Editörler : "eskiyara"Pangaea

ttolstoyevskii
Aday Memur
17 Ekim 2019 21:26

Ayrıca illaki okuma-yazma kursu şart degil bu satranç , zeka oyunu, drama vs de olabilir yani

RaSKaH
Daire Başkanı
17 Ekim 2019 21:40

Sayın hocam burada yapılan kısıtlama ders saatine yöneliktir. Ek derse dair bir kısıtlama söz konusu değildir. Yani bir öğretmen 30 haftaiçi derse+10 saat dyk kursuna girer. Bunların dışında belletmenlik, nöbet ücreti, ders dışı eğitim çalışmaları yani egzersiz gibi çalışmaları yaparak ek ders ücretini alabilir. Bakın bunlar ders ücreti değil ek ders ücreti olarak tanımlanmaktadır. Bununla ilgili haber de yapılmış https://www.memurlar.net/haber/720874/ogretmenlerin-girecegi-azami-ders-saatinde-40-saat-siniri-nedir-ne-degildir.html
ttolstoyevskii, 5 yıl önce

Ayrıca illaki okuma-yazma kursu şart degil bu satranç , zeka oyunu, drama vs de olabilir yani

ttolstoyevskii
Aday Memur
17 Ekim 2019 21:56

Üstadım ben de sizinle aynı fikirdeyim ama müdürlerim 40 saatten fazla DERS OKUTAMAZSIN diye diretiy

ttolstoyevskii
Aday Memur
17 Ekim 2019 21:58

Egzersiz yada Belletmenlik yapabilirsin ama Halk Eğitim kursu açamazsın diyorlar

RaSKaH
Daire Başkanı
18 Ekim 2019 15:17

Halk eğitim bünyesinde açılan kursları ders niteliğinde sayıyorlar sanırım. Görüştüğüm 3 kişi de (hem idarecisi) halk eğitim kurslarının ders niteliğinde sayılacağı yönünde görüş bildirdiler. Bu durum ile ilgili bir görüş yazısı da varmış bakanlığın ancak ben ulaşamadım bu yazıya. Benim görüşüm halk eğitim merkezi bünyesinde açılacak kursların ders niteliğinde sayılamayacağı dolayısıyla 40 sınırına takılmaması yönünde. Çünkü; Halk oyunlarını okullarımızda ders dışı egzersiz çalışması olarak açabiliyorken, aynı kursu hemlerde açtığımızda neden ders niteliği kazanıyor?

Cimer ya da bimer şikayetlerinde topu okula atarlar böyle bir şey var mı araştırın sonucundan bizi haberdar edin derler. Sizin yapacağınız şey dilekçe ile okula başvurup görüş yazısı istemek.

ttolstoyevskii, 5 yıl önce

Egzersiz yada Belletmenlik yapabilirsin ama Halk Eğitim kursu açamazsın diyorlar

ttolstoyevskii
Aday Memur
18 Ekim 2019 23:18

hocam keşke görüştüğünüz hem yöneticilerinden Bakanlığın iddia edilen görüş yazısını paylaşmasını is

ttolstoyevskii
Aday Memur
18 Ekim 2019 23:20

Paylaşmasını isteseydiniz. Aslında bence sizin yorumunuz daha doğru ve daha mantıklı

ttolstoyevskii
Aday Memur
18 Ekim 2019 23:22

Ben de öyle bir görüş yazısı olduğu duyumu aldım ama hiçbir hem müdürü ispat edemedi o yazıyı

ttolstoyevskii
Aday Memur
18 Ekim 2019 23:25

Yani çok araştırıp soruşturdum ama kimse şuana kadar öyle bir görüş yazısını bulup da gösteremedi

ttolstoyevskii
Aday Memur
18 Ekim 2019 23:38

RaSKaH hocam aslında ben bir ara bu mevzuyu bir Maarif Müfettişine sormuştum. O da aynen sizin gibi yorumlamış HATTA DERS VE EKDERS KARARLARI MADDELERİYLE yani MADDE MADDE İSPAT ETMİŞTİ.

Benim sorum ve altında

Maarif müfettişinin cevabının olduğu ekran görüntüsü

telefonumda hâlâ duruyor. Benim sorum da çok net ,

Maarif müfettişinin cevabı da gayet net. AMA BU

PLATFORMDA RESİM NASIL PAYLAŞILIYOR BİLMİYORUM. YOKSA BURADA O EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜ PAYLAŞIP

SİZİN DE GÖRMENİZİ İSTERDİM.

müfettiş bey tane tane madde madde çok açık ve net bir

şekilde ispat etmiş ve cevaplamıştı sorumu.

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi