Editörler : Pangaea

15 Ekim 2022 21:34

Mühendisler İçin Açıköğretim İİBF Bölümü önerisi

Merhaba arkadaşlar bir çok mühendislik bölümü, FTR, diyetisyenlik 90+ puanlarla kapatıyorken İİBF'ye ait kadrolar 80 civarı İİBF'ye ait KİT kadroları ise 85 civarı puanlarla kapatıyor.

İİBF baskısından dolayı bize verilen 4001 kadrolarında da giderek azalma var.

Tam bu noktada imdadımıza anadolu üniversitesi AÖF yetişiyor. Mezunlar için 2. Üniversite kapsamında istediğiniz bir İİBF bölümünü (ben işletme okuyorum öneriririm asla ama asla zor değil) okuyabilirsiniz. Daha da güzel tarafı ders saydırma, yaz okulu ve üstten ders alarak 2.5 senede bitirebilirsiniz.(Burada ben size yardımcı olurum). Lütfen ama lütfen 2024 hedefi olan, 90+ puanlarla atanamayan arkadaşlar bu fırsatı değerlendirin.

4001 kadrolarına göz diken her fırsatta mühendis aşağılayan 91+ puanla atanamayan insanları hor görenlere fırsat vermeyelim.

ömer serkan
Yasaklı
15 Ekim 2022 21:39

Kardeşim benim kimsenin sizi aşağıladiği yok iibf nin hele haddine değil.yalnış anladıysan özür dilerim.yeterli puanı alamayıp o olsun bu gelsin bu gitsin diyen o kadar çok kişi var ki forum da türlü türlü teori üretiyorlar bunu diyenin bi mühendis olabileceğini düşünmedim.ama yine de karşılıklı kimse birbirini aşağılamasın.benden de size önemi çeko okuyun.son alımda 80 e kadar düştü

wolf chandler
Kapalı
15 Ekim 2022 21:47

hocam sağ olun yanlış anlaşılmış olabiliriz siz de kusura bakmayın.

ülkede ağır bi ekonomik krizi aşmış bi buhran var. 3-4 sene öncesine kadar dediğiniz gibi özeldeki mühendis maaşları düz memurluğu hayal ettirmeyecek seviyedeydi ve bu sebeple mühendisler memur kadrolarını yakabiliyordu. şu an maalesef düz memur olma hayaliyle giren inşaat mühendisleri var birisi de benim. bari devletimize atanmayı deneyelim derken kamuya mühendis alımlarında artık neredeyse kpss kullanmıyolar öyle büyük torpil liyakatsiz bi sistem var. 4001 kadroları da olmazsa ciddi manada 95 netlerle açıkta kalacağız. isyanımız biraz da sisteme. sağ olun siz de

ömer serkan, 2 yıl önce

Kardeşim benim kimsenin sizi aşağıladiği yok iibf nin hele haddine değil.yalnış anladıysan özür dilerim.yeterli puanı alamayıp o olsun bu gelsin bu gitsin diyen o kadar çok kişi var ki forum da türlü türlü teori üretiyorlar bunu diyenin bi mühendis olabileceğini düşünmedim.ama yine de karşılıklı kimse birbirini aşağılamasın.benden de size önemi çeko okuyun.son alımda 80 e kadar düştü

ömer serkan
Yasaklı
15 Ekim 2022 21:50

Zaten ülkede mühendisler ve ftr ler hakkettiği değeri gördüğünde çoğu şey değişecek buna emin ol.devletin öğretmen doktor hemşire kadar mühendis e ftr ye de ihtiyacı var

ogretmensadik
Aday Memur
15 Ekim 2022 21:58

Akil adam mısın sen her yerde arabuluculuk yapıyorsun ya

ömer serkan, 2 yıl önce

Zaten ülkede mühendisler ve ftr ler hakkettiği değeri gördüğünde çoğu şey değişecek buna emin ol.devletin öğretmen doktor hemşire kadar mühendis e ftr ye de ihtiyacı var

neferatu
Aday Memur
15 Ekim 2022 21:58

Hepsini oku birader kendi alanındakilerle yarışamayıp 6 sene sonra gel bizle yarış Erken farkına varman yararına olmuş
ömer serkan, 2 yıl önce

ogretmensadik
Aday Memur
15 Ekim 2022 22:03

Mühendislerin çoğunun başarısı çoğu kimsenin 90 almamaya uğraşmasında yatıyor. Sınava giren kitlenin yarısından çoğu öylesine giriyor. çoğu öğretmenlik vs derdinde yine çoğu puanım olsun derdinde.

Hafikgolu
Aday Memur
15 Ekim 2022 22:38

Sağol wolf. Valla değerlendireceğim... iibf gecen bir grupta mühendislere hakarer ediyordu, 4001 filan... vallaha bunu unutamam... iibfden önereceğin bölümler neler peki?

wolf chandler
Kapalı
15 Ekim 2022 22:41

işletme iyidir yine de araştırın siz

Hafikgolu, 2 yıl önce

Sağol wolf. Valla değerlendireceğim... iibf gecen bir grupta mühendislere hakarer ediyordu, 4001 filan... vallaha bunu unutamam... iibfden önereceğin bölümler neler peki?

ömer serkan
Yasaklı
15 Ekim 2022 23:21

Sen bana niye salça oluyosun ki kötü birşey mı söylüyorum bu ne küçümseme yaa

neferatu, 2 yıl önce
Hepsini oku birader kendi alanındakilerle yarışamayıp 6 sene sonra gel bizle yarış Erken farkına varman yararına olmuş

ömer serkan
Yasaklı
15 Ekim 2022 23:22

Yahu sen ne zannediyorsun kendini mühendislerin nasıl başarılı olup olmadığını değerlendirecek kadar? Her konuda inanılmaz öngörülerin ve çok bilmişliklerin var.bu kadar sinir bozucu olmak zorunda değilsin ki

ogretmensadik, 2 yıl önce

Mühendislerin çoğunun başarısı çoğu kimsenin 90 almamaya uğraşmasında yatıyor. Sınava giren kitlenin yarısından çoğu öylesine giriyor. çoğu öğretmenlik vs derdinde yine çoğu puanım olsun derdinde.

neferatu
Aday Memur
15 Ekim 2022 23:23

Alıntılama yanlış olmuş başlığı açana yazdıklarım
ömer serkan, 2 yıl önce

Sen bana niye salça oluyosun ki kötü birşey mı söylüyorum bu ne küçümseme yaa

ömer serkan
Yasaklı
15 Ekim 2022 23:26

Arkadaşlar çeko okuyun 80 e kadar indi sgk istanbul ve İzmir de bile

fırat1285
Aday Memur
15 Ekim 2022 23:32

2020 de aklıma geldi, 2022 ekim ayı itibariyle Maliyeden son 5 dersim kaldı,dediğiniz gibi 2.5 senede bitiyor inş.

ogretmensadik
Aday Memur
15 Ekim 2022 23:40

Öğretmen olarak mühendislikleri mühendisleri cebimden çıkarırım. Ayrıca öğretmenim ben, benden öğreneceğiz çok şey var

ömer serkan, 2 yıl önce

Yahu sen ne zannediyorsun kendini mühendislerin nasıl başarılı olup olmadığını değerlendirecek kadar? Her konuda inanılmaz öngörülerin ve çok bilmişliklerin var.bu kadar sinir bozucu olmak zorunda değilsin ki

ogretmensadik
Aday Memur
15 Ekim 2022 23:42

Ayrıca bilmişlikler sözcüğü anlamsal olarak pek kulağa hoş gelmiyor. Bilmişlik soyut bir sözcük, çokluk ekiyle çekimlenmesi pek doğal gelmedi bana.

ömer serkan, 2 yıl önce

Muy4t01
Memur
15 Ekim 2022 23:49

2022 kpssde kac net yaptiniz. 2.atamaya yetiseceksiniz sanirim

fırat1285, 2 yıl önce

2020 de aklıma geldi, 2022 ekim ayı itibariyle Maliyeden son 5 dersim kaldı,dediğiniz gibi 2.5 senede bitiyor inş.

Memüh
Şef
16 Ekim 2022 00:36

Seninle konuşmuştuk hocam. Bu ikinci üniversitede ben sağlık bilimlerini seçmiştim. 1 sene oldu. Bunu bırakıp işletmeye geçebilir miyim

Memüh
Şef
16 Ekim 2022 00:55

.

Firadoo
Aday Memur
16 Ekim 2022 01:03

Seni santim santim kullanırım canım. Sen ve senin gibi çapsızlar ancak burada kendinize yer edinirsiniz.

ogretmensadik, 2 yıl önce

Öğretmen olarak mühendislikleri mühendisleri cebimden çıkarırım. Ayrıca öğretmenim ben, benden öğreneceğiz çok şey var

ffengineer
Aday Memur
16 Ekim 2022 10:49

2020 de aöf maliye bölümüne başladım.şu an 5 dersim var 4 ilk dönem 1 ikinci dönem.mayısta okul biterse temmuz atamasında atanmayı bekliyorum.

Makine mühendisiyim.

Toplam 113 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi