Editörler : supporters.
08 Eylül 2021 08:09

28 yaşında sıfırdan KPSS'ye hazırlanmak.

Merhaba arkadaslar daha önce hiç kpssye hazırlanmadim. Iktisar mezunuyum ve cagri merkezinde çalışıyordum. Cunku okulu bile zar zor bitirmiştim. Kpss den yüksek puan alıp atanabilecegime inanmıyordum. Ozelin rezil şartları artık bunalttı ve istifa ettim. Kpss çalışmaya karar verdim. Ancak sorun şu ki 28 yaşındayım arkadaşlarım 3 4 yılda anca atandı. Ve benim ne temelim var ne baska bir şeyim. Bu yaşta elde var sıfır gibi hissediyorum. Gec kaldım gibi hissediyorum. Bunalıyorum. B ye mi hazırlansam a ya mi bilmiyorum. Dershaneye mi gitmem gerekir gidersem nereye gideyim bilemiyorum. Kendimi çok kötü hissediyorum. Boşlukta kaldım bu yaşta ana babadan para almak vs koyuyor. Sizler ne durumdasınız ne önerirsiniz?

munez78
Aday Memur
19 Eylül 2021 22:25

bende bankada çalışıyorum, 28 yaşındayım

evet banka yan hakları vs güzel hoş ama memuriyet hep aklımdaydı sınava hazırlanmaya karar verdim bu sene ama nerden başlayacağımı bende bilmiyorum.

bir sürü puan türü var ağırlıkları vs farklı. alt yapım var yapacağıma inanıyorum ama birinin bana yol göstermesi lazım düzgün bir planlama için

biri yardımcı olur inş ikimizede

diyamandi
Şef
20 Eylül 2021 05:08

İşiniz rast gelsin kardeşlerim

Portuga34
Daire Başkanı
20 Eylül 2021 11:09

Buna benzer konuyu geçen yıl ben açmıştım.

Sonra ne mi oldu?

P9-18-23-28-32-33-43-48 gibi nispeten fazla alım yapılan puan türlerinde 87-92 arası değişen puanlar aldım. (ÖSYM puanları düşürmese çok daha farklı olacaktı)

Umarım bu maceranın sonu güzel biter.

munez78
Aday Memur
20 Eylül 2021 20:34

hocam o zaman tecrübelerinizi aktarın.

önce hangi derslere çalıştınız.

video mu izlediniz kitaplardan mı çalıştınız vs.

Portuga34, 3 yıl önce

Sonra ne mi oldu?

P9-18-23-28-32-33-43-48 gibi nispeten fazla alım yapılan puan türlerinde 87-92 arası değişen puanlar aldım. (ÖSYM puanları düşürmese çok daha farklı olacaktı)

varbiplanımız
Aday Memur
22 Eylül 2021 07:15

Hocam helal olsun sana.. Bende gecen sene sana yyazmıştım hatırlıyorum. ben baslasam mi yapabililir miyim diye kendime guveneme kadar sen puanlarını almışsın. İnşallah istediğin yerlerde atanırsin. Ben daha bu sene başladım. Cesaret verdiniz sagolun. Varsa tavsiyeniz alırız

Portuga34, 3 yıl önce

Sonra ne mi oldu?

nerotoxin
Aday Memur
22 Eylül 2021 22:26

Ben de benzer bir durumda geç yaşta benzer mecburiyetlerden kpss ye girişmiştim. şuan iyi bir işim var. benim gittiğim yol şu oldu. türkçe matematik temelim iyi olduğu için p3 'ten gk ya agırlık vererek 90 civarı puan aldım merkezi atamalarla bir yere yerleştim. gy kısmı yüksek oldugu için alandan çok fazla net yapmam gerekmedi 25d-15y gibi kötü netlerle (yds puanım da olduğu için) aşağı yukarı açılan her ilana başvurdum. sonunda birini kazandım. benim size önerim benzer bir yol izlemenizdir. Yds de çok önemli en azından ilanlara başvuracak kadar yds puanınız olsun.

ulpianus14
Aday Memur
01 Ekim 2021 11:51

Bence B grubuna hazırlanın. Hem konular az ve kolay. Yüksek bir puan alırsanız da merkezi atama ile yerleşirsiniz. A grubundan sonra mülakatlar falan var onlarda yorucu.

varbiplanımız
Aday Memur
10 Ekim 2021 18:09

hocam selamlar bende benzer bir durumdayım. siz kaç yaşında şuan ki işinize atandınız?

nerotoxin, 3 yıl önce

Ben de benzer bir durumda geç yaşta benzer mecburiyetlerden kpss ye girişmiştim. şuan iyi bir işim var. benim gittiğim yol şu oldu. türkçe matematik temelim iyi olduğu için p3 'ten gk ya agırlık vererek 90 civarı puan aldım merkezi atamalarla bir yere yerleştim. gy kısmı yüksek oldugu için alandan çok fazla net yapmam gerekmedi 25d-15y gibi kötü netlerle (yds puanım da olduğu için) aşağı yukarı açılan her ilana başvurdum. sonunda birini kazandım. benim size önerim benzer bir yol izlemenizdir. Yds de çok önemli en azından ilanlara başvuracak kadar yds puanınız olsun.

nerotoxin
Aday Memur
16 Ekim 2021 15:29

32

varbiplanımız, 3 yıl önce

hocam selamlar bende benzer bir durumdayım. siz kaç yaşında şuan ki işinize atandınız?

varbiplanımız
Aday Memur
17 Ekim 2021 15:30

cevap için teşekkürler

nerotoxin, 3 yıl önce

32

ofbideisimbul
Aday Memur
17 Ekim 2021 17:13

hocam bence en mantıkllı taktik ilk etapta kpss mpss bakmadan direk yds abanmak 70 üzeri almak sonrasında hemen gy gk abanmak vakit kalırsa alandan 1 ders belirleyip ona abanmak böyle yaparsanız 2022 kpss de güzel puan alabilirsiniz bu saatten sonra taktik çalışmanız lazım yds olmadan hiç uğraşmayın bence ya da 2 3 sene çalışıp alandan 90 plus almayı göze allın çünkü yds yoksa mecbur alan cok iyi olmalı o da hemen olmuyor

nerotoxin
Aday Memur
17 Ekim 2021 20:02

Rica ederim, ben de karanlık dönemlerimde kpss macerasına atılırken forumdan çok faydalanmıştım. Vefa borcunu ödeme gibi görüyorum ihtiyacı olanlara tecrübelerimi aktarmayı.

varbiplanımız, 3 yıl önce

cevap için teşekkürler

maa33
Kapalı
21 Ekim 2021 18:42

Üstadım size özelden nasıl ulaşabiliriz ? Profilinize girdiğimizde mesaj kısmı açılmıyor.
nerotoxin, 3 yıl önce

Rica ederim, ben de karanlık dönemlerimde kpss macerasına atılırken forumdan çok faydalanmıştım. Vefa borcunu ödeme gibi görüyorum ihtiyacı olanlara tecrübelerimi aktarmayı.

Zentoviç
Aday Memur
16 Ocak 2022 22:04

Hocam bana mesaj atabilir misiniz
Portuga34, 3 yıl önce

Sonra ne mi oldu?

MOONEW
Aday Memur
17 Ocak 2022 08:45

hocam bence hiç A grubuyla uğraşmayın B çalışın bu sene. Bende bir arkadaşım tavsiyesi üzerine b grubuna çalışmıştım çok şükür 7-8 ay da 90 puan aldım şuan güzel bir kurumda 1 senedir çalışıyorum. vaktim oldukca da alana bakacagım artık müfettişlikler için

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi