Editörler : E.Kayı Han
03 Aralık 2008 17:08

Tashih-i Huruf mülakatında neler soruldu?

arkadaşlar tashih-i huruf sınavına girenler mümkünse sınavda nelerin sorulduğunu yazabilirler mi? nelere dikkat edildi? öncelikler nelerdir?

keremmisali
Genel Müdür
04 Aralık 2008 21:06

güncel..

arkadaşlar bu sınav yapılmadan evvel burada gişrecek adaylar konuşup tartışıyordu.. seneye girmek istiyorum nasipse.. tecrübelerinizi paylaşsanız?

keremmisali
Genel Müdür
02 Ekim 2009 22:26

güncel..

kasım ayında nasipse sınav yapılır yani mülakat.. giren arkadaşlar varsa daha evvel yardımcı olsalar?

hafizimam
Daire Başkanı
04 Ekim 2009 20:47

arkadaşlar sınav tarihi ile ilgili açıklama yapılırsa burada paylaşalım kerkes faydalansın.

avareee
Genel Müdür
04 Ekim 2009 20:59

Tashih-i huruf k.kerim kursu olduğu için sınavda sorular k.kerimden geliyor..

hafızlar k.kerimin tamamından sorumlu,hafız olmayanlar müfredattan sorumludur..

tecvid soruları var(bayağı fazla geliyo)..

işin en can alıcı bölümü ses,kulak ve musıki kabiliyeti..

bunlar varsa problem yok..

sınav duyurularını müftülüklerden takip edebilirsiniz(yakında duyurulur büyük ihtimalle)

ALLAH yardımcınız olsun..

keremmisali
Genel Müdür
04 Ekim 2009 21:11

çok sağol hocam.. eyvallah.. inşallah hayırlısıyla muvaffak oluruz.. geçen sene 11. ayda olmuş sınav bu sene e sanırım öyle olur..

Caferi Tayyar
Kapalı
04 Ekim 2009 22:46

bende girmek istiyorum ama hafız değilim. acaba sınavmı yapılıyor sınavı kazanan nerde ders alıyor ne kadar sürüyor sınavda neler soruluyor

avareee
Genel Müdür
05 Ekim 2009 16:54

hafız olman şart deil ama tercih sebebidir..hafız değilsen müfredattan sorumlusun(yasin,mülk,nebe v.s)tecvid sorarlar..

tabiki sınavla gidiyorsun,eğitim merkezine gidiyosun,6 aylık eğitimden sonra mezun olup belge alıyosun..

muvahhid_imam
Kapalı
07 Ekim 2009 17:18

avare kardeş bu belge nin ne gibi artıları oluyor bir de sınava girme şartları neler

avareee
Genel Müdür
07 Ekim 2009 20:31

kardeşim k.kerim üzerine eğitim alırsın tashih-i hurufta, sonra sınav olur belgeyi alabilirsen diyanetin yeni cıkardığı genelgeye göre hangi cami grubunda görev yaparsan yap A grubu camiye atanabiliyorsun,tayin işlerinde cok faydasını görürsün,teşkilat yasası çıkarsa uzman imam olabiliyorsun..

ve bulunduğun bölgede eğitim seminerleri verebiliyorsun..

şartlarına gelince hafızlık tercih sebebidir,ses,musıki isteniyor ilk giriş sınavında..

inatchı-kechi
Kapalı
07 Ekim 2009 20:52

arkadaşlar benim bir yakınım da tashih-i huruf sınavına girmeyi düşünüor da kendisi hafız değil. yukarıda yazılanlara bakılırsa hafız olmayanlar müfredattan sorumlu oluyorlarmış. müfredatta neler var? amme cüzünün tamamı ezberlenmesi mi gerekiyor? cevaplarsanız sevinirim.

avareee
Genel Müdür
07 Ekim 2009 21:25

evet müfredattan sorumlular ama amme cüzünün hepsini ezberlemek gerekiyormu bilemiyorum..

orda zaten hemen hemen hepsini ezberletiyorlar hafız olmayan arkadaşlara.

ebu-fisar
Müsteşar Yardımcısı
07 Ekim 2009 22:19

belge için giriyorsanız çok ümitlenmeyin müftülerden bir iltifat dahi beklemeyin...

en azından biz bunları göremedik...

diploması çok hantal kocaman bir kAğıt yere göre sığmıyor...:)

belki işe yARAR ama açıkçası ben beklediğimi bulamadım bu kursta...

ama yine de girin belki ileride hayrını görürüz...

sınav için söyleyeceklerim eğer istanbulda giriyorsanız mükemmel olmalısınız 500ün üzerinde başvuru alıyor...

ama diğerleri için biraz müzik kulağı varsa, mahrecte tecvitte sorun yoksa çantada keklik diyebilirm...

HACI OSMAN HOCA
Şube Müdürü
07 Ekim 2009 23:41

2008-2009 ANKARA TASHİHİ HURUF MEZUNUYUM. BU YILDA NASİP OLURSA BU KURSUN DEVAMI NİTELİĞİNDEKİ (TEDVİR) KURSU SINAVINI KAZANDIĞIMI ÖĞRENDİM.

ANKARADA TASHİHİ HURUF SINAV SONUÇLARIDA BU GÜN AÇIKLANDI KAZANANLARA HAYIRLI OLSUN.

TASHİHİ HURUF SINAVINDA BAŞARILI OLMAK İÇİN BELLİ BİR ALT YAPININ OLMASI LAZIM.

KIRAAT İLMİNİN ZAYIFLADIĞI MİHRABIN TEHLİKEDE OLDUĞU BİR DÖNEMDE BU KURSLARIN KALİTESİNİ DÜŞÜRMEDEN YAYGINLAŞMASI HAYATİ ÖNEM ARZEDİYOR.

SINAVDA NE SORULUYOR ?

ASLINDA SORULANLARDAN ZİYADE SİZ (EÜZÜ BİLLEHİ MİNEŞŞEYDANİ) DEDİĞİNİZ ZAMAN DURUMUNUZ ORTAYA ÇIKIYOR.LEB DEMEDEN KURUYEMİŞÇİYİ ANLAYAN BİR KOMİSYON TARAFINDAN BU SINAV YAPILIYOR.

HAFIZLIK TERCİH SEBEBİ FAKAT HAFIZ OLMADIĞI HALDE BAŞARILI ARKADAŞLARIMIZ ÇIKIYOR.O YÜZDEN KİMSE ÜMİTSİZLİĞE KAPILMASIN(SES,KULAK,MAHREÇ,TECVİD,EZBER)ÖNEMLİ AMA BANA GÖRE EN ÖNEMLİSİ(AĞIZ); O NE DEMEYİN ONU BURDA ANLATMAK PEK KOLAY DEĞİL FAKAT EBU FİSARIN DEDİĞİ GİBİ ÇANTADA KEKLİK DEĞİL.

BÜTÜN DİN GÖREVLİLERİNİN BÖYLE BİR KURSDAN GEÇMESİNİ ARZU EDERİM.BİZ ÇOK FAYDALANDIK İNŞAALLAH BU SENEDE DEVAM EDECEĞİZ.

prag-matik
Yasaklı
07 Ekim 2009 23:46

hafız olma şartı saçmalık...yüzde kaçı hafız ki diyanetin..

07 Ekim 2009 23:50

arkadaşlar elazıg harput tahsisi huruf ne zaman olacagını bileniniz var mı :?

07 Ekim 2009 23:52

bu sene bizde girmeyi düşünüyoruz nasıp olursa o güsel egitimden geçmek istiyoruz acaba bu sene ki sınavları kaçrdık mı bilgisi olan var mı özellikle elazıg harput tahsisi huruf sınavı ne zaman yoksa geç mi kaldık :(((

HACI OSMAN HOCA
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 00:09

hafızlık şart değil tercih sebebi

keremmisali
Genel Müdür
08 Ekim 2009 13:50

hocam rize de kurulan yeni eğitim merkezi bu sene acaba tashih-i huruf kursu açacak mı? sitesi de yok.. bu duyurulara nasıl ulaşacağız acaba? aradım açan olmadı..

HACI OSMAN HOCA
Şube Müdürü
08 Ekim 2009 21:54

ARKADAŞLAR TASHİHİ HURUF KURSLARI TÜRKİYEDE YAKLAŞIK 20 İLDE AÇILIYOR.BU İLLERİN İSİMLERİ DİYANETİN SİTESİNDE VAR.HEPSİNİN BAŞLAMA TARİHİ AYNI OLMUYOR.

BU BİLGİLERE İNTERNETTEN ULAŞMAK PEK MÜMKÜN OLMUYOR.MÜRACAAT EDECEK ARKADAŞLAR İL MÜFTÜLÜKLERİNİ ARAYIP SORSUNLAR.İLÇE MÜFTÜLÜKLERİ ÇOK GERİ KALIYOR.

keremmisali
Genel Müdür
15 Ekim 2009 17:56

arkadaşlar bugün toplantıda trabzon akçaabat darıca eğitim merkezinin tashihi huruf duyurusu ilan edildi. son başvuru 26 ekim mülakat 28 ekim il müftülüğünde.. hayrolsun..

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi