Editörler : Pangaea
26 Temmuz 2018 10:35

Şantiyelerde kesinlikle çalışmayın adli sicilleriyle oynuyor şirketler

arkadaşlar başıma gelen olay anlatayım dinleyin. 2 yıl önce bi şantiye de teknoik ofis mühhendisi olarak işe başladım. şirket sahibinin kayınpederi de orada patron diye dolaşıyor. neyse. yemek yediğimiz tabağı temizlememizi söylediler ben de temizlemem toplamam benim işim değil dedim. adam da üzerime saldırdı ben de çık odamdan dedim. neyse akşam oldu ertesi gün ankara ya çevre ve şehircilik bakanlığına şikayete gittim zaten ben gidince kudurdular. ondan sonra psikolojim bozuk tabi herkesin önünde aşağılanmışım mühendislik şahsiyetim iki paralık edilmiş işçilerin önünde psikolojim bozuk ne yazdığımı bilmiyorum mail atmışım şirket sahibine tehdit hakaret vs. bi de kaldığım şirket evinden dışarı edilmez miyim iyice tepem attı. kendimi zor tuttum Allah tan kötü birşey yapmadım. fiziki bişeyler yapmak aklımda geçti yapmadım. neyse mahkeme açtılar ankara 26. asliye ceza mahkemesi hakkımda şirket botunu teslim etmedim diye 3 ay hapis cezası verdi. ben ne yapayım senin botunu bot odada duruyor kızgınlığımdan ne yaptığımı mı biliyorum. apar topar eşyalarımı topladım ankara ya döndüm. şu an 4 ayrı suçtan hakaret tehdit iyi niyeti kötüye kullanma şirket botunu teslim etmedim diye 4 suçtan ceza almışım mahkemeye de hiç gitmedim yakalama kararı çıkartmışlar öyle ifademi vermiştim.

Sonuç: Türkiye nin beton ekonomisinin şantiye ekonomisinin ülke insanlarını ne durumlara soktuğu buradna çok kolay anlaşılıyor. ben hiç bir iş yerinde yemek tabağı toplamadım. toplamam da. yemek tabağını sadece öğlen vakti yemek zamanı iş yapan işçiler toplamalı ben değil. sabahın 8 i geliyorum akşam 6 7 ye kadar.

Sizlere tavsiyem kesinlike ama kesinlikle şantiyelere vs. gitmeyin. adli sicilinizi kötü yapmayın. bakın çoğu mühendise hepsinin psikolojisi allak bullak olmuş. şu doktorlara verdikleri gibi mühendislere de keşke polis koruması verseler de şu cahil insanlar yüzünden adli sicilimiz olmasa. resmen ikokul mezunu biri tarafından adli sicilimle geleceğimle oynandı. helal etmiyorum o tarafta elim iki yakamda olacak. ondan sonra diyorlar iş var çalışan yok. sen git çocuğunu şantiye de çalıştır. arkadaşlar kesinlikle beton ekonomisini bitirmek istiyorsanız gitmeyin şantiyelere. sizin hem psikolojinizi bozuyorlar hem de adli sicilinizle oynuyorlar. o ihale alıp kariyer.netlerde ilana çıkıp boy gösteren firmalar yarın çalıştıracak işçi mühendis bulamadıklarında bu yaptıklarını hatırlarlar umarım.

size çalışmayın dememin en büyük sebebi oradaki insanların akıl sağlığının olmaması. ve ne yazık ki sizin gibi okumuş insanların ayakları kaydırılıyor. ve devlet doktorları avukatları koruduğu gibi mühendisleri korumuyor.

bu bağlığım lütfen ana sayfada yayımlansın. benim başım yandı başkalarının yanmasın.

Şantiye beton ekonomisine hayır. e bilime teknolojiye yatırıma evet.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 10:45

arkadaşlar kesinlike yok üretim mühendisi yok şantiye mühendisi yok işte bakım mühendisi vs. bunlar boş işler. bunlar aklı ve zekası olmayan insanlarla muhattap olduğunuz işler. kesinlikle çalışmayın. nerede masa başı üniversite mezunu insanların olduğu bi yer varsa orada çalışın. bu ülkede mühendislik okumak hele de inşaat makine büyük ahmaklıkmış bu hayatta bunu anladım. gençler idealist olun kesinlikle ve kesinlikle dilinizi ve mesleki bilginizi geliştirip yurt dışına çıkın kesinlikle türkiye de çalışmayın insana değer verilmediği gibi bi de adli sicilleriyle oynanıyor insanların. ulan botunu ne yapıyım senin ben bot dediğini kaç paralık mal. kalkıp da 3 ay hapis cezası veriyorsun.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 10:47

bot dediğin kaç paralık mal ki bana kalkıp da ceza veriyorsun sen. ne yapayım ben şirketin botunu. botu ofiste bıraktım çıktım geldim ankara ya. ne yapıyım ben senin botunu.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 10:49

bu ülkede beton ekonomisini şantiye ekonomisini bitirmek zorundayız. görüyorum istanbula gelince büyük şantiyelerde genç mühendisleri toplamışlar çalıştıyorlar. zamanınıza yazık gençler kendinize yazık. işin kötüsü bi de bayanlar da var şantiyede. hadi erkekler neyse bayan mühendislerin ne işi var şantiyede. arkadaşlar aklınızı başınıza toplayın. kaymak iş yoksa uzak durun.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 10:51

adam 2 milyon tl sermaye ile 10 milyon euroluk ihale almış gelmiş bana patronluk taslıyor. sen kimsin ki bana patronluk taslıyorsun. etin ne budun ne senin. suç bunlara ihale verende. gerçekten acıyorum şu ülkede okumuş insanların haline. millet trilyonları kaldırıyor biz mühendisler o kadar kafa patlatıyoruz okul okumak için şu düştüğümüz duruma bak. yazık günah

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 10:55

arkadaşlar mezun oldunuz işsizim vs demeyin. hiç üzülmeyin. master doktora yapın dil öğrenin kendinizi geliştirin. Allah elbet bi yerden rızkınızı verir. dünyanın hiç bir ülkesinde bu kadar sömürülen çalışan yoktur. bi hindistanda var bi de afrika ülkelerinde. maaşlar çok düşük. firmalar trilyonları kaldırıyor. işveren patron kazanıyor sen sadece izliyorsun. işsizim filan demeyin. oturun evinizde. annenizin babanızın evinizde. hiç gocunmayın. Allah büyüktür elbet bi yerden rızkınız açılır. sakın ola piyasaya güvenip de çalışmaya gitmeyin. heele ki büyük şehirlere. küçük şehirde olun ufak da olsa kendi işinizi yapın. Allah elbet rızkınızı verecektir.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 11:07

bana herkes tepki gösteriyordu askerde kalınır mı diye? valla ben en şerefli en şahsiyetli günlerimi üniversite hayatımdan sonra askerde yaşadım. yedek subaydım. kalmak çok istedim sağlık şartlarım tutmadığından kalamadım. keşke kalsa idim. bunlar başıma gelmezdi.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 11:10

şimdi de mühendisler doktorlar ünivesite mezunları bedelli askerliğie seviiniyor. şu silahlı kuvvetlerde hizmet etmemek büyük ayıptır ayıp. kamu vicdanında da yeri yoktur. ne var askerde. asker ne yapmış size. adamlar size doğruluğu öğretiyor dik durmayı öğretiyor. güçlü olmayı öğretiyor ne yapmış size asker de bedelli diyip duruyorsunuz anlamıyorum. sivilde çok mu rahat edeceksiniz. sivilde nasıl doktorsan askerde de öylesin. sivil de nasıl mühendissen askerde de öyle mühendissin. hatta askerde mühendissen daha değerlisin.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 11:13

ilana çıkmışlar hakediş mühendisi yok teknik ofis mühendisi yok işte saha mühendisi. kendilerine sordun mu kendi çocukları masa başı kaymak işlerde çalışıyor. aklı olan baba ocağından dışarı çıkmaz. çıkarsa da adam gibi bi iş bulur öyle çıkar. 18 yaşından beri gurbet ellerde sürünüyoruz şu düştüğümüz duruma bak. ne yiyip ne içecem kim iş verecek bana bu adli sicille?

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 11:22

arkadaşlar size başı şeyler toz pembe görünüyor. burada tecrübeli mühendis abileriniz konuşuyor iyi dinleyin. iş hayatına nasıl başlarsanız öyle gider. şanityede başlarsanız kariyerinizi değiştiremezsiniz. akıllı olun. istediğiniz olana kadar bekleyin. kariyer seçiminizde hata yapmayın. bu şirketler sizi boşuna aramıyor. etinizden sütünüzden faydalanmak için arıyor. akıllı olun. para patronlarına kendinizi rezil rüsva etmeyin. keisnlikle büyük şehirlere de gitmeyin. ankara da istanbulda kendini para patronu sanan bazı tipler size köylü çocuğu bilmem ne çocuğu diye muamele gösteriyor. bana malatyalıyım diye kürt diyenler oluyor. ömrüm boyunca bana kimse kürt demedi ankara da istanbulda dendiği kadar. hep milli maçlarda türkiye gol atınca sevinirdim. küçükken şehit haberleri gelince aile içinde ağlardık annem ağlardı yengem gelirdi onlar da ağlardı. 1990 lardaki pkk nın azdığı dönemleri çok iyi hatılıyorum. orada türk silahlı kuvvetlerin nasıl mücadele verdiğini çok iyi hatırlıyorum. televizyonlarda izler üzülürdük anneme ben de gidecem derdim. hatta geçen sene anneme dedim ben subaylığa geri dönmek istiyorum özel sektörde yapamıyorum annem döndü dedi gitme orada da seni kullanırlar otur oturduğun yerde dedi. Türkiye nin durumu hiç açıcı değil. insanlara değer yok. eskiden 2002 den önce insanlarımıza değer vardı. bu ülkenin baş tacıydık. mühendislerimiz doktorlarımız baş tacı idi bu ülkenin geleceği idi. ama şimdi torpili olan ağa paşa. yazık günah. elbet bu devran da bitecek. buradan MHP ye sesleniyorum lütfen ülkeyi kalpazanlara bırakmayın. biliyorlar ki sizden izin almadan hiç bir şey yapamayacaklarını. gücünüzü kullanın. ülkemin insanlarını ezdirmeyin.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 12:24

neden mühendisliği kötülediğimizi açtığımız başlıkları okursanız anlarsınız.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 13:28

şantiye de çalışan mühendislere de polis koruması verilsin. milyonluk iş yapılıyor adam gelmiş ilkokul mezunu patron bozuntusu mühendise ahkam kesiyor neymiş yemek tabağını temizleyecekmişim. ulan ben yedek subayım yedek. seferberlik ilan edildiğinde hepinizin komutanıyım ben ne konuşuyon sen. ister özel ister devlet şantiyelerde çalışan bütün amir mühendis bütünyöneticilere polis koruması verilmesi lazım. biz işle mi uğraşacağız sizin tabaklarınızı mı temizleyeceğiz.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 14:00

her köşe başına artık devlet bi polis koysun nedir bu yaşadığımız şiddet. bir değil iki değil. her gittiğim yerde aynı. bi yere git aynı saçmalık başka yere git başka saçmalık. nasıl insanlar çalışıp hayatlarını sürdürecek. gelmiş bana cuma namazına gitmiyorum diye hesap soruyor. imamın eline tutuşturulan saçmalıkları dinlemek için mi camiye gideceğim? 2002 den önce camiye gittiğimde Allah ı kuranı kitabı dinlerdik. şimdi gittiğimde sinirlerim bozulup çıkıyorum. ne diye gideyim camiye. eskiden camiye gittiğimde huzurla çıkardım şimdi sinirlerim bozulup çıkıyorum.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 14:06

şantiye de çalışan arkadaşlar bu yazılarımı iyi okuyun. bakın işe girersiniz biriyle sorun yaşarsınız en ufak hatanızda sizi mahkemeye verirler. adli siciliniz olur çıkarsınız. ofiste bıraktığım bot yüzünden 3 ay hapis cezası almışım yeni öğreniyorum. neymiş resmi olarak teslim etmemişim. şirket ile alakalı bir kağıt dahi vermişlerse size karşılıklı imzalı alın imzalı verin. başınız yanmasın. üzerime saldırmış adamla ben daha ne konuşacam da gidip aldı verdi teslimatı yapacam. herşeyi yap et utanmadan bi de deki mallarımızı teslim etmedi imzalamadı.

herkes evine. kimse çalışmasın bırakın işi gücü. kanal istanbul yapılacakmış anadoludan glecek enayi mühendisler çalışır nasıl olsa. 3. havalimanında enayi mühendsisler çalışıyor nasıl olsa. parayı götüren götürecek zaten. sen çalıştın sana ne kaldı bana söylesene. de ki şu kadar biriktirdim.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 14:09

ey millet oturun oturduğunuz yerde bari adli siciliniz olmasın. benim başıma ne geldiyse zaten çalışmaktan geldi. bu ülkede çalışmak büyük risk. her an adli sicili olan biri olabilirsiniz. inşaattan biri düşer gelirler sizi sorumlu tutarlar. 3 ay hapis. git yat gel. ben o yüzden diyorum bırakın mühendisliği yapılacak iş değil. çünkü kanunlar her zaman parası olanı koruyor. devletin derdi para. para veriyorsan kralsın yoksa paran yoksa adam değilsin. bunların mantığı bu. oy zamanı kapını çalarlar ama.

engineer0
Genel Müdür
26 Temmuz 2018 16:01

habire bekliyor ki insanlar devlet memur alsın. arkadaşlar boşuna kürek çalmayın. kaymak memur kadrolara atanacaklar belli. size o kadroları yedirmezler. size ancak şantiye de tulum giy git çalışderler diyecekleri bu. adamların umrunda değilsiniz. eskiden köyden gelen birisi cumhurbaşkanı dahi olabilirdi. şimdi o da mümkün değil. adamlar yönetimi ele almışlar. bburada tek krtik olan MHP. MHP isterse hepsini alaşağı edebilir. erken seçime götürebilir. MHP karşı tarafa geçerse hepsinin rüyaları biter. gerçekleriyle yüzleşirler.

engineer0
Genel Müdür
28 Temmuz 2018 10:58

bunlara köle lazım köle. sen 3 kuruş maaşa kölelik yapacan ki bunlar trilyonları katrilyonları ceplerine indirsin. şu inşaatlarda çalışan işçilere mühendislere acıyorum. ihale alan sözde para patronları enayi çok çalışacak nasıl olsa ihaleyi alırım zengin olurum. adamlar resmen milletin aklı ile dalga geçiyorlar. uyanın millet uyanın. avrupada mühendis maaşları uçuk kaçık. mühendislik okuyacaksanız yurt dışına çıkacaksınız. türkiye de kalacaksanız da şirket sahibi olacaksınız. yoksa bi şey olmaz emin olun. ne uzar ne kısalırsın. şu an habire dolar euro sterlin yükseliyor. yükseldikçe devletin ödemesi gereken borç yükü artıyor ve size devlet veya özel sektör daha çok çalış az para verecem diyor. niye dolar arttığı için o borçlar kimin cebinden çıkacak. herkes yakınıyor maaşlar düşük. evet düşük. vatandaş ezdiriliyor. yalan değil. türkiye nin tek çıkış yolu var şirketlerde çalışan mühendislere polis koruması verilecek iş yerinde adam gibi mühendisler işlerini yapacaklar. türkiye nin tek çıkış yolu bu. yoksa türkiye de mühendislerin benim gibi sistemin zulmüne dayanamaz sağa sola yazar adli sicili olur. şu an ülkede okumuş insanların adli sicili var ilkokul mezunları ağa paşa. baban il başkanı ise üniversitede kaymak iş senin kapında.ama köylü çocuğu ali ahmete git şantiye de çalış diyorlar.

adem2149
Aday Memur
28 Temmuz 2018 11:11

Arkadaş editörlerin memtrolümüsün nesin ???? açtiğin diğer konularada baktım hepsi şizofrenik sanrılar ile yazılmış kardeş ????ya iyi kafaya alıosun insanları yada hakket pskolojik delisin
engineer0, 6 yıl önce

bunlara köle lazım köle. sen 3 kuruş maaşa kölelik yapacan ki bunlar trilyonları katrilyonları ceplerine indirsin. şu inşaatlarda çalışan işçilere mühendislere acıyorum. ihale alan sözde para patronları enayi çok çalışacak nasıl olsa ihaleyi alırım zengin olurum. adamlar resmen milletin aklı ile dalga geçiyorlar. uyanın millet uyanın. avrupada mühendis maaşları uçuk kaçık. mühendislik okuyacaksanız yurt dışına çıkacaksınız. türkiye de kalacaksanız da şirket sahibi olacaksınız. yoksa bi şey olmaz emin olun. ne uzar ne kısalırsın. şu an habire dolar euro sterlin yükseliyor. yükseldikçe devletin ödemesi gereken borç yükü artıyor ve size devlet veya özel sektör daha çok çalış az para verecem diyor. niye dolar arttığı için o borçlar kimin cebinden çıkacak. herkes yakınıyor maaşlar düşük. evet düşük. vatandaş ezdiriliyor. yalan değil. türkiye nin tek çıkış yolu var şirketlerde çalışan mühendislere polis koruması verilecek iş yerinde adam gibi mühendisler işlerini yapacaklar. türkiye nin tek çıkış yolu bu. yoksa türkiye de mühendislerin benim gibi sistemin zulmüne dayanamaz sağa sola yazar adli sicili olur. şu an ülkede okumuş insanların adli sicili var ilkokul mezunları ağa paşa. baban il başkanı ise üniversitede kaymak iş senin kapında.ama köylü çocuğu ali ahmete git şantiye de çalış diyorlar.

engineer0
Genel Müdür
28 Temmuz 2018 11:43

bak biri sonunda doğruları yazdı. cahillerin arasında kala kala biz de kafayı yedik :)) siz de çalışırsanız sizin de yakında kafayı yemeniz yakındır

adem2149, 6 yıl önce
Arkadaş editörlerin memtrolümüsün nesin ???? açtiğin diğer konularada baktım hepsi şizofrenik sanrılar ile yazılmış kardeş ????ya iyi kafaya alıosun insanları yada hakket pskolojik delisin

engineer0
Genel Müdür
29 Temmuz 2018 02:07

3500 tl ye 2 dil bilen 7/24 çalışacak süper mühendis aranıyor. yok eb.. a...

sömürüde hintlileri geçtik sanırım

engineer0
Genel Müdür
29 Temmuz 2018 02:09

mühendis olup da ne yapacaksınız. devlete yerleş masa başı iş. otur otur 5 olmasını bekle. özele git her türlü adadletsizlik var. bu düzenin bu şekilde gitmeyeceğini hepiniz benden çok daha iyi biliyorsunuz. bi yerde elbet patlak verecek. ve o zaman herkes isyan ettiğinde iş işten geçmiş olacak. herkes işinden ayrılıp köyüne dönecek. o zaman para patronları ağalar millete patronluk yapamayacak.

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi