Editörler : E.Kayı Han

desing
Aday Memur
13 Eylül 2017 23:52

Ben ne diyim size özel sektörde yöneticiler bile en düşük memur maaşı alıyor haklı olduğunuz konular vardır ama işınızin kıymetini bilin saygılarımla arkadaşlar

14 Eylül 2017 00:07

bu yazdıklarınızın benzerlerini çoğu yerde farklı kişilerden okuyorum. genelde insanlar adliye katipliğinden memnun değiller. peki cezaevi katipliği de mi aynı hocam bilginiz var mı bu konular hakkında. cezaevi katipliği daha iyidir belki

thechanges, 7 yıl önce

Senin agzina saglik bizde ise baslamadan cok kötü yorum okudurduk şöyle kötü böyle kötü icimden lan hep kelime oyunu yapiyorlar derdim taki işin icine girene kadar 2 yildir calisiyorum halen ip uzerindeyim peder birakmiyor bagirio cagiriyor yoksa birakcam umudum şans oyunlarina kaldi yani o kadar caresiz bir durumdayimki en berbat meslek 3 kisinin basina mudur mu konur sagin mudur solun hakim savci allah kahretsin kazandığım gune lanet olsun zaten meslege başlayınca 5 6 ay calisip birakacaktim az para toplayip ama hic bir sey istediğim gibi gitmedi arkadasim sana bir ademoglu tavsiyesi gunahi namali benim boynuma girme hic heves etme kazanan kimseyi ben mutlu gormedim adam 30 yasinda her gun lanet okuyor rezil meslek hic bir vasfin yok surekli mobig uyguluyorlar sinir hastasi oldum psikolojim bozuldu ben guler yuzlu neseli adamdim her seyimi caldi bu is eseklemesine 2 yildir çalıştım 2 kurus birikmedi sunlari yazarken gecen yillarima anilarima hayallerime o kadar uzuluyorumki yuregim tasiyoe zihnim kabul etmiyor aglayacam 24. Yasinda adamim utaniyorum cok aci cekiyorum allahim bana bir ışık kurban olam kurtar beni buradan

comeback1
Aday Memur
14 Eylül 2017 00:46

Kışın bir alım olmuştu orada bir sürü adliyelerin 70 ile kapattığını görmüştüm.

Burcucn, 7 yıl önce

Çok büyük bir alım yapılırsa olabilir ama bu alımda mümkün değil gibi görünüyor :(

thechanges
Şef
14 Eylül 2017 01:07

bilmiyorum ama tahminimi söylicem sanırım cezaevi katipliğinde genelde ekrana felan bakarlar bu durumda sadece başlarında bir hiyar olur oda müdür, diğer horozlar olmaz rahattır sanırım

daha memur olamadim, 7 yıl önce

bu yazdıklarınızın benzerlerini çoğu yerde farklı kişilerden okuyorum. genelde insanlar adliye katipliğinden memnun değiller. peki cezaevi katipliği de mi aynı hocam bilginiz var mı bu konular hakkında. cezaevi katipliği daha iyidir belki

thechanges
Şef
14 Eylül 2017 01:11

Doğru aslında düşünülürse en çok alım yapılan alan burasıda düşündürücü niye bu kadar çok? polisten bile çok polisten bile mi çok ihtiyaç var katibe:D istifalar vs çok olduğundan talep karşılamıyor, ya anlatılacak o kadar çok şey varda lanet olsun artık ben iplemiyorum yani umrumda değil, saat 12de butun kalemler yemeğe çıkıyor bızımki diyorki yemek saati 12:30 ile 1 arası :D

hakim 10 11 de işe gelir, işleri yetişmez bizi 6-10 arası dutar sonra şikayetimiz kulağına gittiğinde söylenen cümle'' hak geçtiğini düşünüyor muşsunuz, fakat 6-7 normal mesai saati bilginiz olsun'' :D:D:D:D hadi gelde kafayı yeme

s343tcg, 7 yıl önce

bende 3 senedir işin içindeyim he sene bulunduğum adliye 200 kişi aılm yapıyor 100 yakın kişide her sene istifa ediyor. İnsanlar memnun olsa bukadar alım olmaz beyler unutmayın bunu. Kesin kararımı verdim 3-5 ay içinde istifa edicem buraya gelince borca girdim ödeyemez hale geldim. memlekette simit limon satarak 10 dal bilezik yaptım 3 senedir aldığım bilezikler burada eridi.

14 Eylül 2017 01:14

anladım hocam teşekkür ederim. eskiden beri okuyorum adliye katiplerinin yazdıklarını. çalışan arkadaşların yüzde 95 i memnun değil zaten

thechanges, 7 yıl önce

bilmiyorum ama tahminimi söylicem sanırım cezaevi katipliğinde genelde ekrana felan bakarlar bu durumda sadece başlarında bir hiyar olur oda müdür, diğer horozlar olmaz rahattır sanırım

Azadnil
Şef
14 Eylül 2017 08:22

yahu memnun olmak için bir sebep yok ki. Ben hem idari yargıda çalıştım hem adli yargıda. Aynı anda birden çok kaleme baktığım infaz yaptığım duruşmalara çıktığım kalem işi yaptığım da oldu, 1000 tane dosyanın tebligatını 1 günde bitirmek zorunda kaldığımda, yer değiştirdik kolileri dosyaları bize taşıttırdılar para vermemek için, akşam 5 olur çıkmak istersin mesaiyi 3 saat uzatırlar, izin alırsın aldığına pişman olursun giderken tertemiz bıraktığın masan geldiğinde dosyalarla birikmiştir, rapor alırsın şikayet ederler. her yer mobbing. Her yer kurt kuzu deryasına dönmüş. Her zaman derim gidin limon satın gidin bir kafede garsonluk yapın, gidin temizlik yapın.. ama sırf maddi imkan diye de kendinizi ezdirmeyin heba etmeyin. biz ettik siz etmeyin. bu kadar şikayetçisin neden hala çalışıyorsun diye soranlarınız olacaktır. Hayat kalitemi arttırabilmek adına dışarıdan okulumu bitirdiğimde bütün yolları deneyeceğim. Şimdilik sadece uygun zamanı beklemekteyim.Bir gün gelecek ve ben bu cehennemden kurtulacağım. Laf olsun diye söylemiyorum. İşe ilk girdiğimde ben de sizler gibi en fazla ne olabilir ki düşüncesiyle abartıyorlar düşüncesiyle hareket etmiştim. YANILMIŞIM.

anladım hocam teşekkür ederim. eskiden beri okuyorum adliye katiplerinin yazdıklarını. çalışan arkadaşların yüzde 95 i memnun değil zaten

howards
Şef
14 Eylül 2017 11:49

Cezaevi, idari yargı adli yargı farketmiyor. Girme kardeşim. Girdiğin Bakanlıkta problem var. Uzak dur. Bu kadar insan g...tünden uyduruyor olamaz işte. Başka kurumlara yönel. Başka kurumlarda memurluk ara.

thechanges
Şef
14 Eylül 2017 19:27

aynı planlar aynı düşünceler aynı beklentileri yaşıyorum seninle kardeşim

Azadnil, 7 yıl önce

yahu memnun olmak için bir sebep yok ki. Ben hem idari yargıda çalıştım hem adli yargıda. Aynı anda birden çok kaleme baktığım infaz yaptığım duruşmalara çıktığım kalem işi yaptığım da oldu, 1000 tane dosyanın tebligatını 1 günde bitirmek zorunda kaldığımda, yer değiştirdik kolileri dosyaları bize taşıttırdılar para vermemek için, akşam 5 olur çıkmak istersin mesaiyi 3 saat uzatırlar, izin alırsın aldığına pişman olursun giderken tertemiz bıraktığın masan geldiğinde dosyalarla birikmiştir, rapor alırsın şikayet ederler. her yer mobbing. Her yer kurt kuzu deryasına dönmüş. Her zaman derim gidin limon satın gidin bir kafede garsonluk yapın, gidin temizlik yapın.. ama sırf maddi imkan diye de kendinizi ezdirmeyin heba etmeyin. biz ettik siz etmeyin. bu kadar şikayetçisin neden hala çalışıyorsun diye soranlarınız olacaktır. Hayat kalitemi arttırabilmek adına dışarıdan okulumu bitirdiğimde bütün yolları deneyeceğim. Şimdilik sadece uygun zamanı beklemekteyim.Bir gün gelecek ve ben bu cehennemden kurtulacağım. Laf olsun diye söylemiyorum. İşe ilk girdiğimde ben de sizler gibi en fazla ne olabilir ki düşüncesiyle abartıyorlar düşüncesiyle hareket etmiştim. YANILMIŞIM.

thechanges
Şef
14 Eylül 2017 19:32

adam şüpheliye sert görüncek diye, avukata gider yapacak diye seni eziyor bir keresinde dellendim duruşmada yazarken bırakıp gözümü buna diktim bana diyorki alcak sesle noldu neden bakıyorsunki içimde fırtınalar kopuyor bir dengesizlik yapıcam sabır sabır

ama bak icra katipliği dersen yaşarsın ağa soruşturması bol şikayeti bol en azından bunlar yok gırgır şamata aksiyon eglence küfür dayak:D en azından işinin patronu olursun hakim veya savcı çok büyükler ağa adamlar bunuda bilip seni beni eziyor en azından bir icra müdürü veya icra müdür yardımcısı onlar kadar değil tamam onlardada cinsi vardır ama burası kadar olmaz illa katip olucam diyorsan icra katibi ol

14 Eylül 2017 19:58

valla hocam hakikaten soğudum. şimdiye kadar ne yalan söyleyeyim bir kere okudum işinden memnun olan. o da işinizi severseniz sıkıntı olmuyor demiş yani aslında o da tam memnun değil.. onun dışında başka hiç görmedim genelde herkes tiksinmiş.

thechanges, 7 yıl önce

adam şüpheliye sert görüncek diye, avukata gider yapacak diye seni eziyor bir keresinde dellendim duruşmada yazarken bırakıp gözümü buna diktim bana diyorki alcak sesle noldu neden bakıyorsunki içimde fırtınalar kopuyor bir dengesizlik yapıcam sabır sabır

ama bak icra katipliği dersen yaşarsın ağa soruşturması bol şikayeti bol en azından bunlar yok gırgır şamata aksiyon eglence küfür dayak:D en azından işinin patronu olursun hakim veya savcı çok büyükler ağa adamlar bunuda bilip seni beni eziyor en azından bir icra müdürü veya icra müdür yardımcısı onlar kadar değil tamam onlardada cinsi vardır ama burası kadar olmaz illa katip olucam diyorsan icra katibi ol

ab180000
Yasaklı
17 Eylül 2017 01:06

valla kardeş keşke ben de zamanında şu yazılanları okuyup en fazla ne olabilir ki diye düşünmeseydim. şimdi hayatımın hatasını yaptım,, pişmanım, istifayı mı bassam yoksa intihar mı etsem bilemiyorum, çünkü yeniden hayat kurmak zor be usta. bizi tükettiler be. hepimiz tükendik bizi gören kimse yok

mehmetdenizkoca
Aday Memur
17 Eylül 2017 01:27

Yaz kardeşim yaz

17 Eylül 2017 04:21

trollüyonuz mu anlamadım katiplere gangbang falan mı yapıyorlar. intihar etmek isteyen var :D

Azadnil
Şef
17 Eylül 2017 10:19

Harbiden tükendik. Sözde en kolay memurluk kpss + klavye+ mülakat.. Girene kadar ayrı sıkıntı girdikten sonrası ise cehennem.. Tayin çıksın diye yıllardır bekleyen ailesinden uzak kalan var. Boşanan var. Var oğlu var

. Uzak durun yapmayın.

thechanges
Şef
17 Eylül 2017 15:48

eşimiz dostumuz kardeşimiz sinava hazırlanmıyor ki sizleri soğutalım burada samimi şekilde anlatıyoruz derdımız bende bu yorumları görüyordum iiçimden hadı lan yemeyin talep az olsun dıye kelıme oyunu yapıyorlar demıştım :D he kelıme oyunu yapıyorlarmış, yani Allaha deme illa benı katıp yap başka bir memurluk için heves et dua et onda nasıbını versın bundan verirse sıkıntı, ben şunuda düşünmüştüm böyle kötü yorumlarla kos koca hakım veya savcı benlemı ugraşacak altı ustu katıbım megerse öyle degılmış adam egosunu cıdden bızle kasıyor, şüpheliliyle, lan ben sanık mıyım şüphelimiyim bende ne istiyon işimi yapıyom bana karışma, bana canım cıcımmı de diyorum saygılı ol geçen cuma gunu artık dellendım patladm patlıcam sert sert konuşuyor, bayramda arayıp kutlamadım ya bayramını tavır takınmış sert sert davranıyor önemli değil onlardan büyük allah var iyi ki de ölüm var ne boksanda gidip 2 metrelık toprağa giriyorsun orada işte sana demıcekler vay savcım hgdın el pence durmucaklar vay hakımım hg demıcekler allahın adeletı işte görüşecez orada, yani sana şunu söyliyim çok dikkatli dinle

çok dikkatlı dinleyin: evlisin ve çoluğun cocugun var veya bekarsın çok yorulmuşsun evıne gıdıp dınlenmek ıstıyorsun bı de kendını bılmezler seni hor görerek, cocuk azarlar gibi konuşarak evine yolluyorlar? sen nasıl sağlıklı bır ebeveyn veya saglıklı bekar bir genç olabilirsin? yüzün asık ve sınırlı şekılde eve gıtcen ailene catacan, işten cıkıp eve gelene kadar iş yerindekilere sövücen sinirin geçsin diye geçmicek evde bi de karıyla cocukla veya kim varsa onla kavga edicen tartışacan nereye kadar sürecek bu mk işi? şimdi söyleyin

thechanges
Şef
17 Eylül 2017 15:56

BAazı arkadaşlar dicek ee bu kadar sıkıntılıysa ne duruyon ıstıfa et kardeşim zamanında eşeklık edip üniversite okusaydım şımdı okulumun bıtmeısne 1 sene vardı en kötü gider bir dershanede 1500tlye öğretmenlık yapardım ama böyle horoz olmazdı başımda ve aldığım para memlekettte olacağımdan haylı haylı yeterdi, üniyide okuyamadım nasıl bırakam ne bok yıcem bu yaştan sonra giren girdi yapacak bir şey yok benim şimdiki tek hedefim icra memurluğa geçiş yapmak oraya geçersem çok çok rahat edicem he oradada sıkıntı cok soruşturma, küfür vs vs ama olsun sevdıgım işi yapıcam gunde 1 veya 2 kere hacizime cıkarım dışarı yüzü görürüm degışık atmosfer vs

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi