Editörler : cihan27E.Kayı Han
27 Temmuz 2021 02:57

Toplu sözleşme görüşmeleri neden canlı yayınlanmıyor?

Konfederasyonlar sürekli olarak birbirleri suçlarken neden canlı yayın için bir girişimde bulunulmuyor?

Akin5234
Memur
05 Ağustos 2021 07:15

Çünkü içerde bilardo oynuyorlar

ANZILIA
Şef
05 Ağustos 2021 08:52

Mantıklı bir fikir. Ama yapmazlar. Hatta tüm belediye, devlet ihaleleri canlı yayınlanmalı.Boş olan izlesin

özgün düşünce
Aday Memur
05 Ağustos 2021 09:08

Eşek ölür kalır semeri ; Dar gelirli memur emeklisi ölür kalır veresiye borcu. canlı yayın istenmez, istenemez. sonra sıkıntı çıkar. tam seçim arifesinde.

stsunam
Aday Memur
05 Ağustos 2021 12:22

+18 olur o zaman :)

D.luffy
Genel Müdür
05 Ağustos 2021 12:31

çok mantıklı. Belediye toplantıları bile canlı yayınlanmaya başlamışken asıl bu canlı yayınlanmalı.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
05 Ağustos 2021 13:28

Bravo bu başlığı açan kişiye. Evet şeffalık diye bağıranlar canlı yayın görüşmeleri ne deniyor öğrenelim...

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
05 Ağustos 2021 13:58

Milyonlarca insanı ilgilendiren görüşmeler canlı yayınlansın! Kim ne istiyor, kim ne kadar veriyor! Ülkenin imkanları memura gelince neden bir anda Vaha Çölü gibi kuruyor! 40 milyar dolar misariflere harcayan ve dünyanın dört bir yanına yardım eli uzatan ülkemiz memura gelince neden ekonomik imkansızlıklar masanın üzerine konuluyor?

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
05 Ağustos 2021 14:05

Bu gün çok acı bir olaya tanık oldum. Manavdan iki şeftaliyi poşete koyan vatandaş fiyatını soruyor! Tartıyor ve 7,5 TL diyor manav. Ve o iki şeftaliyi almadan ayrılıyor manavdan. İşin en acı yanı ise, bu iki şeftaliyi almadan bırakan bir memur. (Memur bile alamıyorsa gerisini siz düşünün.)

beratasa
Daire Başkanı
05 Ağustos 2021 14:08

Bunu sadece memur üzerinden okumamak gerek. Bir çok şeyi tetikleyecek bir durum. Asgari ücret için temel teşkil edecek.
VATANUĞRUNA, 3 yıl önce
Milyonlarca insanı ilgilendiren görüşmeler canlı yayınlansın! Kim ne istiyor, kim ne kadar veriyor! Ülkenin imkanları memura gelince neden bir anda Vaha Çölü gibi kuruyor! 40 milyar dolar misariflere harcayan ve dünyanın dört bir yanına yardım eli uzatan ülkemiz memura gelince neden ekonomik imkansızlıklar masanın üzerine konuluyor?

beratasa
Daire Başkanı
05 Ağustos 2021 14:11

Bekar bir memurum. Sabah kahvaltılık almak için markete uğradım, 200 tl verdim çıktım. Kaç gün gider bana 10 gün, aileye belk 3 gün. En lüks aldığım şey kahve ve Türk kahvesi.
VATANUĞRUNA, 3 yıl önce
Bu gün çok acı bir olaya tanık oldum. Manavdan iki şeftaliyi poşete koyan vatandaş fiyatını soruyor! Tartıyor ve 7,5 TL diyor manav. Ve o iki şeftaliyi almadan ayrılıyor manavdan. İşin en acı yanı ise, bu iki şeftaliyi almadan bırakan bir memur. (Memur bile alamıyorsa gerisini siz düşünün.)

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
05 Ağustos 2021 14:14

Elbette...
beratasa, 3 yıl önce
Bunu sadece memur üzerinden okumamak gerek. Bir çok şeyi tetikleyecek bir durum. Asgari ücret için temel teşkil edecek.

VATANUĞRUNA
Genel Müdür
05 Ağustos 2021 14:17

En korkuncu ne biliyorsunuz, biz bunları söyleyince iktidar partizanları tarafından taşlanıyoruz. Bilmiyorlar ki bunları söylemezsek, herkes şakşaklarsa o sevdikleri parti muhalefet olacak.
beratasa, 3 yıl önce
Bekar bir memurum. Sabah kahvaltılık almak için markete uğradım, 200 tl verdim çıktım. Kaç gün gider bana 10 gün, aileye belk 3 gün. En lüks aldığım şey kahve ve Türk kahvesi.

özgün düşünce
Aday Memur
05 Ağustos 2021 15:22

İnsan için çalıştığından başkası yoktur" (53/Necm, 39). aynı işi yap aynı emeği ver. 20 yıldır ama diğer devlet çalışanı benden hem çalışırken hem de emekli maaşında fazla para alsın.bu sistemi kuranlara şu başta yazılan ayeti hatırlatırım.onda yazılana uymasını bekliyorum.yandaşa beş maaş memur emeklisine yüzde 3,5 zam dan vazgeçilmelidir. Ahiret vardır. inanan kişi bilir. hesap gününe hazırlık yapar.

1711
Yasaklı
05 Ağustos 2021 15:31

Devlet sırrı yani bu görüşmeler. Gizli pazarlıklar ortaya çıkmasın diye canlı yayın yok. Asgari ücret ile nasıl bir bağlantı var onu da açıkla !!!

beratasa, 3 yıl önce

inanoner
Yasaklı
05 Ağustos 2021 16:04

di̇ni̇ satmakla geli̇r elde eden ki̇mseler i̇çi̇n önemli̇ deği̇ldi̇r ahi̇ret

özgün düşünce, 3 yıl önce
İnsan için çalıştığından başkası yoktur" (53/Necm, 39). aynı işi yap aynı emeği ver. 20 yıldır ama diğer devlet çalışanı benden hem çalışırken hem de emekli maaşında fazla para alsın.bu sistemi kuranlara şu başta yazılan ayeti hatırlatırım.onda yazılana uymasını bekliyorum.yandaşa beş maaş memur emeklisine yüzde 3,5 zam dan vazgeçilmelidir. Ahiret vardır. inanan kişi bilir. hesap gününe hazırlık yapar.

beratasa
Daire Başkanı
05 Ağustos 2021 16:16

Özet yazayım; TÜİK rakamlarından bağımsız olarak memurun alacağı zam hükümet açısından enflasyon kabulü olacaktır. Masaya oturanlarda stratejilerini ona göre belirleyecektir. Bu görüşmeler birer müzakere. Onu unutmayın. Herkes bir strateji ile masaya oturur. Not: ne büyük harf kullanmanızı ne de ünlem işaretlerinizi anlamlandıramadım.
1711, 3 yıl önce

Devlet sırrı yani bu görüşmeler. Gizli pazarlıklar ortaya çıkmasın diye canlı yayın yok. Asgari ücret ile nasıl bir bağlantı var onu da açıkla !!!

inanoner
Yasaklı
05 Ağustos 2021 17:09

memura yüzde 6 veri̇nce hükümet i̇çi̇n enflasyon yüzde 6 mi olacak

beratasa, 3 yıl önce
Özet yazayım; TÜİK rakamlarından bağımsız olarak memurun alacağı zam hükümet açısından enflasyon kabulü olacaktır. Masaya oturanlarda stratejilerini ona göre belirleyecektir. Bu görüşmeler birer müzakere. Onu unutmayın. Herkes bir strateji ile masaya oturur. Not: ne büyük harf kullanmanızı ne de ünlem işaretlerinizi anlamlandıramadım.

Sokrat54
Yasaklı
05 Ağustos 2021 18:20

Halbuki tiyatro canlı izlenen bir oyundur

Adsız03
Aday Memur
05 Ağustos 2021 19:54

İlk gün AA internet sitesinde canlı olarak yayınlandı. Diğer günler yayınlanmadı benim bildiğim siteye bakmadım açıkçası . Muhtemelen 12 ağustosta da teklif verileceği için canlı olur . Bu arada görüşmelerde

iha dha kameraları da vardı onlar canlı yayınlamadılar.

aslanhal64
Aday Memur
05 Ağustos 2021 20:04

Olur mu hiç iş birliği ortaya çıkar

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi