Editörler : crops35
«888990919293949596979899»

paspayı34
Aday Memur
18 Şubat 2019 12:11

Hocam selamlar, 2017/2 kpss ile tcdd ye mühendis olarak atandım, bugün atamamın güvenlik soruşturması nedeniyle yapılmadığını ve tebligat çıkardıklarını haber verdiler. sgk kaydımda kapatılan bir kurumda çalıştığım görünüyor, sanırım bu nedenden dolayı atamam yapılmadı. okuduklarımdan sizin de kapatılan bir üniversitede çalışmış olmanızdan dolayı atamanızın yapılmadığını ama mahkeme yoluyla atamanızın gerçekleştiğini anladım. ben de idareye karşı mahkeme yoluna gideceğim. sizin davanıza bakan avukatın iletişim bilgilerini rica ediyorum. şimdiden çok teşekkür ederim. iyi çalışmalar.

klimaetkisi, 6 yıl önce

Foruma girmediğimden beri bazı soruların iyice saçma bir hal aldığını görüyorum. Arkadaşlar, ben de dava açtım kapatılan kurumlardan birinde sgk kaydım var diye (üniversite), davayı kazandım, geçmişe dönük 1 yıllık maaşlarımı toptan aldım sgk girişim geçmişe dönük yapıldı. Haklarımı aldıktan sonra kazandığım daha iyi bir başka devlet üniversitesine sorunsuz geçtim. Yani OHAL'de 2 devlet kurumu değiştirdim. Sıkıntılı bir durumunuz yoksa zaten kazanırsınız. Yalnızca, aile üyelerinden biri ihraç, hapiste vb, kapatılan kurumlarda çalışma, okulda okuma bunlardan bir tanesi varsa güvenlik soruşturmasına dayanarak açılan davalar kazanıldı. Burada sürekli insanları ümitsizliğe sürükleyen tipler var maalesef. Bu süreç bu tarz davalar avukatsız olmaz. Çünkü idari yargıda duruşmasız açılıyor genelde davalar ve dosya üzerinden karara bağlandığından durumunuzu iyi değerlendiren ve nakledebilen birine ihtiyaç var. TSK, Adalet Bakanlığı, Emniyet bunlara alınacak personellerle ilgili kararlar daha ağır çıkıyor ve genelde olumsuz. Bunlar eskiden de olumsuz çıkıyordu genelde. Bunlarda da kazanma imkanı var ama düz memurlara göre daha az, çünkü mahkemeler, güvenlik, yapılacak işin önemi gibi gerekçelerden hareket ediyor.

18 Şubat 2019 17:52

Güvenlik soruşturmasını kazanan ve göreve başlayanlardan, dava süreci boyunca SGK'lı olarak çalışıp kurumdan tam tazminat, yani mahsuplaşma olmadan kazanan var mı? Bazı kurumlar boşuna tazminat davası açmayın SGK'lı bir işte çalıştaysanız diyormuş. Mahsuplaşmaya gidince elinize fazla bir şey geçmez diyormuş. Onun için bu soruya cevap alabilirsek dava açan ve açacak olan arkadaşlar için çok iyi olur.

hukuk1992
Aday Memur
20 Şubat 2019 23:54

Güvenlik soruşturmamız olumsuz sonuçlandıysa iptal davası açma prosedürü ile ilgili şu makaleyi okumanızı öneririm: https://parlakfikirler.org/guvenlik-sorusturmam-olumsuz-cikti-ne-yapmaliyim/

Fahri-in
Aday Memur
22 Şubat 2019 19:10

Davamızı açtık davalı kurum karşı savunmayı yapmış ama neden elendiğimi yazmamış, mahkemeye gitsem neden elendiğimi öğrenebilirmiyim?

m.r_f
Aday Memur
22 Şubat 2019 20:57

Merhaba, elenmekten kastınız nedir? Gs olumsuz olması mı yoksa mülakat mı? Ayrıca hangi kurum hangi görev yazabilir misiniz?

Fahri-in, 5 yıl önce

Davamızı açtık davalı kurum karşı savunmayı yapmış ama neden elendiğimi yazmamış, mahkemeye gitsem neden elendiğimi öğrenebilirmiyim?

Fahri-in
Aday Memur
22 Şubat 2019 21:51

Elenmekten kastım davalı kurum neye dayanarak benim güvenlik soruşturmamı olumsuz sonuçlandırmış, davalı kurumun mahkemeye sunduğu dosyada cevabı var biz bunu mahkeme kalemine falan gidip öğrenemezmiyiz?

Ndnsz
Aday Memur
23 Şubat 2019 00:28

Kurumun savunmasini bildigim kadariyla gostermiyorlr uyapta ne gorunuyorsa o sekilde bi savunma yapmistur. Bildigim kadariylada kurum zaten tam aciklamali sundan dolayi eledik diyede bi savunma vermiyor sadece memur olmaya uygun bulunmadigi icin olumsuz gibi bi cevap vermistir

kararlı70
Aday Memur
26 Şubat 2019 22:32

Yürütme durdurma alan arkadaşlar kurumunuz ne kadar sürede tekrar sizleri çağırdı. ve tebliğatlamı yoksa telefonlamı ulaştılar.

memis0051
Şef
14 Mart 2019 00:08

Ben davayı kazandım arkadaşlar. Darısı tüm haksızlığa uğrayanların başına.Tam 2 yıl sürdü. Sabredin.

iklimlendirme1
Aday Memur
14 Mart 2019 00:09

21 ayın sonunda davayı kazandım darısı tüm haksızlığa uğrayanların başına inşallah.

yunuserva
Memur
14 Mart 2019 00:34

Hayırlı olsun peki geriye dönük maaşlar da veriliyor mu öyle bir hakkınız var mi

m.r_f
Aday Memur
14 Mart 2019 00:59

Bu güzel haberleri duymak bizim için de mutluluk verici, sizler adına gerçekten çok mutlu oldum.Muhtemelen konunun ilk sayfalarında yazmışsınızdır ama kurum ret sebebi bilgilerini rica etmemiz mümkün müdür?

memis0051
Şef
14 Mart 2019 08:43

Benim sebep dershaneydi. 2014 yılında 4 ay kadar gitmiştim.

Buradan da Klimaetkisi hocama teşekkürlerimi iletiyorum. Konu ile ilgili bu süreçte birbirimize destek olmaya çalıştık. Tabii bilgisi ve tecrübesiyle onun çok daha fazla yardımı oldu sağolsun.

m.r_f, 5 yıl önce

Bu güzel haberleri duymak bizim için de mutluluk verici, sizler adına gerçekten çok mutlu oldum.Muhtemelen konunun ilk sayfalarında yazmışsınızdır ama kurum ret sebebi bilgilerini rica etmemiz mümkün müdür?

m.r_f
Aday Memur
14 Mart 2019 12:56

Hayırlı olsun. Benim iki buçuk ay oldu davayı açalı, daha duruşma tarihi belli değil. İki yıl çok uzun zaman, nasıl geçireceğiz bakalım 😪

memis0051, 5 yıl önce

Benim sebep dershaneydi. 2014 yılında 4 ay kadar gitmiştim.

Buradan da Klimaetkisi hocama teşekkürlerimi iletiyorum. Konu ile ilgili bu süreçte birbirimize destek olmaya çalıştık. Tabii bilgisi ve tecrübesiyle onun çok daha fazla yardımı oldu sağolsun.

Fatih06935
Kapalı
16 Mart 2019 09:05

arkadaşlar zamanında fetö yurdunda kalmış olmak atanmaya engel teşkil eder mi bir bilen varsa cvp verebilirmi geçmiş mesajlarıda okudum teşkil eder diyende var etmez diyende var

memis0051
Şef
16 Mart 2019 09:57

Edebilir de etmeyebilir de. Kimseden net bir cevap veremez. Sizin gibi olup atanan da biliyorum atanamayan da. Tıpkı dershaneye gidenlerim atanıp benim soruşturmanın olumsuz sonuclandığı gibi.

Fatih06935, 5 yıl önce
arkadaşlar zamanında fetö yurdunda kalmış olmak atanmaya engel teşkil eder mi bir bilen varsa cvp verebilirmi geçmiş mesajlarıda okudum teşkil eder diyende var etmez diyende var

Loaded dice
Aday Memur
20 Mart 2019 22:33

selam arkadaşlar benimde güvenlik sorusturmam olumsuz sonuçlanmıştı mahkemeden yd, ardından iptal kararı çıktı. Kurum istinafa gitti ve dava lehime kesinlesti. Tazminat davası açmış olan ve açacak olan arkadaşlar 10 ay bir bekleme surem oldu bu süreçte başka bir devlet kurumunda sözleşmeli olarak 5 ay çalıştım daha sonra mahkeme kararıyla atandığım kurumda göreve başladım maddi manevi tazminat davası açmayı düşünüyorum kazanabilme ihtimalim nedir bilgisi olan arkadaşlar yazabilir mi ?

Junior82
Kapalı
21 Mart 2019 11:31

Hayırlı olsun arkadaşım. Bence hiç ortalığı bulandırma. İşine sahip cık

Arftsdmr
Kapalı
21 Mart 2019 12:10

Arkadaşlar. Bi konuda yardım edermisiniz biz geçen cuma mahkemeyim aradı dava karara bağlanmış dedi ancak gerekçeli karar yazıldıktan sonra uyap düşer dedi sormak istediğim bizim kurum davaya sadece takdir yetkisi dedi ve hiç delil sunmadı mahkeme 2 kez istemesine ragöen mahkemede savcılığa sordu ordan gelen yazılar temiz mahkeme emniyete yazı yazıyormu yazıyorsa uyapta gözüküyormu davası karar bağlanan arkaşlar varsa bi yardımcımolurmusınuz

iklimlendirme1
Aday Memur
21 Mart 2019 14:36

Mahkeme emniyete veya savcılığa soruyor eğer yazı gelmiş ise mahkeme uyapa atıyor.Şahsen benim öyle oldu.
Arftsdmr, 5 yıl önce

Arkadaşlar. Bi konuda yardım edermisiniz biz geçen cuma mahkemeyim aradı dava karara bağlanmış dedi ancak gerekçeli karar yazıldıktan sonra uyap düşer dedi sormak istediğim bizim kurum davaya sadece takdir yetkisi dedi ve hiç delil sunmadı mahkeme 2 kez istemesine ragöen mahkemede savcılığa sordu ordan gelen yazılar temiz mahkeme emniyete yazı yazıyormu yazıyorsa uyapta gözüküyormu davası karar bağlanan arkaşlar varsa bi yardımcımolurmusınuz

Toplam 4443 mesaj
«888990919293949596979899»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi