Editörler : cihan27E.Kayı Han

Lisanssahn
Aday Memur
27 Ocak 2023 09:25

O iğrenç zihniyetin batsın senin. İnsan gibi dile getirmiş adam sorununu. Kast sistemi yok bu ülkede herkes zam isterken iyi gih sınıfı köle sınıfı mı ki dile getirince hep orda kal gibi absürt yorum geliyo. Senin gibiler gün yüzü görmesin ya sabah sabah iğrendim
mmoommoo, 1 yıl önce
Seni düzeltmek isterdim ancak hangisini düzelteyim nerden başlayayım bilemedim. İşte sen zaten bu yüzden gih sin. Ve bunun ötesine geçemeyeceksin

Kirilmazcam
Daire Başkanı
27 Ocak 2023 09:29

Her kurumda işleri yöneten, her şeyin altında imzası olan GİH lerdir. Her kurumda vardir. GİH ler yok sayilamaz. Düzenleme yapılması gerekiyor.

sucukluyumurta1
Genel Müdür
27 Ocak 2023 09:30

Gidiyor zaten şuanda. Kardeşim İzmir'e atandı. Aldığı maaş 11 bin küsür, 6000 TL kiraya veriyor. Benim kardeşim nasıl geçinecek?

Kirilmazcam, 1 yıl önce

GİH lere seyyanen zam yapılmazsa büyükşehirlerde maaşlarının yarısı kiraya gidecek.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
27 Ocak 2023 10:45

Bunu biliyorlar ama ne sendikalar ne de yetkililer elini taşın altına koymuyor.

Karamuzaffee
Aday Memur
27 Ocak 2023 11:27

Büyük ihtimalle evlilik yalan oldu araba ev alamıyacak aldığı paranın çoğu kira faturaya gidecek karnı doyacak sonra bir şey söyleyince şükret diyen zihniyetlere uğraşacak hepimiz aynı durumdayız kardeşim tek değil senin kardeşin Allah yardımcımız olsun

sucukluyumurta1, 1 yıl önce

Gidiyor zaten şuanda. Kardeşim İzmir'e atandı. Aldığı maaş 11 bin küsür, 6000 TL kiraya veriyor. Benim kardeşim nasıl geçinecek?

zammorano
Kapalı
27 Ocak 2023 11:42

evlılıgı unuttum kalın zıncırle arada bakısıyoruz ama yasıyoruz bakalım

Karamuzaffee, 1 yıl önce

Büyük ihtimalle evlilik yalan oldu araba ev alamıyacak aldığı paranın çoğu kira faturaya gidecek karnı doyacak sonra bir şey söyleyince şükret diyen zihniyetlere uğraşacak hepimiz aynı durumdayız kardeşim tek değil senin kardeşin Allah yardımcımız olsun

tolgperperek
Daire Başkanı
27 Ocak 2023 11:56

evlenmesi ancak karşı taraf ve aile desteği olur, evlendiği kişide +10bin gibi rakamla çalışıyor olması gerekir, tek kişi 20 yaşında ikinci el otomobili ancak kredi ile alır yada 0 bir mopet oda en ucuzundan kredi ile alabilir hatta maaşı ile 3 harfli marketlerde satılan en ucuz yerli üretim şarjlı bisikleti dahi alamaz ancak kredi veya varsa kredi kartı limiti ile taksitle alır o kadar......

Ülkenin bile bilinmedik kasaba, ilçe ve beldelerinde 2500-12000TL arası kiralar duyuyoruz....bu arada 4 kişilik aileye uygun kiralar 3500+ olarak bulunuabiliyrmuş...

Büyükşehir olan veya mega kentte oturanlara zaten 10 yıldır üzülüyordum artık tümünün tedaviye ihtiyaç duydukları fikrine kapılıyor.....hem milyon nüfusa hem abuksabuk amir isteklerini yerine getirmeye çalışırken nasıl aile veya birey olabiliyorlar merak ederim.

zammorano, 1 yıl önce

evlılıgı unuttum kalın zıncırle arada bakısıyoruz ama yasıyoruz bakalım

Karamuzaffee
Aday Memur
27 Ocak 2023 12:24

Şimdi kadınların %90 ı paralı adamların peşinde dolaştığı için evlilik bize göre değil herkes için hayırlısı neyse o olsun karnımız doysun şükredecek haldeyiz ne yazık ki

Kirilmazcam
Daire Başkanı
27 Ocak 2023 13:16

++++++

Karamuzaffee, 1 yıl önce

Şimdi kadınların %90 ı paralı adamların peşinde dolaştığı için evlilik bize göre değil herkes için hayırlısı neyse o olsun karnımız doysun şükredecek haldeyiz ne yazık ki

ttkysr
Aday Memur
27 Ocak 2023 13:37

Kamuda en çok mağdur edilen sınıf GİH'tir. Hiç bir sendikanın yıllarca bu sınıf için bir talebi olmadı maalesef.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
27 Ocak 2023 16:31

Seçim öncesi bi iyileştirme yapılmazsa daha da yapılmaz.

ayberk33
Daire Başkanı
27 Ocak 2023 19:12

Memleket dışında gih memurluğu seçmenin hiç bir mantığı yok.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
27 Ocak 2023 19:31

GİH maaşları komık durumda.

1905yılmaz
Aday Memur
27 Ocak 2023 19:57

Gih te bulunan bütün unvanlara seyyanen düzenleme şart

trsalgado
Daire Başkanı
27 Ocak 2023 20:07

10 yıl önce memurdum 1.000 dolar maaşım vardı, şuan mühendisim 1.000 dolar maaş yatmıyor

Karamuzaffee
Aday Memur
27 Ocak 2023 20:12

Düzgün bir işin yoksa seçilir yapacak bir şey yok işsizlik en üst düzeyde

ayberk33, 1 yıl önce

Memleket dışında gih memurluğu seçmenin hiç bir mantığı yok.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
27 Ocak 2023 22:53

Sendikaların GİH için bir şey yapması lazım!

27 Ocak 2023 23:50

memur en düşük maaşı işçi en yüksek maaşından fazla olmalıdır. Konu bu kadar net. Dunyanin her ülkesinde böyle. 1991 de en düşük memur maaşı 2 milyonken isciler 1 milyon alıyordu. 91 seçimleri öncesi dönemin siyasetcileri Türkiye için tarihi yanlış bir karar alarak işçilere %300 civarı bir maaş artışı yaptılar. Ve kamuda bütün dengeleri bozdular. Bugün düzeltilemez durumda. memurları ücret adaletsizligine mahkum ediyorlar. Bugün kamudan emekli olan bir işçiye 27300 TL emekli maaşı bağlaniyor. Nerdeyse emekli milletvekili maaşı. Onların aldığı çok değil, bizimki düşük muhabbeti yapmayın. Fena yaparım. Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bir uygulama burada uygulanıyor maalesef. Memur emri altındaki işçilerden düşük maaş alıyor. En düşük memur maaşı 25 bin TL olmalıdır en az.

Espert0
Şef
27 Ocak 2023 23:56

Bu emekli maaşı hangi kamu işçileri için veriliyor? İnanılmaz bi rakam, uzman/müfettişler bunu çalışırken alamıyor :( Bu nasıl dengesizliktir yahu
herdaimdogru, 1 yıl önce
memur en düşük maaşı işçi en yüksek maaşından fazla olmalıdır. Konu bu kadar net. Dunyanin her ülkesinde böyle. 1991 de en düşük memur maaşı 2 milyonken isciler 1 milyon alıyordu. 91 seçimleri öncesi dönemin siyasetcileri Türkiye için tarihi yanlış bir karar alarak işçilere %300 civarı bir maaş artışı yaptılar. Ve kamuda bütün dengeleri bozdular. Bugün düzeltilemez durumda. memurları ücret adaletsizligine mahkum ediyorlar. Bugün kamudan emekli olan bir işçiye 27300 TL emekli maaşı bağlaniyor. Nerdeyse emekli milletvekili maaşı. Onların aldığı çok değil, bizimki düşük muhabbeti yapmayın. Fena yaparım. Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bir uygulama burada uygulanıyor maalesef. Memur emri altındaki işçilerden düşük maaş alıyor. En düşük memur maaşı 25 bin TL olmalıdır en az.
27 Ocak 2023 23:58

Yaklaşık 45 yıl üzerinden emekli olan herhangi bir kamu işçisi 930 bin TL de ikramiye hesaplandi.
Espert0, 1 yıl önce
Bu emekli maaşı hangi kamu işçileri için veriliyor? İnanılmaz bi rakam, uzman/müfettişler bunu çalışırken alamıyor :( Bu nasıl dengesizliktir yahu
Toplam 242 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi