Editörler : cihan27E.Kayı Han
«46474849505152535455565758

suzunselvi
Aday Memur
15 Şubat 2019 19:47

instg dan yazıyorum grup sifteside var bende fazlaca paylasimda yapıyorum tum bakanlari da etiketleyerek. bunca seye ve habere rağmen ins bu sefer cikar yonetmelik

111222333444555
Aday Memur
25 Şubat 2019 08:17

bu hafta dıye umut ediyoruz. daha görüşme olmadı. gruba katılın suzunselvı hanım. ordan daha cabuk ogrenırsınız bılgılerı

suzunselvi, 5 yıl önce

arkadaslar bakan hanim ile gorusulebildi mi

hazarhan
Aday Memur
07 Mart 2019 10:51

gruba nerden nasıl katıla bilirim

111222333444555
Aday Memur
12 Mart 2019 08:13

55. sayfada ankara1402 adlı kullanıcı watsapp grubu için telefon numarasını paylaştı. ona haber verıp eklemesını isteyeceksınız.

hazarhan, 5 yıl önce

gruba nerden nasıl katıla bilirim

hasret4638
Aday Memur
10 Haziran 2019 15:37

Son durum ne? Bilgisi olan var mı?

kpşş
Memur
02 Ağustos 2019 16:33

umudu kalan var mı kalmasa da hala bakıyorum :(

sailorfrog
Şube Müdürü
06 Ağustos 2019 09:58

Memurlar.net'te haber çıkınca altına yorum yazmak istedim ancak yoruma kapalıymış. Bu yüzden yorumu aşağıya bırakıyorum. Yukarıda bahsedilen whatsapp grubuna dahil olmayı düşünüyorum.

https://www.memurlar.net/haber/846534/yari-zamanli-calismak-isteyen-memur-annelerden-cumhurbaskani-na-cagri.html?utm_source=headlines

İlk çocuk 2015'te doğdu, Kanun 2016'da çıkınca umutlandık. İkinci çocuk 2017'de doğdu. Neyse dedik ikinci çocuğun ücretsiz izni bitene kadar işler hallolur. İkinci çocuk 2 yaşını geçti ve 1 ay sonra izin bitecek. Ortada kala Yönetmelik yok. İnsan bir Kanun çıkartırken, bu işi nasıl yapacağını, yol haritasını çıkarmaz mı? Olamayacak bir işse neden umut verdiniz? Olacak bir işse neden 4 yıldır yapmıyorsunuz? Herşey seçime kadar mı?

Biz CİMER'e yazdık mevzuat hazırlanıyor yanıtı geldi. Ombudsmanlık Kurumuna başvurduk, yanıt bekliyoruz, bakalım ne kadar gücü var. Kuruma dilekçe verdik yanıt bekliyoruz. Kurumun yanıtı ile idare mahkemesine dava açacağız. Bu aşamaları yaparak hakkınızı aramanızı tavsiye ederim.

sailorfrog
Şube Müdürü
07 Ağustos 2019 17:50

Hükümet, memurlar.net'in ana sayfasına koyduğu yukarıda linki olan haberi kaldırtmış. Buradan anlayacağımız, bu işin olmayacağı. Geçmiş oldun.

sailorfrog, 5 yıl önce

Memurlar.net'te haber çıkınca altına yorum yazmak istedim ancak yoruma kapalıymış. Bu yüzden yorumu aşağıya bırakıyorum. Yukarıda bahsedilen whatsapp grubuna dahil olmayı düşünüyorum.

https://www.memurlar.net/haber/846534/yari-zamanli-calismak-isteyen-memur-annelerden-cumhurbaskani-na-cagri.html?utm_source=headlines

İlk çocuk 2015'te doğdu, Kanun 2016'da çıkınca umutlandık. İkinci çocuk 2017'de doğdu. Neyse dedik ikinci çocuğun ücretsiz izni bitene kadar işler hallolur. İkinci çocuk 2 yaşını geçti ve 1 ay sonra izin bitecek. Ortada kala Yönetmelik yok. İnsan bir Kanun çıkartırken, bu işi nasıl yapacağını, yol haritasını çıkarmaz mı? Olamayacak bir işse neden umut verdiniz? Olacak bir işse neden 4 yıldır yapmıyorsunuz? Herşey seçime kadar mı?

Biz CİMER'e yazdık mevzuat hazırlanıyor yanıtı geldi. Ombudsmanlık Kurumuna başvurduk, yanıt bekliyoruz, bakalım ne kadar gücü var. Kuruma dilekçe verdik yanıt bekliyoruz. Kurumun yanıtı ile idare mahkemesine dava açacağız. Bu aşamaları yaparak hakkınızı aramanızı tavsiye ederim.

ankara1402
Memur
08 Ağustos 2019 11:22

Merhaba... Hükümet haberi kaldırtmadı... Biz bir grup anne memurlar.nete ilan verdik... Haber 24 saat yayında kaldı ve sonra kalktı... sizi watsap grubumuza davet edelim... hepimiz el birliğiyle birşeyler yapıp yönetmeliğin bir an önce yayınlanmasını sağlamaya çalışıyoruz... Biz umutsuz değiliz... bakan hanım kendi ağzı ile bize, "bana güvenin, ben bu yönetmeliği çıkaracağım" dedi... Biz sadece geçen zaman nedeniyle endişeliyiz... sonuçta zamanımız kısıtlı ve her gün bir bir kayboluyor...

sailorfrog, 5 yıl önce

Hükümet, memurlar.net'in ana sayfasına koyduğu yukarıda linki olan haberi kaldırtmış. Buradan anlayacağımız, bu işin olmayacağı. Geçmiş oldun.

sailorfrog
Şube Müdürü
09 Ağustos 2019 09:25

Çok ilginç bir durum. Gruba eşim üye acayip aktif olduğunuzu söyledi. Zafer yakındır inşallah :)

LazDiyar
Memur
21 Ağustos 2019 08:54

ben de whats app grubuna dahil olmak istiyorum arkadaşlar

LazDiyar
Memur
29 Ağustos 2019 13:43

https://www.sgkrehberi.com/haber/226326/memurlar-dikkat-iste-o-yonetmelik-taslagi.html

Böyle bir haber var arkadaşlar. İnşallah tez vakitte çıkar yönetmelik..

dytatama
Aday Memur
18 Ekim 2022 09:19

Hala aktif bir wp grubu var mı arkadaşlar katılmak isterim

bidunyamutluluk
Aday Memur
18 Ekim 2022 14:30

merhabalar. telegram veya watsap grubu varsa ben de bilgi almak istiyorum

dytatama
Aday Memur
21 Ekim 2022 17:24

Edit : Reklam yasak. 

bidunyamutluluk, 2 yıl önce

merhabalar. telegram veya watsap grubu varsa ben de bilgi almak istiyorum

bidunyamutluluk
Aday Memur
31 Ekim 2022 14:17

merhaba özelden yazabilir misiniz sanırım link attınız

dytatama, 1 yıl önce

Edit : Reklam yasak. 

reyhan2435
Aday Memur
31 Ekim 2022 20:21

Aktif bir grup varsa ben de katılmak istiyorum

eylul89
Aday Memur
01 Kasım 2022 09:19

arkadaşlar bu haktan yararlanmak isteyenler dava açıp kullanabilir. ben dava açtım 4aydır kullanıyrm

eylul89
Aday Memur
01 Kasım 2022 09:29

Dava açmak isteyenlere kısaca özet bilgi geçeyim;

- Öncelikle bu hakkı kullanmak istediğinize dair kuruma dilekçe veriyorsunuz. Dilekçenin tarih sayısını not alın 1ay içerisinde cevap dönmezse direk ret sayıp dava açma hakkınız var

- Kurum size henüz yönetmelik çıkmadığını gerekçe göstererek ret dönecektir ya da yuvarlak cevap verecektir fark etmez 2durumda da direk dava yoluna gidebilirsiniz.

-Eğer sendikalıysanız sendika size avukat tahsis eder bu konuyla alakalı ben bu şekilde yaptım eğer avukat tahsis etmeseydi de kendim açacaktım davayı

- Davayı yürütme durdurmalı açın

-Ben mart ayında açtım haziranda yürütme durdurma kabul edildi temmuzda kullanmaya başladım. Hemen de kullanmaya başlayabilirsiniz.

-Daha fazla ayrıntılı bilgi isteyen olursa emsal göstermek için vs özelden yazarsanız karar numarasını falan atabilirim. Yönetmelik çıkmasını beklemeyin derim zira 6yıldır çıkmadı . Kanuni hakkınız yönetmeliğin çıkmaması kanundaki hakkınızı kullanmaya engel değil.

Toplam 1145 mesaj
«46474849505152535455565758

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi