bu konuda. Sizin düşünceleriniz nedir?

fıratcakıroglu
Aday Memur
09 Ağustos 2019 08:45

Ankara Hukuk herşeyi ile büyük bir marka. Bence o okulu okumak bir ayrıcalıktır. Yaşım 30, eğer ki 12 sene önceye geri dönüp üniversiteye tekrar başlasa idim okuyacağım okul kesinlikle Ankara Hukuk olurdu. Eğer ki benim gibi marka takıntılı birisi isen yaz. Lakin 300 km'lik uzaklığın ve bu işin en pig okulunun sana yükleyeceği ağırlığada hazır ol. Sonuçta dersleri takip etmeyeceksin, kişisel gelişim tamamen sana bağlı. İşin, gücün bir mesleğin var. Karar senin.

09 Ağustos 2019 13:57

Bulunduğunuz ilde hukuk fakültesi varsa hiç düşünmeyin kendi ilinizi yazın, dünyanın her türlü hali var 3-4 yıl boyunca 300 km ötede Ankara üniversitesi için izin al /rapor al sınava git, konaklama ayrı sıkıntı ders notu vs ayrı sıkıntı, kendi şehrinizde arada derse de gidersiniz bazen akşam 17:00 sonrası hocayı asistanı da görürsünüz, hani 20 yaşında olsanız tamam Ankara yazın diyeceğim ama mevcut durumda bence hiç gerek yok, sizin için en rahatı kendi şehriniz, ben kendi adıma İstanbul - Ankara arasında kalıyorum ama benim kendi ilimde olmadığı için İstanbulda ya da Ankarada 10 gün geçirmenin benim için hiç bir farkı yok.

ruhullahumeyni
Aday Memur
09 Ağustos 2019 14:03

kendinize sormanız gereken soru şu: derslere katılmadan ankara hukuk'u bitirebilir miyim? bitiririm diyorsanız ankara hukuk'u yazın, diyemiyorsanız bulaşmayın.

gerçi ankara hukuk hakkında pek bilgim yok fakat derslere girmeden, düzgün çalışmadan bitirilebilecek bir okul olduğunu sanmıyorum. adliye memuruysanız veya hukuk temeli sağlam herhangi bir memuriyetteyseniz bir ihtimal bitirebilirsiniz. onun dışında zor.

memurumben.34
Kapalı
09 Ağustos 2019 15:53

Eğer kamuda avukatlık yapacaksanız hangi ünv mezun olduğunuzun önemi yok. Benim gibi kazanıpta sonradan okuyamamakta var. Bende geçen sene dgs de mühendislik uzaktan eğitim dururken 1,5 saatlik yakında olan iyi bir ünv tercih ettim ve okula gidip gelemedim çok yorucu oldu dndurdum.

ebru1984
Memur
09 Ağustos 2019 23:26

hocam bizim gibi memur olanlar için yaşadığı şehirde okuyabilmek bulunmaz nimet. ben de memurum ve ilk tercihim buradaki hukuk fakültesi olacak. bu sınavda 1. olsaydım da tercihim yine aynı olacaktı. şehir dışı çalışan için her zaman zorluk demektir. sınavlar için yıl içinde haftalarca izin almak.. onca yol gitmek.. oralarda kalacak yer ayarlamak.. vs hem masraf hem külfet olacaktır. düşünün 4 yıl boyunca yaşayacaksınız bunları belki kaldığınız 1 dersin sinavi için gideceksiniz onca yolu. belki bir öğrenci işleri için gitmek zorunda kalacaksınız.. yani demek istediğim eğer yaşadığınız şehirde hukuk fakültesi varsa hiç düşünmeyin bile..

Pol3801
Aday Memur
10 Ağustos 2019 13:52

Hepinize tek tek teşekkür ederim. Yaşım 30 polis memuruyum. Tayin konusu bizde aıkıntı olmasa bi an düşünmeden ankara yı yazar oraya yerleşirdim. Ama maalesef batıdan batıya heleki mazeret egitim olunca kabul görmüyor. Yapacak bişe yok mecbur bulundugum ilde devam edecegim artık...

cetinmucahyt
Memur
11 Ağustos 2019 15:50

Ankara hukukta devam zorunluluğu yok mu acaba?

Tamerbugra
Memur
11 Ağustos 2019 21:20

Her türlü sıkıntıyı göze alırdım ve Türkiye'nin en iyi hukuk fakültesi olan Ankara hukuk fakültesi nde eğitimimi tamamladım sakın kendi memleketimde diye başka bir üniversiteyi tercih etme sakın tercih etme eğer bulunduğun ildeki üniversiteyi tercih edeceksin bu kadar zahmete girmeyin Kıbrıs'ta bir üniversite de okuyabilirdim lütfen Ankara hukuk fakültesi ni yaz ve devam et sakın başka bir üniversiteye gitme

Pol3801
Aday Memur
12 Ağustos 2019 09:07

Tamer bugra. Özelden yazarmısın neden bukadar ısrarcısın ankara da

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı
18 Ağustos 2019 19:53

Ankara hukuk bi marka hukuk denince akla ilk gelen ben yapabilirim diyorsan kesinlikle yazmalısın ,yakın bi akrabam da Ankara hukuk mezunu bayagı zor oldugunu biliyorum. dersler felan çok ağırmış, derslere felan girmeden kolay kolay bitirilebilecegini düşünmüyorum huk fak devam zorunlulugu yok ama bazı okullarda derslere girmeden çoğu zorlanıyor..

20 Ağustos 2019 14:13

Gördüğüm kadarıyla forumda Adaletten Hukuk Fakültesine geçenlerin minimum %80 i lisans mezunu, zaten hali hazırda bir kamu kurumunda ya da özel sektörde çalışan 30+lu yaşlarda insanlar, durum buyken kabul edelim ya da etmeyelim pek çok arkadaşımız (ben dahil) belki de hukuk eğitimini tamamlayamayacağız. Şimdi hal böyle iken, açıköğretim fakültesinden hallice her dönem 600-700 alan bir o kadarını mezun, öğrencilerin derse gitmeden, Betacopy'den gidip ders notu alıp vizeye öylesine girip tüm ağırlığı finale verdiği ve dersleri geçmeye çalıştığı bir ortamda Ankara Hukuk diye diretmenin alemi yok bence, keşke sizle aynı imkanım olsa kendi şehrimde gidebileceğim bir hukuk fakültesi olsa ben 14. oldum tercihim ya İstanbul'da bir özel ya da Ankara Hukuk olacak fakat yazdığım gibi benim için iki şehrin de bir farkı yok, o yüzden 3-4 yıl boyunca git-gel yaşanacak ulaşım, konaklama, ders notu, vize, final, büt vs... her türlü düşünerek diyorum ki kendi şehrinizi yazın, yani kimse bu yaştan sonra Ankara Hukuk bitirdiniz diye sizi Hakim/Savcı olarak atamayacak, kendi kurumumdan örnek vereyim Mülakata giren 3 aday var bir alanda 90 / 83 ve 72 puan alan adaylar var, ve kurum 72 puanlı adayı alıyor işe, yani kimse size Ankara Hukuk bitirdiniz diye ayrıcalık tanımayacak, tabi bunlar kendi düşüncelerim, şimdiden hayırlı olsun umarım her şey gönlünüzce olur.

the.ozy
Aday Memur
27 Ağustos 2019 18:45

bir tanıdığım Diyarbakır'da ikamet ederek Marmara Hukuku bitirdi. sonrasında mesleği bıraktı ve şimdi avukatlık yapıyor. çok güzel bi derece yapmışsınız. inşallah bi yolunu bulup Ankara Hukuk'ta okursunuz. yoksa çok yazık olur puanınıza. sonuçta Ankara Hukuk'tan bahsediyoruz. en prestijliden

benkatip
Şef
27 Ağustos 2019 22:28

Atatürk Hukuk 2.Ö için ilk kaçta olmak lazım, ? bu sene ikinci üni. kapsamında adalet okuyacağım şimdiden dgs kasayım dedim.

27 Ağustos 2019 22:42

yanlış başlıktasın. tersten başlamışsın. bunlar ilk 50'ciler. diğer uçtan başla erzurum için.

benkatip, 5 yıl önce

Atatürk Hukuk 2.Ö için ilk kaçta olmak lazım, ? bu sene ikinci üni. kapsamında adalet okuyacağım şimdiden dgs kasayım dedim.

fıratcakıroglu
Aday Memur
28 Ağustos 2019 13:26

Bak arkadaşım, bi kere adalet kazanmanın ilk yolu yüksek bir obp'den geçer. Okul ortalamanı yüksek tut, sınavdanda 40 mat 40 türkçe yaparsan Atatürk Hukuku rahatlıkla kazanırsın ama bu sene ki şartlara göre. Seneye kontenjan, diğer şartlar ne olur bilemeyiz.

benkatip, 5 yıl önce

02 Eylül 2019 10:10

selamlar , netlerinizi ve öbp'nizi yazar mısınız? tam sıra kaçtı?

2020 dgs için merak ettim , memur iken ders çalışmayı nasıl yaptınız? vs vs

teşekkürler

Pol3801, 5 yıl önce

Hepinize tek tek teşekkür ederim. Yaşım 30 polis memuruyum. Tayin konusu bizde aıkıntı olmasa bi an düşünmeden ankara yı yazar oraya yerleşirdim. Ama maalesef batıdan batıya heleki mazeret egitim olunca kabul görmüyor. Yapacak bişe yok mecbur bulundugum ilde devam edecegim artık...

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi