Editörler : "eskiyara"Pangaea

Candancetin
Aday Memur
28 Haziran 2022 08:35

Hocam birikim falan yok adam boşanma aşamasindayiz harcamalardan,para çekimlerinden bir delil elde etmeye çalisiyor l .yaptiği hicbirseyde mantık aramıyorum benim derdim bilgilerime rahat ulaşabilmesi. Bu evrağı aldigi gibi.

RızahalukokulahazıR, 2 yıl önce

Sizin banka hesaplarınıza niye ulaşmaya çalışsın ki, aklıma 1 ihtimal geliyor , evlilik süresinde ortak birikim yaptığınız ve boşanma olursa paylaşılması gereken parayı yok etmeye, sistem dışına çıkarmaya çalışıyorsunuz adama vermemek için o da bunun peşine düşmüş bir şekilde takip etmeye çalışıyor. Neyse bu işler zor işler. Çekişmeli boşanma dünyanın en lanet işi olabilir. Hele bir de çocuk varsa. En az 2-3 senelik zorlu bir sürece hazır olun. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Candancetin
Aday Memur
28 Haziran 2022 09:16

Aba altın ndan sopa göstermekle alakası yok. Senin meslektaşin bir nevi dolandırıcılık yaptı.evrağı aliş şekli görevli memura yalan söyleyerek oldu. Ebir nevi dolandırıcılık yapti

AUÇA, 2 yıl önce

Ben;kendini savunamayacak durumda olan meslektasimdan yana oluyorum ve onu destekliyorum.Çunku küçük meselesi buraya taşıyarak Aba altından sopa gösteriyorsun bu Aziz Camiaya....

Ogretmenhanm
Memur
28 Haziran 2022 13:16

Kurumun kurumdan isteyecegi bir belge degil ben hep elimle alip verdim yillarca.
Candancetin, 2 yıl önce

Eşimin dilekçe yazarak alabileceği değil . Kurumun kurumdan talep edip alabileceği bir belgedir.

edaedebiyat
Kapalı
28 Haziran 2022 13:21

Gizli bir belge değil sonuçta orda çalıştığınıza dair belge, orda çalıştığınız herkesin bildiği bir şey, memurun bile ceza alacağını sanmıyorum en fazla uyarı alır

AUÇA
Aday Memur
28 Haziran 2022 16:47

İçimden bir ses Candan Hanım masum diyor;çünkü şahsıma verdiği cevapta hiç sinirlenmedim.Gayet sakin cevap verdi.Tesekkur ederim

28 Haziran 2022 17:13

Kendini savunamayacak durumda olan meslektaşımıza haksızlık olmadı mı bu durum şimdi :)) Seni bu hayatta çok üzerler hocam dikkat et. Neyseki hukuk içten gelen seslere göre hareket etmiyor.

AUÇA, 2 yıl önce

İçimden bir ses Candan Hanım masum diyor;çünkü şahsıma verdiği cevapta hiç sinirlenmedim.Gayet sakin cevap verdi.Tesekkur ederim

AUÇA
Aday Memur
28 Haziran 2022 17:34

Keşke etseler;Keşke.....Red kıt bile inanmisti

edaedebiyat
Kapalı
28 Haziran 2022 17:53

Eğer siz eş durumu ile bulunduğunuz ile gelmiş olsa idiniz ve eşiniz size belge vermeseydi burada şu başlığı açacaktınız, evli olduğumuz halde belgeyi vermiyor! Beni mağdur ediyor diyecektiniz, aranızda her ne yaşanmış olursa olsun adil olmalısınız

Candancetin
Aday Memur
28 Haziran 2022 18:03

Bakalım hukuk yoluna başvuracagim karar ne çıkarsa 2 taraf için o haklı ya da ben. Ama veren kişide aracı olan kişide yapmamız gerekiyordu hata yaptık diyorlar.

RızahalukokulahazıR, 2 yıl önce

Kendini savunamayacak durumda olan meslektaşımıza haksızlık olmadı mı bu durum şimdi :)) Seni bu hayatta çok üzerler hocam dikkat et. Neyseki hukuk içten gelen seslere göre hareket etmiyor.

Candancetin
Aday Memur
28 Haziran 2022 18:46

Emin olun demezdim. Kendi durumumu kurtaracagik diye başka insanları zor durumda bırakmazdım.

edaedebiyat, 2 yıl önce
Eğer siz eş durumu ile bulunduğunuz ile gelmiş olsa idiniz ve eşiniz size belge vermeseydi burada şu başlığı açacaktınız, evli olduğumuz halde belgeyi vermiyor! Beni mağdur ediyor diyecektiniz, aranızda her ne yaşanmış olursa olsun adil olmalısınız

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
29 Haziran 2022 00:39

Eş durumu gibi kebap bir atama türünden yararlanmak istemiş son son:)))

guard
Genel Müdür
29 Haziran 2022 02:08

devlet halihazırdaki duruma bakar .hernekadararanızda bitsede resmiyete bakar .şu an o belgeyi alması suç bile değil .emin olun bişey çıkmaz .siz dediginzde haklısınızda ortada usulsuzluk yok.evlimisiniz evlisiniz .buna bakıyorlar.obelge gercek sizin imzanız bile gerekmiyor . tamam evlilik bitmiş ama devlet kagıt ustundekine bakıyor.belge sahte degil ,evlilik sahte segil isteri gercek vs vs.ama siz haklısınız da bisey cıkmaz .memura uyarı gelir.

235U
Genel Müdür
29 Haziran 2022 08:16

hemşire hanım bu şikayette yanacak kişi evrakı veren memur arkadaştır

sizin isteğiniz yalan yere beyandan eşinizin ceza alması veya evrağın iptali ile eşinizin zorunlu hizmet olan yere tayine gönderilmesi

ama bu iki isteğinizde karşılanmaz çünkü yalan beyanda ceza yalanın açtığı hasara göre verilir

yani mesela o yalanla maddi manevi zarar oluşmuş olsaydı hukuken ciddiye alınabilirdi

tayin meselesine gelince

eşiniz zaten boşuna almış evrakı

rutin istenen bir evraktır. evrakı vermesede tayine zorlanmazdı. zorunlu hizmete gönderilme işlemleri bakanlık emri ile olur oda bugüne kadar 1 defa yapılmış ve davalar ile geri dönülmüştür

kısacası bu evrak meselesi birazcık eş durunundaki memur üstğnde psikolojik baskıdan ibaret.

Boşanma özel durumuza ise kimse söz söyleyemez haddimiz değil Allah çocuklarınıza yardım etsin

bu konuyu burada sormanız çok doğal çünkü her kurum farklı yürütüyor eş durumu evrak işlemlerini

ayrıca forumunuz bekar öğretmen avlamaya çalışan öğretmen bile olmayan zamazingoların açtığı saçma konuları ile dolu

sizinki niyeyse millete zulüm olmuş

hDundar
Aday Memur
29 Haziran 2022 14:51

Yahu sizler ne kadar boş beleş yorum yapıyorsunuz ! Kadın diyor ki; uzaklaştırma kararı var ! Bu kararın ne ve hangi şartlar altında alınabildiğini biliyor musunuz ? Açın google ve araştırın yada ben söyleyeyim; ŞİDDET ! DARP ! Ve sizler hala kalkmış yok meslektaşımızmış, yok para mı kaçırmaya çalışıyorsun, yok hemşire/polisle evlenilmezmiş miş ! Ya kardeşim eşine veya herhangi bir insana şiddet uygulayan ve her ne sebeple olursa olsun benim nazarımda insan değildir ! Yani bu işlerin mesleği yok. Bu sebeple yorum yaparken biraz daha ince ve mantık ekseninde düşünün.

29 Haziran 2022 15:07

Sen dolu yorum mu yaptın şimdi safi rüzgar. Darp raporum var diyor ama aynı zamanda da şikayetçi olmadım diyor. Niye olmamış? Kendisi de karşı tarafı darp ettiği için olabilir mi mesela. Ayrıca darp olayı şikayetten vazgeçilse bile kamu davasına dönüşür. Sikayetten vazgeçmek sonucu değiştirmez. Aile içinde en ufak sözlü tartışmada dahi, kadın şikayetciyse erkek uzaklaştırma alır. İlla ağzını burnunu kıracak kadar bir darp olmasına gerek yok. Yorum yapacaksan efendice yap yok boş yorum yapıyorsun bilmem ne. Efendice yazacağını yaz.

hDundar, 2 yıl önce

Yahu sizler ne kadar boş beleş yorum yapıyorsunuz ! Kadın diyor ki; uzaklaştırma kararı var ! Bu kararın ne ve hangi şartlar altında alınabildiğini biliyor musunuz ? Açın google ve araştırın yada ben söyleyeyim; ŞİDDET ! DARP ! Ve sizler hala kalkmış yok meslektaşımızmış, yok para mı kaçırmaya çalışıyorsun, yok hemşire/polisle evlenilmezmiş miş ! Ya kardeşim eşine veya herhangi bir insana şiddet uygulayan ve her ne sebeple olursa olsun benim nazarımda insan değildir ! Yani bu işlerin mesleği yok. Bu sebeple yorum yaparken biraz daha ince ve mantık ekseninde düşünün.

Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi