Editörler : Lanet

Kapalı
12 Eylül 2012 01:08

Ekmeğinizin mi Hayallerinizin mi Peşinden Gidersiniz?

Kimimiz yıllarca belli konularda hayaller eder çabalar yol ayrımına gelir ve önüne bu soru çıkar siz olsanız ne yapardınız&nasıl yol izlerdiniz?

Ekmeğinizin mi yoksa hayallerinizin mi peşinden gidersiniz?

12 Eylül 2012 11:50

Ben öncelik olarak ekmeğimi ele alıp kendimi garanti altına aldıktan sonra hayalerimim peşine düşmüş durumdayım...

33caf65
Kapalı
12 Eylül 2012 12:45

Benim de hayalim de siyasal bilgiler bölümü vardı ülkemiz şartlarından dolayı ekmeğimın peşinden gitmeye karar verdim hayaller bu ülkede bize çok uzak

eve-eva
Genel Müdür
12 Eylül 2012 19:47

keşke hayallerin peşinden gidebilecek cesaret olsa...

mustaffa
Genel Müdür
12 Eylül 2012 20:05

Kaçımız, hayallerimizin peşinden gidebilmiş ki.Yada şöyle söyleyeyim, kaçımızın hayallerimizin peşinden gidecek maddi durumu olmuş.

Maddi durumu iyi olanında hayalleri kalmış mı?

utkuakarsu
Kapalı
12 Eylül 2012 20:49

ne fark eder ki ikisede aynı kapıya çıkıyor...düşersin hyal kırıklığının koynuna

33caf65
Kapalı
12 Eylül 2012 21:15

Makina mühendisliği bölümüne öss puanım yetiyordu maddi durumdan dolayı erken iş bulma ihtiyacımdan dolayı onu bile secemedim. sağlık bölümünü tercih ettim.

plnbkrt
Şube Müdürü
12 Eylül 2012 21:44

Öncelik olarak ekmeğini alanlarda o ekmeği kazanmak için çok yorulduklarından hayallerinin peşinden gidemiyorlar tecrübeyle sabit :))

sempatik zombi
Yasaklı
12 Eylül 2012 22:03

aç karınla hayal edemiyorum,zaten hayallerim bile gerçekçi

hayal etmesini bile bilmiyorum,dümdüz adamım bu anlamda,şikayetçi miyim ? hayır !!

önce ekmeği yiyelim,sonra güzel güzel düşünürüz...

33caf65
Kapalı
12 Eylül 2012 22:19

siz ne istiyordunuz kendinizi nerde buldunuz yazalım???

Oreades
Şef
13 Eylül 2012 17:33

Sanırım çoğunluğun hayallerinin peşinden gitmemesinin (gidememesinin) en temel nedeni ; maddi yetersizlik...

Benim biraz kendi beceriksizliğimden oldu. İstediğim bölümü okuyabilirdim. Ama o aralar emin olamadım ne istediğimden. Araya ailem girince hazır iyi puan almışken başka bir bölüm okudum. Pişman mıyım? Emin değilim. Bakın bunda bile emin değilim. Kararsız biriyim ben. Üniversiteyi okudum.Bu sefer maddi sorunlar başladı.Kafamda başka bir meslek yapmak varken şimdi hiç yapmam bana göre değil dediğim bankacı olmanın derdindeyim. Hayallerim yine geride kaldı.Diğer taraftan; hayatın önüme koyduğum sorunlar yüzünden aslında hayal etmeyi bile unuttum diyebilirim. Şimdi tek derdim; bir iş sahibi olmak. Hayallerimin başka bir BEN'e ihtiyacı var...

33caf65
Kapalı
14 Eylül 2012 23:42

Aslında hayatta hep karşımıza çıkan yol ayırımı...

sivilay
Kapalı
15 Eylül 2012 14:16

ikiside olmadan yaşanmıyor

15 Eylül 2012 17:37

ne hayalleri nede ekmeğim diyebiliyorum....hayallerimi küçük tutmayı öğrendim kırılmasınlar diye...ekmeğimi hayallerimin içinde harmanlamayı denedim belki daha çok severim diye....ve bu daha iyi oldu...

mtm84
Daire Başkanı
15 Eylül 2012 23:20

Birçok kişinin hayali "kendi kazancının olması".O yüzden önlerinde tek yol oluyor.Hayalleri farklı olanlar da genelde maddi durumdan dolayı önce ekmek diye düşünerek yola devam ediyor.%99 ekmek peşinden gidiyor %1 hayallerinin peşinden gidiyor diye düşünüyorum.

necipnazimakif
Aday Memur
17 Eylül 2012 13:36

hayali peşinde gidenler hep daha başarılı oluyor sanki....

33caf65
Kapalı
17 Eylül 2012 13:39

Ama ekmeksiz kalma ihtimali de var

utkuakarsu
Kapalı
19 Eylül 2012 20:02

önce ekmek dedim . ekmeğimi aldım. ömer dincer sayesinde hayallrimi gerçekletrecekken mafolu.

33caf65
Kapalı
20 Eylül 2012 10:02

Acaba hangisi bize en yakın...

Oreades
Şef
21 Eylül 2012 12:55

Yaşayıp göreceğiz:) Hayata karşı kararlı ve azimli olursak sanırım istediğimize ulaşırız bir noktadan sonra. Ama o noktaya ulaşana kadar umuyorum kendimizden birşeyleri yitirmeyiz (hayallerimizin peşinden gidersek çevremizden birilerini, ekmeğimizin peşinden gidersek hayallerimizi yitirme olasılığımız var)...

33caf65
Kapalı
21 Eylül 2012 13:56

Çevremde çok görüyorum hayatı akışına bırakan su yolunu bulur misali . Ama hep de düşünmüşümdür ömürden ömür giderken ipi başkasına bırakacak kadar basit mi mi bu hayat...kaderine razı olanlar yaşama umutlari ne acaba ...

Toplam 78 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi