Editörler : F16 Gökçen
20 Aralık 2018 00:20

Evleneceğinizin kişinin geçmişi sizin için önemli mi ?

dürüstçe yazın..

Didayhn
Aday Memur
20 Aralık 2018 00:48

Hayir kesin likle hayir

beyazpapatyaa
Aday Memur
20 Aralık 2018 09:10

evet

Rabken
Yasaklı
20 Aralık 2018 11:02

önemli. geçmiş geleceğin aynasıdır

Drnacar
Aday Memur
12 Ocak 2019 10:25

Elbette önemli. Çoğu kişi sonuçta geçmiş geçmiştir derler ama olmuyor öyle. Tam ilişki rayında giderken geçmişten kalan bitmemişlikler insanın karşısına çıkıp büyük sorunlar ortaya çıkarıyor.

Janssett
Aday Memur
12 Ocak 2019 22:34

Önce den önemsemezdim.Ben den sonrası diye düşünürdüm ama kesinlikle öyle değil geçmiş geleceğin aynası ve teminatıdır.

Kimse değişmiyor. Kimse kimse içinde değişmiyor. Nasıl gelmiş ise öyle gidiyor

evren90
Aday Memur
13 Ocak 2019 00:12

Kesinlikle katılıyorum. Sonuçta evlilik ciddi bir olay.
Janssett, 5 yıl önce

Önce den önemsemezdim.Ben den sonrası diye düşünürdüm ama kesinlikle öyle değil geçmiş geleceğin aynası ve teminatıdır.

Kimse değişmiyor. Kimse kimse içinde değişmiyor. Nasıl gelmiş ise öyle gidiyor

sakinama
Aday Memur
14 Ocak 2019 01:58

Geçmiş geçmişte kalır bir hata yapmış olabilir insan Aynı hatayı tekrarlayacak akılsız değildir el

ridvansimsek06
Kapalı
14 Ocak 2019 18:33

Bazı konular hariç önemli değil .

eem_bahar
Müsteşar Yardımcısı
15 Ocak 2019 16:06

zihniyetiyle alakalıysa onemli ama yok ufak tefek hatalar yapmıs ve bundan ders alınmıssa ve gerı donusu varsa tabı kı onemlı degil bence...

TME3
Şef
16 Ocak 2019 00:05

Eğer gerçekten geçmiş ise sorun yok

16 Ocak 2019 05:06

önemlidir. öğrenmek isterim geçmişini. neler yaptığını nasıl bir kültür ile büyüdüğünü. çocukken nasıl bir çocuk olduğunu, bu yaşını nasıl hayal ettiğini. onu tanımak adına öğrenmek isterim. kötü şeyler yaşamış ise bu karakterine yansımıştır. insanlar değişmez diyenler insan doğasını tanımıyordur. insanlar kendini anlamayan insan için değişmez. güvenli liman her zaman kendisidir insan için. öncelikle insan nedir nasıl yaşar var oluş sebebi nedir nasıl yok olacaktır araştırılmalı. karşıdaki insana değer verilmeli. zeki olduğunuzu göstermeniz gerekir. sonra yavaş yavaş size alışacak ve size kendinden daha çok güvenecek. işte o zaman nasıl yaşaması gerektiğine kendisi karar verecek ve ortaklaşa fikir alışverişi ile yakin karakterlere sahip olacaksınız. gerisi zaten kolay mutlu olmak için çeşitli şeyler yapmak beraber eğlenmek beraber sorunları çözmek beraber zorlukları aşmak. kalkıp tanımadan evlenip insan doğasını tanımadan karşıdaki kişiye değer vermeden kimse değişmez demeyin. ben buraya yazdım ama evlenmeyi asla düşünmüyorum çünkü evlilik bu ülkede erkek için enayilik. karı koca olarak anlaşabilirsiniz ama onun aile üyeleri sizi yorar. annesi babası onun için en iyisini düşünür falan çok para ister. hep büyükler en doğruyu bilir şeklinde konuşurlar. çoğu da yobaz olur. kendinizi yormak yerine sevgili olup beraber yaşamak daha güzel. illa ki evlilik olsun diyorsanız paranız olsun yeter gerisi sorun değil. para bitince de evlilik biter çok sorun yapmayın yani.

eem_bahar
Müsteşar Yardımcısı
16 Ocak 2019 09:38

siz ciddi bir sorun yasamıssınız demek ki bu konuda nedir bu agresyon... büyükler her seyı bıldıklarını gosterse de onlaır yonlendırmek kişinin elinde... bu da yetenek işi ... herkesi kendiniz gibi mi sanıyorsunuz? yobazlık diyorsunuz da ne anladıgınız da onemlı belli ki bu ekimeyi baska turlu algılıyorsunuz zaten birlikte yasamak olayını gundeme getırıyorsanız kesinlikle ülkemize uygun kültürünüz yok... biraz bakış acınızı degiştirseniz işlerin öyle olamdıgnı goreceksınız....neyse kendi adıma diyeyim gayet de cok sukur herkese haddini bildiririm kimse bana yobazlık yapamaz :D malesef Allah zeki ve de akıllı yaratmış beni :D hayatınıza burnunu sokanları manipüle etmek de yetenek işi işte :P

memur adayı dayı, 5 yıl önce
önemlidir. öğrenmek isterim geçmişini. neler yaptığını nasıl bir kültür ile büyüdüğünü. çocukken nasıl bir çocuk olduğunu, bu yaşını nasıl hayal ettiğini. onu tanımak adına öğrenmek isterim. kötü şeyler yaşamış ise bu karakterine yansımıştır. insanlar değişmez diyenler insan doğasını tanımıyordur. insanlar kendini anlamayan insan için değişmez. güvenli liman her zaman kendisidir insan için. öncelikle insan nedir nasıl yaşar var oluş sebebi nedir nasıl yok olacaktır araştırılmalı. karşıdaki insana değer verilmeli. zeki olduğunuzu göstermeniz gerekir. sonra yavaş yavaş size alışacak ve size kendinden daha çok güvenecek. işte o zaman nasıl yaşaması gerektiğine kendisi karar verecek ve ortaklaşa fikir alışverişi ile yakin karakterlere sahip olacaksınız. gerisi zaten kolay mutlu olmak için çeşitli şeyler yapmak beraber eğlenmek beraber sorunları çözmek beraber zorlukları aşmak. kalkıp tanımadan evlenip insan doğasını tanımadan karşıdaki kişiye değer vermeden kimse değişmez demeyin. ben buraya yazdım ama evlenmeyi asla düşünmüyorum çünkü evlilik bu ülkede erkek için enayilik. karı koca olarak anlaşabilirsiniz ama onun aile üyeleri sizi yorar. annesi babası onun için en iyisini düşünür falan çok para ister. hep büyükler en doğruyu bilir şeklinde konuşurlar. çoğu da yobaz olur. kendinizi yormak yerine sevgili olup beraber yaşamak daha güzel. illa ki evlilik olsun diyorsanız paranız olsun yeter gerisi sorun değil. para bitince de evlilik biter çok sorun yapmayın yani.
17 Ocak 2019 18:03

buyrun size egosunu kontrol edemeyen bir şahsiyet ben ne anlattım kendisi ne anlamış. saldır bana savunmaya geç hemen kendi egonu yükseltmeye çalış. hadi bekliyorum hadi. sen her şeyi biliyorsun ben bilmiyorum hadi öğret bana hadi.
eem_bahar, 5 yıl önce

siz ciddi bir sorun yasamıssınız demek ki bu konuda nedir bu agresyon... büyükler her seyı bıldıklarını gosterse de onlaır yonlendırmek kişinin elinde... bu da yetenek işi ... herkesi kendiniz gibi mi sanıyorsunuz? yobazlık diyorsunuz da ne anladıgınız da onemlı belli ki bu ekimeyi baska turlu algılıyorsunuz zaten birlikte yasamak olayını gundeme getırıyorsanız kesinlikle ülkemize uygun kültürünüz yok... biraz bakış acınızı degiştirseniz işlerin öyle olamdıgnı goreceksınız....neyse kendi adıma diyeyim gayet de cok sukur herkese haddini bildiririm kimse bana yobazlık yapamaz :D malesef Allah zeki ve de akıllı yaratmış beni :D hayatınıza burnunu sokanları manipüle etmek de yetenek işi işte :P

eem_bahar
Müsteşar Yardımcısı
18 Ocak 2019 12:40

biz anladık da neyse...

18 Ocak 2019 16:31

egonu kontrol etmeyi öğren. biraz olgunlaş öyle gel. ben evlenmeyeceğim derken bu ülkedeki şartları insanları bildiğim için evlenmeyeceğim dedim. yoksa spesifik olarak bir şeyler söylemedim. evli bir kadını bile kendime aşık ettim ama bu ülkede hiç bir kadınla evlenmeye değmez. ilişki derse herkese değer veririm gerektiği kadar. yobaz derken aşağılama amaçlı söylemedim ben. yobaz fikri değişmeyen demek. ben değişmeyen insan ile neden kendimi yorayım. yine de sen çok bilirsin benden. evliliği herkes yapıyor günmüzde. parası olan evlenir ama ilişki yaşamayı herkes beceremiyor işte. cinayet, aldatma, şiddet gibi şeylerin sebebi de bu zaten. evleneceginiz değil de ilişkiniz olacak insan da ne gibi özellikler ararsınız diye açsaydınız başlığı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
eem_bahar, 5 yıl önce

biz anladık da neyse...

eem_bahar
Müsteşar Yardımcısı
18 Ocak 2019 16:36

kendi agzınızla demişsiniz... evli kadını kendime aşık ettim ifadesı zıhnıyetınızı netleştirdi...

memur adayı dayı, 5 yıl önce
egonu kontrol etmeyi öğren. biraz olgunlaş öyle gel. ben evlenmeyeceğim derken bu ülkedeki şartları insanları bildiğim için evlenmeyeceğim dedim. yoksa spesifik olarak bir şeyler söylemedim. evli bir kadını bile kendime aşık ettim ama bu ülkede hiç bir kadınla evlenmeye değmez. ilişki derse herkese değer veririm gerektiği kadar. yobaz derken aşağılama amaçlı söylemedim ben. yobaz fikri değişmeyen demek. ben değişmeyen insan ile neden kendimi yorayım. yine de sen çok bilirsin benden. evliliği herkes yapıyor günmüzde. parası olan evlenir ama ilişki yaşamayı herkes beceremiyor işte. cinayet, aldatma, şiddet gibi şeylerin sebebi de bu zaten. evleneceginiz değil de ilişkiniz olacak insan da ne gibi özellikler ararsınız diye açsaydınız başlığı daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
18 Ocak 2019 17:44

evli kadınla ilişkiye girdim demedim. evlilikteki samimiyetsizliği görmek için yaptım bunu defalarca. kadınlar parası olan erkek ile evlenir, kendine değer veren erkeği sever, yakışıklı olana aşık olur. zengin, yakışıklı ve değer veren erkeği kim bulmuş siz orta güzellik, az kültür veyüksek ego ile mi bulacak türk kadınları. yemek ve seks ile erkekleri köle etmeyi bilir türk kadınları. masal dinlemeyi de bırakali çok oldu. sevgi, saygı, güven diyen edebiyatçı çok. bunların kendisine saygısı yok karşı tarafa mı olacak. sevilmek nedir bilseler sanal alemde mi yazarlar bunu gidip yaşarlar. sevilen hangi kadın sevmemiş. para verilen hangi kadın hizmet etmemiş. saygı gösterilen hangi kadın saygı göstermemiş. bunların daha fazlasını veren erkeği tercih ederler en fazla. bunlar da burada edebiyat yapsın. belki düşer mantığı da güzel. evli kadın sadik değilse onu baştan çıkarmak benim suçum değil kocasının sadakatsizlik suçudur. madem sevemeyecek, maddi imkan sağlayamayacak, değer vermeyecek evlenmesin ben ne yapayım. boşanırken nafaka öderler sonra ya da katil olurlar. evlenecek ise insan önemli olan iki şey vardır. anlayış ve uyum. zengin kız fakir oğlan edebiyatı, zeki erkek saf kadın olayları hep hikaye. biraz gerçek hayatı yaşayın da burayı okuyanlar gerçeği öğrensin. masal dinlemek kolay ama hayat zor.
eem_bahar, 5 yıl önce

kendi agzınızla demişsiniz... evli kadını kendime aşık ettim ifadesı zıhnıyetınızı netleştirdi...

Ehl-i Beyt
Yasaklı
18 Ocak 2019 17:46

Kesinlikle önemli..

trymaybe
Memur
19 Ocak 2019 08:43

Geçmiş her konuda çok önemli. Mesela benim eşim bana küçükken kalmasından ameliyat olduğunu söylemedi. Ve bu her ikimizi de mutsuz ediyor. Eşim iyi bir insan geçimsiz biri değil. İki çocuğumuz da var. Ancak fiziksel sağlığından dolayı ikimiz de mutlu değiliz.

Naçizane size tavsiyelerim

Evleneceğiniz insana ya dürüstçe tüm hastalıklarının fiziksel sıkıntılarımızı söyleyin ya da uygun mazeret bularak olumsuz cevap verin

Evleneceğiniz aile ile kültürel olarak uyumlu olup olmadığınızı dikkat edin.

Evlenme kararında acele etmeyin.

Evleneceğiniz kişi size olumsuz cevapta ısrar ederse anlayış gösterin.

hazerfan07
Aday Memur
19 Ocak 2019 16:47

Kesinlikle önemli.

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi