Editörler : supporters.
03 Aralık 2018 02:22

Kpss a çalışma sistemi ve kaynak önerisi

Merhaba arkadaşlar

Bu sene haziran ayında inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldum. Bitirme ödevim dersler falan derken KPSS B çalışamadım 70 aldım. KPSS B 2020 yılında piyasadaki kriz sebebiyle iş bulamadım ve işsizim. Bu süreçte yabancı dil ve KPSS A çalışmayı düşünüyorum iş ararken. KPSS nasıl çalışılmalı bilmiyorum. Sizlerden tecrübeli kişilerin tavsiyelerine ihtiyacım var. Birde piyasada çok fazla kaynak var. Tasiye ettiğiniz yayın ve hocalar var mı? Nasıl bir çalışma şekli tavsiye edersiniz? Önümüzdeki 7 ay yeterli bir süre gibi gözüküyor. Dershaneye gitmek şart mı? Teşekkür ederim şimdiden.

Enes2525
Aday Memur
11 Aralık 2018 21:32

Makro iktisat için Özgür özcan HALDUN MAKRO kitabını alabilirsin sadece bu kitap makro iktisat için sana yeterli olur daha iyi anlamak ve grafikleri yorumlarken daha anlaşılır bir şekilde sözele dökerek çogu öğrencının zorlandığı konuları basite indirerek anlatmıştır özellikle Mahfi Eğilmez in de ilk başta kpss ve kurumlar için önerdiği kitaplar arasında

Enes2525
Aday Memur
11 Aralık 2018 21:34

Kusura bakmayın yanlış oldu

Mglb
Aday Memur
13 Aralık 2018 15:24

Arkadaşlar merhaba,bende 261 dvd kpss a görsel eğitim seti var ilgilenen arkadaşlar özelden yazınız

düşü
Kapalı
14 Aralık 2018 11:57

herkese merhaba kpss alan kitaplarımı satıyorum çoğunun kapağı açılmadı ayrıntılı bilgi almak isterseniz mesaj atabilirsiniz.toplu alımlarda indirin yaparım.

Kargo olarak pttnin kitap kampanyasıyla veya istediğiniz firmayla yollayabilirim.

Konu anlatımları:

Medeni Hukuk-ciltli-(Tan tahsin Zapata)...15 tl

Anayasa Hukuku(Prof. Dr. Ahmet nohutçu)...10tl

İdare ve İdari Yargılama Hukuku( Prof Dr. Ahmet Nohutçu)...20 tl

İcra Ve İflas Hukuku(Mehmet Kodakoğlu)...15 tl

Soru Bankaları:

İdare Hukuku(Külliyat hukuk)...10 tl

İdari Yargılama Hukuku(külliyat hukuk)...10 tl

Ticaret Hukuku(külliyat hukuk)...10 tl

rainman1
Aday Memur
30 Ocak 2019 16:13

Mühendislik kpss sadece gk,gy ve yds istiyor diyorlar. Başladınız mı çalışmalara ?

07 Şubat 2019 20:12

merhaba kitaplarınız satılmadıysa talibim, dönüş yaparsanız sevinirim

düşü, 5 yıl önce

herkese merhaba kpss alan kitaplarımı satıyorum çoğunun kapağı açılmadı ayrıntılı bilgi almak isterseniz mesaj atabilirsiniz.toplu alımlarda indirin yaparım.

Kargo olarak pttnin kitap kampanyasıyla veya istediğiniz firmayla yollayabilirim.

Konu anlatımları:

Medeni Hukuk-ciltli-(Tan tahsin Zapata)...15 tl

Anayasa Hukuku(Prof. Dr. Ahmet nohutçu)...10tl

İdare ve İdari Yargılama Hukuku( Prof Dr. Ahmet Nohutçu)...20 tl

İcra Ve İflas Hukuku(Mehmet Kodakoğlu)...15 tl

Soru Bankaları:

İdare Hukuku(Külliyat hukuk)...10 tl

İdari Yargılama Hukuku(külliyat hukuk)...10 tl

Ticaret Hukuku(külliyat hukuk)...10 tl

ankaramessi
Aday Memur
10 Şubat 2019 12:20

Burası alışveriş sitesi gibi olmuş. Ben başlığa uygun bir kaç kelam etmek istiyorum.

1. Bu işe bir mesai gibi bakılmalı, haftanın 6 günü sabah 9 akşam 17 (sınava doğru süre uzatılabilir) arasında günde en çok iki ders 50, 60 dakika çalış ve 10, 15 dakika mola şeklinde baştan sona doğru çalışılmalı. Örneğin haftada bir gün 2 saat coğrafya çalışmak yerine eldeki kaynağı iki haftada baştan sona bitirmek daha verimli olabilir.

2. Sınava kadar olan süreç planlanmalı, hangi dersin hangi kaynaktan kaç kez bitirileceği not edilmeli.

3. Bir dersten en çok iki soru bankası sınava kadar toplamda 5 ila 6 kez bitirilmeli. Tabiri caizse bir daireye dersler yazılır, ders biter yeni derse geçilir ve böylece daire 5 ila 6 kez bitirilir. Elbette ihtiyaçlara göre bazı derslere daha az bazılarına daha çok vakit ayrılabilir. Ancak hangi derste gerideyim, zayıfım bunu anlamak için doğru soru kitaplarının iki kez bitirilmesi gerekir. Tekrarlarda özümsenen sorular bir daha çözülmez, zorlanılan sorular çözülür. Böylece süre azaldıkça ve ders sayısı arttıkça bu duruma uyum gösterilebilir. Aksi halde aynı sürelerde kitapları okur, soruları çözmeye çalışırsanız Nisan Mayıs gibi yetiştiremeyceğim, geride kaldım, artık seneye kısmet, en kötü B grubu filan demeye başlarsınız.

4. Akşamları köşe yazısı, makale okunmalı, haberler takip edilmelidir. Böylece hem aktüeli yakalarsınız, hem de teorik bilgileriniz pratikle birleşir. Söz gelimi para bankada hoca sürekli size enflasyonla mücadelede merkez bankası para arzını kısar der, halbuki bu politika kullanılmaz kullanılan kısa vadeli faiz oranıdır, bunu anlatan hoca da vardır piyasada tabi :)

5. Zaman zaman moral motivasyon çöker, programınızın gerisinde kalırsınız. Önemli değil önemli olan böyle zamanları çabuk atlatıp yeniden kaymakam olunca atandığınız küçük ilçede yapacağınız projelere, vatandaşların, çocukların gözlerinin içindeki gülüceğe sarılıp hayallerinizin peşinde elinizden geleni yapmaya başlamanızdır. Aileniz, komşularınız, sevgiliniz bile size inanmaktan vazgeçip dalga geçmeye başlayabilir. Onları suçlamayın ama vergi müfettişi olunca tanıdık tanımadık hemen herkesin tuvalete gitmek için bile size danışacağı günleri, bayramda, seyranda, cemiyetlerde gördüğünüz saygıyı ve annenizin babanızın sizinle duyacağı gururu hayal edip içsel motivasyonunuzu tekrar sağlayın ve kendinize inanın.

6. İki yıl ciddi hazırlanıp hala iyi puanlar alamadıysanız da hayatınıza başka bir yön arayın.

7. Bütün bunları yaparsınız, Türkiye derecesi yaparsınız ama sınav açılmaz (bi de bu durum var tabi).

8. Sınava girmemiş, A grubunu hiç bilmeyen, akademik kariyeri olmayan, size sadece kitap satmayı ve dersaneye davet edip üzerinizden, hayalinizden para kazanmayı amaçlayan sosyal medya hocalarına asla itibar etmeyin. Benim için önemli referans A grubu tecrübesidir, mutlaka etrafınızda başarılı olmuş insanlar vardır, araştırın derim.

Bunlar benim yaşadıklarım, çoğu çok kıymetli bir hocamın bana ettiği telkinler ve üzerine benim tecrübelerim. Allah emek veren herkese yol açıklığı versin.

düşü
Kapalı
10 Şubat 2019 21:40

Yukarda yazdıklarımın hepsi satıldı, elimde birkaç tane daha kitap var almak isteyen olursa mesaj atabilir.

Zeynel dinler iktisat çıkmış sorular 2 cilt(2015)(hiç kullanılmadı) 40tl

Nurdan aslan makro iktisat(hiç kullanılmadı) 30 TL

Murat yayınları iktisat(yarısı kullanıldı)15 tl

Murat yayınları maliye(yarısı kullanıldı)10tl

Murat yayınları muhasebe(hiç kullanılmadı)15tl

Murat yayınları özel hukuk(hiç kullanılmadı)10 tl

Murat yayınları çek kopar yaprak test(hiç kullanılmadı)10tl

Sorusu olan varsa mesaj atabilir kitapların çoğunun kapağı bile açılmadı, çoklu alımlarda indirim yapabilirim. Herkese başarılar diliyorum.

kaplumbaga155
Yasaklı
10 Şubat 2019 22:39

+1.

ankaramessi, 5 yıl önce

Burası alışveriş sitesi gibi olmuş. Ben başlığa uygun bir kaç kelam etmek istiyorum.

1. Bu işe bir mesai gibi bakılmalı, haftanın 6 günü sabah 9 akşam 17 (sınava doğru süre uzatılabilir) arasında günde en çok iki ders 50, 60 dakika çalış ve 10, 15 dakika mola şeklinde baştan sona doğru çalışılmalı. Örneğin haftada bir gün 2 saat coğrafya çalışmak yerine eldeki kaynağı iki haftada baştan sona bitirmek daha verimli olabilir.

2. Sınava kadar olan süreç planlanmalı, hangi dersin hangi kaynaktan kaç kez bitirileceği not edilmeli.

3. Bir dersten en çok iki soru bankası sınava kadar toplamda 5 ila 6 kez bitirilmeli. Tabiri caizse bir daireye dersler yazılır, ders biter yeni derse geçilir ve böylece daire 5 ila 6 kez bitirilir. Elbette ihtiyaçlara göre bazı derslere daha az bazılarına daha çok vakit ayrılabilir. Ancak hangi derste gerideyim, zayıfım bunu anlamak için doğru soru kitaplarının iki kez bitirilmesi gerekir. Tekrarlarda özümsenen sorular bir daha çözülmez, zorlanılan sorular çözülür. Böylece süre azaldıkça ve ders sayısı arttıkça bu duruma uyum gösterilebilir. Aksi halde aynı sürelerde kitapları okur, soruları çözmeye çalışırsanız Nisan Mayıs gibi yetiştiremeyceğim, geride kaldım, artık seneye kısmet, en kötü B grubu filan demeye başlarsınız.

4. Akşamları köşe yazısı, makale okunmalı, haberler takip edilmelidir. Böylece hem aktüeli yakalarsınız, hem de teorik bilgileriniz pratikle birleşir. Söz gelimi para bankada hoca sürekli size enflasyonla mücadelede merkez bankası para arzını kısar der, halbuki bu politika kullanılmaz kullanılan kısa vadeli faiz oranıdır, bunu anlatan hoca da vardır piyasada tabi :)

5. Zaman zaman moral motivasyon çöker, programınızın gerisinde kalırsınız. Önemli değil önemli olan böyle zamanları çabuk atlatıp yeniden kaymakam olunca atandığınız küçük ilçede yapacağınız projelere, vatandaşların, çocukların gözlerinin içindeki gülüceğe sarılıp hayallerinizin peşinde elinizden geleni yapmaya başlamanızdır. Aileniz, komşularınız, sevgiliniz bile size inanmaktan vazgeçip dalga geçmeye başlayabilir. Onları suçlamayın ama vergi müfettişi olunca tanıdık tanımadık hemen herkesin tuvalete gitmek için bile size danışacağı günleri, bayramda, seyranda, cemiyetlerde gördüğünüz saygıyı ve annenizin babanızın sizinle duyacağı gururu hayal edip içsel motivasyonunuzu tekrar sağlayın ve kendinize inanın.

6. İki yıl ciddi hazırlanıp hala iyi puanlar alamadıysanız da hayatınıza başka bir yön arayın.

7. Bütün bunları yaparsınız, Türkiye derecesi yaparsınız ama sınav açılmaz (bi de bu durum var tabi).

8. Sınava girmemiş, A grubunu hiç bilmeyen, akademik kariyeri olmayan, size sadece kitap satmayı ve dersaneye davet edip üzerinizden, hayalinizden para kazanmayı amaçlayan sosyal medya hocalarına asla itibar etmeyin. Benim için önemli referans A grubu tecrübesidir, mutlaka etrafınızda başarılı olmuş insanlar vardır, araştırın derim.

Bunlar benim yaşadıklarım, çoğu çok kıymetli bir hocamın bana ettiği telkinler ve üzerine benim tecrübelerim. Allah emek veren herkese yol açıklığı versin.

bsrahizli06
Yasaklı
19 Şubat 2019 20:56

Ben Kuzey Akademiye giderek hazırlanıyorum,bu dönem için hem dershane hem de milli kütüphaneyi etkin kullanıyorum...şimdilik denemelerim güzel diyebilirim

muarremtanta
Yasaklı
19 Şubat 2019 21:00

Alan Bilgisi için kaliteli ve özverili öğretmenleri var,benim 2 arkadaşım uzmanlık puanlarını o dershanedeki çalışma ve kamplarından kazanmıştı.

bsrahizli06, 5 yıl önce

Ben Kuzey Akademiye giderek hazırlanıyorum,bu dönem için hem dershane hem de milli kütüphaneyi etkin kullanıyorum...şimdilik denemelerim güzel diyebilirim

bsttsbst
Aday Memur
16 Mart 2019 10:26

merhaba arkadaşım. ben kpss 2108 A grubu sınavına girdim. bazı puan türlerinden derecem var. Özellikle gy netim 55. Kurum sınavlarına hazırlanıyor ve ilanları bir fiil takip ediyorum. mühendislik mezunları için çok fazla ilan açıldı. senin de kararın yerinde ve mantıklı gözüküyor. nasıl çalışman gerektiğine dair nacizane birkaç şey söylemek isterim. Bu süreçte gidebiliyorsan eğer bir dershaneye gitmelisin. Mühendislik mezunusun matematikte çok iyi bir net çıkarmalısın. Bu sınavda belirleyici olan Tarih ve coğrafyadır. Çalışırken bol bol konu tekrarı yapıp, sorularla pekiştirmelisin. çok zor bir süreç değil ama dershane yardımıyla çok kolayca halledebilirsin. Bulunduğun şehri bilmiyorum ama eğer Ankara'da ise dershane önerebilirim.

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi