Editörler : Pangaea
16 Nisan 2018 12:24

Mülakat puanlaması

eşimin cumartesi günü girdiği mülakatta soruların hepsini bildi. önünde altı kişi vardı bu sıralamayı değiştirir mi. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı? Mülakatta puan veriliyor mu geçti kaldı mı olacak?

allahinbirkulu
Şube Müdürü
16 Nisan 2018 12:28

herkesin cevap olarak kendince bir şeyler yazabileceği; gerçekte ise hiç kimsenin hiç bir şey bilmediği bir soru..

hcoban60
Daire Başkanı
16 Nisan 2018 12:28

:)

ücretliata
Şube Müdürü
16 Nisan 2018 12:45

sozlesmeli atama klavuzunda degerlendirme nasil yapilir tablo halinde var bakiniz. ayrica meb mulakat degerlendirme mevzuati bellidir. her komisyona +3-3 sinirlandirilamaz. mevzuat nasil puanlama varsa o uygulanir. komisyon 90 verse mulakat puanina. komisyona ceza veremezsin. soylemlerle bu is olmaz. mevzuat onemli.

ücretliata
Şube Müdürü
16 Nisan 2018 12:49

gene +3 un ustune cikilacaktir. vardir boyleleri.

Ogretmen0734
Aday Memur
16 Nisan 2018 13:21

Yukarıdaki arkadaşa kalsa ücretli yapanlara +35 puan verilecek zaten. :) Ben 14 ünde Antalya da girdim mülakata.Bekleme salonuna antalya meb bilgi daire başkanı gelip açıklamalar yaptı herkes emeğinin karşılığını alacak vs. diye. Birisi "+-3 puan uygulanacak mı " diye sordu yetkiliye. Adam da evet öyle açıklamalar var ama içeride komisyonla kavga eden vs olduğu zaman daha düşük puan alındığı zaman neden düşük verildi denmesi doğru olmaz dendi. Geçen sene %85 oranında +-5 uygulanmıştı.Sadece gaz almak için söylediklerini sanmıyorum ve öyle umuyorum, açıklandığında göreceğiz zaten.Sizim durumunuzda önünüzdeki 6 kişinin mülakatınının nasıl geçtiği de önemli.Benim düşüncem kontenjandasınızdır çünkü mülakata başvurduktan sonraki sıralamalar açıklanmadı.Yani önceden atanmış ve ya girmeyecek olan 6 kişi olmuştur bu sayede kontenjana girmişsinizdir.Yine de beklentiyi büyük tutmamak lazım sonradan hayal kırıklığı yaşamamak adına.Herkesin gönlüne göre olur umarım.

MontanaMontana
Aday Memur
16 Nisan 2018 13:43

mülakattan sonra puanlar açıklanacak ama sıralama açıklanacak mı bunu bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?

japon34
Kapalı
16 Nisan 2018 13:58

Sıralama açıklanmayacak
MontanaMontana, 6 yıl önce
mülakattan sonra puanlar açıklanacak ama sıralama açıklanacak mı bunu bilmiyorum. Bu konuda bilgisi olan var mı?

ücretliata
Şube Müdürü
16 Nisan 2018 14:31

bak kendin demişsin -3 altı oluyorsa , +3 üstüde olacak az kaldı bekle. deneyim soruluyormuş. mezun olduğun yıldan sonra ne yaptın diye. tecrüben nedir diye soruyorlarmış.

Ogretmen0734, 6 yıl önce

Yukarıdaki arkadaşa kalsa ücretli yapanlara +35 puan verilecek zaten. :) Ben 14 ünde Antalya da girdim mülakata.Bekleme salonuna antalya meb bilgi daire başkanı gelip açıklamalar yaptı herkes emeğinin karşılığını alacak vs. diye. Birisi "+-3 puan uygulanacak mı " diye sordu yetkiliye. Adam da evet öyle açıklamalar var ama içeride komisyonla kavga eden vs olduğu zaman daha düşük puan alındığı zaman neden düşük verildi denmesi doğru olmaz dendi. Geçen sene %85 oranında +-5 uygulanmıştı.Sadece gaz almak için söylediklerini sanmıyorum ve öyle umuyorum, açıklandığında göreceğiz zaten.Sizim durumunuzda önünüzdeki 6 kişinin mülakatınının nasıl geçtiği de önemli.Benim düşüncem kontenjandasınızdır çünkü mülakata başvurduktan sonraki sıralamalar açıklanmadı.Yani önceden atanmış ve ya girmeyecek olan 6 kişi olmuştur bu sayede kontenjana girmişsinizdir.Yine de beklentiyi büyük tutmamak lazım sonradan hayal kırıklığı yaşamamak adına.Herkesin gönlüne göre olur umarım.

Ogretmen0734
Aday Memur
16 Nisan 2018 14:46

Emin ol soracaklar, girdiğinde anlayacaksın.Biz girmedik zaten mülakata uyduruyoruz :) Sadece zarftan çektiğiniz soruları 5-10 dakika içinde cevaplayıp dışarı çıkartıldığınızda hayal kırıklığı yaşamayın diye söylüyorum ben. Keşke sorulsa. Bunun dışında elbette +3 den fazla puan alanlar olacaktır. Kimse torpil olmayacağının garantisini veremez sonuçta.

ücretliata, 6 yıl önce

bak kendin demişsin -3 altı oluyorsa , +3 üstüde olacak az kaldı bekle. deneyim soruluyormuş. mezun olduğun yıldan sonra ne yaptın diye. tecrüben nedir diye soruyorlarmış.

16 Nisan 2018 14:46

Erzurum da mülakata gittim Ve Yarım saat önceden milli eğitim Bakanlığından bir müdürümüzün geldiğini ve bize açıklamalarda bulunacagi söylenildi. daha sonra öncelikle hepiniz hoşgeldiniz bakanımızın ve müsteşarımızın size selamları var denildi mevzuatı geçiyorum son olarak arkadaşlar bu sene farklı bir uygulamaya giderek artık sözlü mülakat puanları nasıl KPSS puanlarından ne yüksek ne de düşük ( güvenlik soruşturmasından kalanlar hariç ) olmayacağını KPSS puanınız neyse mülakattaki cevaplara doğru verirseniz size aynı puanların verileceğini Söylemeye geldim herkes için hayırlısı neyse olsun

16 Nisan 2018 14:49

Benim şaşırdığım nokta bize söylenen bu açıklamalar diğer komisyonlarda söylenmiş ancak hala buna inanmayan inanmamakta direten insanlar görüyorum belki onların da ümidi var biliyorum ancak onlarda şöyle bir empati yapmaya davet ediyorum arkadaşlar KPSS puanınız yüksek olsa Ve sizin önünüze sizden daha düşük puanlı biri geçirirse ne hissedersiniz işte KPSS puanı yüksek olan ve sıralamada olan adaylar da haklarını arıyorlar ve bence kazandılar da çünkü bu. Mülakatlarda artık KPSS puanı geçerli olacak

hcoban60
Daire Başkanı
16 Nisan 2018 14:55

o zaman neden mülakat yapıyorlar?

TooDoo
Şef
16 Nisan 2018 14:59

Simdi ciktim mulakattan saat 2 de okula aldilar. Direkt komisyonlara yonlendirdiler iceri girdim 3 kisi vardi zarf cektim imzaladim. Kendimi tanitmami istediler sonrasinda karsimdaki uye sorulari okumaya basladi ben okumadim. Dinledim cevapladim. Sorular 1 rehberlik danisma hizmeti alan bir ogrenci icin ona balik vermek yerine balik tutmayi ogretmek dogru bir ifadedir. bu rehberligin hangi ilkesiyle ilgilidir dedi. Rehberlik karar verici degil karar vermeye yardimci bir hizmettir dedim. Tam olmadi hocam ilkeleri sayar misiniz dedi 2 - 3 ilke saydim. Ozerklikle ilgili olabilir mi dedi oradan yurudum. 2. sorunun cevabi kirim kongo kanamali atesiydi. 3 egitim ve teknoloji arasindaki iliskiydi. kendi derslerimden ornek verdim. 4. soruyu okumadi tesekkur etti. siralamami sordular, disari ciktiginizda komisyon hakkinda soru gelirse ne soylersiniz dediler. Giriste herhangi bir aciklama yapilmadi direkt isimle cagrilip basladik. komisyon kpss puanina gote siralanmisti 13 komisyon vardi ve her komisyonda 8 kisi vardi

emregrs
Aday Memur
16 Nisan 2018 15:00

Senin dediklerin çıkmazsa suç duyurusunda bulunacağım isim verdiğin kişileri tek tek tanık yapacağım.
24ErzincanÜni, 6 yıl önce

Benim şaşırdığım nokta bize söylenen bu açıklamalar diğer komisyonlarda söylenmiş ancak hala buna inanmayan inanmamakta direten insanlar görüyorum belki onların da ümidi var biliyorum ancak onlarda şöyle bir empati yapmaya davet ediyorum arkadaşlar KPSS puanınız yüksek olsa Ve sizin önünüze sizden daha düşük puanlı biri geçirirse ne hissedersiniz işte KPSS puanı yüksek olan ve sıralamada olan adaylar da haklarını arıyorlar ve bence kazandılar da çünkü bu. Mülakatlarda artık KPSS puanı geçerli olacak

mavikebelek
Kapalı
16 Nisan 2018 15:24

hocam her ilde aynı şekilde açıklama yapmamışlar bazılarına da +-3 denmiş o yüzden ortada belirsizlik var

24ErzincanÜni, 6 yıl önce

hcoban60
Daire Başkanı
16 Nisan 2018 15:30

+3 -3 açıklaması müşteşardan geldi. maksimum verilecek puan aralığı. bu aralıkta verilen puanlarda bir sıkıntı olmayacaktır.

Soru 1: Madem KPSS ye göre puanlama yapılacak mülakat neden?

Soru 2: Madem müşteşar +3 -3 diye açıklama yaptı, neye dayanarak?

Ya Bakanı kimse takmıyor ya da Müsteşarı?

Ortada belirsizlik var. Okuyan Editör varsa bi zahmet bu konuyu haber yapsınlar gerekli açıklama o zaman gelecektir.

mavikebelek
Kapalı
16 Nisan 2018 15:37

haklısınız hocam ortada çok büyük bir belirsizlik var bu da her kafadan ses çıkıp insanların burada birbirini kırıp geçirmesine sebep oluyor. işinin ehli olan bile 2 3 duyum birden varken kesin bir yargıya kapılmamak lazım diyor ama burda herkes kendi işine gelen tarafı söyleyip diğerinin moralini yerle bir etmeye bezdirmeye çalışıyor. en iyisi puanlar açıklanana kadar birbirimizi kırmadan beklemek ...

hcoban60, 6 yıl önce

+3 -3 açıklaması müşteşardan geldi. maksimum verilecek puan aralığı. bu aralıkta verilen puanlarda bir sıkıntı olmayacaktır.

Soru 1: Madem KPSS ye göre puanlama yapılacak mülakat neden?

Soru 2: Madem müşteşar +3 -3 diye açıklama yaptı, neye dayanarak?

Ya Bakanı kimse takmıyor ya da Müsteşarı?

Ortada belirsizlik var. Okuyan Editör varsa bi zahmet bu konuyu haber yapsınlar gerekli açıklama o zaman gelecektir.

16 Nisan 2018 18:55

Kime isim vermişim Erzurum mülakatda bana söyleneni söylüyorum git istedğine şikayet et istedğine suç duyurusunda bulun çocuk mu bar senn karşnda sünnetçi korkusu mu verıosun öğremen müsvettesi

emregrs, 6 yıl önce
Senin dediklerin çıkmazsa suç duyurusunda bulunacağım isim verdiğin kişileri tek tek tanık yapacağım.

OrcunOzbilek
Kapalı
16 Nisan 2018 19:04

antalya meb daire baskani ha... iyi güldüm..
Ogretmen0734, 6 yıl önce

OrcunOzbilek
Kapalı
16 Nisan 2018 19:05

mezun oldular deneyimleri yok dostum yıllarca evde ezber yaptilar. aldıkları puanla kendilerini.ogretmen olarak atadilar bile. bi de +-3 hikayesi koy ocaga pissin
ücretliata, 6 yıl önce

Toplam 34 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi