Editörler : oto-danisman-expert
05 Ocak 2010 21:04

DENİZ ASTSUBAYI OLMAK İSTİYORUM ?

merhaba abilerim ablalarım ben anaolu teknik lisesinde son sınıf bilgisayar bölümü öğrencisiyim deniz astsubayı olmak istiyorum bana yardımcı olurmusunuz sizce nasıl olur ? birde ben astsubay olduğumda obi teknisyenimi olurum bana yardımcı olurmusunuz ??

fidanboy
Şube Müdürü
07 Ocak 2010 15:49

ygs ye gireceksin deniz astsubay myo internetten başvuru yapacaksın ve ygs den istediği puanı alacaksın mülakata gideceksin yalovaya geçersen 2 yıl yalova deniz astsubay myo okuyup astsubay çavuş olarak göreve başlayacaksın. umarım yararlı olmuştur açıklamam.

ozjest
Aday Memur
09 Ocak 2010 19:45

teşekkür ederim peki ondan sonraki yaşantım nasıl olur ??

fidanboy
Şube Müdürü
10 Ocak 2010 17:27

insan gibi olur :)

ozjest
Aday Memur
11 Ocak 2010 09:18

yani çalışma saatlerim maaşım izinlerim nasıl olur??

onrgvr
Daire Başkanı
11 Ocak 2010 12:13

al kardes bunlar senı aydınlatır umarım:

Merhaba iyi olacak hastanın doktor ayagına gelirmiş,10 yıllık motorcu astsubay olarak soruna yanıt vermeye çalışacagım.

- Dört günde bir gemide nöbet tutmak istiyorsan.

- Bayramda yılbaşında nöbete kalmak istiyorsan (4/1 ihtimal).

- Çocugunun dogumunu kardeşinin dügününü görmek istemiyorsan.

- Senede 4/5 ay denetlenmek istiyorsan.

- 20 sene gemi görevi yapmak istiyorsan.

- Senede 75-250 gün seyir yapmak istiyorsan.

- Kuradan şansına 25-30 yaşında bir gemi çekip,arızadan başını kaldırmayıp yag pas içinde dolaşmak istiyorsan.

- 2000 tl maaş almak istiyorsan. MOTOR astsb yı olabilirsin.

İyi yönlerinide başka arkadaşlar yazsın :)

onrgvr
Daire Başkanı
11 Ocak 2010 12:16

kardes ben ast degılım ama denız ast. abilerin yazdıklarını seher gün diken üzerinde oturmak istiyorsan

- öğretmen 365 günde 179 gün mesai yaparken sen 550 gün mesai yapmk istiyorsan( 8 saat mesaiden hesapla istersen ayda 7-8 nöbet ve bunun 4 günü aralıksız hafta sonu ve yılda 75-250 gün seyir.)

- polis, sağlık personeli tuttuğu nöbetin parasını alırken. havacısı karacısı jandarması nöbet ertesi istirahat ederken sen avcunu yalamak istiyorsan

- her değiştirdiğin gemide yada her amirin değiştiğinde kendini ifade etmek zorunda kalmak istiyorsan.(tabi ifade edebilirsen)

-işlerine gelince dinlenip işlerine gelmeyince adamyerine konmamak istiyorsan.

-yılda 5 kere denetlenip 10 defa boya yapmak zorunda kalıp. yağmurda yaptığın boyayamı, yoksa israf edilen boyayamı yanayım diyorsan.yada milletin parasına

-herşeyi planlayıp hep plansız iş yapmak istiyorsan.

- ve arkadaşım cenaze, düğün, istediğin zaman izini unut. zamansız seyirlere, ücretsiz ve karşılıksız fazla mesaiye(özellikle hafta sonları), kendini hazırla

nı aydınlatır umarım kardes:

ozjest
Aday Memur
11 Ocak 2010 14:44

ama ben şuan bilgisayar bölümüyüm oraya gidince ise obi teknisyenimi olurum o nasıl olur ?

maxx_xx
Aday Memur
11 Ocak 2010 23:35

sen onlara bakma dostm neyi istiyosan sonucları ne olursa olsn gir..ağlaya ağlaya giriyo millet bu meslege sonra isyan ediyo bende anlamadım :S

ozjest
Aday Memur
12 Ocak 2010 10:27

işte bende isayan etmek istemiyorum

maxx_xx
Aday Memur
12 Ocak 2010 22:24

niye isyan ediceksin ki bu devirde kim kolay paraa kazanıyo.hayatın boyunca herkesce geçerli bilinen bi meslek.dene derim bence

eminemin33
Aday Memur
13 Ocak 2010 13:10

Nasıl karacılarda bilmem kaç yıl doğu görevi varsa denizcide de 7 yıl denizde kalma zorunluluğu var.7 yıldan sonra kara bilriklerinde görev yapaiblirsin.Deniz kuvvetleri teknolojiye dayandığı için salt disiplin yoktur ve rahattır.En iyi denizciler en elitler ve deniz kuvvetlerinin tek komando bilriği SAT komandolarıdır.Olabiliyosan SAT olacaksın. ;)

oguzhan09
Aday Memur
16 Mart 2020 15:20

Demek ki değişen hiç bir şeyler olmamış. Meslek çok zor. 4 ay seyir sonrası haftasonu cuma cumrtesi pazar nöbet. Düzenli bir yaşam yok. Sürekli seyir sürekli kalabalık ortam nöbet ertesi dinlenme yok gemi sallanır kusarsın. İş yükün sınıflara göre değişir ama yeri gelir gemide boya da yaparsın yağmurun altında evet bunu yapan astsubaydır. Benim gibi girmiş insanların Allah yardımcısı olsun. Girmeye çalışanlarda başka bir yöne ilerlesin. Git özel de çalış ama akşam düzenli evine git.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi