Editörler : E.Kayı Han
05 Ekim 2022 21:16

Hakkımda tutanak tutulması neye sebep olur

Selamlar. Bir kamu kurumunda koruma memuruyum. Nöbet arkadaşlarımla birlikte alan kontrolü yaptığımız bir yerde, iki arkadaşımla birlikte bir camı açık unutuyoruz. Amir hakkımızda tutanak yazacak. 4bliyim 2 yıllık personelim başıma en kötü ne gelir? Savunmamda ne yazmamı önerirsiniz teşekkürler

Kenzo123
Aday Memur
06 Ekim 2022 23:26

Bana tutunak tuttular 3 ay sonra işleme koydu

elBiruni
Aday Memur
07 Ekim 2022 07:36

Uyarma yada kınama alırsın, amirinden özür dile bidaha olmucak de işleme koymasın, basit birşeyden sicilin bozulmasın

hancer_06
Şube Müdürü
07 Ekim 2022 08:29

Mevzuata aykiri bir islem olmus. Tutanak tarihinden itibaren 1 ay icinde islem yapilmak zorunda idi. Sure gectigi icin ceza verilse bile net bir sekilde iptal sebebi
Kenzo123, 2 yıl önce

mashedpotato
Aday Memur
07 Ekim 2022 09:34

koydu bile hacı abi sicil dosyamıza zaten özür de diletmedi. sicil çok bozulur mu ileride amir olamaz mıyım mesela

elBiruni, 2 yıl önce
Uyarma yada kınama alırsın, amirinden özür dile bidaha olmucak de işleme koymasın, basit birşeyden sicilin bozulmasın

mashedpotato
Aday Memur
07 Ekim 2022 09:43

ne oluyor üç ay sonra olunca

Kenzo123, 2 yıl önce

Korsan-80
Kapalı
07 Ekim 2022 11:32

normalde yazılı olarak görevinde dikkatsizlik görüldüğü, bundan sonra daha dikkatli olmanız gerektiği şeklinde ikaz edilmeniz gerekir. biz buna sarı zarf diyoruz. uyarı yazısını sarı bir zarfa koyar size verirler. sicile işlemez ama özlük dosyasında bulunur. memuriyeti etkileyecek derecedebir resmiyeti yoktur. bunun anlamı sizi 1 kez ikaz ediyoruz bir daha olursa disiplin soruşturması açarız demektir.

mashedpotato
Aday Memur
07 Ekim 2022 11:42

hocam benimki nasıl derseniz üç koruma memuru şu şu olaydan dolayı uyarılmıştır yazısı mevcut. altında da amirin imzası var. üç nüsha şeklinde çıkarılmış dosyamıza koyulmak için. Ben biraz da artislik yaptım fotoğrafını çektim. umarım dediğiniz gibidir başım ağrımaz. Kabahatim büyük yapacak bişey yok.

Korsan-80, 2 yıl önce

normalde yazılı olarak görevinde dikkatsizlik görüldüğü, bundan sonra daha dikkatli olmanız gerektiği şeklinde ikaz edilmeniz gerekir. biz buna sarı zarf diyoruz. uyarı yazısını sarı bir zarfa koyar size verirler. sicile işlemez ama özlük dosyasında bulunur. memuriyeti etkileyecek derecedebir resmiyeti yoktur. bunun anlamı sizi 1 kez ikaz ediyoruz bir daha olursa disiplin soruşturması açarız demektir.

depdep3714
Aday Memur
07 Ekim 2022 20:00

Sözleşmeli Personele Tutanak Bir etki etmiyor.Hocam.Sicile falan etkilediği yok.
10 Ekim 2022 09:32

Sarı zarf vermiş sıkıntı yok

Zeytun31
Memur
10 Ekim 2022 13:11

Sen benim memurum olacaktın iyi sallıyorsun ama ben daha iyi sallarım :)
10 Ekim 2022 14:25

ne yapardın..merak ettim...

Zeytun31, 2 yıl önce

Zeytun31
Memur
10 Ekim 2022 17:14

Sallardım :)
yakamoz0682, 2 yıl önce

ne yapardın..merak ettim...

fatih koç
Daire Başkanı
11 Ekim 2022 08:14

Reis olayı kısaca özetleyiş biçimine hayran kaldım :) Hayırlı işler :)

Ramis bey
Aday Memur
11 Ekim 2022 08:36

Ben de çok iyi sallar dolarım
Zeytun31, 2 yıl önce
Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi