Editörler : supporters.
«101102103104105106107108109110111112»
04 Mart 2021 20:13

Kesin mi hocam?

Arif2323, 3 yıl önce

Bugün sağlık etik toplantısı yapıldı arkadaşlar

associatetobe
Aday Memur
04 Mart 2021 20:54

Hocalarım, üak?tan bilirkişilerden dosyamın durumu hakkında bilgi istedim. İncelemenin devam ettiğini, sonuçlandığında tarafıma posta ile tebliğ edileceği cevabını aldım. Bilirkişi cevapları ulaşmış mı ya da ne aşamada onun hakkında bir bilgi yok. Mart2020 başvurusuyum. Kasım ayında savunmamı göndermiştim. 8 Ocaktaki toplantıda bilirkişilere gönderilmişti. Sanırım yeni mühendislik etik toplantısı henüz yapılmadı. Benim dosyam yapılacak toplantıya yetişir mi, bilirkişi cevapları gelir mi çok emin değilim. Herkesin süreci farklı ama dosyaları veya toplantı tarihi ile ilgili bilgi alan hocalarım buraya yazabilir mi?

associatetobe
Aday Memur
04 Mart 2021 20:57

Düzeltme: Üak.tan bilirkişilerdeki dosyamın durumu hakkında bilgi istedim olacaktı.

associatetobe, 3 yıl önce

Hocalarım, üak?tan bilirkişilerden dosyamın durumu hakkında bilgi istedim. İncelemenin devam ettiğini, sonuçlandığında tarafıma posta ile tebliğ edileceği cevabını aldım. Bilirkişi cevapları ulaşmış mı ya da ne aşamada onun hakkında bir bilgi yok. Mart2020 başvurusuyum. Kasım ayında savunmamı göndermiştim. 8 Ocaktaki toplantıda bilirkişilere gönderilmişti. Sanırım yeni mühendislik etik toplantısı henüz yapılmadı. Benim dosyam yapılacak toplantıya yetişir mi, bilirkişi cevapları gelir mi çok emin değilim. Herkesin süreci farklı ama dosyaları veya toplantı tarihi ile ilgili bilgi alan hocalarım buraya yazabilir mi?

kıravatlı_amele
Daire Başkanı
04 Mart 2021 20:58

Sayın hocalarım merhaba! Aklıma takılan birkaç soruyu sormak istiyorum. Bilgisi ve fikri olan hocalarım paylaşırsa sevinirim.

1. Doçentlik başvurularında yüksek lisans ve doktora tezleri de etik ihlal kapsamında inceleniyor mu?

2. Tezlerden etik ihlal alınırsa yeniden başvuru yapılabiliyor mu?

3. Tez hariç diğer yayınlar için sonraki başvuruda "etik ihlal alınmıştır" ibaresi eklenebiliyor. Aynı ibare tezlerde de var mı?

4. Eğer yok ise her başvuruda etik ihlal alınabilir ve sürecin tamamlanması mümkün olmaz, sanırım.

Bu durum ile ilgili sürecin nasıl işlediği hakkında bilgilendirme yapabilir misiniz? Teşekkürler...

obi1kenobi
Memur
05 Mart 2021 14:57

Merhaba hocalarım,

Ben de 2020 Ekim başvurucularındanım. Umutla beklerken 2 hafta kadar önce az daha bekle dediler. Etik incelemeye alınmışım. Çözebildiğim kadarıyla 6 ay uzayacak süreç. Daha inceleme sebebini bilmiyorum ama forumlarda yazan hocalar üzülmeyin işinize gücünüze bakın diye yazıyorlar. Ben de artık toparladım. Takmıycam kafaya. Savunma istemi gelinceye kadar işimde gücümdeyim.

Herkese selam ederim

Arif2323
Aday Memur
05 Mart 2021 16:19

Kesin

05 Mart 2021 16:20

Hocam üzmeyin kendinizi. Ben çok yıprattım kendimi. Olan bize oluyor. Yazı gelince de bu muymuş diyorsunuz. Etik konusu çığırından çıktı bence. Canı isteyen saçma sapan tutarsız çelişkili biçimde ya tutarsa diye gerekçesiz birşey atıyor ortaya. Hiç değmez gerçekten, çünkü etiğe veren çok jüri üyesi niteliksiz. Ben de uzun bir savunma yazdım işime bakıyorum. Şuan etiğe vermek çok olağan bunun farkına varmalıyız. UAK da inisiyatif almıyor anladığım kadarıyla. Geçmiş olsun hocam.

obi1kenobi, 3 yıl önce

Merhaba hocalarım,

Ben de 2020 Ekim başvurucularındanım. Umutla beklerken 2 hafta kadar önce az daha bekle dediler. Etik incelemeye alınmışım. Çözebildiğim kadarıyla 6 ay uzayacak süreç. Daha inceleme sebebini bilmiyorum ama forumlarda yazan hocalar üzülmeyin işinize gücünüze bakın diye yazıyorlar. Ben de artık toparladım. Takmıycam kafaya. Savunma istemi gelinceye kadar işimde gücümdeyim.

Herkese selam ederim

Arif2323
Aday Memur
05 Mart 2021 16:40

Sağlık etik dün yapıldı. Kesin bilgi

obi1kenobi
Memur
05 Mart 2021 16:52

Teşekkür ederim hocam.

Ben Ekim'den beri beklendiği üzere jürilerle hiç bir kontak kurmadım. Süreci akışına bıraktım. Hiç bir hocadan da yardım istemedim. Çünkü forumda bir çok kişi jürilerinden aracılar yolu ile haberler aldığını, raporlarının gittiğini geldiğini bildiklerini yazıyorlar. Ben açıkçası jüri adlarından başka hiç bir şey bilmiyorum. ÜAK'ı da hiç aramadım yazmadım.

Bu şekilde acaba sahipsiz etlik tavuk mu olduk? Umarım jürilerimiz bu davranışımızı bizim aleyhimize yormuyorlardır ve adaletli değerlendirilerek etliğe gitmişizdir. Çünkü hakkatten sahapsızım :)

Aday-doçent, 3 yıl önce

Hocam üzmeyin kendinizi. Ben çok yıprattım kendimi. Olan bize oluyor. Yazı gelince de bu muymuş diyorsunuz. Etik konusu çığırından çıktı bence. Canı isteyen saçma sapan tutarsız çelişkili biçimde ya tutarsa diye gerekçesiz birşey atıyor ortaya. Hiç değmez gerçekten, çünkü etiğe veren çok jüri üyesi niteliksiz. Ben de uzun bir savunma yazdım işime bakıyorum. Şuan etiğe vermek çok olağan bunun farkına varmalıyız. UAK da inisiyatif almıyor anladığım kadarıyla. Geçmiş olsun hocam.

elfkap
Memur
05 Mart 2021 18:06

Asgariye itirazlar da görüşüldü mü hocam? Sadece etik mi?

Arif2323, 3 yıl önce

Bugün sağlık etik toplantısı yapıldı arkadaşlar

Arif2323
Aday Memur
05 Mart 2021 19:57

Asgariyi bilmiyorum hocam. Sağlık etik kesin bilgi

sad35
Aday Memur
05 Mart 2021 20:55

Sayin hocalarim bilirkisi degerlendirme sureci en fazla kac ay surer? Bunun icin 6 ay 1 yil gibi bir sinirlama var mi? Yoksa atanan 3 bilirkisi raporlari ne zaman tamamlarsa o zaman mi nihai karar cikar etikten? Bilirkisi raporlarini tamamlanana kadar aylarca yillarca beklemek zorunda kalir miyiz? Deneyimli hocalarim cevap verirlerse cok memnun olurum.
Arif2323, 3 yıl önce

Asgariyi bilmiyorum hocam. Sağlık etik kesin bilgi

05 Mart 2021 22:18

Deneyimli değilim ama Yönetmeliğe göre bilirkişilere 3 hafta süre veriliyor. Pek uygulandığı söylenemez ama sizin bahsettiğiniz kadar da uzun sürmez. 3 bilirkişi raporundan sonra sonuçlanıyor.

sad35, 3 yıl önce
Sayin hocalarim bilirkisi degerlendirme sureci en fazla kac ay surer? Bunun icin 6 ay 1 yil gibi bir sinirlama var mi? Yoksa atanan 3 bilirkisi raporlari ne zaman tamamlarsa o zaman mi nihai karar cikar etikten? Bilirkisi raporlarini tamamlanana kadar aylarca yillarca beklemek zorunda kalir miyiz? Deneyimli hocalarim cevap verirlerse cok memnun olurum.

sad35
Aday Memur
05 Mart 2021 22:25

Hocam kasim sonundan beri yaklasik 3,5 aydir bilirkisilerde dosyam. Raporlar tamamlandi mi tamamlanmadi mi bilgim yok ancak tamamlanmamis olma ihtimali endise veriyor. Eger tamamlanmadiysa daha ne kadar bekleyecegimi merak ettigim icin sordum hocam. Beklemek gercekten cok zor. Bekleyen herkese sabir dilerim.
Fırtına11, 3 yıl önce

Deneyimli değilim ama Yönetmeliğe göre bilirkişilere 3 hafta süre veriliyor. Pek uygulandığı söylenemez ama sizin bahsettiğiniz kadar da uzun sürmez. 3 bilirkişi raporundan sonra sonuçlanıyor.

05 Mart 2021 22:32

Allah bu süreçte herkese sabır versin.

Hocam, bilirkişi raporlarının hepsi geldikten sonra ilk komisyon toplantısı bekleniyor ve sonuç orada belli oluyor. Raporlar tamamlansa bile komisyonu beklemeniz gerekiyor. Komisyon toplantıları ortalama olarak 1,5 ayda oluyor.

sad35, 3 yıl önce
Hocam kasim sonundan beri yaklasik 3,5 aydir bilirkisilerde dosyam. Raporlar tamamlandi mi tamamlanmadi mi bilgim yok ancak tamamlanmamis olma ihtimali endise veriyor. Eger tamamlanmadiysa daha ne kadar bekleyecegimi merak ettigim icin sordum hocam. Beklemek gercekten cok zor. Bekleyen herkese sabir dilerim.
06 Mart 2021 14:40

İntihal programları da çok güvenilir değil. İntihale sokma şartı varsa bu şartla intihalden geçerek tezler YÖKe teslim edilmişse YÖK intihale sokmamışsa veya sokup farklı sonuç bulmuşsa bunu hemen bildirmesi gerekir. Bu saatten sonra yapılması gereken intihal tespit sistemlerini standart hale getirme ve tüm YÖK tez sisteminde intihal tarama programlarının aynı standartta olmasıdır. Asıl sorun intihal programlarının ayarlarının değiştirilebilmesidir. Ben intihale sokunca 5 çıkıyor Enstitü sokunca 10 çıkıyor YÖK sokunca 15 çıkıyorsa burada asıl sorun intihal programları ve bu programlara bunların nasıl sokulduğudur. Yapılması gereken bu an itibari ile iyi bir sistemin kurulması ORCİD gibi intihal programları da tüm araştırmacılara açık olmalıdır. Tezler, makaleler, kitap bölümleri için tüm alanlarda aynı veya farklı kıstaslar belirlenerek bunlar sağlanırsa yayınlanmalıdır. Yoksa aynı tas aynı hamam devam eder ve atı alan Üsküdar'ı geçer gider Prof. da olur rektör de olur. Kaos ortamı girdap olur at izi it izine karışır...

https://www.memurlar.net/haber/956461/intihal-sucunda-zamanasimina-dair-onemli-karar.html?utm_source=headlines

blueDr
Aday Memur
07 Mart 2021 13:35

Mühendislik etik toplantısı ile ilgili herhangi bir duyumu olan var mı?

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
07 Mart 2021 14:01

Ben o intihal programlarına pek güvenemiyorum. Maalesef çok da iyi kullanabildiğimi de söyleyemem. İki üç yılda bir kullandığım bir program ve haliyle her seferinde nasıl kullanılacağını unutuyorum. Üniversitenin adı bile intihal olarak görünüyor. Bu tür standart bir program olmalı ve danışman hoca değil enstitüde bu işle ilgili bir görevli tezleri taramalı. Ayrıca sadece internet ortamındaki kaynaklarla benzerliği buluyor. Oysa bizim alanda basılı kaynak çok kullanılır ve intihal programları basılı kaynaklarla olan benzerlikleri saptayamaz. A

hesabınıbilen, 3 yıl önce

İntihal programları da çok güvenilir değil. İntihale sokma şartı varsa bu şartla intihalden geçerek tezler YÖKe teslim edilmişse YÖK intihale sokmamışsa veya sokup farklı sonuç bulmuşsa bunu hemen bildirmesi gerekir. Bu saatten sonra yapılması gereken intihal tespit sistemlerini standart hale getirme ve tüm YÖK tez sisteminde intihal tarama programlarının aynı standartta olmasıdır. Asıl sorun intihal programlarının ayarlarının değiştirilebilmesidir. Ben intihale sokunca 5 çıkıyor Enstitü sokunca 10 çıkıyor YÖK sokunca 15 çıkıyorsa burada asıl sorun intihal programları ve bu programlara bunların nasıl sokulduğudur. Yapılması gereken bu an itibari ile iyi bir sistemin kurulması ORCİD gibi intihal programları da tüm araştırmacılara açık olmalıdır. Tezler, makaleler, kitap bölümleri için tüm alanlarda aynı veya farklı kıstaslar belirlenerek bunlar sağlanırsa yayınlanmalıdır. Yoksa aynı tas aynı hamam devam eder ve atı alan Üsküdar'ı geçer gider Prof. da olur rektör de olur. Kaos ortamı girdap olur at izi it izine karışır...

https://www.memurlar.net/haber/956461/intihal-sucunda-zamanasimina-dair-onemli-karar.html?utm_source=headlines

07 Mart 2021 14:54

Bu ülkenin temel sorunu sorunu kaynağında çözememedir. 40 yıl önceki sorunla 40 yıl sonra da boğuşulur. Sonra neden Marsa gidemiyoruz diye yakınırız. Hayır gitsek ne fayda mühim olan ne amaçla gideceğin. Dünyayı yönetenlerin amaçları belli ezici gücü korumak. Bu gücü bizler kendi içimizde aramalıyız. Kendi kendimizi yönetebilmeliyiz. Hatta dünyaya doğru yolu gösterebilmeliyiz. Allah doğru yoldan şaşırtmasın!

Toplam 8072 mesaj
«101102103104105106107108109110111112»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi