Editörler : supporters.
«100101102103104105106107108109110111»

veteriner06
Aday Memur
01 Mart 2021 11:55

Hocam aynı durumdayım ekim başında savunmamı gönderdim. Sadece onu biliyorum süreç hakkında hiçbir bilgim yok. Sizler yine kasımda bilirkişiye gittiğini öğrenmişsiniz. Süreç hiç şefaf değil....

Nedensadeceunı, 3 yıl önce

Hocam çok büyuk gecmis olsun. Benim de saglik alanlarindan etik komiayonda bilirkisi atamam kasimda yapildi. Halen ses seda yok ve bilgi alamiyorum. Ve gercekten sürec iki hocanin husumet olayinin bana yansimasi... akademinin a harfinin olmadigi yerde halen docentlik icin bekliyorum. Nefret ettim bu insanlar icinde olmaktan. Adam olamayan insanlar... kasimda bilirkisi atamasi yapilip halen sonuc almayan hocalarimiz var mi ki... ne kdr bekleyecegiz onu da bilmiyorum. Sabretmek apayri durumu kabul edememek apayri. Burda olup da sureci oluu gecip bu cileli yoldan docent olan hocalarin eminim hicbiri docentlik dosyasini artniyetle incelemez...

blueDr
Aday Memur
01 Mart 2021 12:14

Üaka telefonla ulaştım yakın tarihte etik toplantısı olmadıgını söylediler. Beklemeye devam..
01 Mart 2021 12:19

Hocam maalesef biz de öğrendik. Herhangi bir toplantı olmamış ve ne zaman olacağı da çok gizli.Karanlık yolda yürümeye devam...

blueDr, 3 yıl önce
Üaka telefonla ulaştım yakın tarihte etik toplantısı olmadıgını söylediler. Beklemeye devam..

blueDr
Aday Memur
01 Mart 2021 12:29

Neden gizli tutulduğunu anlamak mümkün değil. Belki toplantının yapıldığı da gizli tutuluyordur. Dolayısıyla 10 gün içinde bildirim alırsak toplantı olmuş demektir.
Fırtına11, 3 yıl önce

Hocam maalesef biz de öğrendik. Herhangi bir toplantı olmamış ve ne zaman olacağı da çok gizli.Karanlık yolda yürümeye devam...

01 Mart 2021 12:55

Ben de öğrendim. Sosyal 2 toplantı olmamış. Şu saçma etik meselesi hallolsun durmak istemem burada. Sistem insanları kaçırmak için özel hazırlanmış sanki. Sonra da neymiş beyin göçüymüşmüş.

PhDCe
Şef
01 Mart 2021 12:59

2 isimli sözlü konferans makalesi olsun. sadece 1. isme katılım belgesi veriyorlar. bu durumda 2. isim doçentlik puanı alamaz mı nasıl olur? proceedings'de konferans makalesi yayınlanıyor

01 Mart 2021 13:14

Muhendislik icinde herhangi bir toplanti olmamis subat ayinda.

En son 8 ocakta olmus.

6-8 hafta da bir olacagina dair bilgi ile bu hafta persembe/cuma olmasi muhtemeldir.

blueDr, 3 yıl önce

Lycurgus
Memur
01 Mart 2021 22:06

Hocam toplantılar yaklaşık 6 haftada bir oluyor. Örnek olarak Sosyal Bilimler 2 alanında Ekim'de yapılan toplantıdan sonraki ilk toplantı 10 Aralık'ta yaklaşık 50 gün sonra yapıldı. Bir sonraki toplantı 26 Ocak 2021'de yani 47 gün sonra yapıldı. Sonraki toplantı da olasılıkla 10-15 Mart arasında olacak.

Aday-doçent, 3 yıl önce

Ben de öğrendim. Sosyal 2 toplantı olmamış. Şu saçma etik meselesi hallolsun durmak istemem burada. Sistem insanları kaçırmak için özel hazırlanmış sanki. Sonra da neymiş beyin göçüymüşmüş.

02 Mart 2021 01:15

Teşekkür ederim hocam bilgi için. Etik sürecinde yeni sayılırım. Bekleyeceğiz. Güzel haberler alırız umarım.

Lycurgus, 3 yıl önce

Hocam toplantılar yaklaşık 6 haftada bir oluyor. Örnek olarak Sosyal Bilimler 2 alanında Ekim'de yapılan toplantıdan sonraki ilk toplantı 10 Aralık'ta yaklaşık 50 gün sonra yapıldı. Bir sonraki toplantı 26 Ocak 2021'de yani 47 gün sonra yapıldı. Sonraki toplantı da olasılıkla 10-15 Mart arasında olacak.

Hayrullah Yazar
Aday Memur
02 Mart 2021 11:01

Bu durumda olan arkadaşları bekleyen diğer sorunlar:

-2 yıl sonra aklandınız, diyelim, akabinde yeni jüriler ve ünvanı aldınız, bu sürede yaptığınız yayınlar ne oluyor?

-Profluk için 5 yıl bekleme süresi ise size 7 yıl olarak yansıyor.

Çözüm; 5 yıllık süre için "Doç.ünvanı alınan başvuru tarihi" esas alınır. Olmalı...Lütfen YÖK"e iletelim.

Teşekkürler

etik abone
Şef
03 Mart 2021 20:31

Hocam; çok geçmiş olsun

inanın benzer hikayeler yaşıyoruz

Ben UAK denilen saçma sistemde başınıza gelebilecek tüm aksilikleri yaşadım

Asgariden kaldım

Aynı başvuruda 2 kez Etik kurula verildim.

Bilirkişiler kendilerine sorulan etik sorusu yerine başka etik problemler belirttiler

Toplam 5 kez savunma yazdım

Sonuçta ;Hiç suçlanmadığım ve hiç savunma vermediğim süpriz bir etik ihlal kararı ile suçlandım

Bu süpriz Etik ihlali belirtmediğim için en son başvurum da iptal edildi.

Bu uzun sürede oğlum mezun olup mühendis oldu :) ben hala doçent olamadım

Puan mı ? çok yüksek

Etik mi ? asla yok ! bu konuda sertifika sahibiyim ve Biilimsel Yayın Etiği derslerini ben anlatıyorum.

ama gelin görün ki jüri üyesi beni ' Aday tez danışmanı olduğu çalışmaları neden tezden üretilmiş yayınlar bölümüne koymadı' diye etiğe verebiliyor . Tabii koskoca prof ya.....hiç bir denetleme mekanızması olmadığı için bir Allah ın kulu da çıkıp 'Bu adayın kendi tezi değil ki ' demediği için oturup uzun uzun savunma yazdım.

Çok sıkıntı yaşadım ama Kendimi en huzurlu ve mutlu hissettiğim dönemi yaşıyorum şu an.

Çünkü Davamı açtım ....

dcaday
Aday Memur
03 Mart 2021 22:16

Sağlık Bilimleri etik komisyon toplantısı yapıldı mı, bilgisi olan var mı

Memurdoktor
Memur
03 Mart 2021 23:24

Yarın sağlık etik toplantı var mı ?

Memurdoktor
Memur
03 Mart 2021 23:30

Ekim 2020 başvurusu yapıp, halen jüri sürecinde olanların etik inceleme sürecine girmiş olma ihtimalleri artıyor sanırım, yarın ki sağlık etik toplantıda görüşülecek dosyalar etik inceleme ibaresine yarın mı düşer veya 17 Mart yönetim kurulunda bu kararın onaylanması sonucu mu dbs de belirtilir ? Bazen de memurun insafına kalıyor sanırım, savunma yazısı adayın eline geçip savunmayı gönderdikten sonra da dbs de durum ancak değişiyor.

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
04 Mart 2021 10:47

Hocalarım merhaba. Burada dert yakınıyoruz, peki bundan ÜAK'ı yönetenlerin haberi var mı? Lütfen mağdur olduğunuz konuları ÜAK başkanı ve genel sekreterine iletiniz. Sorunlardan haberleri olmaz ise nasıl düzeltecekler?

ÜAK Başkanı, Prof. Dr. FATİH SAVAŞAN: [email protected]

ÜAK Genel Sekreteri, Prof. Dr. ABDULKERİM ÇALIŞKAN: [email protected]

Jürilerin keyfi kararlarını, ÜAK kriterleri dışında bizleri değerlendirmelerini ve diğer sorunlarınızı lütfen belirtiniz. Akademisyen olarak bir e-posta atmaktan imtina ediyorsak sorunların çözümüne katkı sağlamıyoruz demektir.

Başvurudan sonra aylarca beklemekten rahatsız olmuyor musunuz? Haksız yere asgariden bırakılmaktan, etiğe verilmekten rahatsız olmuyor musunuz? Şartları fazlası ile sağladığınız halde başarısız bulunmak ağrınıza gitmiyor mu?

O halde derdinizi anlatınız lütfen.

04 Mart 2021 11:42

Etik birimi DBS deki guncellemeyi yapmiyor.

Gerekli guncelleme diger birim tarafindan yapiliyor.

Memurdoktor, 3 yıl önce

Ekim 2020 başvurusu yapıp, halen jüri sürecinde olanların etik inceleme sürecine girmiş olma ihtimalleri artıyor sanırım, yarın ki sağlık etik toplantıda görüşülecek dosyalar etik inceleme ibaresine yarın mı düşer veya 17 Mart yönetim kurulunda bu kararın onaylanması sonucu mu dbs de belirtilir ? Bazen de memurun insafına kalıyor sanırım, savunma yazısı adayın eline geçip savunmayı gönderdikten sonra da dbs de durum ancak değişiyor.

etik abone
Şef
04 Mart 2021 16:12

Ben kendi adıma söylediğiniz her yere yazdım hocam . Twiter hariç..

Uak Genel sekreterinden de 2 kez telefon ile geri dönüş de aldım.

Ancak sadece UAK ın değil jüri ve bilirkişilerin de rol aldığı bir olay ...

Başvuru şartlarını bilmeyen, okumayan,pervasızca etik ihlal kararı verebilen jürilerimiz var ne yazık ki ,

UAK hiç bir insiyatif kullanmadan yazışmaları oradan oraya gönderiyor sadece :(

ve bu olay çalışan memurlar aracılığı ile yürüyor.(üniversite mezunu olduklarını da sanmıyorum )3 kez UAK a gittim ve tüm personelle tanıştım neredeyse:(

O yüzden gelen yazıların ne dediğini anlayamıyoruz

işin ilginci koskoca Uak diye ilk gelen yazıları anlamadığım için kendimi suçladım.

sonra uyarım dikkate alındı da yazılar imzayı atan kişiler tarafından tekrar okunur oldu

Amacım burada sadece kendi paçamı kurtarıp doçent olmak değil.

Sistemin hakkaniyetli bir şekilde yeniden kurgulanmasını istiyorum.

çok zorlu bir süreç ile doçent olan Ayşegül hocamız hala burada ve bizleri destekliyor.

Arkasını dönüp gitmedi yani...

Bizler de birbirimizden sorumluyuz.

Bana dokunmayan sorun, sorun değildir mantığından vazgeçme zamanı geldi

nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

Hocalarım merhaba. Burada dert yakınıyoruz, peki bundan ÜAK'ı yönetenlerin haberi var mı? Lütfen mağdur olduğunuz konuları ÜAK başkanı ve genel sekreterine iletiniz. Sorunlardan haberleri olmaz ise nasıl düzeltecekler?

ÜAK Başkanı, Prof. Dr. FATİH SAVAŞAN: [email protected]

ÜAK Genel Sekreteri, Prof. Dr. ABDULKERİM ÇALIŞKAN: [email protected]

Jürilerin keyfi kararlarını, ÜAK kriterleri dışında bizleri değerlendirmelerini ve diğer sorunlarınızı lütfen belirtiniz. Akademisyen olarak bir e-posta atmaktan imtina ediyorsak sorunların çözümüne katkı sağlamıyoruz demektir.

Başvurudan sonra aylarca beklemekten rahatsız olmuyor musunuz? Haksız yere asgariden bırakılmaktan, etiğe verilmekten rahatsız olmuyor musunuz? Şartları fazlası ile sağladığınız halde başarısız bulunmak ağrınıza gitmiyor mu?

O halde derdinizi anlatınız lütfen.

sad35
Aday Memur
04 Mart 2021 16:58

Sayin hocalarim etik komisyon toplantilari hakkinda bilgisi olan ya da haerhangi bir duyum alan var mi? Bugün saglik bilimleri etik komisyonu toplandi mi acaba?
Memurdoktor, 3 yıl önce

Yarın sağlık etik toplantı var mı ?

Arif2323
Aday Memur
04 Mart 2021 19:09

Bugün sağlık etik toplantısı yapıldı arkadaşlar

Hasan0268
Aday Memur
04 Mart 2021 20:12

Sosyal bilimlerle ilgili toplantı hakkında bilgisi olan arkadaş var mı? Ne zaman yapılacak?

Arif2323, 3 yıl önce

Bugün sağlık etik toplantısı yapıldı arkadaşlar

Toplam 8076 mesaj
«100101102103104105106107108109110111»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi