Editörler : swat3410E.Kayı Han

Themis003
Aday Memur
05 Aralık 2018 23:13

Haklısın kardeşim dhkp c,ışid,el kaide,pkk kol geziyor belli yapılan operasyonların başarılarından gazete şehirlere 27.000 silah şehirlere yığıldı onu biliyor ama teşkilat bilmiyor çok başarılı??
Kesikparmak, 5 yıl önce

Kardeşim kpss çalışma işidir. İmkanın,zamanın varsa oturursun 6 ay kursa gidersin alırsın 85 üstü puan. Amirlik için dediğin özellikler lazım evet ancak bunu kpss sınavı belirlemez kimse kusura bakmasın. Bak bu dediğim sadece emniyet ve subay alımları için geçerli. Diğer devlet kurumlarında kpss puanının yüksek olması tabiki önemli ancak bana göre emniyet ve subaylık alımlarında kesinlikle kpss ile alım yapılmamalı.

Ayrıca o karadenizdeki abileri getir bakalım mermi çekirdeğindeki izlerden silah tayini yapabilecek mi :)

zevzevvv
Aday Memur
05 Aralık 2018 23:24

Arkadaşlar benim kpss 78 spor 70'ti. Torpilim yoktu kendim istemedim mülakata giderken zaten olmaz torpilim yok diye gittim. Mülakatta kendimden emin konuştum onun dışında belki yapılmaması gereken şeyleri de yaptım ornek olarak çıkarken kolay gelsin denmemesi istenmişti ben heyecandan dedim. Mulakattan sonra herkes boşuna girdin torpilin yokmuş dediler ama 135. asil olarak kazandım. Okuduğum bölüm yüzde yüz ingilizceydi sanırım bunun etkisi oldu. Özetle torpil vardır yoktur bilmiyorum ama herkesi de torpille almadiklarina emin olabilirisiniz. Ben hep kendim kazanicam kimsenin hakkına girmem diyordum çok şükür Allah nasip etti. Darısı isteyenlere nasip olsun.

Kesikparmak
Kapalı
05 Aralık 2018 23:27

İşte bu yüzden başarısız kardeşim. Bunlar hep kpss dönemi sonrasının işi.Emniyete suçla,suçluyla mücadele edecek adamlar lazım. Daha hayatında doğru düzgün sokağa çıkmamış,sokağın nabzını bilmeyen adamları kpss ile polis,amir yapıyorlar. Örneğin senin yukarıda anlattığın olay tamamen istihbarat bilgisi ve becerisi gerektiren bir durum. Her türlü ortama girecek,her türlü suçluyla hiç emniyet personeli olduğunu çaktırmadan irtibat kurup,iş tutabilecek adamlar lazım. Bu tarz adamları sen kpss ile bulamazsın. Bu tarz bir işi ne kpss si 90 olan bir adam yapabilir, ne sen ne de ben yapabiliriz. Bu tarz adamlar özel seçilmeli. Diğer devlet teşkilatlarının yaptığı gibi bu adamlar yerlerinde bulunup alınmalı teşkilata.

Ben seni anlıyorum. Senin değindiğin nokta amir olacak bir kişinin kültürlü, bilgili olması gerektiği. Ancak seninle fikir ayrımı yaşadığımız nokta şu. Ben emniyet amiri olacak kişinin daha özel sınavlardan geçerek alınması gerektiğini düşünüyorum. Bak sadece emniyet amiri diyorum,başka herhangi bir kurumda kpss yeterlidir. Ancak sokaklarda,kitaplarda yazmayan çok farklı şeyler var. İşi sokaklar olan bir amir de daha özel aşamalarla gelmelidir.

Themis003, 5 yıl önce
Haklısın kardeşim dhkp c,ışid,el kaide,pkk kol geziyor belli yapılan operasyonların başarılarından gazete şehirlere 27.000 silah şehirlere yığıldı onu biliyor ama teşkilat bilmiyor çok başarılı??

Themis003
Aday Memur
05 Aralık 2018 23:37

Benim demek istediğim biatçı doldurulan insanların belli gruplara hizmet ettikleri ve bazı suç örgütlerine bilinçli olarak operasyon yapılmadığı 300 kişi çıkıp ben torpil yapmadım diyor tamam doğru onlar istisnadır ancak %90 emin ol şucu veya bucu.Hatta ankarada ozel evler yurtlar açilmiş bu işler için.Ben de sokaklardan geldim üniversite de onur ogrencisiydim.Neyse uzatmaya gerek yok meslek hayatında başarılar dilerim ülkemiz için hayırlısı olsun.
Kesikparmak, 5 yıl önce

İşte bu yüzden başarısız kardeşim. Bunlar hep kpss dönemi sonrasının işi.Emniyete suçla,suçluyla mücadele edecek adamlar lazım. Daha hayatında doğru düzgün sokağa çıkmamış,sokağın nabzını bilmeyen adamları kpss ile polis,amir yapıyorlar. Örneğin senin yukarıda anlattığın olay tamamen istihbarat bilgisi ve becerisi gerektiren bir durum. Her türlü ortama girecek,her türlü suçluyla hiç emniyet personeli olduğunu çaktırmadan irtibat kurup,iş tutabilecek adamlar lazım. Bu tarz adamları sen kpss ile bulamazsın. Bu tarz bir işi ne kpss si 90 olan bir adam yapabilir, ne sen ne de ben yapabiliriz. Bu tarz adamlar özel seçilmeli. Diğer devlet teşkilatlarının yaptığı gibi bu adamlar yerlerinde bulunup alınmalı teşkilata.

Ben seni anlıyorum. Senin değindiğin nokta amir olacak bir kişinin kültürlü, bilgili olması gerektiği. Ancak seninle fikir ayrımı yaşadığımız nokta şu. Ben emniyet amiri olacak kişinin daha özel sınavlardan geçerek alınması gerektiğini düşünüyorum. Bak sadece emniyet amiri diyorum,başka herhangi bir kurumda kpss yeterlidir. Ancak sokaklarda,kitaplarda yazmayan çok farklı şeyler var. İşi sokaklar olan bir amir de daha özel aşamalarla gelmelidir.

Kesikparmak
Kapalı
05 Aralık 2018 23:43

Teşekkür ederim kardeşim. Yalnız ben paem sınavına girmedim :) Sanırım sen kazanmış biri olarak yorum yaptığımı düşündün ancak farkındaysan bu alımla ilgili herhangi bir yazına olumsuz bir yazı yazmadım. Sadece kpss ile ilgili yorumuna cevap vermek amacıyla girdim :) Teşekkür ederim yine de güzel dileklerin için :) Hepimiz için hayırlısı olsun.

Themis003, 5 yıl önce
Benim demek istediğim biatçı doldurulan insanların belli gruplara hizmet ettikleri ve bazı suç örgütlerine bilinçli olarak operasyon yapılmadığı 300 kişi çıkıp ben torpil yapmadım diyor tamam doğru onlar istisnadır ancak %90 emin ol şucu veya bucu.Hatta ankarada ozel evler yurtlar açilmiş bu işler için.Ben de sokaklardan geldim üniversite de onur ogrencisiydim.Neyse uzatmaya gerek yok meslek hayatında başarılar dilerim ülkemiz için hayırlısı olsun.

Kapadokya-50
Kapalı
06 Aralık 2018 00:02

torpil liste aga kimse sallamasın şöyle böyle diye

İ.H.SANCAK
Aday Memur
06 Aralık 2018 00:28

2014 ten beri memuriyet için koşturuyorum girmediğim kurum sınavı mülakatı kalmadı hepsindende elendim yedek listelere bile giremedim. Evlendim çoluk çocuğa karıştım.Daha da olmaz ama en son bu paem e başvurdum kısmet yazgımız bunaymış kazandım. Benim değil galiba çoluk çocuğumun rızkına istinaden nasip oldu gibi. Rabbim kazananları utandırmasın giremeyen arkadaşlara daha iyi bir kapı açsın inşallah. Rabbim kimseyi çaresiz bırakmasın

Canfco
Aday Memur
06 Aralık 2018 00:33

kpss 75 spor 85 başarısız. kazanamadım diye demiyorum kesinlikle yanlış anlaşılmasın ve hakkıyla kazananları da kenarda tutarak söylüyorum ama torpil yapıp yaptırıp kazananlara zerre hakkım varsa helal etmiyorum. şimdi o torpille şunla bunla kazananlar göğsünü gere gere kazandım komiser yardımcısı oldum diyecekya işte buna üzülüyorum. açık konuşuyorum Allah sorsun. bir ömür haram lokma yiyecek olanlar bunun ahiretteki boyutunu da düşünsünler.

Astay
Aday Memur
06 Aralık 2018 11:47

Ben paem mülakatını beklerken, polis memuru kadın sessiz olmamızı söyledi ki baya sesli konuşmaktaydık. rahat bir ifadesi olan bi kız ' boyle uyariyo ama bilmiyo ki biz bunların başına komiser olucaz görecek" filan dedi sırıtarak . Babası emniyette müdürmüş. Biz gerim gerim gerilirken sen gülerek gir gülerek çık mülakattan. Işe başlayınca da polis memurlarını ez egonu tatmin et.. ohh ne güzel dünya.

06 Aralık 2018 20:04

caninizi sikmayin.bugun böyle olmayan yarin baska bi surette geri dönecektir.bende elendim.22.donem 77 kpss ile 90 sporla.elediler.acik secik kim kac punala girdi puano kac desinler bizde bi se demeyelim. torpil var . giren giriyor. bilende biliyor.

renato11
Aday Memur
06 Aralık 2018 20:20

Ben 21 ve 22 donem pomeme girdim 64 kpss 70-75 spor olmadi sozluden 70 verseler kazanacaktim vermediler.2 kere bekcilige girdim en son bekcilik yazili 86 spor 80 idi 200 kisinin icine almadilar gene yedek bile olamadim basarisiz yazmislar :( 23.döneme 64 kpss 90 spor ile sozluye girecem hic umudum yok Allah buyuk cok istiyorum ama bakalim artik cok bunaldim adalet denen bisey yok cidden referans bulan 2 3 tanidigim kazandi benden kotu puanlarla

PerrierWater
Kapalı
06 Aralık 2018 20:27

Usta kim bu torpil yapanlar emniyet müdürü müydü yoksa siyasi ayaklımıydı merakımdan soruyorum hani önemli diyince.

renato11, 5 yıl önce

Ben 21 ve 22 donem pomeme girdim 64 kpss 70-75 spor olmadi sozluden 70 verseler kazanacaktim vermediler.2 kere bekcilige girdim en son bekcilik yazili 86 spor 80 idi 200 kisinin icine almadilar gene yedek bile olamadim basarisiz yazmislar :( 23.döneme 64 kpss 90 spor ile sozluye girecem hic umudum yok Allah buyuk cok istiyorum ama bakalim artik cok bunaldim adalet denen bisey yok cidden referans bulan 2 3 tanidigim kazandi benden kotu puanlarla

PerrierWater
Kapalı
06 Aralık 2018 20:32

Çok uzaklara gitmeye gerek yok canınızı sıkmayın daha geri sayfalara giderseniz 2010 lu gibi hepsinin bir şekilde cemaat sayesınde kazandığı . Gelınen noktada yarısından çoğu ihraç oldu. Hayırlısı olsun kelimesinden kasıt budur. Daha Pomem var alımı daha fazla oradan girip komiser bile olacaksınız kim bilir. Belkide hayırlısı budur. Doğduğumuzdan itibaren rızkımızı veren Allah . Ben inanıyorum bura olmadı POMEM olur bura olmadı 24 dönem olur. Şu bir gerçek ki devran dönüyor. Bugun girenlerin 5 10 sene sonra ihraç yemiyeceğini kimse bilemez.

Kapadokya-50
Kapalı
06 Aralık 2018 20:48

sevgili insan sarrafı komisyonumuz neden bu kadar sert ve ciddi duruyorsun deyince profesyonel taekwondocu olduğumu ister istemez 15 yılın etkisinden bahsederek siyah kuşak olduğumu bu sporun askeri bir spor olduğunu anlattım sayın 1. komisyon üyelerine hatta komisyon başkanı olan zatı muhterem apçagi at bakalım dedi takım elbise ile bi de teknik attım. en son adı değişen ilçemiz hangisidir sorusuna 15 temmuz sonrası kahraman kazan ankaranın kazan ilçesi yanıtını verdim. rutin muhabbetten sonra takım çalıştırır mısın sporcu yetiştirir misin taekwondo deyince elimden geleni yaparım efendim dedim. kpss 75 spor 85. ha fırsat olmadı çalışmaya 1 gün çalıştım parkura ama 72 metre kıçı kırık parkurla 15 yıllık emek kıyaslanamaz bile müdüre dedim derecelerimi de sorduğunda il ve bölge şampiyonluk 3. lük. HAA siz sonucu merak ettiniz demi tabi kii BAŞARISIZ. yani bırakın kpss spor vs saçmalamaları mülakatta değil akademide de dosyaları bakanlık onaylıyor yani işler tepeden yürüyor gerisi hava civa siz kimi kandırıyorsunuz lan bi akıllı sizsiniz herkes aptal bizimde var akademi vs tanıdığımız insanlar dün FETÖ GİTTİ BUGÜN METÖ GELDİ. Ama bu hesap sorulur birgün elbet

renato11
Aday Memur
06 Aralık 2018 21:21

Usta kimi buldular bilmiyorum ama birilerini bulduklarini duydum

renato11
Aday Memur
06 Aralık 2018 21:23

Kapadokya-50 hocam kesinlikle tepeden onaylaniyor dosyalar bencede

Strugg
Kapalı
06 Aralık 2018 21:27

eline sağlık hocam iyi özetlemişin
Kapadokya-50, 5 yıl önce

sevgili insan sarrafı komisyonumuz neden bu kadar sert ve ciddi duruyorsun deyince profesyonel taekwondocu olduğumu ister istemez 15 yılın etkisinden bahsederek siyah kuşak olduğumu bu sporun askeri bir spor olduğunu anlattım sayın 1. komisyon üyelerine hatta komisyon başkanı olan zatı muhterem apçagi at bakalım dedi takım elbise ile bi de teknik attım. en son adı değişen ilçemiz hangisidir sorusuna 15 temmuz sonrası kahraman kazan ankaranın kazan ilçesi yanıtını verdim. rutin muhabbetten sonra takım çalıştırır mısın sporcu yetiştirir misin taekwondo deyince elimden geleni yaparım efendim dedim. kpss 75 spor 85. ha fırsat olmadı çalışmaya 1 gün çalıştım parkura ama 72 metre kıçı kırık parkurla 15 yıllık emek kıyaslanamaz bile müdüre dedim derecelerimi de sorduğunda il ve bölge şampiyonluk 3. lük. HAA siz sonucu merak ettiniz demi tabi kii BAŞARISIZ. yani bırakın kpss spor vs saçmalamaları mülakatta değil akademide de dosyaları bakanlık onaylıyor yani işler tepeden yürüyor gerisi hava civa siz kimi kandırıyorsunuz lan bi akıllı sizsiniz herkes aptal bizimde var akademi vs tanıdığımız insanlar dün FETÖ GİTTİ BUGÜN METÖ GELDİ. Ama bu hesap sorulur birgün elbet

Kapadokya-50
Kapalı
06 Aralık 2018 21:45

akademinin eski ve yeni logosuna bir bakın isterseniz eski logoda ki kitap meşale ve defne yaprağı var. yenisinde sadece doğu batı hakimiyetini anlatan selçuklu kartalı kalmış

defne yaprağı yurtta sulh cihanda sulh

kitap anayasa ve hukuk üstünlüğü

meşale uygarlık ilim irfan yuvasını anlatır

bunların artık bir önemi yoktur semboller devri meşrulaştırır. bunu sonuç açıklanmadan önce fark ettim. eeee ne demiş şair.

KARTAL YUVASINI TUTTU YARASA

ISPANAK YERİNE GEÇTİ PIRASA

ŞİMDİ RAĞBET DEYUS İLE TERESE

MİLLET BUNLARA İTİBAR EDİYOR.

böyle olacağı belliydi zaten adamlar güzel algı operasyonu yapıyor ama birgün feto misali biri itirfçı olur der 4. dönem hepsi o zaman sizde yanarsınız. ama gine olan memleketime olur.

Kapadokya-50
Kapalı
06 Aralık 2018 22:49

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/akpnin-hackerlarla-basi-dertte-iste-polis-akademisinin-tor

Themis003
Aday Memur
06 Aralık 2018 23:07

Ama gün gelince emin ol ne o komisyona ne de o adamlara gram acımayacağım hakkıyla girenler hariç o komisyondakiler şimdi evlerinde rahatça, gönülleri rahat uyuyabiliyorlar ya ona yanıyorum.
PerrierWater, 5 yıl önce

Çok uzaklara gitmeye gerek yok canınızı sıkmayın daha geri sayfalara giderseniz 2010 lu gibi hepsinin bir şekilde cemaat sayesınde kazandığı . Gelınen noktada yarısından çoğu ihraç oldu. Hayırlısı olsun kelimesinden kasıt budur. Daha Pomem var alımı daha fazla oradan girip komiser bile olacaksınız kim bilir. Belkide hayırlısı budur. Doğduğumuzdan itibaren rızkımızı veren Allah . Ben inanıyorum bura olmadı POMEM olur bura olmadı 24 dönem olur. Şu bir gerçek ki devran dönüyor. Bugun girenlerin 5 10 sene sonra ihraç yemiyeceğini kimse bilemez.

Toplam 69 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi