Editörler : ayşegül bgm
27 Kasım 2021 18:37

Es durumu

Arkadaşlar ben sağlık bakanlığında çalışıyorum esim üniversite hastanesinde hemşire olarak çalışıyorbu atamada 69 puan ile atanma ihtimali var ikimizde farklı şehirlerde olduğu icin tercih verip atanabilir mi üniversite sıkıntı çıkarır mi es durumundan kaynaklı

Tugba.1852
Aday Memur
27 Kasım 2021 19:14

Üni hastanesinde çalışanlar eş durumu sebebiyle istifa ederse cezaya girmiyorlar

Dyt.elif
Aday Memur
27 Kasım 2021 19:21

Yanı çalışırken atanırsa bi sıkıntı çıkmıyor mu

Tugba.1852
Aday Memur
27 Kasım 2021 19:32

Eşinizin önce eş durumuyla yer değişikliği istemesi gerekiyor. Red cevabı geldikten sonra eş durumunu öne sürerek istifa edebilir
Dyt.elif, 2 yıl önce

Yanı çalışırken atanırsa bi sıkıntı çıkmıyor mu

Dyt.elif
Aday Memur
27 Kasım 2021 19:41

Tamam o zman biz ilk önce tayin istediğimize dair dilekçe yazacağız üniversiteye yanı rektörlüğe

Tugba.1852
Aday Memur
27 Kasım 2021 19:55

Evet bende Pers işleri daire bask. Dilekçe yazdım 2 gün sonra red cevabı geldi bende bu şekilde tercih yapacağım
Dyt.elif, 2 yıl önce

Tamam o zman biz ilk önce tayin istediğimize dair dilekçe yazacağız üniversiteye yanı rektörlüğe

Tugba.1852
Aday Memur
27 Kasım 2021 19:57

Yine de esiniizn bu durumu oraya sormasinda fayda var aksi bişey söylerlerse burdan bana dönüş yaparsanız sevinirim
Tugba.1852, 2 yıl önce
Evet bende Pers işleri daire bask. Dilekçe yazdım 2 gün sonra red cevabı geldi bende bu şekilde tercih yapacağım

Dyt.elif
Aday Memur
27 Kasım 2021 20:40

Tabi pazartesi belli olur Donus yapacağım teşekkür ederim

avkt199
Aday Memur
28 Kasım 2021 20:16

Oyle bisey yok , üniversite hastanesinde calisirken atamaya basvuramaz basvursada atamasi iptal olur , hak yemeyin arkadasim bir suru issiz insan var
Tugba.1852, 2 yıl önce
Üni hastanesinde çalışanlar eş durumu sebebiyle istifa ederse cezaya girmiyorlar

Tugba.1852
Aday Memur
29 Kasım 2021 07:08

c) Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Ek 3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan, tek taraflı feshedenler, bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler.

LaigLeNoiR
Şef
29 Kasım 2021 09:15

Aynısını bizzat yaptım. Eş durumu başvurusunda bulunduk ve doğal olarak red cevabı aldık. Daha sonra da istifa dilekçesi sunduk ve gerekçe olarak da eş durumu mazereti sunduk. Ceza da alınmamıştı. Bu söylediğim yaklaşık 4 sene önce olmuştu.

avkt199, 2 yıl önce
Oyle bisey yok , üniversite hastanesinde calisirken atamaya basvuramaz basvursada atamasi iptal olur , hak yemeyin arkadasim bir suru issiz insan var

Tugba.1852
Aday Memur
29 Kasım 2021 14:01

Acaba atama sonucunuz çıktıktan sonra mi istifa verdiniz zimmete düşme süresine kadar bı problemle karşılaştınız mi
LaigLeNoiR, 2 yıl önce

Aynısını bizzat yaptım. Eş durumu başvurusunda bulunduk ve doğal olarak red cevabı aldık. Daha sonra da istifa dilekçesi sunduk ve gerekçe olarak da eş durumu mazereti sunduk. Ceza da alınmamıştı. Bu söylediğim yaklaşık 4 sene önce olmuştu.

LaigLeNoiR
Şef
29 Kasım 2021 15:06

Şöyle oldu yeni yere atandığmız belli oldu, zimmete falan düşmeyi beklemeden atandıktan sonra istifamızı sunduk.

Tugba.1852
Aday Memur
29 Kasım 2021 15:40

Anladım teşekkür ederim :)
LaigLeNoiR, 2 yıl önce

Şöyle oldu yeni yere atandığmız belli oldu, zimmete falan düşmeyi beklemeden atandıktan sonra istifamızı sunduk.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi