Editörler : Pangaea

Yasaklı
19 Ocak 2023 22:26

Kamu mühendis maaşının düşük olması

son yıllarda öğretmen, hemşire, sağlık teknikerleri, üniversite ve adalet bakanlığı personeli maaşlarında çeşitli iyileştirmeler yapıldı. şu an kamuda öğretmen maaşı da hemşire maaşı da sağlık teknikerleri maaşı da mühendis maaşından fazla. durum inanılmaz vahim. o yüzden atanacak tüm teknik mühendis, mimar ve şehir plancısı arkadaşları telegram, twitter ve instagram'daki "Kamu Mühendisleri Platformu"na bekleriz

19 Ocak 2023 23:30

merhaba, Kamu mühendisleri platformu nu takip ediyorum ve hakkımızı aradığınız için teşekkür ederim.

ama twitter hesabını kim yönetiyorsa insanları organize etme ve tt olma konusunda iyi değil.

insanlar tek tip te hashtag açmaları lazım bugün etkinlik yapıldı ama insanlar farklı farklı hashtag kullanıyor ve ne yapacakları açıkça bilgilendirilmemiş.

örnek olarak

saat 20 de şunu şunu isteyeceğiz twittinize alttaki hashtag ekleyiniz tarzı bir bilgilendirme ve örnek bir twit yapsanız çok iyi olur

yazı yazı yazı yazı yazı

#kamumühendislerinekanun @xkişi @ykişi

lütfen yanlış anlamayın sadece twitter da şu günde bile tt olamadık o yüzden moralim bozuldu

fma1
Yasaklı
19 Ocak 2023 23:41

teşekkürler. dikkat edeceklerdir. bu konu en az atanmak kadar önemli arkadaşlar. şimdiden destek verin ki atandıktan sonra durumun can sıkıcılığını tatmazsınız belki
kpssavascısı, 1 yıl önce

merhaba, Kamu mühendisleri platformu nu takip ediyorum ve hakkımızı aradığınız için teşekkür ederim.

ama twitter hesabını kim yönetiyorsa insanları organize etme ve tt olma konusunda iyi değil.

insanlar tek tip te hashtag açmaları lazım bugün etkinlik yapıldı ama insanlar farklı farklı hashtag kullanıyor ve ne yapacakları açıkça bilgilendirilmemiş.

örnek olarak

saat 20 de şunu şunu isteyeceğiz twittinize alttaki hashtag ekleyiniz tarzı bir bilgilendirme ve örnek bir twit yapsanız çok iyi olur

yazı yazı yazı yazı yazı

#kamumühendislerinekanun @xkişi @ykişi

lütfen yanlış anlamayın sadece twitter da şu günde bile tt olamadık o yüzden moralim bozuldu

mumudiy
Aday Memur
20 Ocak 2023 08:22

Evet kamudaki tüm mühendis, mimar, şehir plancısı arkadaşlar katılmalıdır gruba. Etkinliklerde daha aktif olmalıyız. Bekleyelim birileri yapsın dersek hiçbir şey ilerlemez ki. Her bir kişinin katılımı çok çok önemli. Öyle maaşımız düşük diyip beklemekle olmuyor malesef, lütfen katılım sağlasın herkes ve bunu çevresiyle paylaşsın mutlaka.

zafara
Aday Memur
20 Ocak 2023 09:21

bekir bozdağ dün açıkladı kamuda çalışan avukatlara da iyileştirme yapılıyor artık. bizim bakanlar kör, sağır, dilsiz olmuşlar hiçbir açıklama yok konu ile ilgili halbuki seçimde mühendislerin sırtına binerek ve açılıştan açılışa giderek oy topluyor ve istiyorlar. seçim tarihi büyük ihtimalle 14 mayıs olacak ondan önce de meclis büyük ihtimalle fesih edilecek yani bu dönemde aldık aldık alamadık herkese geçmiş olsun. eğer bir düzeltme gelmezse üzülerekte olsa bana avrupa yolları görünür geride kalan arkadaşlara sabır dilerim.

mühendisyen789
Kapalı
23 Ocak 2023 11:15

+

Memurini
Aday Memur
23 Ocak 2023 12:08

Çok önemli bir konu. Kamu mühendisleri platformuna çok teşekkürler. Hep beraber destek verelim

dsn2
Şef
23 Ocak 2023 13:28

Eh öğretmen maaşları gözünüze batıyordu. Açıköğretim den formasyonu alıp öğretmen olun gözünüz yiyorsa.

24 Ocak 2023 03:30

Bu konuda Kamuda çalışan mühendislere çok sinirliyim, neden hala verilen destek bu kadar az, gerçekten bu maaşlarimızın diğer mesleklere göre bu kadar erimesini hazmedemiyorum.

Memurini
Aday Memur
24 Ocak 2023 08:23

Her kurumda çalışan mühendisler kendi mesai arkadaşları ile konuşup platforma destek olmaya davet etmeli.

bunudagormedik
Genel Müdür
24 Ocak 2023 08:41

sen de 3-5 kuruş fark için kurum değiştirmeye çalışıyorsun.

sorun sanki kurumda?

elektrikadam, 1 yıl önce

Bu konuda Kamuda çalışan mühendislere çok sinirliyim, neden hala verilen destek bu kadar az, gerçekten bu maaşlarimızın diğer mesleklere göre bu kadar erimesini hazmedemiyorum.

soylucadi
Aday Memur
24 Ocak 2023 16:34

mühendislerde birlik yok dirlik yok daha çok ağlarlar

fma1
Yasaklı
24 Ocak 2023 19:06

birlik olduk gelsene.
soylucadi, 1 yıl önce

mühendislerde birlik yok dirlik yok daha çok ağlarlar

26 Ocak 2023 10:08

Ben kurum için ya da para için değil memleketime gitmek için kurum değiştirmeye çalışıyorum. Büyük ihtimal memleketimde gideceğim yerde sözleşmeli olacağım için maaşım daha da düşecek. Ben zaten her tür etkinlikte kamu mühendisleri için yeterince ses çıkarıyorum. Burada neye dayanarak bu tür bir şey yazdın neye yazdın cidden anlamadım.

bunudagormedik, 1 yıl önce

sen de 3-5 kuruş fark için kurum değiştirmeye çalışıyorsun.

sorun sanki kurumda?

serydar1
Aday Memur
26 Ocak 2023 14:37

mühendisler, meslek birlikleri, üniversiteler ülkenin kalkınması için en önemli konuda birlikte hareket etmeliler.

olay maaşın ötesinde büyük itibarsızlaştırma, değersizleştirme durumuna geldi. Müreffeh ülkeler seviyesine çıkmak istiyorsan ülkenin zeki çocuklarını mühendislik okumaya teşvik etmek, mühendisliğin bir değer olduğunu göstermek gerek. Ülke öyle bir noktaya gelmiş ki bedelini ödedikten sonra aklımız başına geliyor ama iş işten çoktan geçmiş oluyor. Hukuk, sağlık, eğitimde önemlidir ama gelişme,kalkınma olmadıktan sonra hiç birinin değeri de kalmaz. anca yetiştirip yurt dışına göndeririz.

kml3838
Aday Memur
26 Ocak 2023 21:01

Kamuda yeni başlayan bir mühendis maaşı ne kadar kpss hazırlık surecindeyin hem calisyorum hemde kpss ye zaman ayırıyorm yardımcı olur musunuz

Berhatbey
Aday Memur
26 Ocak 2023 21:18

17500-18000 arası diye biliyorum

kml3838, 1 yıl önce

Kamuda yeni başlayan bir mühendis maaşı ne kadar kpss hazırlık surecindeyin hem calisyorum hemde kpss ye zaman ayırıyorm yardımcı olur musunuz

fma1
Yasaklı
26 Ocak 2023 21:24

sözleşmelide maaş düşmez artar
elektrikadam, 1 yıl önce

Ben kurum için ya da para için değil memleketime gitmek için kurum değiştirmeye çalışıyorum. Büyük ihtimal memleketimde gideceğim yerde sözleşmeli olacağım için maaşım daha da düşecek. Ben zaten her tür etkinlikte kamu mühendisleri için yeterince ses çıkarıyorum. Burada neye dayanarak bu tür bir şey yazdın neye yazdın cidden anlamadım.

Ufuk muh
Aday Memur
29 Ocak 2023 12:29

Ekonomik ve sosyal haklar, yetki sendikaların, meslek kuruluşlarının etkili ve kararlı grev kararı ve uygulamaları ile iyileşir, tweet atarak ancak pisikolojik olarak rahatlarsınız

fma1
Yasaklı
29 Ocak 2023 12:57

tweet atmaktaki amaç Elon Musk'tan kamu mühendislerine zam almak değil, mühendis sorununu gündeme getirmek. buna kamuoyu oluşturmak denilir. birkaç ay öncesine kadar bırak kamu mühendisleri sorununu, kamu mühendislerinin varlığından bile haberi yoktu kimsenin neredeyse
Ufuk muh, 1 yıl önce

Ekonomik ve sosyal haklar, yetki sendikaların, meslek kuruluşlarının etkili ve kararlı grev kararı ve uygulamaları ile iyileşir, tweet atarak ancak pisikolojik olarak rahatlarsınız

30 Ocak 2023 00:14

Sözleşmeli mühendis kadrolu mühendisten 700-800 tl fazla alıyor kardeşim.işe yeni başlayanlar için söylüyorum.
elektrikadam, 1 yıl önce

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi